Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wyjazdy w Alpy obostrzenia, przepisy dotyczące COVID-19 ?


Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

Oczywiście masz rację. Gdy dzieci były w niższych klasach podstawówki mieliśmy całą rodziną sezonówki na Hochkar i rekordowy sezon to było chyba 26 czy 28 dni. Obecnie w klasie maturalnej czy nawet w konkretniejszym liceum nie jest to już takie proste ale nie jest z pewnością niewykonalne.

Wiesz w podstawówce to np. ja ogarniałem wszystko i mogłem pomóc a tu jak się pojawiły liczby zespolone czy rachunek macierzowy to się odbiłem jak wtedy gdy sam byłem w liceum. :)

Pozdrowienia

Pamiętam klasę maturalną. Mój rekordowy sezon. 60 dni na stoku :)

Co prawda część już po maturze na lodowcu, ale w zimie ze 45dni było a mieszkałem w Łodzi i nie miałem auta. Na studia dostałem się gdzie chciałem, nawet na prywatną uczelnię za darmo.

To nie jest kwestia wyjazdów czy szkoły tylko motywacji do nauki. A jeśli ktoś samodzielnie nie ogarnie, to zamiast trudnych studiów lepiej uczyć się układać płytki lub coś podobnego. Często finansowo, nawet lepiej na tym wyjdzie.

 

Cytat

Cześć

Na lekarski może tak. Tylko, że to nie jest wykładnie czegokolwiek.

Pozdrowienia

Nie wiem jak teraz, ale kojarzę, że na medycynę było najtrudniej się dostać. Na Politechnikę przyjmują w zasadzie każdego, tyle że mało kto kończy.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Victor napisał:

W ostatnim okresie wszechobecna wszędzie 😂 jak nie Covid to medycy ! A stoki jak były zamknięte,tak są do dziś . Co za czasy 😉

Nie jestem medykiem, miałem zaplanowany wyjazd od najbliższej niedzieli i przez covid😡 pośmigam tylko na internetowych kamerkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wojgoc napisał:

Nie jestem medykiem, miałem zaplanowany wyjazd od najbliższej niedzieli i przez covid😡 pośmigam tylko na internetowych kamerkach

Może jeszcze nic straconego! Planuje przełożenie wyjazdu z końca miesiaca na ten weekend gdyby w FR ON zostały otwarte(choć w to wątpię ,ale szansa jest- w czwartek wszystko będzie wiadomo) . Jadę sam ,dwa miejsca będą wolne czy to w aucie czy na miejscu w app. 300km tras w ON. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dezext napisał:

Coraz bardziej sceptycznie podchodzę do wyjazdu na narty w tym sezonie... Włosi ciągle coś kombinują, żadnych jasnych komunikatów. Mają niby przechodzić w opcję 'strefową' kolorową ale beż konkretów... :(

Włosi otwierają knajpy, ale wyciągi zamknięte.

Austriacy otworzyli wyciągi, ale tylko dla swoich. Knajpy zamknięte.

Szwajcarzy mają otwarte wyciągi (czasem mniej, czasem więcej), również dla turystów. Knajpy zamknięte.

Niemcy pozamykali wszystko na amen.

  • Haha 2
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, wojgoc napisał:

Póki co do 10.01 - nie ma nowych informacji    o wydłużeniu, przyjmują rezerwacje od 11.01

Dzisiaj mają ogłosić, co dalej - jeszcze landy obradują z panią kanclerz. Raczej pójdzie w drugą stronę - m.in. lokalnie zakaz poruszania się dalej niż 15 km od domu, zamknięcie placówek edukacyjno-opiekuńczych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc realnie, wszystkie kraje alpejskie (poza Szwajcarią): AT, IT, GER, FR, otworzą się imho w podobnym czasie, najwcześniej 23-24 stycznia.

Słowacja właśnie przedłużyła do 24.01. Francuziki coś kombinują, że może wcześniej ale to chyba szum informacyjny.

Edytowane przez mario33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mario33 napisał:

Patrząc realnie, wszystkie kraje alpejskie (poza Szwajcarią): AT, IT, GER, FR, otworzą się imho w podobnym czasie, najwcześniej 23-24 stycznia.

Też tak myślę i obstawiam, że mimo chaosu w przestrzeni publicznej, to w jakiś sposób koordynują to między sobą. Albo może mam tylko nadzieję, że są na tyle racjonalni :P

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać, powyższa data - 25 stycznia - jest warunkowa, o ile tygodniowy wskaźnik zakażeń spadnie poniżej 100. A i tak trzeba będzie mieć test, żeby skorzystać z noclegu.

Tymczasem w Niemczech - zaostrzenie i wydłużenie lockdownu do 31 stycznia.

https://www.tagesschau.de/newsticker/liveblog-coronavirus-dienstag-171.html 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrowolne testowanie dla landow w całej AT rusza po 10.01 w Tyrolu już trwa od 19.12 , info jest konkretne nie widać chaosu ( dziś piękna "lampa" na stokach, miejscowi śmigają po pustych trasach ). Nikt nie da garanti że np. z 25.01 zrobi się 01.02. Termin na test delikatnie przesunięty, za oknem zima i spokojnie czekać.....ale to będzie smakowało jak nigdy🙃

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...