Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wyjazdy w Alpy obostrzenia, przepisy dotyczące COVID-19 ?


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem mocno zdziwiona takim podejściem do kwestii reżimu sanitarnego w Laax. W Lenk-Adelboden działało to wzorowo. Przy bardziej uczęszczanych wyciągach pracownik obsługi stał już w strefie dojazdu i przypominał o maskach. Ludzie trzymali odstępy nawet kiedy tworzyła się kolejka do wyciągu. W gondoli ani razu nie jechaliśmy z nikim obcym, ludzie się po prostu nie dosiadali.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, nicram napisał:

https://scuol-zernez.engadin.com/en/interactive-piste-map-open-lifts

 

Znalezienie tej informacji zajęło mi 10 sekund. Też mógłbyś spróbować zamiast pytać na forum. 

Tą mapę widziałem, zastanawiałem się czy jest aktualizowana bo od jakiegoś czasu te czarne trasy są zamknięte i nawet zastanawiałem się dlaczego. Dlatego pytam osobę która jest aktualnie na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, brachol napisał:

Tą mapę widziałem, zastanawiałem się czy jest aktualizowana bo od jakiegoś czasu te czarne trasy są zamknięte i nawet zastanawiałem się dlaczego. Dlatego pytam osobę która jest aktualnie na miejscu.

Czarne trasy w wielu ośrodkach są zamknięte ze względów bezpieczeństwa. Chodzi o ograniczenie ryzyka kontuzji, a co za tym idzie obciążania oddziałów ortopedycznych szpitali. Szpitale są ważnym ogniwem umożliwiającym funkcjonowanie ośrodków i już nieraz w tym sezonie zabierały głos pod kątem możliwości otwierania ON.

Oczywiście to jest trochę działanie pozorne i maskujące, bo pewnie statystycznie więcej wypadków zdarza się na łatwiejszych trasach, a na trasy trudne wyjeżdżają raczej ludzie z wystarczającymi umiejętnościami. Trasy czarne w Scuol też nie należą do mocno wymagających. Ale trzeba uszanować taką politykę ośrodków.

  • Like 5
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie w Szwajcarii zostaje - z grubsza - po staremu. O ile Polska nie zostanie ogłoszona obszarem ryzyka, to można wjechać, tyle, że na granicy celnicy będą zbierali dane kontaktowe. Jeśli podróżujecie samolotem - trzeba mieć ujemny test. Wjazd z obszarów ryzyka - tylko z negatywnym testem PCR i na kwarantannę na minimum 7 dni.

https://www.srf.ch/news/schweiz/corona-massnahmen-im-ueberblick-das-hat-der-bundesrat-entschieden

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.bag.admin.ch/bag/de/home/krankheiten/ausbrueche-epidemien-pandemien/aktuelle-ausbrueche-epidemien/novel-cov/empfehlungen-fuer-reisende/quarantaene-einreisende.html#-1340404494

Jest już lista jakie kraje od 01.02.2021 i od tej daty wchodzą kary od 50-200 Frani za brak maseczki w miejscach publicznych wymienione jako przestępstwo, więc pilnować się szkoda CHF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, micha71 napisał:

od tej daty wchodzą kary od 50-200 Frani za brak maseczki w miejscach publicznych

Skąd takie informacje? W Szwajcarii przepisy dotyczące masek są bardziej liberalne niż w Polsce. Wymienione są konkretne miejsca, gdzie trzeba je mieć (np. na wyciągach, czy w transporcie publicznym), ale już np. na ulicy praktycznie nikt ich nie nosi, bo przepisy mówią jedynie o "zatłoczonych" miejscach publicznych, a tłoku z wiadomych względów brak...

