Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wyjazdy w Alpy obostrzenia, przepisy dotyczące COVID-19 ?


Rekomendowane odpowiedzi

W całej gamie obostrzeń jest zapis zakazu  przyjazdu w celach turystycznych do dnia 18.01 ale jeśli biegle rozmawiasz w j. niemieckim i ładnie wytłumaczysz ze jesteś w celach "biznesowych" a camper jest twoim hotelem z obawy na informacje ze do 18.01 hotele są zamknięte aaa i jeszcze przedstawisz do wglądu negatywny test na covid19 z dokumentem w języku niemieckim to jaki problem. Ale np. nie będziasz miał problemu z bundesgrenzschutz ale już ze stadpolizei lub ordnungsamt może być problem jak zacznie się skrupulatne sprawdzanie twojego pobytu na terenie AT.

 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, WASZKOWNIK napisał:

Ktoś tu pisał o sytuacji w Laax.

Napisz proszę jak wygląda sytuacja z knajpami i barami na górze.  Można w miarę normalnie zjeść obiad i wypić piwo?

Mam w planach wyjazd tam w najbliższą sobotę. Planuję jechać przez Niemcy. 

 

W Gryzonii można spożywać posiłki na tarasach restauracji. Ma być tam uchylony zakaz spożywania alkoholu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, WASZKOWNIK napisał:

Ktoś tu pisał o sytuacji w Laax.

Napisz proszę jak wygląda sytuacja z knajpami i barami na górze.  Można w miarę normalnie zjeść obiad i wypić piwo?

Mam w planach wyjazd tam w najbliższą sobotę. Planuję jechać przez Niemcy. 

 

Na stokach możesz zjeść w opcji take away, czyli stanąć na zewnątrz i zjeść piadinę, zupę etc. Menu bardzo okrojone. Alkoholu na stokach nie sprzedają, rząd stwierdził, ze tak jest bezpieczniej. Po 16 przy dolnej stacji już sprzedają:) Większość czarnych tras jest zamknięta. Największym problemem chyba jest to, że przez cały dzień nie ma gdzie się ogrzać, naprawdę przez 8 godzin można zmarznąć. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadzieja umiera ostatnia, ale nowe wieści z Włoch raczej nie pozwalają wierzyć w otwarcie stoków w najbliższym czasie, co w konsekwencji może doprowadzić do całkowitego odwołania sezonu.

https://www.corriere.it/cronache/21_gennaio_03/nuovo-dpcm-vertice-conte-capidelegazione-cts-nuove-misure-restrittive-dall-8-gennaio-52c62f98-4dbc-11eb-9cf1-84344d938408.shtml

Wg artykułu z Corriere zostały podjęte następujące decyzje:

  • 7-8 stycznia 2020: Całe Włochy w żółtej strefie
  • 9-10 stycznia 2020 (weekend): Całe Włochy w pomarańczowej strefie
  • 11-15 stycznia 2020: Powrót do "kolorowych" regionów lub wejście w życie nowego dekretu DPCM
  • Po 16 stycznia: Nowy dekret DPCM

Ponadto, zgodnie z zaleceniami CTS, przyjęto nowe wyznaczniki dla obliczenia kolorów regionów". Przedziały te zostały "zaostrzone" o 0.25 zarówno dla strefy pomarańczowej, jak i czerwonej:

  • Rt <1 region żółty
  • 1 <Rt <1.25 region pomarańczowy
  • Rt> 1.25 region czerwony

Biorąc powyższe pod uwagę, jest wielce prawdopodobne, że Veneto znajdzie się co najmniej w strefie pomarańczowej, a wraz z nim ośrodki w Belluno takie jak Arabba, Passo Pordoi, Marmolada, Civetta, Cortina, Falcade, czy część Alta Badia. Ponadto rozważane są kolejne obostrzenia takie jak np. zakaz przemieszczania pomiędzy regionami, nawet dla strefy żółtej, czy wprowadzenie w weekendy strefy pomarańczowej w całych Włoszech przez dłuższy czas. 

Sprawia to, że duże ośrodki, rozciągające się pomiędzy kilkoma regionami (np. Sella Ronda), stracą w tym sezonie rację bytu. Strefa pomarańczowa w weekend w ogóle dyskwalifikuje wyjazd do Włoch, bo oznacza zakaz przemieszczania się pomiędzy gminami (które we Włoszech są często śmiesznie małe - w samym tylko Val di Fassa znajduje się 7 gmin). 

