Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wyjazdy w Alpy obostrzenia, przepisy dotyczące COVID-19 ?


Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Michal_007 napisał:

Witam Wszystkich, wybieram sie samochodem 20 lutego do Livigno, skipass juz kupiony :) W związku z tym chciałem prosić osoby które podróżowały w ostatnim w alpy o podzielenie się swoimi uwagami co do sytuacji na granicach i na drogach. 

Mój syn właśnie dojeżdża do Rocca Pietore. Jechał przez CZ/A. Przy wjeździe do A kontrola dowodów osobistych i uwaga żeby raczej trzymać się autostrady. W IT mogliby wwieźć cały bagażnik kałachów, wiadro Nowiczoka i dwójkę poszukiwanych przez Interpol łobuzów. Lombardia podobnie jak Veneto jest żółta. Krążą dzisiaj takie newsy, że doradca Speranzy w tym tygodniu będzie szeptał szefowi na ucho żeby całe Włochy zamknąć w twardym lockdownie, a już na pewno żeby nie otwierać infrastruktury narciarskiej. Druga zaczytana sprawa, to ta, że podobno CTS, czyli ciało doradcze rządu IT twierdzi, że j nie ma przesłanek do otwarcia stoków. Ta druga informacja podana przez magazyn Sciare.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, call_me_michael napisał:

Pojawiły się informacje, że minister zdrowia Włoch jest zwolennikiem natychmiastowego lockdownu z uwagi na sytuację z mutacjami, i w tym kontekście otwieranie ośrodków tylko dla "swoich" nie ma sensu.

W zasadzie jego doradca. Media cytują jego wypowiedź, że w tym tygodniu będzie o tym rozmawiał z ministrem zdrowia ustępującego rządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Michal_007 napisał:

Witam Wszystkich, wybieram sie samochodem 20 lutego do Livigno, skipass juz kupiony :) W związku z tym chciałem prosić osoby które podróżowały w ostatnim w alpy o podzielenie się swoimi uwagami co do sytuacji na granicach i na drogach. 

Jak już będziesz jechał kup online bilet na tunel będzie taniej niż na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Michal_007 napisał:

Witam Wszystkich, wybieram sie samochodem 20 lutego do Livigno, skipass juz kupiony :) W związku z tym chciałem prosić osoby które podróżowały w ostatnim w alpy o podzielenie się swoimi uwagami co do sytuacji na granicach i na drogach. 

Screenshot_2021-02-14-20-01-51-296_com.facebook.katana.thumb.jpg.557f754e155b779b6355f1ce93a9f191.jpgfajnie było? Serio, dopóki nie otworzą czegoś to nie ma sensu nic planować, jeszcze się nie nauczyliście?

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Michal_007 napisał:

Brak słów... Ktoś wie jak jest ze zwrotami karnetów zamówionych online? - kupiłem wczoraj 2x tygodniowy karnet do livigno...

Dla przykładu Bormio jutro poinformuje o zwrotach za zakupione skipassy.

Swoją drogą nikt rozsądny nie kupuje w ciemno skipassu gdy jeszcze nie otworzyli ośrodka. 
Wszystko to były plany i założenia, które były kruchutkie jak widać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, pawelb91 said:

Dla przykładu Bormio jutro poinformuje o zwrotach za zakupione skipassy.

Swoją drogą nikt rozsądny nie kupuje w ciemno skipassu gdy jeszcze nie otworzyli ośrodka. 
Wszystko to były plany i założenia, które były kruchutkie jak widać.

Na stronie osrodka bylo napisane ze otwiera sie 15 lutego. Kupiłem bo nie chciałem żeby brakło ski passów przy ograniczonej przepustowości. Ale bez przesady, chyba zwrócą, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobne wieści z Aosty: "

Techniczny Komitet Naukowy, początkowo opowiadając się za ponownym otwarciem narciarstwa w żółtych regionach, zmienił zamiast tego swoją opinię ze względu na „zmienione warunki epidemiologiczne” spowodowane „powszechnym rozpowszechnianiem wariantów” Covid-19. Zdaniem CTS „wydaje się, że obecnie nie istnieją warunki dalszego zwolnienia obecnych środków powstrzymujących, w tym tych przewidzianych dla sektora narciarstwa amatorskiego”.

https://www.aostaoggi.it/attualita/19720-covid-da-cts-e-tecnici-parere-contrario-alla-riapertura.html

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalny komunikat Dolomiti Superski:

Cytat

Niestety rozprzestrzenianie się pandemii Covid-19 nie pozwala nam na rozpoczęcie sezonu zgodnie z planem. Ze względów bezpieczeństwa należy ponownie przesunąć ten termin.

