Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wyjazdy w Alpy obostrzenia, przepisy dotyczące COVID-19 ?


Rekomendowane odpowiedzi

@Capricorn ma rację. 
Cisza spokój w Swiss. W gondoli zawsze jadę sam z ojcem. Na krześle przeważnie też, czasami nieśmiało ktoś się dosiadł ale max. 3 os na 6 os krześle. W gondoli raz grupka młodych chciała wejść bez masek - kolej stop, gościu z obsługi dosłownie wywalił za fraki przez bramki, jedziemy dalej. 

Jest bosko!

0014C39F-507E-4F38-9F0D-A514D50F2A04.jpeg

AF592C0B-FD05-4DB0-BA74-161F77299E22.jpeg

97641D28-F8B6-4ECC-B1F9-11A3BEE9359F.jpeg

533EE6B4-5808-4201-B5F8-621ED00A9808.png

D4160018-D2C3-4631-B6BD-46DD9A0BC14E.jpeg

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.srf.ch/news/schweiz/das-neuste-zur-coronakrise-baselland-startet-grosse-massentest-kampagne

Od następnego poniedziałku 08.02 przed wyjazdem do wypełnia formularz z danymi oraz adresu pobytu ( juz dostępny ), przy podaniu błędnych danych lub nie wypełnienia kara do 100CHF, możliwe kontrole wyrywkowe testowania na granicy.

https://www.bag.admin.ch/bag/de/home/krankheiten/ausbrueche-epidemien-pandemien/aktuelle-ausbrueche-epidemien/novel-cov/empfehlungen-fuer-reisende.html#1767200864

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam poniższe artykuły, to raczej pesymizm jeśli chodzi o Austrię w tym sezonie 😕

Zwiększenie kar, przerzucenie większej odpowiedzialności na ON, to dobrze nie wróży. 

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Austria-wprowadza-nowe-restrykcje-majace-hamowac-pandemie-8049080.html

Ciekawe, czy marzec będzie lepszy? Może Włochy? 

Edytowane przez marboru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marboru napisał:

Jak czytam poniższe artykuły, to raczej pesymizm jeśli chodzi o Austrię w tym sezonie 😕

Zwiększenie kar, przerzucenie większej odpowiedzialności na ON, to dobrze nie wróży. 

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Austria-wprowadza-nowe-restrykcje-majace-hamowac-pandemie-8049080.html

Ciekawe, czy marzec będzie lepszy? Może Włochy? 

Cześć

Mariusz wyluzuj się i olej to zupełnie. Jak się okaże, że można i pojedziecie to macie wartość dodaną i super a tak to będziesz się denerwował, myślał... ;)

Pozdrowienia serdeczne

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marboru napisał:

Jak czytam poniższe artykuły, to raczej pesymizm jeśli chodzi o Austrię w tym sezonie 😕

Zwiększenie kar, przerzucenie większej odpowiedzialności na ON, to dobrze nie wróży. 

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Austria-wprowadza-nowe-restrykcje-majace-hamowac-pandemie-8049080.html

Ciekawe, czy marzec będzie lepszy? Może Włochy? 

Nie liczyłabym na to. Wygląda na to, że przed Wielkanocą nic się nie zmieni - może późniejszą wiosną będą jakieś możliwości wyjazdu do ośrodków lodowcowych. Teraz póki co tylko Szwajcaria, z pewnym ryzykiem komplikacji podróżowych.

@Mitek dobrze pisze - szkoda nerwów. Ja odpuściłam rezerwację w CH jak zauważyłam, że mnie ten wyjazd bardziej stresuje niż cieszy. To w końcu ma być wypoczynek i relaks. Pozdrawiam.

  • Like 4
  • Confused 1
  • Sad 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym wątku jest wiele informacji dotyczącej wyjazdów do CH, ale nie doczytałem ostrzeżeń o kosztach roamingu. Większość osób wyjeżdżających pewnie wie, że koszty rozmów i transferu danych w CH są kosmiczne, ale myślę, że warto, aby przypominać o tym, aby osoby, które nie wiedzą/zapomniały uniknęły po przyjeździe niespodzianek w rachunkach za tel. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, tanova napisał:

Ja odpuściłam rezerwację w CH jak zauważyłam, że mnie ten wyjazd bardziej stresuje niż cieszy. To w końcu ma być wypoczynek i relaks

Troszke przesadzasz . Jak widać po różnych relacjach z wyjazdów kolegów i koleżanek, nic strasznego się w tej Swiss nie dzieje,granice otwarte,tranzyt przez DE możliwy. Pogoda wyśmienita,śniegu masa wiec napewno relaksik byłby znakomity.

pozdrawiam

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marboru napisał:

Ciekawe, czy marzec będzie lepszy? Może Włochy? 

