Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wyjazdy w Alpy obostrzenia, przepisy dotyczące COVID-19 ?


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 11.01.2021 o 14:27, tanova napisał:

W związku z gwałtownym wzrostem zakażeń koronawirusem w Wengen i kantonie Berner Oberland, mającym prawdopodobnie związek z niedawnymi pobytami turystów z Wielkiej Brytanii, odwołano zawody w Alpejskim PŚ Lauberhornrennen w Wengen:

https://sportsinwinter.pl/alpejski-ps-zawody-lauberhornrennen-w-wengen-odwolane-koronawirus-znow-gora/ 

W Wengen mieli superroznosiciela - Brytyjczyk zaraził 30 osób. Widocznie nawet w zdyscyplinowanej Szwajcarii środki bezpieczeństwa nie zawsze tak skutecznie funkcjonują, jakby się mogło wydawać.

https://www.blick.ch/schweiz/bern/corona-alarm-in-wengen-be-kanton-will-mutation-in-wengen-mit-massentest-besiegen-id16289082.html

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, micha71 napisał:

https://www.oesterreich.gv.at/themen/coronavirus_in_oesterreich/pre-travel-clearance.html

Od 15.01 formularz dostępny będzie dla przybywających

Falls für eine der genannten Ausnahmen erforderlich (§ 4 Absatz 3 und § 5 Absatz 5), können Sie hier auch direkt ein Ärztliches Zeugnis über Ihr COVID-19 Testergebnis hochladen. Nach Bekanntgabe dieser Informationen über das 

Dobrze mi przetłumaczyło, że przy wjeździe kwarantanna 10 dni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, tanova napisał:

Myślicie, że tylko nasi górale kombinują, jak obejść zakazy? Otóż nie! Austriacy wcale nie gorsi xD. Można sobie bez problemu znaleźć lewy nocleg w Tyrolu (nie, żebym kogoś namawiała):

https://tirol.orf.at/stories/3084504/

Ale mają już brytyjską odmianę wirusa w Tyrolu, w gratisie!

No tak ale co na miejscu jak policja Cię skontroluje? Chyba, że samochód głęboko w garażu i jazda komunikacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15.01 będzie mozliwosc pobrania formularza w ktory wypełniasz , swoje dane , gdzie będziesz przebywał, od kiedy do kiedy, będzie tez mozliwość wysłania zaswiadczenia - test ( wiadomo negatywny i zaswiadczenie w j.niemieckim ) wszystko zostaje zarejestrowane i przesłane do odpowiedniej gminy w ktorej będziesz przebywał, ty otrzymasz dokument zwrotny ktory masz mieć przy sobie i okazywać przy kontroli służb wiadomo jakich.

Czekamy więc na formularz, koszt testu antygenowego z zaswiadczeniem od lekarza w j.niemieckim 220 zł. Nic skomplikowanego. Twoje dane przechowywane w gminie 28dni. Moze uda mi się dowiedzieć czy np. formularz i test osobiscie mogę dostarczyć do gminy i otrzymać "dokument pobytu" jak zwał tak zwał. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, micha71 napisał:

15.01 będzie mozliwosc pobrania formularza w ktory wypełniasz , swoje dane , gdzie będziesz przebywał, od kiedy do kiedy, będzie tez mozliwość wysłania zaswiadczenia - test ( wiadomo negatywny i zaswiadczenie w j.niemieckim ) wszystko zostaje zarejestrowane i przesłane do odpowiedniej gminy w ktorej będziesz przebywał, ty otrzymasz dokument zwrotny ktory masz mieć przy sobie i okazywać przy kontroli służb wiadomo jakich.

Czekamy więc na formularz, koszt testu antygenowego z zaswiadczeniem od lekarza w j.niemieckim 220 zł. Nic skomplikowanego. Twoje dane przechowywane w gminie 28dni. Moze uda mi się dowiedzieć czy np. formularz i test osobiscie mogę dostarczyć do gminy i otrzymać "dokument pobytu" jak zwał tak zwał. 

