Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wyjazdy w Alpy obostrzenia, przepisy dotyczące COVID-19 ?


Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwila dostałem odp od gospodarza z Kaprun gdzie miałem rezerwacje z dzieckiem w okresie ferii 14-20 luty.

Hallo,
ja leider wird im Februar eine Reise nach Österreich noch nicht möglich sein!?!
Du kannst jederzeit kostenlos stornieren.
Sehr schade, wir haben diesen Winter sehr viel Schnee und Sonne!
Aber vielleicht zu einem späteren Zeitpunkt, am Kitzsteinhorn sind bis Juni beste Bedingungen zum Skifahren.
Alles Gute und gesund bleiben!
Herzliche Grüße,
Marianne

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Victor napisał:

Przed chwila dostałem odp od gospodarza z Kaprun gdzie miałem rezerwacje z dzieckiem w okresie ferii 14-20 luty.

Hallo,
ja leider wird im Februar eine Reise nach Österreich noch nicht möglich sein!?!
Du kannst jederzeit kostenlos stornieren.
Sehr schade, wir haben diesen Winter sehr viel Schnee und Sonne!
Aber vielleicht zu einem späteren Zeitpunkt, am Kitzsteinhorn sind bis Juni beste Bedingungen zum Skifahren.
Alles Gute und gesund bleiben!
Herzliche Grüße,
Marianne

I tak samo będzie pewnie w marcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belgia właśnie wprowadziła w prawo zakaz przemieszczania się do 1 marca 

 

LIVE. Overlegcomité verbiedt niet-essentiële reizen naar buitenland - Vanaf maandag nieuwe teststrategie

https://www.hln.be/nieuws/live-overlegcomite-verbiedt-niet-essentiele-reizen-naar-buitenland-vanaf-maandag-nieuwe-teststrategie~a606b18c/

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Victor napisał:

Ogólnie jest wielka zadyma w BE a wszystko spada znowu na narciarzy. Z okresu świątecznego ktoś wrócił z CH z zakażeniem brytyjskiej odmiany( pewnie za chwile będą ptasie,świnskie-zwał jak zwał ) zaraził dziecko które poszło do szkoły zaraziło następne i trzy nauczycielki . 5000 osób dziś jest na kwarantannie i dwie szkoły zamknięte . Tak wiec chcą wprowadzić zakaz przemieszczania się  pomiędzy państwami . Jest to póki co zalecenie. Mandat w wysokości 250€ gdyby ktoś złamał zakaz-który póki co nie obowiązuje . Jeżeli ktoś wraca z czerwonej strefy ma tam wykonać test powrotny, a po powrocie do danego kraju kolejny i kwarantanna 10/14 dniowa. 
 

Obawiam się ze w miesiacu lutym gdzie rozpoczną się ferie zakaz będzie wprowadzony. Teraz jest zalecenie nie przemieszczania się . W NL pierwszy raz od II WS od soboty godzina policyjna . A najśmieszniejsze jest to ze wszystkie słupki spadają . Dziś Belgia jest zielona a wiele regionów nawet szare gdzie praktycznie zakażenia sa minimalne. 
 

„Teraz, gdy pojawiło się zielone światło dla Europy, Komitet Konsultacyjny chce dziś kontynuować zakaz podróżowania.  Relaks nie jest dziś opcją, ale politycy chcą zaoferować ludności bardziej konkretną perspektywę.  W przypadku zawodów kontaktowych dąży do połowy lutego, przynajmniej jeśli krzywa koronowa będzie nadal spadać.” 😂 

No właśnie - oprócz jednostkowych przypadków po feriach świątecznych nie nastąpił gwałtowny wzrost zakażeń, a brytyjska odmiana wirusa też jakoś nie wpływa znacząco na statystyki, tutaj na kontynencie. Mam poważne wątpliwości, czy rezerwować wyjazd do CH na połowę lutego, a szkoda by było, bo dobre warunki i praktycznie już jestem z gospodynią dogadana.

