Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wyjazdy w Alpy obostrzenia, przepisy dotyczące COVID-19 ?


Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, barteks071992 napisał:

Nie ma żadnej kwarantany, wyjazdy z biura są organizowane busami do 9 osób. 

Cena za osobę 2100 zł apartament 4*, karnet dojazd i ubezpieczenie. W dniach 22-30 styczeń. 6 dni na śniegu. Wyżywienie szefa kuchni na cały pobyt 400 zł śniadania i obiady 

9 osób zarejestrowanych w zorganizowanym wyjeździe to już kwarantanna, tylko busy tyle osób dziś zabrać nie mogę . Z tego co mi wiadomo to przewozy które latają PL-zachód mogą max 4 osoby plus kierowca na dzień dzisiejszy zabrać i również jest kwarantanna.

Ale co do samej kwarantanny to jest w teorii i dzienniku ustaw,rzeczywistość jest już zupełnie inna. Leciałem do PL 29grudnia  i o kwarantannie dowiedziałem się po kupionym już bilecie,od znajomych. Dużo telefonów i oficer z Okęcia poinformował mnie ze póki jesteśmy w Schengen to kontroli nie ma bo i granic nie ma. Tak wiec poleciałem i faktycznie,oprócz wypełnienia kwitka covidowego w liniach lotniczych żadnej kontroli nie było . Spędziłem w domu kilka dni i nikogo też nie było. Z tego co wiem,dowiadywałem się dalej jest to zależne tylko od interpretacji sanepidu do którego dostarczają wszystkie formularze wypełnione czy to z biur podróży czy lini lotniczych itd  . Jak będzie chciał to wstawi kwarantannę a jak nie to nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, barteks071992 napisał:

Nie ma żadnej kwarantany, wyjazdy z biura są organizowane busami do 9 osób. 

Cena za osobę 2100 zł apartament 4*, karnet dojazd i ubezpieczenie. W dniach 22-30 styczeń. 6 dni na śniegu. Wyżywienie szefa kuchni na cały pobyt 400 zł śniadania i obiady 

Po przekroczeniu granicy przesiadacie się z tych kilku busów do autokaru a przy powrocie przed granicą z autokaru na kilka busów? Czy wyjazd z biura tylko dla tak małej grupy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o takim pomyśle ? jest realny taki wyjazd do Szwajcarii w przyszłym tygodniu ?

Pytania do wyjazdu:

1. czy podstawowe ubezpieczenie oferowane przez biuro podróży wystarczy czy zalecacie zakup dodatkowego ? Bo z tego co wiem akcje ratunkowe są koszmarnie drogie.

Najlepiej aby  polisa pokrywała także koszty akcji ratunkowych, hospitalizacji spowodowanej nagłymi objawami przewlekłej choroby leczonej w kraju (np. chorób krążenia, cukrzycy), transportu medycznego, a w razie śmierci - koszt transportu ciała do Polski ?

jakie ubezpieczenia najlepiej zakupić ?

2. Jakie są gniazdka do prądu ? Trzeba przejściówki ?

3. Jak sytuacja z połączeniami telefonicznymi do PL ? Najlepiej wykupić pakiet/ internet aby nie przyszedł koszmarny rachunek ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, barteks071992 napisał:

Co myślicie o takim pomyśle ? jest realny taki wyjazd do Szwajcarii w przyszłym tygodniu ?

Pytania do wyjazdu:

1. czy podstawowe ubezpieczenie oferowane przez biuro podróży wystarczy czy zalecacie zakup dodatkowego ? Bo z tego co wiem akcje ratunkowe są koszmarnie drogie.

Najlepiej aby  polisa pokrywała także koszty akcji ratunkowych, hospitalizacji spowodowanej nagłymi objawami przewlekłej choroby leczonej w kraju (np. chorób krążenia, cukrzycy), transportu medycznego, a w razie śmierci - koszt transportu ciała do Polski ?

jakie ubezpieczenia najlepiej zakupić ?

2. Jakie są gniazdka do prądu ? Trzeba przejściówki ?

3. Jak sytuacja z połączeniami telefonicznymi do PL ? Najlepiej wykupić pakiet/ internet aby nie przyszedł koszmarny rachunek ?

 

na część pytań masz tutaj odpowiedzi Ośrodki narciarskie Szwajcaria - Alpy - skionline.pl - forum narciarskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@barteks071992 jeśli nie jesteś pewien jaką kwotę ubezpieczenia wybrać, zadzwoń do doradcy, ciężko coś tutaj doradzić. My akurat skorzystaliśmy z oferty Allianz.

Co do internetu, znowu to mocno osobista kwestia. Ja z przyjemnością odpoczywam od internetu na stoku, a w apartamencie korzystamy z wifi. Jeśli masz konieczność korzystania z sieci przez cały dzień, najlepiej kupić szwajcarską kartę. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.oesterreich.gv.at/themen/coronavirus_in_oesterreich/pre-travel-clearance.html

Od 15.01 formularz dostępny będzie dla przybywających

Falls für eine der genannten Ausnahmen erforderlich (§ 4 Absatz 3 und § 5 Absatz 5), können Sie hier auch direkt ein Ärztliches Zeugnis über Ihr COVID-19 Testergebnis hochladen. Nach Bekanntgabe dieser Informationen über das 

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Amo Kompatscher dotrzymuje słowa. Cały czas twierdził, że 18. stycznia otwiera ośrodki w Południowym Tyrolu i dalej twierdzi, że otwiera. Sytuacja zmieniła się o tyle, że wg dzisiejszego newsa otwiera się... dla mieszkańców. Brzmi w jednym zdaniu ta złowroga nuta: "(...) nie będzie żadnej turystyki (...)".

https://www.dovesciare.it/news/2021-01-12/alto-adige-kompatscher-conferma-gli-impianti-posso-aprire-i-residenti

Edytowane przez waldek71
  • Thanks 1
  • Confused 2
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, waldek71 napisał:

No i Amo Kompatscher dotrzymuje słowa. Cały czas twierdził, że 18. stycznia otwiera ośrodki w Południowym Tyrolu i dalej twierdzi, że otwiera. Sytuacja zmieniła się o tyle, że wg dzisiejszego newsa otwiera się... dla mieszkańców. Brzmi w jednym zdaniu ta złowroga nuta: "(...) nie będzie żadnej turystyki (...)".

https://www.dovesciare.it/news/2021-01-12/alto-adige-kompatscher-conferma-gli-impianti-posso-aprire-i-residenti

Ja jeszcze dodam to: https://www.ildolomiti.it/cronaca/2021/coronavirus-lalto-adige-ancora-una-volta-va-per-la-sua-strada-kompatscher-se-superiamo-una-certa-soglia-chiudiamo-le-mezze-misure-non-servono 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trwa maskarada, jeżeli na początku myślałem, że Kompatscher szarżuje słabo mieszcząc się stricte w ramach swojej autonomii, to teraz zaczyna wysyłać asekuracyjne baloniki mające złagodzić przekaz. Albo to gra z "Rzymem" w podchody, chociaż bardziej mi to przypomina prymitywną grę w karty polegającą na rzucaniu określoną kartą i wykrzykiwaniu zwykle nieparlamentarnych słów.

Edytowane przez waldek71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślicie, że tylko nasi górale kombinują, jak obejść zakazy? Otóż nie! Austriacy wcale nie gorsi xD. Można sobie bez problemu znaleźć lewy nocleg w Tyrolu (nie, żebym kogoś namawiała):

https://tirol.orf.at/stories/3084504/

Ale mają już brytyjską odmianę wirusa w Tyrolu, w gratisie!

Edytowane przez tanova
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...