Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wyjazdy w Alpy obostrzenia, przepisy dotyczące COVID-19 ?


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 5.01.2021 o 15:56, wojgoc napisał:

Póki co do 10.01 - nie ma nowych informacji    o wydłużeniu, przyjmują rezerwacje od 11.01, wyciągi ruszają 11.01 - https://www.ok-bergbahnen.com/en/

Jeśli interesuje Cię Kleinwalsertal, to start sezonu przesunięty na 10 lutego.

https://www.ok-bergbahnen.com/oeffnungszeiten/

Edytowane przez tanova
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie już zaczyna irytować ta cała sytuacja z otwarciem stoków we Włoszech, ciagle przesuwane decyzje i nadal nic nie wiadomo. Wyjazd do Val di Sole mam 23 z biura podróży i nadal brak info, zaliczka wpłacona.

Tak szczerze mówiąc jest nas 2 osoby, jeśli byłoby dodatkowo dwie osoby to moglibyśmy do kogoś dołączyć i pojechać samochodem / busem do Szwajcarii bez żadnego problemu.

Byłby ktoś chętny ? Końcówka stycznia ? 6 dni na śniegu, ogarnąć hotel, wyżywienie ?

Orientujecie się jaki to byłby koszt ? Wyjazd z Polski S - Najlepiej Kraków - Rzeszów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Arek1982 said:

Duże to ma znaczenie. 
Dla mnie jest ważne, np. czy test będzie trzeba mieć, czy nie.

Tylko problem jest taki, że nawet jak coś podadzą, to kilka dni później może się to kompletnie zmienić (vide Słowacja). Masz możliwość, to jedź do Szwajcarii póki jest otwarta, bo za tydzień może już nie być ;)

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, barteks071992 napisał:

Tak szczerze mówiąc jest nas 2 osoby, jeśli byłoby dodatkowo dwie osoby to moglibyśmy do kogoś dołączyć i pojechać samochodem / busem do Szwajcarii bez żadnego problemu.

Byłby ktoś chętny ? Końcówka stycznia ? 6 dni na śniegu, ogarnąć hotel, wyżywienie ?

😂 mnie osobiscie tez już to irytuje nie tylko IT ale FR właśnie chciałem przesunąć wyjazd z 30.01 na ta niedziele z racji ze niby od dziś miało być wszystko otwarte i lipa. Zostaje mi nadzieja ze już 30.01 będą FR ON otwarte a jak tak to jadę sam a app mam na 4 osoby tak wiec ..... a jak nie to trzeba rezygnować i ponownie jechać na Swiss 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem w ręku certyfikat szczepienia ( szwagierki )i tez poprosiłem swojego gospodarza w AT by podpytał czy z takim certyfikatem On jak meldujący mnie, może pominąć test i czy ten certyfikat wystarczy, Ona ma 26.01 drugie szczepienie i ciekawe czy w kieszeni zostanie jej 220zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą obecny sezon i ta huśtawka nastrojów w Austrii, Włoszech i Francji, to gigantyczna i darmowa kampania promocyjna dla Szwajcarii. Wiele osób, które tego kraju dotychczas nie brały pod uwagę jako miejsca na narciarski urlop, pojedzie, przetrze ścieżki, spodoba im się i wrócą, nawet jak już nie będzie pandemii. 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tanova napisał:

Swoją drogą obecny sezon i ta huśtawka nastrojów w Austrii, Włoszech i Francji, to gigantyczna i darmowa kampania promocyjna dla Szwajcarii. Wiele osób, które tego kraju dotychczas nie brały pod uwagę jako miejsca na narciarski urlop, pojedzie, przetrze ścieżki, spodoba im się i wrócą, nawet jak już nie będzie pandemii. 

Nie widzę w tym zbyt wielu plusów. Szwajcaria była najdroższa, a teraz będzie naj naj najdroższa.

Edytowane przez Ziemowit
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Ziemowit said:

Nie widzę w tym zbyt wielu plusów. Szwajcaria była najdroższa, a teraz będzie naj naj najdroższa.

Ale jeden jest i w tym momencie tej najważniejszy - można tam jeździć na nartach :(.

Ja się ustawiam na marzec z wyjazdem, by nie robić sobie zbyt dużych huśtawek nastrojów - można nie można, z certyfikatem czy bez, ze szczepionka czy bez, wpuszczą czy nie wpuszczą, a może coś jeszcze wymyślą jak już będę w drodze.

Oczywiście nie mam pewności co będzie w marcu i jak to będzie wyglądać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ziemowit napisał:

Nie widzę w tym zbyt wielu plusów. Szwajcaria była najdroższa, a teraz będzie naj naj najdroższa.