Paradoksalnie wyjazd do spokojnego ośrodka w Szwajcarii - bez gondolek i kabin, bez korzystania z gastronomii i transportu zbiorowego, z dojazdem własnym samochodem, byłby znacznie mniej ryzykowny, niż spędzenie tygodnia w lutym w naszych górach, gdzie wiadomo jak jest - ludzie średnio przejmują się obostrzeniami.

  • Like 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, tanova napisał:

Mam poważne wątpliwości, czy rezerwować wyjazd do CH na połowę lutego, a szkoda by było, bo dobre warunki i praktycznie już jestem z gospodynią dogadana.

Mocno się zastanów ! Choć póki co tylko Belgia wprowadza zakaz ale znając życie i ostatnie domino alpejskie będzie to dotyczyło innych państw UE.

 
Paradoksalnie dla pocieszenia miałem wyjazd zaplanowany do CH w poniedziałek i lipa . 😡  Aż chce mi się krzyknąć K....a!

Edytowane przez Victor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Victor napisał:

Mocno się zastanów ! Choć póki co tylko Belgia wprowadza zakaz ale znając życie i ostatnie domino alpejskie będzie to dotyczyło innych państw UE.

 
Paradoksalnie dla pocieszenia miałem wyjazd zaplanowany do CH w poniedziałek i lipa . 😡

Wcale mnie to nie pociesza, ale może jeszcze zdążysz wyjechać, skoro zakaz ma obowiązywać od 27 stycznia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, idealist napisał:

czy to są ferie po beligijsku

Cześć

 Pytasz o 14-21 ? Jeżeli tak,to sa to dni ferii,tak- wypadają w tym okresie w BE ale już w NL są  od 8-21 tam region ma jeden tydzień wcześniej. Od kilku dni toczy się również dyskusja o przedłużeniu ferii o jeden tydzień ale jest duże niezdecydowanie. Patrząc dziś na decyzje rzadu pewnie zostanie po staremu bo przecież nigdzie nikt nie wyjedzie .
 

Szok, co oni robią z obywatelami ! Gdzie się można zarazić jak nigdzie przemieszczać się nie można ? A w mediach im rośnie ? Covid brytyjski,południowy .  W innym wątku czytałem o eksperymencie medycznym 😂 dla mnie to eksperyment biznesowy i nic więcej ! Przejęcie średniej klasy przez rządy  mu podległe ! A jakiś dziś profesorek wypowiadał się w tv ze ten rok uważa za stracony covidowo-nic się nie zmieni do końca roku! 
 

pozdrawiam 

Ps.pifko już wypiłem i się uspokoiłem,nie będę krzyczał k.... 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, idealist napisał:

No jako żywo przypomina to nasze wspaniale ferie, tylko w PL nie było zakazu przemieszczania się...

Ech, niestety, jak się nie obrócić to .... z tyłu 🤷‍♀️

Ale Ty kurcze byłaś w Szwajcarii i jeszcze na coś narzekasz 😉

Powiem Wam że narciarze to jednak niezle gagatki. Cały czas szykują mykow, jakby tu system ominąć. I co najlepsze, im się to udaje 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 hours ago, Victor said:

Mocno się zastanów ! Choć póki co tylko Belgia wprowadza zakaz ale znając życie i ostatnie domino alpejskie będzie to dotyczyło innych państw UE.

Nie są to optymistyczne wieści bo wyjazd do Scuol jutro. Mam tylko nadzieję, że nie będzie aż tak źle lub trochę to potrwa i zdążymy normalnie wrócić ze Szwajcarii przed końcem stycznia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, call_me_michael napisał:

 

Nie są to optymistyczne wieści bo wyjazd do Scuol jutro. Mam tylko nadzieję, że nie będzie aż tak źle lub trochę to potrwa i zdążymy normalnie wrócić ze Szwajcarii przed końcem stycznia.