Cytat

Im öffentlichen Raum, dazu zählen beispielsweise Strassen, Trottoirs, Parks und Spielplätze, gilt die Maskenpflicht wie folgt:

  • In belebten Fussgängerbereichen von Zentren und Dorfkernen.
  • Überall, wo es so viele Personen hat, dass Sie den Abstand von 1,5 Metern zu anderen Personen nicht einhalten können. Dies gilt auch, wenn Sie Freunde und Bekannte unterwegs treffen und den Abstand nicht einhalten können.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@laryzbyszko, nie do końca jest tak jak mówisz. Nawet w małych miejscowościach może obowiązywać 'Maskenpflicht'. W niewielkim Lenk trzeba było zakładać maski dochodząc do 'centrum' miejscowości, informowały o tym znaki opatrzone infografiką - tak wielkie, że nie można było przeoczyć. Myślę, że podobnie wygląda to w innych miejscach i nikt sobie z tego nie robi żartów, wszyscy bez wyjątku są w maskach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, idealist napisał:

@laryzbyszko, nie do końca jest tak jak mówisz. Nawet w małych miejscowościach może obowiązywać 'Maskenpflicht'. W niewielkim Lenk trzeba było zakładać maski dochodząc do 'centrum' miejscowości, informowały o tym znaki opatrzone infografiką - tak wielkie, że nie można było przeoczyć. Myślę, że podobnie wygląda to w innych miejscach i nikt sobie z tego nie robi żartów, wszyscy bez wyjątku są w maskach.

Dokładnie to mówi cytat, który wrzuciłem do mojego postu: "In belebten Fussgängerbereichen von Zentren und Dorfkernen.", co oznacza mniej więcej "ruchliwe strefy ruchu pieszego w centrach miast i wsi". Wszędzie poza wymienionymi w ich przepisach miejscami, masek nosić nie trzeba i nikt tego nie robi.

Notabene w zeszłym tygodniu byłem w Gryzonii i podejście do maseczek było dość liberalne. Oczywiście na wyciągach było to w miarę pilnowane (ale też zależało już od konkretnego miejsca, nawet w ramach jednego resortu), ale np. w centrum Chur nikt maseczek nie nosił. W Davos rzeczywiście były wielkie plansze przypominające o obowiązku maseczek i ludzie je nosili. W Lenzerheide z kolei nikt się tym nie przejmował, plansz też nie było i było kilka miejsc organizujących apres-ski na dworze, "na stojąco", gdzie nikt nie chodził z miarką i nie mierzył 1.5m odstępów, a w pociągu Kolei Retyckiej Szwajcarzy normalnie jedli i pili.

Moje wrażenie jest takie, że panika jest tam znacznie mniejsza, a większość działań to pozory mające na celu przyciągnąć turystów. W końcu biorąc pod uwagę okres wykluwania się wirusa, jak ktoś zachoruje, to raczej nie obciąży szwajcarskiego systemu opieki zdrowotnej, a nawet gdyby, to ubezpieczyciel wszystko zwróci. Typowy, szwajcarski pragmatyzm 😜.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na marginesie, wczoraj okazało się, że w Arosie, wśród uczniów miejscowej szkoły wykryto nowy szczep wirusa. Wyciągi pozostały otwarte, wprowadzono obowiązek noszenia maseczek w wiosce, a w piątek i w sobotę będą robione masowe, (nieobowiązkowe) testy dla mieszkańców i turystów. Kolejka Urdenbahn łącząca Arosę z Lenzerheide pozostanie na razie zamknięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, laryzbyszko napisał:

Moje wrażenie jest takie, że panika jest tam znacznie mniejsza, a większość działań to pozory mające na celu przyciągnąć turystów. W końcu biorąc pod uwagę okres wykluwania się wirusa, jak ktoś zachoruje, to raczej nie obciąży szwajcarskiego systemu opieki zdrowotnej, a nawet gdyby, to ubezpieczyciel wszystko zwróci. Typowy, szwajcarski pragmatyzm 😜.

Bzdury piszesz. Najgorsi są zarażeni i bezobjawowi. Oni roznoszą wirusa w sposób niewidzialny i mogą jechać w hotelu równo z wirusem. Tak właśnie zadziałali zdrowi brytole w hotelach Wengen i Davos.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...