Opłacalne szusowanie było na sezonówkach np. typu Magic Pass kupowanych w pierwszym terminie przedsprzedaży, tak jeździłem ostatnie trzy sezony. Skipassy kupowane bezpośrednio w kasach w Szwajcarii są najdroższe ze wszystkich państw alpejskich. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest trochę drożej, ale zanim wgłębiłam się w temat, sądziłam, że różnice będą znacznie większe - skipas do popularnego Sölden w Austrii i ośrodków porównywalnej wielkości w Szwajcarii (np. Arosa-Lenzerheide) kosztuje praktycznie tyle samo, - choć są w Szwajcarii oczywiście ośrodki droższe (ale są i tańsze). Ceny kwater nieznacznie wyższe, ale tylko nieznacznie. Dojazd z zachodniej Polski do obydwóch ośrodków to taka sama odległość. Sporo bliżej, niż do Włoch.

Droższe jedzenie w restauracjach i w sklepach i nie ma przywilejów strefy UE. Pytanie - czy są to różnice na tyle istotne, aby w przyszłości nie jeździć do Helwetów? Może nie są?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również sadze ze różnice nie są duże .

Dla przykładu 5 dni ON

CH. Jungfrau 337fr Grind-Wengen293 fr

FR. Tignes-Vald’Isere 275€

      Val Thorens 256€

      3 Vallees 306€

AT. Zell am See-Kaprun 257€

IT. Skirama Dolomity 273€

 

Nocleg w każdym z tych państw można znaleźć na każda kieszeń . 
 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, micha71 napisał:

czy są jakieś tendencje wzrostowe "koronki" w Swiss by było niebezpieczeństwo zamknięcia ON , ktoś sprawdzał w ostatnich dniach?

Raczej aktualnie coraz więcej otwierają, jest w miarę stabilnie. Ale jakie będą tendencje za dwa tygodnie, czy miesiąc? Kto to wie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam cały czas nadzieję na Włochy pod koniec stycznia, ale jak nie puszczą to też rozważam Szwajcarię. Ze skipassami to różnie jest bo np. we Włoszech dla dzieci jest wyższa cena niż w Szwajcarii. Trochę więcej trzeba wydać za nocleg i jedzenie, ale ogólnie nie jest to dużo procentowo (mówię o opcji apartamentu i częściowym gotowaniu własnym) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, brachol napisał:

Ja mam cały czas nadzieję na Włochy pod koniec stycznia, ale jak nie puszczą to też rozważam Szwajcarię. Ze skipassami to różnie jest bo np. we Włoszech dla dzieci jest wyższa cena niż w Szwajcarii. Trochę więcej trzeba wydać za nocleg i jedzenie, ale ogólnie nie jest to dużo procentowo (mówię o opcji apartamentu i częściowym gotowaniu własnym) 

Widziałam opcję na luty w hotelu, 7 km od Laax - pokój dwuosobowy plus wyżywienie HB za ok. 1000 CHF/tydzień od pary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym co się dzieje z obecną narodową kwarantanną w DE postawiłem na SuperSkiCard Salzburg&Kützbuchel Alpen 7dni za 332euro z bazą wypadową przy ON  Skiwelt , pobyt 9 dni , jeśli tylko AT zrobi OPEN 25.01 , start od 26.01 lub 27.01 z testem w ręku, oby zdrowia starczyło, wieli plus ze można regulować terminem przyjazdu i licze na puste ośrodki na samym początku OPEN Ski w AT , plan jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, tanova napisał:

Chur jest dobrą bazą wypadową - sporo ośrodków w zasięgu i można tam w miarę tanio znaleźć nocleg.

warto też wiedzieć że mając skipass Lenzerheide-Arosa można korzystać z kolei i  autobusów

na odcinkach Arosa-Chur-Lenzerheide-Tiefencastel.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się, żeby tegoroczna popularność Szwajcarii przełożyła się na długotrwałą podwyżkę cen. Czytając doniesienia medialne widzę, ze Szwajcaria też straciła i jest bardzo dużo wolnych miejsc w hotelach, nie przyjechali przecież Brytyjczycy, w innych krajach też mobilność jest ograniczona

 Czytając inne grupy, ta tutaj jest wybitnie rozsądna i nie opierająca się na mitach, widzę głęboko zakorzenione przekonanie, że 'Szwajcaria to narty dla bogatych'. Myślę, ze wyjazdy w Aply generalnie nie są z gatunku budżetowy camping pod namiotem, a do Szwajcarii trzeba nieco dołożyć, może 10-15%, z pewnością nie są to ceny typu trzykrotność wyjazdy do Austrii czy Włoch, co też zdarzyło mi się przeczytać. Trzeba samemu poszukać, policzyć i wtedy widać jak to wyglada. Natomiast obecnie dla mnie to jest decyzja typu dołożyć te 15% czy nie pojechać w Alpy w ogóle, albo w ogóle do przerwy wielkanocnej.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...