Od kilku osób słyszałem już, że hotele/kwatery odwołują rezerwacje we Włoszech na luty/marzec z informacją, że sezonu nie będzie. Oficjalnie decyzja w sprawie otwarcia 15 lutego ma zostać podjęta 12 lutego, jednak z informacji, które uzyskałem od moich włoskich znajomych, praktycznie wszyscy są zgodni, że decyzja będzie negatywna. A szkoda, bo kasę pod koniec lutego/na początku marca wolałbym zostawić we Włoszech niż w Szwajcarii. Pozostaje liczyć na cud...

Moja opinia jest taka, że jeżeli ktoś chce pojeździć w tym sezonie w Alpach, to jeżeli ma taką możliwość, powinien jak najszybciej jechać do Szwajcarii. Nie wiadomo na jak długo pozostaną otwarci, a szansa, że później otworzą się inni jest moim zdaniem minimalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, kbe said:

w tym wątku jest wiele informacji dotyczącej wyjazdów do CH, ale nie doczytałem ostrzeżeń o kosztach roamingu. Większość osób wyjeżdżających pewnie wie, że koszty rozmów i transferu danych w CH są kosmiczne, ale myślę, że warto, aby przypominać o tym, aby osoby, które nie wiedzą/zapomniały uniknęły po przyjeździe niespodzianek w rachunkach za tel.

U mnie sprawdziła się polska karta Lycamobile + pakiet Wszystko w jednym XXL. Najlepiej mieć telefon z dual sim, albo 2 telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kbe napisał:

w tym wątku jest wiele informacji dotyczącej wyjazdów do CH, ale nie doczytałem ostrzeżeń o kosztach roamingu.

To niedokładnie przeczytałeś wątek - kilka razy była o tym mowa wraz z propozycjami unikniecia wysokich kosztów transferu

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, wojgoc napisał:

To niedokładnie przeczytałeś wątek - kilka razy była o tym mowa wraz z propozycjami unikniecia wysokich kosztów transferu

W Samnaun można było wybrać "ręcznie" austriackich operatorów, na kwaterze zaś było bezpłatne wifi więc korzystaliśmy do woli z komunikatorów i internetu. To niewątpliwy plus tego miejsca.

 

Pozdro

Wiesiek

Edytowane przez Wujot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Victor napisał:

Troszke przesadzasz . Jak widać po różnych relacjach z wyjazdów kolegów i koleżanek, nic strasznego się w tej Swiss nie dzieje,granice otwarte,tranzyt przez DE możliwy. Pogoda wyśmienita,śniegu masa wiec napewno relaksik byłby znakomity.

pozdrawiam

Nikogo nie zniechęcam do wyjazdu do Szwajcarii, ale i nie namawiam. Niech każdy sam zdecyduje, nic na siłę. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tanova napisał:

 Ja odpuściłam rezerwację w CH jak zauważyłam, że mnie ten wyjazd bardziej stresuje niż cieszy. To w końcu ma być wypoczynek i relaks. Pozdrawiam.

A może tury? Dla NAS był to strzał w dziesiątkę😛, młody zostaje na kwaterze bo lekcje a my wtedy idziemy w teren obcować z naturą😤😁

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tanova napisał:

Nie liczyłabym na to. Wygląda na to, że przed Wielkanocą nic się nie zmieni - może późniejszą wiosną będą jakieś możliwości wyjazdu do ośrodków lodowcowych. Teraz póki co tylko Szwajcaria, z pewnym ryzykiem komplikacji podróżowych.

@Mitek dobrze pisze - szkoda nerwów. Ja odpuściłam rezerwację w CH jak zauważyłam, że mnie ten wyjazd bardziej stresuje niż cieszy. To w końcu ma być wypoczynek i relaks. Pozdrawiam.

Generalnie nic się nie dzieje, sam byłem pełen obaw o podróż, ale połowa tych informacji jest po prostu nie prawdziwa... Jedyna kontrola jak jechaliśmy w strone Szwajcarii na granicy z Austrią ... miła Pani zapytała dokąd jedziemy i życzyła udanych wakacji :) powrót bez jakiejkolwiek kontroli. Zachęcałbym jednak do wyjazdu, aczkolwiek wszystko szybko się zmienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, laryzbyszko napisał:

Oficjalnie decyzja w sprawie otwarcia 15 lutego ma zostać podjęta 12 lutego, jednak z informacji, które uzyskałem od moich włoskich znajomych, praktycznie wszyscy są zgodni, że decyzja będzie negatywna.