Ogólnie wydźwięk artykułu jest taki, że restrykcje będą raczej zaostrzane niż luzowane...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aosta i Południowy Tyrol mają nieco większą autonomię, niż reszta. Południowy Tyrol ma przynajmniej kilka mniejszych i średnich ośrodków, które nie przekraczają gmin (raczej). Wiem, że to zaklinanie rzeczywistości, ale jak kończy się racjonalizm, zaczyna się kraina fantazji. Eech, szkoda gadać. Dobranoc.

Edytowane przez waldek71
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Ziemowit napisał:

Mała ciekawostka. Aosta to gmina, Południowy Tyrol to prowincja, a Dolina Aosty to region. 😁

Tak jest. Dolina Aosty to region (a zarazem jedyna prowincja) mający 74 gmin. Trentino/Alto-Adige (czyli Trydent/Południowy Tyrol) to region, złożony z dwóch prowincji o nazwach j/w osobno, z których każda ma odpowiednio 210 i 116 gmin. Aosta to miasto (gmina) w Dolinie Aosty. Jakoś tak to wygląda.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem taką informację z jednego hotelu w AT....

Dass wir unser Hotel nicht wie geplant am 18.1.2021 aufsperren dürfen.

Deshalb haben wir entschieden ab dem 27.1.2021 uns Haus wieder für Gäste zu öffnen,

um ohne Testung und ähnliche Auflagen öffnen zu können.

..........No nic tylko spokojnie czekać na dalsze info.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z Włoch:

From 16.01. to 23.01. 21  I can offer you
 
Maybe the ski lifts are open

1 apartment for 4 persons 45 square meter    
1 bedroom with double bed ,1 bathroom ,living room with kitchen and a sofa bed for 2 persons  
+ 4 skipass 6 days euro 1200.00

Trochę ryzykowne to "maybe" :).

W zeszłym roku byłem u tego gościa i tak z głupia napisałem pytanie jakie są szanse na luty lub marzec. To mi napisał że może w styczniu. :) Tak więc dalej nic nie wiemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Ziemowit napisał:

Jeszcze jedno czy dwa przesunięcia, np. na połowę Lutego i nielodowcowe ośrodki w ogóle zrezygnują z sezonu.

W ITA ta sprawa jest rozpatrywana już od kilku tygodni. Wychodziłem z założenia, że to taki mały szantażyk ośrodków narciarskich na rząd i próba lobbingu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minutes ago, micha71 said:

 "ferie/wakacje zimowe" w PL jeden i drugi okres już możemy powiedzieć "pozamiatany".

Niekoniecznie, sporo znajomych mówi, że jak tylko hotele i wyciągi ruszą, to sobie sami robia ferie. Myślę, że jakby nawet od początku lutego znieśli zakazy, to będzie się działo ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Plywak napisał:

Niekoniecznie, sporo znajomych mówi, że jak tylko hotele i wyciągi ruszą, to sobie sami robia ferie. Myślę, że jakby nawet od początku lutego znieśli zakazy, to będzie się działo ;)

Zgadzam się. Sposób wprowadzenia takiego, a nie innego terminu ferii zimowych stojący w sprzeczności ze wszystkim, łącznie ze zdrowym rozsądkiem, instrumentalne potraktowanie uczniów, a przez to także ich rodziców, powoduje reakcję zgodnie z regułą przekory. Powiem za siebie, po konsultacji z dzieckiem, jeżeli bedą jakieś możliwości to jedziemy niezależnie od tego, że ferie "już były". Przewiduję, że będą w PL klasy na przełomie stycznia i lutego, i w lutym, gdy będzie połowa dzieci na lekcjach (zdalnych oczywiście). Podobny "problem" związany jest także z kadrą nauczycielską. Oczywiście przez to ten durny rząd i tak niczego nie zrozumie, ale chociaż część uczniów, rodziców i nauczycieli odpocznie. 

