Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wyjazdy w Alpy obostrzenia, przepisy dotyczące COVID-19 ?


Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, wojgoc napisał:

@idealist - mimo porannych opadów trasy były mocno rozjeżdżone przy takiej „ogromnej😉” ilości narciarzy???

A może z racji opadów nie wyjechały ratraki...😁

Ratraki wyjechały, bo widać to na kamerach ośrodka, a zaraz po nich narciarze, śnieg nie był związany więc po południu było trudno. Normalne po takich opadach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, idealist napisał:

Ratraki wyjechały, bo widać to na kamerach ośrodka, a zaraz po nich narciarze, śnieg nie był związany więc po południu było trudno. Normalne po takich opadach.

Czy moglibyście dyskusję na temat warunków na stoku prowadzić w wątku do tego przeznaczonym?

 

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, idealist napisał:

Szczerze to mogę nic nie pisać, skoro jedno zdanie odbiegające od tematu jest powodem do reprymendy... 

Więcej luzu i dobrego dnia życzę :) 

@Ziemowitdobre pytanie :)  

ahhhh......

Po prostu nie lubię bałaganu 😊, równie dobrze możemy sprowadzić całe forum do jednego wątku i pisać tu o wszystkim tylko po co wtedy podział na tematy.

Ups... sam już piszę nie na temat więc koniec. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, fantomas napisał:

ahhhh......

Po prostu nie lubię bałaganu 😊, równie dobrze możemy sprowadzić całe forum do jednego wątku i pisać tu o wszystkim tylko po co wtedy podział na tematy.

Ups... sam już piszę nie na temat więc koniec. 😉

napisz CV do @JC masz duże szanse na funkcję dozorcy

  • Haha 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Italię można sobie wybić z głowy.


"Rada Ministrów, na wniosek prezydenta Giuseppe Conte, uwzględniając notę ministra zdrowia i opinię Komitetu Techniczno-Naukowego, postanowiła przedłużyć do dnia 30 kwietnia 2021 r. stan wyjątkowy.

- ośrodki narciarskie pozostaną zamknięte,

- wyjątkiem będzie Południowy Tyrol - wyciągi zostaną otwarte 18 stycznia dla mieszkańców regionu."
 


Komunikat rządu włoskiego:
http://www.governo.it/it/articolo/comunicato-stampa-del-consiglio-dei-ministri-n-90/16024

Łuhuhu 😲

  • Like 2
  • Sad 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, pawelb91 napisał:

To Italię można sobie wybić z głowy.


"Rada Ministrów, na wniosek prezydenta Giuseppe Conte, uwzględniając notę ministra zdrowia i opinię Komitetu Techniczno-Naukowego, postanowiła przedłużyć do dnia 30 kwietnia 2021 r. stan wyjątkowy.

- ośrodki narciarskie pozostaną zamknięte,

- wyjątkiem będzie Południowy Tyrol - wyciągi zostaną otwarte 18 stycznia dla mieszkańców regionu."
 


Komunikat rządu włoskiego:
http://www.governo.it/it/articolo/comunicato-stampa-del-consiglio-dei-ministri-n-90/16024

Łuhuhu 😲

Ale tam musi być " kaczor"! Warto może na problem nart i zarazy  spojrzeć innym okiem. To samo dotyczy naszego kraju. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Victor napisał:

Czyli można śmiało spodziewać się podobnych decyzji w AT,FR,DE...

Tak - w Austrii wiele ośrodków już mocno ograniczyło albo zawiesiło funkcjonowanie po okresie świąteczno-noworocznym. Wręcz rozważają wcześniejsze zakończenie sezonu, jeśli od 25 stycznia nie będzie zgody na otwarcie hoteli.

https://www.salzburg24.at/news/salzburg/salzburger-skigebiete-wollen-vorzeitig-schliessen-98296342

W Austrii problem jest też taki, że bardzo są uzależnieni od turystów niemieckich (50% wszystkich rezerwacji), który w tym sezonie nie przyjadą.

  • Like 1
  • Sad 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pozostało nic innego jak CH, wczoraj dzwoniłem do pensjonatu w którym byłem w grudniu pytając co się dzieje na miejscu ,odp zadowalająca-wszystko funkcjonuje normalnie plus dużo świeżego puchu jedynie knajpy zamknięte co mnie akurat nie martwi( będę gotował pyszności wieczorne 😉) 25 stycznia rozpocznę sezon 2021 w CH 🥰. A FR spokojnie przełożyłem już drugi raz ,a tym razem na grudzień 2021 🥳 

Edytowane przez Victor
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, nicram napisał:

Dokąd się wybierasz

Noclegowo tam gdzie byłem ,a wiec w Lauterbrunnen . A narciarsko bankowo dzień Grind-First,Murren z racji ze nie były otwarte kiedy byłem w grudniu , pewnie dzień lub dwa w Grind-Wengen i chciałbym jeszcze zobaczyć Lenk-Adelboden, póki co tak to planuje . 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, barteks071992 napisał:

Ja też jadę 22 stycznia do Szwaciarii i mam daleko w D*** te całe włochy ... Jak chcą upadku gospodarki to niech mają na własną rękę. W Polsce podobnie.

Mam Zinal w CH 6 dni na śniegu i mam nadzieję że wyjeżdżę się za wszystkie czasy.

Grimentz - Zinal jest super, na pewno będzie dobra jazda 👌

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, brachol napisał:

Mimo wszystko do Włoch i Austrii przyjeżdża na narty dużo więcej ludzi z różnych krajów niż na polskie stoki. 

No i co to zmienia? Tam jadą ludzie gromadnie to mozna im zamknąć ośrodki narciarskie? Do nas  mało kto przyjedzie to  nie potrzeba zamykać? Rozumiem ,że tam straty będą ogromne więc jest uzasadnienie zamykania, u nas o wiele mniejsze, więc nie potrzeba  zamykać?  Coś mi to przypomina żart o godzinie policyjnej  z powodu zwiększonej zjadliwości koronawirusa w godzinach  nocnych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Bumer napisał:

No i co to zmienia? Tam jadą ludzie gromadnie to mozna im zamknąć ośrodki narciarskie? Do nas  mało kto przyjedzie to  nie potrzeba zamykać? Rozumiem ,że tam straty będą ogromne więc jest uzasadnienie zamykania, u nas o wiele mniejsze, więc nie potrzeba  zamykać?  Coś mi to przypomina żart o godzinie policyjnej  z powodu zwiększonej zjadliwości koronawirusa w godzinach  nocnych.

 

Chodzi o to, że większe są możliwości transmisji. Moim zdaniem przy ograniczeniu ilości ludzi na stokach i w lokalach można spróbować uruchomić ON, ale jest to moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tanova napisał:

Tak - w Austrii wiele ośrodków już mocno ograniczyło albo zawiesiło funkcjonowanie po okresie świąteczno-noworocznym.

Potwierdzam. Np. SkiWelt otworzył się na Boże Narodzenie w całości.

Na dziś działa: 7 wyciągów na 126 oraz 39 km tras na 288 km

  • Thanks 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...