Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wyjazdy w Alpy obostrzenia, przepisy dotyczące COVID-19 ?


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, tanova napisał:

Widziałam opcję na luty w hotelu, 7 km od Laax - pokój dwuosobowy plus wyżywienie HB za ok. 1000 CHF/tydzień od pary.

Ja raczej celuję w apartamenty, jadę z żoną i dwójką dzieci. I chyba bym wolał ostatni tydzień stycznia niż luty.

Na innym forum widziałem wpis z Samnum i raczej pustki na stokach (kamerki też pokazują podobną sytuację). Tak jak ktoś pisał Angole i Niemcy pozamykani i jest dużo luźniej. 

 

Edytowane przez brachol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żegnamy sezon narciarski 20/21:

https://www.varmatin.com/faits-de-societe/covid-19-les-bars-les-restaurants-les-salles-de-spectacles-et-les-equipements-sportifs-resteront-fermes-jusqua-la-fin-du-mois-de-janvier-627288

 

Podczas gdy brytyjski wariant koronawirusa, bardziej zaraźliwy, zaczyna pojawiać się we Francji, premier Jean Castex musi ogłosić w czwartek swoje kompromisy zdrowotne dla sektorów dotkniętych kryzysem i wyjaśnić swoją strategię szczepień, zanim być może podejmie środki „cięższy” w przyszłym tygodniu.
Koniec z napięciem dla restauratorów, hal sportowych, środowiska kulturalnego, ośrodków narciarskich i wielu innych. Premier Jean Castex potwierdził w ten czwartek, że „wszystkie obecnie zamknięte placówki pozostaną takie do końca miesiąca”.

„Nie ma mowy o rozbrojeniu naszego systemu szpitalnego”, „nie ma wątpliwości, że w nadchodzących tygodniach zmniejszymy czujność” - dodał Jean Castex.

W szczególności nie ma możliwości ewolucji miejsc kulturowych. Warunki wznowienia, na początku lutego, zostaną wysłuchane. Planowane jest już spotkanie na 20 stycznia.

W przypadku sektora sportowego wyciągi narciarskie nie zostaną ponownie otwarte od razu, nawet jeśli zbliżają się lutowe wakacje. „Byłoby przedwczesne podjęcie decyzji dzisiaj” - powiedział. I wraca do następnego 20 stycznia.

Ponowne otwarcie hal sportowych przesunięte jest „co najmniej” na połowę lutego. To samo dotyczy barów i restauracji, które nie będą mogły zostać ponownie otwarte przed połową lutego, „co najmniej” - powiedział Jean Castex.

Edytowane przez Plywak
  • Confused 1
  • Sad 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zapomnieć o narciarstwie w UE alpejskiej w tym sezonie . Miejscowi coś tam pośmigają, turystyczni mogą zapomnieć . Ballada o otwieraniu zamykaniu nie ma końca .

Osoba odpowiedzialna za ten bajzel informacyjny powinna zostać wysłana na Sybir i szczoteczka do zębów odśnieżać miejscowym lokalne drogi  . 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Victor napisał:

Osoba odpowiedzialna za ten bajzel informacyjny powinna zostać wysłana na Sybir i szczoteczka do zębów odśnieżać miejscowym lokalne drogi  . 

masz na myśli osoby, które zleciły Chińczykom wyprodukowanie tej broni biologicznej ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zapomnieć o narciarstwie w UE alpejskiej w tym sezonie .................

.....Tak dla "wakacji rodzinnych" , z pełnymi autokarami pod ON z czekajacymi "kastami berra po męczącym dniu na stokach" , dla koncertow, występów kapelek i tańczących w butach narciarskich gości, wieczornego imprezowania i porannego wysiadowania w knajpkach przy kawce i smaku strudla, zgadzam się w 100% @Victor

Jestem jednak dobrej myśli i licze na wypad w dogodnym "okienku pogodowym" by zdobyć szczyt.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się wybieram do Szwajcarii na trasy, nie lubię pisać przed ale chyba już do weekendu nic się nie zmieni, mam nadzieję 🙂 Planowałem Szwajcarię wcześniej, więc corona mnie tylko do tego zmusiła. Jedziemy z córką do Jungfrau.

Ooo jak się cieszę na ten wyjazd, chyba jak pierwszy raz w Alpy do Val di Sole 🙂

 

  • Like 5
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, MarioJ napisał:

Też się wybieram do Szwajcarii na trasy, nie lubię pisać przed ale chyba już do weekendu nic się nie zmieni, mam nadzieję 🙂 Planowałem Szwajcarię wcześniej, więc corona mnie tylko do tego zmusiła. Jedziemy z córką do Jungfrau.

Ooo jak się cieszę na ten wyjazd, chyba jak pierwszy raz w Alpy do Val di Sole 🙂

 

Po 15 stycznia wjazd z Polski do Szwajcarii dalej bez kwarantanny i bez testów.

https://www.covid19.admin.ch/de/international/quarantine?mapZoom=europe

Edytowane przez tanova
  • Like 5
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chrumcia napisał:

Coś mi się przed chwilą obiło o uszy że prezydent południowego Tyrolu potwierdził otwarcie wyciągów 18.01🙃 nic więcej nie wiem. Próbuje znaleźć jakieś oficjalne info....

