Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wyjazdy w Alpy obostrzenia, przepisy dotyczące COVID-19 ?


Rekomendowane odpowiedzi

Tak, ja rozważałam Bukovel. Znalazłam dobre hotele, infrastruktura narciarska wydawała się sensowna i jakoś tam wystarczająca na krótki wyjazd, przeczytałam kilka szczegółowych opisów miejsca i wyjazdu na różnych blogach, również i tutaj na forum. 
Ale... decyzję za mnie podjęło państwo polskie wprowadzając kwarantannę po przekroczeniu zewnętrznych granic UE. Niestety moje możliwości wyjazdowe kończą się właśnie 17 stycznia, do kiedy obowiązuje to rozporządzenie. A druga sprawa to moje własne światełko ostrzegawcze. Na Ukrainie jest dużo zachorowań na covid, a widok kamerek z Bukovela nie pozostawia wątpliwości - brak dystansu, brak masek... Rozmawiałam też o tym z moją ukraińską kosmetyczką, która potwierdza, że mają dokładnie taki stosunek do sprawy. 

Edytowane przez idealist
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoglądając na kamerki ON w AT piękny sylwester i tylko licze ze jedynym dalej obostrzeniem dla turystow po 18.01 do pobytu będzie  test i FF2. Przed 18.01 mają być przeprowadzone dobrowolne masowe testy społeczeństwa, osoba z wynikiem  negatywnym kończy lockdown 18.01 osoba ktora nie podda się testowi lockdown ma wydłużony do 24.01.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze otrzymana odpowiedz z informacji turystycznej tyrolu, zadałem pytanie czy będzie wymagany test przy meldunku w hotelu, pensjonacie itp.

Vielen Dank für Ihre Anfrage.

Ob ein negativer Covid-19 Test notwendig sein wird, ist leider noch nicht bekannt.

Die Informationen zur Einreise und zum Aufenthalt in Österreich werden von Seite der österreichischen Regierung Anfang Jänner bekanntgegeben.

Auf unserer Website werden die aktuellen Infos dann auch zu finden sein.

Tak więc dla wszystkich planujących wyjazd po 18.01 do AT pozostało cierpliwie czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

11 minut temu, micha71 napisał:

Tak więc dla wszystkich planujących wyjazd po 18.01 do AT pozostało cierpliwie czekać.

Rozumiem, że do 18.01 hotele w Austrii są zamknięte, a ośrodki otwarte? Są tam jakieś dodatkowe obostrzenia? Aktualny stan rzeczy jest taki, że po 18.01 hotele mają otworzyć się na turystów, ale nadal nie wiadomo jakie będą dodatkowe obostrzenia dla turystów zza granicy (np. testy, maseczki) - dobrze rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Austriacy piszą, że ogłoszą dalsze kroki z początkiem stycznia, to tak będzie. Trzeba spokojnie poczekać. Myśle, że jest duza szansa na narty w Austrii w drugiej części sezonu.

Przestaję już śledzić włoski serial pt ‚otworzymy, a może nie, może 7.01, 15.01, 18.01, a może wcale...'. Wygenerowali niebywały poziom chaosu, jednego dnia w eter jest wypuszczanych kilka sprzecznych doniesień. 
 

dlatego też w tym roku damy zarobić Szwajcarom i jeśli nic się nie wydarzy, tam zamierzamy spędzić tydzień na nartach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Lexi napisał:

..interesujące ale obłożenie spore, wiekszosc wysprzedane - na szybkiego znalazłem dla mnie (4+1)...2500E za 7 dni.. to drogo jak na tamten kierunek, czy nie drogo? 

A co jest w ten cenie? Nie wiem na jaki termin patrzyłeś, ale być może to termin ich świąt, stąd takie obłożenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawosci  wyslalem kilka zapytań o wolne terminy po 18.01 do kilku hoteli i pensjonatów czy przy meldowaniu muszę okazać test, wszystkie odpowiedzi te same , od 18.01 mozna robić rezerwacje na dziś nie mają wiedzy czy będzie wymagany test czekają na decyzje rządu. Pytalem tez swojego gospodarza w Scheffau o to odp. ta sama. Odpowiedział tez ze ON narciarskie "odpaliły" bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawosci  wyslalem kilka zapytań o wolne terminy po 18.01 do kilku hoteli i pensjonatów czy przy meldowaniu muszę okazać test, wszystkie odpowiedzi te same , od 18.01 mozna robić rezerwacje na dziś nie mają wiedzy czy będzie wymagany test czekają na decyzje rządu. Pytalem tez swojego gospodarza w Scheffau o to odp. ta sama. Odpowiedział tez ze ON narciarskie "odpaliły" bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, termin 18.01 hotelarze w AUT znają już od dobrego tygodnia. Do mnie też odezwała się gospodyni, gdzie miałam kwaterę od 16.01 z propozycją przesunięcia na 18.01. No ale ferie rządowe, bo na pewno nie zimowe, pogrążyły już wszystkie poprzednie plany.

Edytowane przez idealist
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Lexi napisał:

Jakoś po połowie stycznia, w cenie "studio" ze śniadaniem i karnety  (dla wnusia chyba nie).. 

Ja bym chyba zaczekała na rozwój wydarzeń w Austrii. To nie jest chyba jakaś szczególna okazja cenowa. Oferty na Ukrainie na pewno będą. Z tego co piszą ci, co tam byli kultura jazdy na stoku daleka od alpejskiej, dojazd autem tez dostarcza dodatkowych wrażeń, możemy też utknąć na granicy na kilka godzin. 

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, idealist napisał:

dojazd autem tez dostarcza dodatkowych wrażeń, możemy też utknąć na granicy na kilka godzin. 

..i jedno i drugie nie jest mi obce - mam w odległych zakamarkach pamięci (i niech tak pozostanie)

5 minut temu, idealist napisał:

Ja bym chyba zaczekała na rozwój wydarzeń w Austrii. To nie jest chyba jakaś szczególna okazja cenowa.

Tak tez uczynię , dzięki

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W BE leżą już papiery na stole z decyzja o przedłużenie ferii zimowych które miały rozpocząć się od 15.02 z wydłużeniem o tydzień i rozpoczęciem od 8.02

https://www.hln.be/onderwijs/verlenging-van-krokusvakantie-ligt-op-tafel-bij-onderwijsoverleg~a2ffdc93/

Dzis,rozmawiałem ze znajomymi którzy mieszkają w AT i mówili ze zajęcia pozalekcyjne z narciarstwa są odwołane do 18.01 .Są już przygotowani mentalnie do decyzji w których sezon traktują za stracony. 
 

Kontaktowalem się również z właścicielka w Kaprun jak widzi szanse na otwarcie wszystkiego po 18.01 i w lutym ,stwierdziła ze jest sceptyczna i tak naprawdę oczekuje na decyzje jak moi znajomi. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...