O najbliższy tydzień myślę, że w ogóle nie musisz się martwić. Oby tylko pogoda dopisała!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ognisko południowoafrykańskiej mutacji koronawirusa wśród pracowników ośrodka Hochfügen w Zillertalu. Stację zamknięto dopiero dzisiaj, chociaż podobno władze o problemie wiedziały już wcześniej.

https://www.derstandard.at/story/2000123550006/suedafrika-mutation-bei-mindestens-fuenf-faellen-im-zillertal-nachgewiesen

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, tanova napisał:

Ognisko południowoafrykańskiej mutacji koronawirusa wśród pracowników ośrodka Hochfügen w Zillertalu. Stację zamknięto dopiero dzisiaj, chociaż podobno władze o problemie wiedziały już wcześniej.

https://www.derstandard.at/story/2000123550006/suedafrika-mutation-bei-mindestens-fuenf-faellen-im-zillertal-nachgewiesen

wg. https://www.bergfex.pl/hochfuegen/schneebericht/
działają.  Kilka stoków jest otwartych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Es lebe die Schweiz ❤️

IMG_4302.thumb.jpeg.6ba890912e51e03b1b3f8db7d6463a92.jpeg

 

Jesteśmy w Films/Laax i na razie jest B O S K O !!!!

Przyjechaliśmy wczoraj i mamy pierwszy dzień na nartach za sobą. Wyciągi działają normalnie. Trasy przygotowane były śwetnie. Ludzi nawet sporo, zdarzają się kolejki. Karnety wielodniowe sprzedawane w kasach w normalnym trybie, jednodniówki tylko online.

Restauracje na stokach zamknięte, ale wydają posiłki które można zjeść na tarasie. W dolinie - otwarte na wynos, stoliki tylko dla gości hotelowych. Sklepy sportowe pozamykane, ale inne, te najważniejsze działają.

Muszę przynzać, że nie widzę tutaj szczególnego przejęcia zaleceniami sanitarnymi wśród narciarzy i obsługi stacji. Ludzie tłoczą się w kolejkach tak jak się tłoczyli. Do gondolek wsiada się w pięć osób, ale rzadko ktoś tego pilnuje. Kanapy idą w górę obsadzone w 100%. Chwilami można zapomnieć o pandemii. Największym jednak problemem dla mnie jest brak miejsca na ogrzanie się ja już się jest tam an górze. Zjeść można na zewnątrz, a potem skoczyć do toalety, ale to nie zastąpi porządej regeneracji w cieple. No ale jest jak jest i lepiej w tym sezonie będzie. A pogoda dziś była naprawde piękna...

Wstawiam kilka fotek ku pokrzepieniu cierpiących:

IMG_4318.thumb.jpeg.1abd9c8b364f77eae4b09db8e565b121.jpeg

Wszystkie traski zmrożone, ale bez lodu. Nie ma się co dziwić, było -15stopni i spory wiatr.

IMG_4321.thumb.jpeg.8e3a99b8b52e1f620e9529706165b6c1.jpeg

 

 

Duży buziak dla całego forum Skionline !!😘😘

IMG_4301.thumb.jpeg.0b9c2c6c60a718e1e30b623ed429ea0e.jpeg

 

 ps. Na naszym parkingu są tylko samochody z Polski i Szwajcarii. Innych nie widziałam. Dziś jeden Szwajcar dziwił się, że bardzo dużo Polaków jest teraz w Laax 🤣 Ciekawe ilu z naszego forum 😍

  • Like 18
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.swissinfo.ch/eng/party-leaders-call-for-tougher-covid-measures-at-swiss-borders/46312338

Złe wieści ze Szwajcarii. Liderzy 6 największych partii podpisali się pod listem do rządu, postulując zaostrzenie przepisów dotyczących przekraczania granicy szwajcarskiej. Mówi się o wymaganym ujemnym wyniku testu i kwarantannie przy wjeździe.  

  • Sad 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...