Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wyjazdy w Alpy obostrzenia, przepisy dotyczące COVID-19 ?


Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, idealist napisał:

Idealist ile polecasz zabrać gotówki do Szwajcarii? Co prawda mamy wykupione wyżywienie śniadania i obiady ale nie wiem ile liczyć na jedną dorosła osobę. 

Dodatkowo proszę o praktyczne wskazówki co zabrać itp do Szwajcarii. 

 

 

 jeszcze pożar w Gurglach... co za sezon :( https://www.meinbezirk.at/imst/c-lokales/motorradmuseum-crosspoint-steht-in-flammen_a4440168?fbclid=IwAR3ulhwRWvgx-7BlIjG9BXerMnvYdWo1zX_3D6pMJsXScoAzYKwbffJd1vk#gallery=null

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, barteks071992 said:

Jak myślicie, mogą w tym tyg zamknąć Szwajcarię ? Mam wyjazd w ten piątek i nie wiem czy mam być pewny wyjazdu, szykować rzeczy na cały tydzień pobytu ...

Ja też nieśmiało planuję wyjazd do Davos w ten weekend, ale zmartwiły mnie te poweekendowe newsy dotyczące kolejek i groźba zamykania ośrodków. Jak wyglądała frekwencja na stokach w waszych przypadkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, surfing napisał:

Musiałeś zrezygnować z teleporad i zająć się bezpośrednio pacjentami?

Od początku epidemii wszystkie nasze gabinety specjalistyczne i POZ działają normalnie. Przyjmujemy wszystkich zgłaszających się. Przez 90 dni mieliśmy 75 łóżkowy oddział covidowy. W szczycie 2 fali leżało w nim 72 chorych, a 9 kolejnych było podłączonych do respiratora. Od początku epidemii zaraziło się 311 pracowników. 37 przeszło covid bardzo ciężko. 17 nadal nie wróciło do pracy i nie wiadomo czy wrócą, zmiany w płucach nie pozwalają im na wejście na 1 piętro.

Pamiętaj, że lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.

  • Like 7
  • Thanks 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, brachol napisał:

Potwierdzam. Ja miałem zamówiony apartament dla 7 osób dorosłych i 4 dzieci, dzień po rezerwacji przyszedł uprzejmy email od administratora obiektu, że nie mogą zameldować więcej niż 5 osób dorosłych w 1 lokum i ma to związek z zakazem spotkań. Musieliśmy poszukać 2 mniejszych apartamentów i wszytko ma być ok. W piątek jedziemy do Scuol.

Pozdrawiam

Łukasz

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co maja jeszcze jakąkolwiek  nadzieje na sezon w ośrodkach alpejskich UE.

Z tego testu wynika ze ON w AT,ITA,FR i De w miesiacu lutym się nie otworzą jedynie pozostanie Szwajcaria otwarta. 

https://www.hln.be/reizen/streep-door-skivakanties-pistes-blijven-langer-dicht~a25b3657/

Co więcej toczy się dyskusja i projekt leży już na stole UE ,zakazujący przemieszczanie się miedzy państwami bez konkretnego celu a wiec turystycznie ...Jak to wejdzie w życie, o Swiss będzie można zapomnieć . Podobno to ostateczność która p.Merkelowa nie chce wprowadzać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Victor napisał:

Dla tych co maja jeszcze jakąkolwiek  nadzieje na sezon w ośrodkach alpejskich UE.

Z tego testu wynika ze ON w AT,ITA,FR i De w miesiacu lutym się nie otworzą jedynie pozostanie Szwajcaria otwarta. 

https://www.hln.be/reizen/streep-door-skivakanties-pistes-blijven-langer-dicht~a25b3657/

Co więcej toczy się dyskusja i projekt leży już na stole UE ,zakazujący przemieszczanie się miedzy państwami bez konkretnego celu a wiec turystycznie ...Jak to wejdzie w życie, o Swiss będzie można zapomnieć . Podobno to ostateczność która p.Merkelowa nie chce wprowadzać .

Próbuję znaleźć informacje, na czym polegałyby sankcje w przemieszczaniu się po UE i innych krajach - np. podróż do Szwajcarii, ale w naszych mediach nic nie piszą, a w niemieckojęzycznych - same ogólniki. Czy to ma być zalecenie, czy rzeczywiście będą wprowadzone jakieś kontrole czy wymagania? Tyle tylko wyczytałam, że Francja od niedzieli wprowadza obowiązek posiadania negatywnego testu PCR przy wjeździe i że testy przy poruszaniu się po Unii będą musieli mieć mieszkańcy regionów szczególnie dotkniętych wysoką liczbą zakażeń.

https://www.tagesschau.de/ausland/corona-reisen-testpflicht-eu-101.html

Kanclerka Merkel nie wyklucza wprowadzenia kontroli na granicach Niemiec, w kontekście zapowiedzi nierozsądnego otwierania handlu w innych krajach. To pewnie o nas.

https://orf.at/stories/3198418/

Edytowane przez tanova
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tanova napisał:

Próbuję znaleźć informacje, na czym polegałyby sankcje w przemieszczaniu się po UE i innych krajach - np. podróż do Szwajcarii, ale w naszych mediach nic nie piszą, a w niemieckojęzycznych - same ogólniki. Czy to ma być zalecenie, czy rzeczywiście będą wprowadzone jakieś kontrole czy wymagania? Tyle tylko wyczytałam, że Francja od niedzieli wprowadza obowiązek posiadania negatywnego testu PCR przy wjeździe i że testy przy poruszaniu się po Unii będą musieli mieć mieszkańcy regionów szczególnie dotkniętych wysoką liczbą zakażeń.

Ogólnie jest wielka zadyma w BE a wszystko spada znowu na narciarzy. Z okresu świątecznego ktoś wrócił z CH z zakażeniem brytyjskiej odmiany( pewnie za chwile będą ptasie,świnskie-zwał jak zwał ) zaraził dziecko które poszło do szkoły zaraziło następne i trzy nauczycielki . 5000 osób dziś jest na kwarantannie i dwie szkoły zamknięte . Tak wiec chcą wprowadzić zakaz przemieszczania się  pomiędzy państwami . Jest to póki co zalecenie. Mandat w wysokości 250€ gdyby ktoś złamał zakaz-który póki co nie obowiązuje . Jeżeli ktoś wraca z czerwonej strefy ma tam wykonać test powrotny, a po powrocie do danego kraju kolejny i kwarantanna 10/14 dniowa. 
 

Obawiam się ze w miesiacu lutym gdzie rozpoczną się ferie zakaz będzie wprowadzony. Teraz jest zalecenie nie przemieszczania się . W NL pierwszy raz od II WS od soboty godzina policyjna . A najśmieszniejsze jest to ze wszystkie słupki spadają . Dziś Belgia jest zielona a wiele regionów nawet szare gdzie praktycznie zakażenia sa minimalne. 
 

„Teraz, gdy pojawiło się zielone światło dla Europy, Komitet Konsultacyjny chce dziś kontynuować zakaz podróżowania.  Relaks nie jest dziś opcją, ale politycy chcą zaoferować ludności bardziej konkretną perspektywę.  W przypadku zawodów kontaktowych dąży do połowy lutego, przynajmniej jeśli krzywa koronowa będzie nadal spadać.” 😂 

  • Thanks 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...