Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wyjazdy w Alpy obostrzenia, przepisy dotyczące COVID-19 ?


Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Chrumcia napisał:

Nie ma chyba jeszcze konkretnej daty otwarcia w Livigno.swoja drogą czytałam na FB jak jedna Polka mieszkanka okolic Val di Sole pisała że tak na prawdę ten zakaz przemieszczania to taki pic na wodę żeby tylko było coś napisane, a tak na prawdę można bez problemu wszędzie jeździć... To jako taka ciekawostka, nie wiem jak to wygląda w praktyce ale nie chciałabym się przekonać jak jest na prawdę....

Mam jednak ciągle nadzieję na wyjazd w połowie marca albo początku kwietnia gdziekolwiek. Ale planować nie mam co bo obecnie nic nie wiadomo....

Znajomy wrócił z Włoch, przejechał przez kilka regionów, dojechał do Umbrii. Wrócił nieniepokojony przez nikogo. Spał w hotelach, miał przy sobie wynik testu. Nie było nawet okazji żeby go komuś pokazał, bo nikt czegoś takiego nie żądał. Dalej twierdzę, że w dziedzinie narciarstwa kluczowe jest otwarcie ośrodków. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc po spokojnej drodze jestem w Swiss, info dla wszystkich kto się wybiera w droge, na granicy DE/AT tylko zapytanie gdzie się jedzie i info ze tylko tranzyt i postoje na parkingu/tankowanie. Po zakupach w GaPa ha ha ha celnicy swiss ( jechalem przez Pfunds) zrobili pełną kontrole samochodu ...mandat 0,00ChF. Od rana pada śnieg w Scuol.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marboru napisał:

W Tyrolu, w dolinie Ziller pojawił się i atakuje szczep COVidu z RPA 😕

Premier Austrii już działa i pewnie nie ma co liczyć, w najbliższym czasie, na poluzowania dla cudzoziemców w tym regionie i pewnie, w całym kraju. 

Nic dziwnego - austriaccy hotelarze dostają bardzo dużą pomoc od rządu i zamiast pracować, mogą sobie pozwolić na urlop życia. Do RPA też jeździli :/.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tanova napisał:

Nic dziwnego - austriaccy hotelarze dostają bardzo dużą pomoc od rządu i zamiast pracować, mogą sobie pozwolić na urlop życia. Do RPA też jeździli :/.

W Austrii dzieci wracają do szkół, otwierane będą sklepy, czyli luzowanie. A ta "duża" pomoc to jak duża ona jest? No i tak się zastanawiam skąd ten rząd ma pieniądze aby dawać? Swoje wynagrodzenia rozdają? Swoje majątki sprzedają i rozdają hotelarzom? Toż to bogaci sa ci w tym rządzie. Austria jest w strefie euro, nieprawdaż? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Bumer napisał:

W Austrii dzieci wracają do szkół, otwierane będą sklepy, czyli luzowanie. A ta "duża" pomoc to jak duża ona jest? No i tak się zastanawiam skąd ten rząd ma pieniądze aby dawać? Swoje wynagrodzenia rozdają? Swoje majątki sprzedają i rozdają hotelarzom? Toż to bogaci sa ci w tym rządzie. Austria jest w strefie euro, nieprawdaż? 

może w czasie dobrej koniunktury więcej zbierali niż rozdawali?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Bumer napisał:

W Austrii dzieci wracają do szkół, otwierane będą sklepy, czyli luzowanie. A ta "duża" pomoc to jak duża ona jest? No i tak się zastanawiam skąd ten rząd ma pieniądze aby dawać? Swoje wynagrodzenia rozdają? Swoje majątki sprzedają i rozdają hotelarzom? Toż to bogaci sa ci w tym rządzie. Austria jest w strefie euro, nieprawdaż? 

Pomoc dla branży turystycznej i gastronomicznej w Austrii czy Niemczech to ok 70-80 procent przychodów. Miesiąc w miesiąc. Skąd? Gospodarka tych krajów jest w lepszej kondycji niż nasza, dostają też pomoc unijną. Sprawnie i skutecznie. Zobacz- czy są tam masowe protesty tych branż i otwieranie się na dziko? Nie ma? Ciekawe dlaczego?

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, brachol napisał:

Ale oficjalnego dekretu jeszcze nie ma?

Nie ma. Na razie są to tylko pobożne życzenia ośrodków i niektórych regionów. Moja teoria jest taka, że jest to próba wywarcia presji na nowym rządzie (którego jeszcze nie ma). Burdel polityczno-prawny we Włoszech jest niebywały. Z tego co czytałem, jeżeli nowy rząd nie powstanie do 15.02, to „stary” premier będzie mógł przedłużyć obecnie obowiązujący dekret dpcm, a to oznacza dalszy zakaz nart i przemieszczania się miedzy regionami. Nikt tak naprawdę nadal nie wie jakie przepisy będą obowiązywały po 15.02. Jedynym regionem, który mógł „wypiąć się” na rząd jest PA Bolzano, ale oni akurat są w lockdownie co najmniej do końca miesiąca. Rozporządzenia innych regionów to swoiste wymachiwanie szabelką, bo i tak na koniec dnia liczą się dekrety z Rzymu.