Nic z tego, formularz jest dodatkowo do kwarantanny, a test można zrobić najwcześniej 5 dni po przybyciu do Austrii. Negatywny test posiadany na wjeździe nie zwalnia z kwarantanny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapisane jest ze test masz wysłać następnie otrzymasz dokument zwrotny pdf, nie ma zapisu że masz go posiadać (test)przy wjeździe, otrzymany dokument masz okazywać władzom do weryfikacji, wszystkie twoje dane wczesniej zostaną zapisane i przesłane do odpowiedniej gminy.

Ok czekamy wszystko wyjdzie w "praniu" 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pisałem ze swoim gospodarzem w Scheffau jutro mają zostać przedstawione informacje rządu AT , zadzwoni tez do swojego urzędu - gminy w sprawie opublikowanego rozporządzenia dotyczącego tego formularza, bardzo zdziwiony ze jesli mają zostać 25.01 otwarte hotele, pensjonaty ze ktoś ma przybyć i spędzić 5dni "przy piwku" w pokoju.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, micha71 napisał:

Zapisane jest ze test masz wysłać następnie otrzymasz dokument zwrotny pdf, nie ma zapisu że masz go posiadać (test)przy wjeździe, otrzymany dokument masz okazywać władzom do weryfikacji, wszystkie twoje dane wczesniej zostaną zapisane i przesłane do odpowiedniej gminy.

Ok czekamy wszystko wyjdzie w "praniu" 

 

Rozporządzenie już jest na stronach rządowych:

https://www.ots.at/presseaussendung/OTS_20210112_OTS0151/gesundheitsministerium-elektronische-registrierung-fuer-einreisen-nach-oesterreich-verpflichtend

Hotele otworzą pewnie dla swojaków, bo ośrodki w pobliżu Wiednia pękają w szwach w weekendy od jednodniowych turystów, ewentualnie ktoś ze Szwajcarii, Watykanu albo Grecji może przyjechać ;).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, idealist napisał:

Nocy urobek śnieżny w Lenk, a po południu ma dopiero sypnąć. Na kamerkach widać, że ratraki pięknie pracują, podjazdy odśnieżone, jak w szwajcarskim zegarku po prostu ;)

5917C65D-ADEE-4529-A484-2D0CA35C0184.jpeg

Pięknie! Mam cichą nadzieję, za miesiąc oglądać podobne widoki :x. Ale nie chcę się jakoś specjalnie nastawiać, bo już dwa, a w zasadzie trzy razy plany wyjazdowe w tym sezonie wzięły w łeb. Dobrego dnia na nartach! 👍⛷️❄️

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tanovawiem co czujesz, bo do dnia poprzedzającego wyjazd nie miałam pewności, że to się uda. Dodatkowo w piątek przed wyjazdem miałam kolizję samochodową więc siła złego... Bardzo Wam życzę żeby wszystko się dobrze poukładało. Powiew spokoju i normalności - bezcenny! O nartach już nawet nie wspominam, bo jest po prostu bosko. 
 

Dzisiaj udało się pojeździć w przerwie pomiędzy opadami. Po południu stoki już bardzo rozjeżdżone więc czuję się jak koń po westernie 🙈

 

245282E8-55AA-4E6B-9C70-C85AB3F5577A.jpeg

2FA63934-6C8D-4B90-9B87-9A32BA8BA3D1.jpeg

A2530BAC-70CC-4DA3-ACFF-3ADEAF11515B.jpeg

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest sytuacja w Italii, a konkretnie w okolicach Madonny? Mój gospodarz napisał tak:

"Hi Olgierd, the season is still not starting, it should have started on next Monday, but it has been postoponed, it is not cleared to when. I'll be back once a sure date will be there."

I niby mogę przełożyć wyjazd (zaplanowany na 30.01) na później, czyli na 2 połowę marca, ale nie wiem czy jest sens. Nie wiem też na jakie warunki można liczyć w takim okresie. :/

Edytowane przez Olgierd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Olgierd napisał:

Nie wiem też na jakie warunki można liczyć w takim okresie.

W Val di Sole pod koniec Marca przeważnie jest wszystko otwarte, a jak się zima uśmiechnie to jeszcze potrafi sypnąć. Tylko cholera wie czy do wtedy cokolwiek zdążą otworzyć. Ale warunkami się nie przejmuj i jak możesz to przekładaj, bo w styczniu nie pojeździsz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...