Edytowane przez waldek71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kadra nauczycielska niestety będzie siedziała na tyłku i się frustrowała. Moi uczniowie otwarcie mówią, ze rodzice zabiorą ich na ferie jak będzie można. W PL rodzic ma prawo do takiej decyzji i szkoła nic mu nie zrobi. Nas nauczycieli uszczęśliwiono feriami rządowymi i poza ich terminem nie przysługuje nam prawo do urlopu wypoczynkowego. Co więcej, kadra klas 1-3, którą objęto testami przesiewowymi w drugim tygodniu nibyferii ma obowiązek pisemnego złożenia odmowy gdyby na przykład przyszły jej do głowy takie fanaberie jak wyjazd do babci Zosi na Mazury...

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, waldek71 napisał:

Zgadzam się. Sposób wprowadzenia takiego, a nie innego terminu ferii zimowych stojący w sprzeczności do wszystkiego, łącznie ze zdrowym rozsądkiem, instrumentalne potraktowanie uczniów, a przez to także ich rodziców, powoduje reakcję zgodnie z regułą przekory. Powiem za siebie, po konsultacji z dzieckiem, jeżeli bedą jakieś możliwości to jedziemy niezależnie od tego, że ferie "już były". Przewiduję, że będą w PL klasy na przełomie stycznia i lutego, i w lutym, gdy będzie połowa dzieci na lekcjach (zdalnych oczywiście). Podobny "problem" związany jest także z kadrą nauczycielską. Oczywiście przez to ten durny rząd i tak niczego nie zrozumie, ale chociaż część uczniów, rodziców i nauczycieli odpocznie. 

Na tle tego co się dzieje w Europie i na świecie to ciekawa teza. Ja pójdę dalej. Patrząc na ogólny poziom wiedzy  większości uczniów byłbym skłonny zamknąć w pi.. du  wszystkie szkoły. Mała strata, a ile byłoby  laby i odpoczynku! A i jaka nauczka byłaby dla durnego rządu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie będzie się "działo" że po 2 dniach będzie wszystko zamykane. Sorry ale nie widze u nas 99% "masy" w maseczkach FF2, 50% gondola, krzesełka plus dotrzymania obostrzeń w restauracjach itp. Ale to tez będzie trudne do realizacji przy normalnych feriach zimowych w AT czy IT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Bumer napisał:

Na tle tego co się dzieje w Europie i na świecie to ciekawa teza. Ja pójdę dalej. Patrząc na ogólny poziom wiedzy  większości uczniów byłbym skłonny zamknąć w pi.. du  wszystkie szkoły. Mała strata, a ile byłoby  laby i odpoczynku! A i jaka nauczka byłaby dla durnego rządu!

Cześć

To ten rząd właśnie w osobach decydentów programowych doprowadził do takich a nie innych zmian programowych w szkołach, że obecnie nauka podstawowych dla zrozumienia funkcjonowania świata przedmiotów jak fizyka, chemia czy biologia jest fikcją.

Nie wszyscy mogą sobie pozwolić na opisane przez Was ferie bez ferii. Kacper ma w tym roku maturę i właśnie zaczął dzisiaj programowy feryjny kurs z matematyki organizowany w jego liceum zawsze przez jeden tydzień ferii. Sam na niego długo czekał bo prowadząca kurs Pani Dyrektor jest Wyjątkowym Nauczycielem. Walczyła zresztą do końca o to aby te zajęcia odbywały się normalnie w szkole z poszanowaniem wszystkich nakazów ale nie udało się. Gdyby to były zajęcia dla seniorów...

Ja w każdym razie właśnie wynająłem dom na koniec lutego i... może się uda, zabierając powiedzmy max dwa dni nauki...

Zresztą wszystko zależy od uczniów i ich podejścia do równania zaległości.

Pozdrowienia

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Bumer napisał:

Na tle tego co się dzieje w Europie i na świecie to ciekawa teza.

Moja teza nie ma nic wspólnego z tym co się dzieje w Europie i na świecie, tylko z tym co się dzieje u nas. Nic mnie nie przekona, że decyzja na temat ferii była dobra. Do dalszej części wypowiedzi nie będę się odnosił. Chyba nie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Mitek napisał:

Nie wszyscy mogą sobie pozwolić na opisane przez Was ferie bez ferii.

Bez przesady - chyba nadrobienie tygodnia na nartach, to nie jest jakiś heroiczny wyczyn. Tak długo jak nie będzie zaplanowanych jakichś wyjątkowo ważnych wydarzeń w danym tygodniu (tak jak napisałeś), to każdy sensowny uczeń sobie to nadrobi przed i po wyjeździe. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...