Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wyjazdy w Alpy obostrzenia, przepisy dotyczące COVID-19 ?


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Gerald napisał:

Na stok rzadko zabieram plecak, chyba że w rozległych kurortach alpejskich. Wówczas jest to bardzo okrojona wersja plecaka skiturowego który mam w pełni wyposażony. 

Apteczkę zawsze zabieram na skitury, na stok niekoniecznie. O apteczce założyłem tutaj osobny wątek, w którym opisałem jak skompletowałem niezbędne rzeczy. 

Natomiast na stok często zabieram bardzo lekką kamizelkę odblaskową bhp, którą w razie czego można oznaczyć miejsce wypadku - w analogiczny sposób jak rozstawia się trójkąt na drodze. Nie miałem nigdy okazji użyć, ale w przypadku załamania stoku, w miejscach niewidocznych zawsze można wbić kijek/tyczki/gałęzie i rozwiesić kamizelkę, aby uniknąć najechania innych narciarzy na osobę poszkodowaną oczekującą na pomoc.

Wspomniałeś o świecy sygnalizacyjnej, ja mam taką racę sygnałową (ratunkową morską) za 20 zł. Kiedy i jak jej użyłeś? Ale noszę tylko w miejsca gdzie wiem że wychodzę poza stoki. 

Cześć

Pozwolę sobie tylko przypomnieć, że od wielu wielu lat zwyczajowym sposobem oznaczenia miejsca wypadku jest ustawienie w widocznym miejscu nart na krzyż - w formie przypominającej literę X.

To bardzo ważne międzynarodowe i ogólnie znane oznaczenie podobnie jak np. schemat nadawania sygnałów dźwiękowych czy świetlnych w górach z wezwanie pomocy - 6xmin - i odpowiedź 3xmin.

Pozdrowienia

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lenk-Adelboden dzisiaj... narty BEZ: tłumów, kolejek, krzyczących dzieci, sprawdzania internetu na stoku. Cudowny dzień ❤️
 

@Victor wyciąg gondoli jest zlokalizowany na skraju miejscowości Lenk, jeżdżą tam skibusy. My jeździmy samochodem, duży parking pod gondolą jest bezpłatny. Ośrodek świetnie skomunikowany, w większości nowoczesne wyciągi. Nam się bardzo podoba, ale w tym sezonie przyłożyliśmy też inne kryteria :) 

164A8D3C-FB6E-4890-970B-A816C18A43C8.jpeg

2D36C58B-061F-4B59-AAAD-AAAAF0E68DC4.jpeg

10AE7F6A-C42F-4594-B04F-7DDDA5BB4C7E.jpeg

0241677E-890A-4D9A-B353-7DB158A20AC6.jpeg

3A4E912E-A0FF-42F3-863C-47AB1F02F855.jpeg

  • Like 15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tanova wystarczy buff zaciągnięty na nos, bardzo tego pilnują. Pierwszego dnia ambitnie włożyłam maseczkę z filtrem, ale to masakra, po kilku zjazdach była mokra na wskroś, nie wiem skąd taki pomysł u Austriaków 🤷‍♀️
 

PS. jako ze jeździmy we czwórkę rodzinnie to maseczkę zakładamy w strefie dojazdu do wyciągów (są widoczne znaki), na wyciągach zdejmujemy. Raz dosiadła się obca osoba, wtedy oczywiście w masce cały czas.

Edytowane przez idealist
  • Like 3
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, idealist napisał:

nie pamietam kiedy tak się wyjeździłam, na stokach 99% to niesamowicie sprawni narciarsko Szwajcarzy, ogólnie obłożenie naprawdę niewielkie.

Miałem to samo odczucie w Jungfrau 😉 dzięki za info z Lenk.
 

Edytowane przez Victor
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, idealist napisał:

@wojgocnie pamietam kiedy tak się wyjeździłam, na stokach 99% to niesamowicie sprawni narciarsko Szwajcarzy, ogólnie obłożenie naprawdę niewielkie.

Oby w środę Helweci nie wpadli na durny pomysł. Skoro stać ich było, na zrezygnowanie z legendarnych zawodów w Wengen. A co słychać na miejscu w Szwajcarii, mówi się o zamknięciu ośrodków ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, barteks071992 napisał:

Jaki jest szacunkowy koszt pobytu w takiej szwajcarii ? Chodzi mi o wyżywienie na 6 dni przy zakupie w restauracji hotelowej lub na stoku. Mam przykładowo ofertę z biura na 6 dni z przejazdem karnetem i apartamentem za 2100 zł za osobę. Jedzenie we własnym zakresie.

Tylko ta przymusowa kwarantanna po powrocie...😒

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mark Cane napisał:

???? Jaka kwarantanna? 

Cytat

Dzisiaj w Dzienniku Ustaw ukazało się Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Przewiduje ono między innymi 10-dniową kwarantannę od 28 grudnia do 17 stycznia dla przekraczających granicę Polski. Dotyczy to wszystkich środków transportu zbiorowego: pociągów, autobusów i samolotów. Wyjątkiem będą osoby zaszczepione i ozdrowieńcy.

A kolega wspominał o wyjeździe zorganizowanym.

Edytowane przez lika
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Gacek1964 napisał:

Ta oferta była z biura podróży z dojazdem więc transport zbiorowy czyli kwarantanna po powrocie do pl

Nie ma żadnej kwarantany, wyjazdy z biura są organizowane busami do 9 osób. 

Cena za osobę 2100 zł apartament 4*, karnet dojazd i ubezpieczenie. W dniach 22-30 styczeń. 6 dni na śniegu. Wyżywienie szefa kuchni na cały pobyt 400 zł śniadania i obiady 

Edytowane przez barteks071992
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, micha71 napisał:

A moze 10km przed granicą przesiadka w osobowe następnie juz na terenie PL powrot do autokaru, trzeba doczytać warunki wycieczki???🙃

Pomysł zacny, ale nie wierzę by organizator go zaryzykował. Przypomnę że przez terytorium Słowacji i Czech poruszamy się jedynie tranzytem i nie wierzę by lokalne służby już tego samego dnia tego nie wychwyciły. Słowacja już wprowadziła kontrolę na granicach, a małe przejścia pozamykała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, barteks071992 napisał:

Nie ma żadnej kwarantany, wyjazdy z biura są organizowane busami do 9 osób. 

Cena za osobę 2100 zł apartament 4*, karnet dojazd i ubezpieczenie. W dniach 22-30 styczeń. 6 dni na śniegu. Wyżywienie szefa kuchni na cały pobyt 400 zł śniadania i obiady 

Nie wiedziałem z tym busami. Polska - kreatywna nacja👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...