Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wyjazdy w Alpy obostrzenia, przepisy dotyczące COVID-19 ?


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, kael napisał:

Jadę dziś wieczorem do Scuol (relacja kolegi kilka stron wcześniej przekonała mnie właśnie do tego kierunku), i właśnie zastanawiam się jaką trasę wybrać? Na pewno omijam Czechy i Austrie (choć w pierwszą stronę pewnie można by pojechać) Zostaje droga przez Lindau, i teraz Google sugeruje jechać na Davos i tunel, ale ja zastanawiam się czy nie jechać jednak przez Austrie? W prawdzie droga obejmowała by przejazd przez Tyrol, ale nie wydaje mi się aby ktoś o tym wiedział w drodze powrotnej...

Wracałem wczoraj z Samnaun przez Austrię i Lindau. Przy wjeździe do AT dostaliśmy kwit z ilością osób i godziną wjazdu, który oddaliśmy przez tunelem Arlberg. W Lindau nikt nie kontrolował wjeżdżających do Niemiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, PPascal napisał:

Wracałem wczoraj z Samnaun przez Austrię i Lindau. Przy wjeździe do AT dostaliśmy kwit z ilością osób i godziną wjazdu, który oddaliśmy przez tunelem Arlberg. W Lindau nikt nie kontrolował wjeżdżających do Niemiec.

Dzięki za informacje, pewnie też wybiorę tą trase.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://english.radio.cz/police-monitoring-compliance-restrictions-movement-8710688

Cytat

Czechy zakazały przejazdu z powiatu do powiatu poza wyjątkami. By wyegzekwować zakaz, na zamknięte granice powiatów wysłano 26 000 policjantów, 4000 żołnierzy i 270 celników. Kontrole obejmują też pociągi i autobusy. Złamanie zakazu grozi karą do 20 000 koron (ok. 3500 zł).

Jakby ktoś jechał przez Czechy - jak to z perspektywy "tranzytu" wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jutro Włosi muszą też powiedzieć co dalej. Mam mikro nadzieję, że może jednak się ruszą.

 

EDIT

A jednak już po frytkach:

Edytowane przez WOjtas^
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, artix napisał:

Chcialem jechac na wielkanoc do Szwajcarii ale wyglada na to ze jestem uwieziony w Szwecji, auuuuuuuuuuu 😔

poczekaj na nową listę BAG, może Szwecja od Wielkanocy już na niej nie będzie

Możemy zrobić mały zlocik w DAVOS

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę jechałem do Szwjacarii przez Niemcy. Na obu granicach zero problemów: na niemiecko  - szwajcarskiej w ogóle nie było kontroli, celniczka nam pomachała, żeby przejeżdżać.

W Jungfrau pustawo na stokach, knajpy otwarte na wynos , warunki świetnie :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, orm said:

W sobotę jechałem do Szwjacarii przez Niemcy. Na obu granicach zero problemów: na niemiecko  - szwajcarskiej w ogóle nie było kontroli, celniczka nam pomachała, żeby przejeżdżać.

W Jungfrau pustawo na stokach, knajpy otwarte na wynos , warunki świetnie :)

Potwierdzam dojazd bez problemu i faktycznie pustawo - knajpy tylko na wynos ale da sie cos zorganizowac. Niemniej jak na Szwajcarie o tej porze roku (i wysokość) to chyba dość ciepło - popołudniu jak kończy sie zjeżdzać do miasteczek to śnieg już mega ciężki :) i czuje sie jak spychacz na autostradzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, lmicio napisał:

Potwierdzam dojazd bez problemu i faktycznie pustawo - knajpy tylko na wynos ale da sie cos zorganizowac. Niemniej jak na Szwajcarie o tej porze roku (i wysokość) to chyba dość ciepło - popołudniu jak kończy sie zjeżdzać do miasteczek to śnieg już mega ciężki :) i czuje sie jak spychacz na autostradzie

miasteczka przy jungfrau leżą dość nisko, Grindenweld to 1100m

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od poniedziałku (1.03) przez Czechy z testem.

 

 

01.03.2021

UWAGA! Od 01.03 obowiązują nowe zasady wjazdu/wyjazdu na/z terytorium Czech. Nadal możliwy jest wjazd do Czech na okres nieprzekraczający 12 h z pilnych powodów zdrowotnych, rodzinnych, biznesowych lub zawodowych (przy okazaniu dokumentu potwierdzającego cel przyjazdu), bez obowiązku wypełnienia formularza lokalizacyjnego i testowania na COVID 19, jednak na TRANZYT drogą lądową do 12 h należy wykonać test na koronawirusa (PCR wykonany nie później niż do 72h przed wjazdem lub antygenowy wykonany nie później niż do 24h przed wjazdem). Do 21.03 ograniczono możliwość przemieszczania się między czeskimi powiatami.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję, ale już bez wiary w sukces wyjazd do Scuol 20.03. Pomijając kwestię Szwajcarskiej listy to w zasadzie kończą mi się pomysły jak to zrobić.
Jadąc przez Austrię można ominąć Niemcy i problemy na granicy z Tyrolem jadąc przez Bishofshofen. Wiem że gorsza droga i górki ale przynajmniej nie ma ryzka że jakiś Niemiec nas cofnie z granicy.
Dalej problem, bo na tranzyt przez Czechy trzeba mieć test. Można (jeszcze) przez Słowację ale też się pakujemy w polską kwrarantannę. Wie ktoś jak to w praktyce wygląda? Czy faktycznie granice są obstawione i się nie prześliźniemy? 
Ze Scuol przez Bregenz to jazda dookoła więc tez odpada. 

Chyba że nie Scuol...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ! Planuję wyjazd kwietniowy do Laax 05.04-11.04. Czy Laax to dobre miejsce na wiosenne narty ? Pogodę ciężko przewidzieć jak i warunki śniegowe, które będą panowały ale może warto wybrać inne miejsce, może wyżej położone ? Może ktoś był w ostatnim czasie ? Nie pytam o przejazdy przez granicę PL/DE, DE/AT i AT/CH bo to jeszcze może się wiele razy zmienić. Oby nie na gorsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, maxi69king napisał:

Cześć ! Planuję wyjazd kwietniowy do Laax 05.04-11.04. Czy Laax to dobre miejsce na wiosenne narty ? Pogodę ciężko przewidzieć jak i warunki śniegowe, które będą panowały ale może warto wybrać inne miejsce, może wyżej położone ? Może ktoś był w ostatnim czasie ? Nie pytam o przejazdy przez granicę PL/DE, DE/AT i AT/CH bo to jeszcze może się wiele razy zmienić. Oby nie na gorsze.

Obawiam się, że powinieneś rozważyć zmianę planów. Wg moich informacji, prawdopodobnie od 22.03 Polska wpadnie na listę krajów objętych ograniczeniami przy wjeździe do Szwajcarii.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...