Od poniedziałku 15 lutego prowincja Trydent wejdzie do pomarańczowej strefy, co oznacza, że ośrodki narciarskie  Val di Fassa, Alpe Lusia San Pellegrino, San Martino di Castrozza e Val di Fiemme pozostaną zamknięte.

W przypadku terenów narciarskich w Wenecji Euganejskiej: Cortina d'Ampezzo, Arabba, Marmolada, Falcade i Civetta wciąż czekamy na rozporządzenie regionalne, które powinniśmy uzyskać w ciągu najbliższych dni.
Jak zapewne już wiesz, nasze ośrodki narciarskie w Południowym Tyrolu (Kronplatz - Plan de Corones, Alta Badia, Val Gardena, Alpe di Siusi, Carezza, 3 Peaks Dolomites, Obereggen i Gitschberg Jochtal - Brixen) są nadal zamknięte do 28 lutego. O ich otwarciu będziemy informować na bieżąco.


Jest nam niezmiernie przykro, że nie możemy udzielić Państwu lepszych informacji, także dlatego, że wszystkie tereny narciarskie Dolomiti Superski przez te wszystkie miesiące z wielką starannością i zaangażowaniem przygotowywały się, aby zminimalizować ryzyko związane z zarażeniem Covid-19.


Jesteśmy jednak pewni i optymistyczni, że będziemy mogli powitać Państwa tak szybko, jak to możliwe na stokach Dolomitów i ponawiamy nasze zobowiązanie do ciągłego informowania Państwa o wszystkich naszych kanałach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Michal_007 napisał:

Jest jakaś sensowna alternatywa dla amatorów gdzie można pojechać? Wiem że Szwajcaria otwarta ale trochę za drogo dla mnie na ten rok :/ Zostaje mi tylko Polska? 

Jurek Byd organizuje wyjazdy do Serbii, dobre ceny i jak napisała na Facebooku świetne warunki narciarskie. Ogarnia transport, wyżywienie, noclegi za 1500 zł.

Edit: Nie popatrzyłam, że Jurek napisał post :) 

Edytowane przez channel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Michal_007 napisał:

Jest jakaś sensowna alternatywa dla amatorów gdzie można pojechać? Wiem że Szwajcaria otwarta ale trochę za drogo dla mnie na ten rok :/ Zostaje mi tylko Polska? 

Właśnie w weekend wróciłem ze Szwajcarii i wydałem mniej  niż w zeszłym roku w Solden w Austrii, a zawsze staram się jeździć budżetowo. Więc można w rozsądnych pieniądzach pojeździć w Szwajcarii.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, 4moments napisał:

Właśnie w weekend wróciłem ze Szwajcarii i wydałem mniej  niż w zeszłym roku w Solden w Austrii, a zawsze staram się jeździć budżetowo. Więc można w rozsądnych pieniądzach pojeździć w Szwajcarii.

Biorąc pod uwagę, że Solden jest jednym z droższych miejsc na narty w Austrii to w Szwajcarii są miejsca gdzie można pojeździć w niższej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, micha71 said:

Budżetowo ON Scuol , Skipass 6dni online 258,00 CHF. Blisko od granicy z AT. Tydzień wspaniałej "zabawy". 

 

20210208_134702.jpg

Solden bardzo lubie :) 

W scuol widze ze bardzo drogie noclegi a te tansze juz niedostepne ale udalo mi sie znalezc w sensownych pieniadzach hotel przy stacji kolejki Samnaun Ravanish https://goo.gl/maps/YNrxCugd3eb7BFKJ6

 Czy to dobry wybór zeby mogla tez osoba szukajaca niebieskich tras pojezdzic (moja zona :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...