Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wyjazdy w Alpy obostrzenia, przepisy dotyczące COVID-19 ?


Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie:

W tej chwili żeby dojechać np do Szwajcarii przez Czechy i Austrię (bez postojów tam (poza tankowaniem)) potrzebny jest wynik testu itd?

Jakieś inne upierdliwości na ten moment istnieją?

Przejazd swoim osobowym autem w 4os.

Edytowane przez WOjtas^
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, WOjtas^ napisał:

Pytanie:

W tej chwili żeby dojechać np do Szwajcarii przez Czechy i Austrię (bez postojów tam (poza tankowaniem)) potrzebny jest wynik testu itd?

Jakieś inne upierdliwości na ten moment istnieją?

Przejazd swoim osobowym autem w 4os.

W tej chwili nie. Rozmawiałem dzisiaj z kimś, kto przyjechał w poniedziałek rano z Katowic przez Czechy i Austrię.

Przy przejeździe przez Tyrol warto mieć na wszelki wypadek wydrukowane potwierdzenie rezerwacji. Przy wjeździe do Tyrolu dostajesz podobno kwit z godziną wjazdu i liczbą pasażerów, który musisz oddać wyjeżdżając z Tyrolu. Ja jechałem w sobotę przez Bregencję i Vorarlberg i na wyjeździe z tunelu St. Anton nikogo nie było, tak że przy przejściu AT/CH do Samnaun musiałem się tłumaczyć Austriakowi z braku kwitu. Uwierzył na szczęście na słowo, że nie dali, bo nikogo nie było.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

🇮🇹 Italy - ski season is definitely over.
In the late evening became clear that the ski lifts can not open to recreational skiers at least till 6th april.
 
 
 
Na takie info z Włoch trafiłem na fb.
 
Edytowane przez pawelb91
  • Like 1
  • Sad 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się ze sezon 21/22 będzie tylko dla posiadających zielony paszport z QR . Już działania do tego zmierzają. Niemieckie,belgijskie i nie tylko biura podróży już oferują w  sprzedaży wycieczki tylko dla z kodem QR reszta może zapomnieć . 

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślicie, że jest jakieś ryzyko utrudnień/testów na granicy DE/CH? Tak jak na granicach z Austrią i Czechami?

Mam jechać 20.03 do Lenzerheide, ale cykam się czy Niemcy nie zamkną się całkowicie - ma ktoś może jakieś rozeznanie od wewnątrz, albo jakieś umiarkowanie wiarygodne plotki?

Edit. lub ewentualnie czy nie chcą się zamknąć na nas? Bo w sumie to z tej strony covid wygląda gorzej, a w Szwajcarii spokój

Edytowane przez Tatita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Tatita napisał:

Myślicie, że jest jakieś ryzyko utrudnień/testów na granicy DE/CH? Tak jak na granicach z Austrią i Czechami?

Mam jechać 20.03 do Lenzerheide, ale cykam się czy Niemcy nie zamkną się całkowicie - ma ktoś może jakieś rozeznanie od wewnątrz, albo jakieś umiarkowanie wiarygodne plotki?

Edit. lub ewentualnie czy nie chcą się zamknąć na nas? Bo w sumie to z tej strony covid wygląda gorzej, a w Szwajcarii spokój

Prawdopodobnie Polska znajdzie się na nowej liście krajów wysokiego ryzyka gdzieś od połowy marca, więc może być ciężko o wyjazd 20.03 :( 

  • Like 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, idealist napisał:

Przeliczałeś współczynniki czy przewidujesz na podstawie innych źródeł?

Nie wiem jak @nicramale po jego wiadomości, ja spojrzałem we współczynniki i rzeczywiście wygląda to nieciekawie. Teraz Polska po raz pierwszy od początku sezonu narciarskiego wyprzedza Szwajcarię w przypadkach na 100k.

Niby na stronie Szwajcarów jest napisane, że kraj musi przekraczać współczynnik o min. 60k, my teraz przekraczamy o 50, ale też nie jest powiedziane, że samo przekroczenie będzie stanowić o natychmiastowym wpisaniu na listę krajów niebezpiecznych.