Nie wiem jak Twoi włoscy znajomi, ale miejscowe media mówią innym językiem:

https://www.giornaletrentino.it/cronaca/riapertura-impianti-da-sci-failoni-e-gli-assessori-dell-arco-alpino-confermare-al-più-presto-la-data-del-15-1.2824769

Po drugie upadł rząd Contego. Dzisiaj Mario Draghi otrzymał misję stworzenia rządu technicznego, czyli przestaje pracować obecny rząd, czyli traci pracę obecny minister zdrowia Speranza, czyli główna osoba hamująca otwarcie ON w IT. Innymi słowy poczekajmy. Takie posty jak Twój wzbudzają zamęt informacyjny. Powiesz pewnie, że moje z kolei budują fałszywy optymizm... może😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, MAIKEL 1977 napisał:

A może tury? Dla NAS był to strzał w dziesiątkę😛, młody zostaje na kwaterze bo lekcje a my wtedy idziemy w teren obcować z naturą😤😁

Tury tym razem nie, ale w bliskich planach jest kilkudniowe szkolenie na biegówkach :).

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, waldek71 napisał:

Nie wiem jak Twoi włoscy znajomi, ale miejscowe media mówią innym językiem:

https://www.giornaletrentino.it/cronaca/riapertura-impianti-da-sci-failoni-e-gli-assessori-dell-arco-alpino-confermare-al-più-presto-la-data-del-15-1.2824769

Po drugie upadł rząd Contego. Dzisiaj Mario Draghi otrzymał misję stworzenia rządu technicznego, czyli przestaje pracować obecny rząd, czyli traci pracę obecny minister zdrowia Speranza, czyli główna osoba hamująca otwarcie ON w IT. Innymi słowy poczekajmy. Takie posty jak Twój wzbudzają zamęt informacyjny. Powiesz pewnie, że moje z kolei budują fałszywy optymizm... może😀

Podobne wiadomości pojawiały się i przed 7. stycznia i przed 18. stycznia. Przypominam, że już praktycznie pewne było otwarcie się stoków Val Gardeny i innych stoków w PA Bolzano w tym drugim terminie. Ośrodek nawet wyratrakował trasy na ten termin. Jak się skończyło, wszyscy wiemy.

Czy zmiana rządu cokolwiek zmieni? Może, ale też nie byłbym taki pewny. Prawda jest taka, że sytuacja od tamtego czasu formalnie nadal tkwi w martwym punkcie. "Protokoły bezpieczeństwa" przygotowane przez regiony i ośrodki narciarskie nadal nie są zaakceptowane przez CTS - zgodnie z wklejonym przez Ciebie artykułem ma się odbyć kolejne spotkanie, na którym może zostaną zaakceptowane, a może nie. Kolejny krok, to wydanie pozwolenia na funkcjonowanie ośrodków, które wg tego artykułu: https://www.quotidiano.net/cronaca/sci-covid-impianti-sciistici-1.5977541 będzie podejmowane na podstawie danych z 12. lutego. Aktualnie, wszystkie regiony górskie, poza prowincją Bolzano znajdują się w żółtej strefie, więc wygląda to dobrze, ale czy tak będzie też w połowie lutego? Czy CTS zezwoli na funkcjonowanie ośrodków w pomarańczowej strefie, czy tylko w żółtej; jakie będą zasady przemieszczania się pomiędzy regionami - tego nadal nie wiadomo. Na moje oko aktualna sytuacja jest dokładną kopią sytuacji ze stycznia - czyli nikt nadal nie wie kto, kiedy i czy w ogóle się otworzy... 

Chciałbym, żebyś to Ty miał rację, ale patrząc na to obiektywnie, ciężko być optymistą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, laryzbyszko napisał:

ciężko być optymistą.

Ciężko, to prawda. Prawdą jest też to, co napisałeś powyżej. Różnica jest taka, że wskaźnik epidemiczny Rt (powtarzam z pamięci) nawet w Alto Adige, które było czerwone, spada pon. 0,86. Lepsze są też te klasyczne liczby jak liczba zakażeń, zgonów, osób na OIOM itd. Jakieś dwa tygodnie temu pojawiła się wiadomość, że CTS nie widzi przeszkód żeby zaaprobować protokoły bezpieczeństwa (nie mam na podorędziu linka, ale to bodajże z CdS). Ciężko bazować na nastrojach, z drugiej strony brak jest obiektywnych informacji. Taką będzie dopiero Dpcm, czyli dekret premiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...