Informacja, którą uzyskałem dzisiaj z Dolomiti Superski jest taka, że nadal nie mogą potwierdzić daty otwarcia ośrodków. Najprawdopodobniej od 17.02 będą mogły się otworzyć ośrodki w Veneto i PA Trento, podczas gdy ośrodki w PA Bolzano pozostaną zamknięte. Natomiast otwarcie ośrodków uzależnione jest od dekretu rządu centralnego, który będzie determinował zarówno możliwość otwarcia stoków, jak i przyjazdu turystów i przemieszczania się pomiędzy regionami. Na pewno za wcześnie jest jeszcze na otwieranie szampana. 

Edytowane przez laryzbyszko
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tranzyt jest możliwy:

https://www.tt.com/artikel/30778555/durchreise-und-weitere-details-so-sieht-die-verordnung-fuer-die-testpflicht-in-tirol-aus (warto użyć google translate).

A tu link do rozporządzenia: https://www.ris.bka.gv.at/Dokumente/BgblAuth/BGBLA_2021_II_63/BGBLA_2021_II_63.html

P.S. Właśnie rozglądam się za noclegiem w Samnaun na następny tydzień (od 20.02).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, laryzbyszko napisał:

Nie ma. Na razie są to tylko pobożne życzenia ośrodków i niektórych regionów. Moja teoria jest taka, że jest to próba wywarcia presji na nowym rządzie (którego jeszcze nie ma). Burdel polityczno-prawny we Włoszech jest niebywały. Z tego co czytałem, jeżeli nowy rząd nie powstanie do 15.02, to „stary” premier będzie mógł przedłużyć obecnie obowiązujący dekret dpcm, a to oznacza dalszy zakaz nart i przemieszczania się miedzy regionami. Nikt tak naprawdę nadal nie wie jakie przepisy będą obowiązywały po 15.02. Jedynym regionem, który mógł „wypiąć się” na rząd jest PA Bolzano, ale oni akurat są w lockdownie co najmniej do końca miesiąca. Rozporządzenia innych regionów to swoiste wymachiwanie szabelką, bo i tak na koniec dnia liczą się dekrety z Rzymu.

Informacja, którą uzyskałem dzisiaj z Dolomiti Superski jest taka, że nadal nie mogą potwierdzić daty otwarcia ośrodków. Najprawdopodobniej od 17.02 będą mogły się otworzyć ośrodki w Veneto i PA Trento, podczas gdy ośrodki w PA Bolzano pozostaną zamknięte. Natomiast otwarcie ośrodków uzależnione jest od dekretu rządu centralnego, który będzie determinował zarówno możliwość otwarcia stoków, jak i przyjazdu turystów i przemieszczania się pomiędzy regionami. Na pewno za wcześnie jest jeszcze na otwieranie szampana. 

Tak jest w istocie. Przy czym te ruchy poszczególnych ośrodków bywają stanowcze. Wczoraj w mediach IT pojawiła się wiadomość, że ośrodki wokół Madonny, Marilevy i Folgaridy otwierają się 17. lutego. Podano, że sprzedaż skipassów odbywać się będzie jedynie online na www.ski.it i że sprzedaż zaczyna się w piątek. To strona oficjalna Dolomiti Di Brenta. Są tam informacje na temat nabycia skipassów na mypass.ski. Ale nie ma słowa na temat dat.

Z drugiej strony wjazd do IT jest możliwy z wykonanym testem i wypełnioną deklaracją. Przebywanie w regionie jest możliwe. Z informacji od turystów oraz kilku mieszkańców, z którymi mam kontakt, kontroli w zasadzie nie ma.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno wjazd do Tyrolu dla przyjeżdżających z krajów wysokiedo poziomu zachorowań

24 minuty temu, PPascal napisał:

Tranzyt jest możliwy:

https://www.tt.com/artikel/30778555/durchreise-und-weitere-details-so-sieht-die-verordnung-fuer-die-testpflicht-in-tirol-aus (warto użyć google translate).

A tu link do rozporządzenia: https://www.ris.bka.gv.at/Dokumente/BgblAuth/BGBLA_2021_II_63/BGBLA_2021_II_63.html

P.S. Właśnie rozglądam się za noclegiem w Samnaun na następny tydzień (od 20.02).

OK. Oby słowo pisane ( acz we wrażym języku ) było prawdziwe. ZS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...