No nic, wyjątkowo trzymam kciuki za pomysłowość ministerstwa zdrowia i zmniejszenie liczby testów o połowę (tak jak to miewali w zwyczaju) na najbliższe dwa tygodnie, żebym się mógł jeszcze załapać na trochę zimy.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włosi nie otworzą infrastruktury w tym sezonie, natomiast są warunki do skiturów. Przed planowanym otwarciem ośrodków, do którego nie doszło, trasy zostały wyratrakowane. Do dzisiaj nie było opadów i trasy nadal są wyratrakowane. Od czwartku zwiedzam Veneto na skiturach i cóż... jest pusto, cicho, trasy przygotowane. Na początku przyszłego tygodnia wrzucę relację ze szczegółami co i jak, bo wi-fi mam w hotelu koszmarne. Powiem tylko, że widok SellaRondy w czasach pandemii bezcenny i pusty. Pozdrawiam.

Edytowane przez waldek71
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie od 08-03 możemy jechać do Szwajcarii.. 😀

lista jest z wczoraj... teoretycznie jest aktualizowana za 14 dni zgodnie z linkiem poniżej... 

https://www.bag.admin.ch/bag/de/home/krankheiten/ausbrueche-epidemien-pandemien/aktuelle-ausbrueche-epidemien/novel-cov/empfehlungen-fuer-reisende/liste.html#1333144106

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Gwyn napisał:

Jak na razie od 08-03 możemy jechać do Szwajcarii.. 😀

lista jest z wczoraj... teoretycznie jest aktualizowana za 14 dni zgodnie z linkiem poniżej... 

https://www.bag.admin.ch/bag/de/home/krankheiten/ausbrueche-epidemien-pandemien/aktuelle-ausbrueche-epidemien/novel-cov/empfehlungen-fuer-reisende/liste.html#1333144106

pozdr

wygląda na to że Polska ma duże szanse aby załapać się na kolejną aktualizację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, idealist napisał:

Przeliczałeś współczynniki czy przewidujesz na podstawie innych źródeł?

Nie przeliczałem, ale skoro Szwajcaria ma teraz średnio 1k przypadków dziennie, a Polska idzie trendem ponad 10k to przy jedynie 5-krotnej różnicy liczby ludności siłą rzeczy Polska wyprzedzi Szwajcarię we współczynniku zachorowań i znajdzie się na nastepnej liście. Pytanie tylko czy nowa lista będzie obowiązywać przed, czy po 20 marca- sam wtedy planuję wyjazd :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadę dziś wieczorem do Scuol (relacja kolegi kilka stron wcześniej przekonała mnie właśnie do tego kierunku), i właśnie zastanawiam się jaką trasę wybrać? Na pewno omijam Czechy i Austrie (choć w pierwszą stronę pewnie można by pojechać) Zostaje droga przez Lindau, i teraz Google sugeruje jechać na Davos i tunel, ale ja zastanawiam się czy nie jechać jednak przez Austrie? W prawdzie droga obejmowała by przejazd przez Tyrol, ale nie wydaje mi się aby ktoś o tym wiedział w drodze powrotnej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie informacje są w linku który wcześniej wysłałem.

Lista ważna od 08-03 będzie obowiązywać przez 14 dni...

czyli do 21-03 do 23:59 wjedziesz do Szwajcarów bez obowiązku kwarantanny... 

Około 12-03 opublikują listę od 22-03.

Jak trafić na listę - też tam wyjaśnione..

To dość uporządkowany kraj..

... oczywiście o ile nie zmienią schematu działania ...😀

pozdr

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziele się własnym doświadczeniem: wyjazd do Arosy 21-28.02, przejazd przez Niemcy i Austrię. Wszędzie bezproblemowo, z kontroli granicznych tylko Austryjacy w Lindau rzucili okiem na paszporty. Szwajcarzy w obie niedziele niewidoczni na malutkim przejściu granicznym. Droga powrotna bez żadnego zatrzymywania nas. Na miejscu świetne warunki, jedynie wysoka temperatura powodowała brak przyjemności z jazdy popołudniu. Jeśli jeszcze ktoś się zastanawiać nad wyjazdem w najbliższych dniach to bardzo polecam!

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gwyn napisał:

Wszystkie informacje są w linku który wcześniej wysłałem.

Lista ważna od 08-03 będzie obowiązywać przez 14 dni...

czyli do 21-03 do 23:59 wjedziesz do Szwajcarów bez obowiązku kwarantanny... 

Około 12-03 opublikują listę od 22-03.

Jak trafić na listę - też tam wyjaśnione..

To dość uporządkowany kraj..

... oczywiście o ile nie zmienią schematu działania ...😀

pozdr

Nie jest pewne czy będzie obowiązywać 14 dni, Szwajcarzy publikują to raz częściej raz rzadziej, co zresztą widać po wcześniejszych listach. Może więc być i od 22.03., ale i od 18.03. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...