Bolzano - Koniec oczekiwania. Tereny narciarskie w Południowym Tyrolu z pewnością rozpoczną sezon w poniedziałek 18 stycznia - z fantastycznymi warunkami śniegowymi. 

wiecej: https://www.suedtirolnews.it/wirtschaft/am-18-jaenner-oeffnen-suedtirols-skigebiete-bei-top-verhaeltnissen

Ps. Witam wszystkich po raz pierwszy

 

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Pour le secteur sportif, les remontées mécaniques ne rouvriront pas tout de suite, même si les vacances de février sont en ligne de mire. "Il serait prématuré de prendre une décision aujourd'hui", dit-il. Et renvoie au 20 janvier prochain.

Jeśli dobrze rozumiem, to tekst oznacza, że wyciągi narciarskie mogą pozostać zamknięte nawet po rozpoczęciu szkolnych ferii zimowych (które we Francji są podzielone na 3 terminy i trwają od 6 Lutego do 6 Marca), ale bardziej konkretnych decyzji można spodziewać się 20 Stycznia.

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Jeeb napisał:

masz na myśli osoby, które zleciły Chińczykom wyprodukowanie tej broni biologicznej ?

Wszystkich zaangażowanych bez znaczenia z jakiego regionu,w szczególności tych bawiących się emocjami z otwieraniem-zamykaniem. 😡

 

2 godziny temu, Ziemowit napisał:

Jeśli dobrze rozumiem, to tekst oznacza, że wyciągi narciarskie mogą pozostać zamknięte nawet po rozpoczęciu szkolnych ferii zimowych (które we Francji są podzielone na 3 terminy i trwają od 6 Lutego do 6 Marca), ale bardziej konkretnych decyzji można spodziewać się 20 Stycznia.

Dali dosłownie do zrozumienia ze ferie można sobie darować . Miejscowi jeżdżą i pewnie będą jeździć dalej,aczkolwiek dla osób z innych regionów przekaz jest jasny,choć totalnie nie zrozumiały . Za chwile po covid-19 będzie nastepny covid-21 ,wiec ballada końca znała nie będzie.Po 20 stycznia, nic nie otworzą przekaz będzie ten sam . 
 

Zostaje Swiss póki co,chyba ze ferie w PL się skończą i tam coś otworzą .

  • Like 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na portalu giornaletrentino.it pojawiła się informacja, w brzmieniu której Trentino (prawdopodobnie prowincja Trentino osobno, bo prowincja Południowy Tyrol już zapowiedziała otwarcie na 18 styczeń tylko jeszcze bez szczegółowych przepisów) właściwie czeka na turystów od 18. stycznia. Zwrot typu "zbliża się otwarcie sezonu zimowego" raczej brzmi prawie ultymatywnie. Podobno poszczególne służby uzgodniły, że będzie ograniczona sprzedaż karnetów do 40% z możliwością dalszego zmniejszania. A więc nie dość, że może będzie potrzebny ujemny test, zaświadczenie o szczepieniu albo nie wiadomo jeszcze co, to jeszcze będzie nerwówka czy uda się kupić skipass. 

https://www.giornaletrentino.it/cronaca/accordo-provincia-funivie-trentine-e-sanità-arrivano-le-piste-a-numero-chiuso-1.2521886

Prawdę mówiąc, codziennie śledzę co piszą mniejsze i większe portale włoskie i włoskie fanpejdże narciarskie, ale zaczynam mieć tego serdecznie dość. Z ziemi włoskiej do Polski, cholera, podobna bezradność decyzyjna; to już chyba choroba paneuropejska. Poza CH i prawdopodobnie trzeba tam się kierować i olać EU (w tej kwestii tylko rzecz jasna).

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, waldek71 napisał:

Prawdę mówiąc, codziennie śledzę co piszą mniejsze i większe portale włoskie i włoskie fanpejdże narciarskie, ale zaczynam mieć tego serdecznie dość. Z ziemi włoskiej do Polski, cholera, podobna bezradność decyzyjna; to już chyba choroba paneuropejska.

Również na bieżąco śledziłem włoskie decyzje, bo plany narciarskie były. 
Też mam dość i już nie śledzę regularnie. Co się przewinie od czasu do czasu to przeglądnę, chaos taki sam jaki był. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, brachol napisał:

To wszystko wygląda na uzgadniane na szczeblu unijnym, a nie krajowym i raczej idzie w kierunku zatrzymania jak największej ilości osób w domu.

Zgadzam się, ale z drugiej strony nadal maniakalnie twierdzę, że kto bardzo będzie chciał to pojeździ, mniej istotne gdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sichere-gastfreundschaft.at

Może to mniej ważne ale w AT jednak polityka też kręci się, partie opozycyjne zmusiły do przesunięcia terminu z  18.01 do 24.01 obecnego lockdownu w AT. A oma Merkel wnosiła o całkowite zamknięcie ON w EU czytałem w innym news. 

A od wtorku 12.01 idą ponownie spore opady śniegu w Alpy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Victor napisał:

 

.. Za chwile po covid-19 będzie nastepny covid-21 ,wiec ballada końca znała nie będzie.Po 20 stycznia, nic nie otworzą przekaz będzie ten sam ... 
 

 

Dlaczego pomijasz covida "dwudziestkę" wychodowanego na wyspach...😕

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...