Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wyjazdy w Alpy obostrzenia, przepisy dotyczące COVID-19 ?


Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, JC napisał:

Obawiam się, że powinieneś rozważyć zmianę planów. Wg moich informacji, prawdopodobnie od 22.03 Polska wpadnie na listę krajów objętych ograniczeniami przy wjeździe do Szwajcarii.

@JC Jesteś pewien, że lista będzie obowiązywać od 22.03, a nie od 18.03? Do tej pory zmieniała się zwykle co 10 dni, czyli po 8.03 powinien być 18.03. 

Chociaż cieszyłbym się z takiego obrotu spraw, bo od 20.03 mam być w Lenzerheide. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, nicram napisał:

@JC Jesteś pewien, że lista będzie obowiązywać od 22.03, a nie od 18.03? Do tej pory zmieniała się zwykle co 10 dni, czyli po 8.03 powinien być 18.03. 

Chociaż cieszyłbym się z takiego obrotu spraw, bo od 20.03 mam być w Lenzerheide. 

Obstawiam, że jeśli nie wrzucą dzisiaj nowej listy to następna będzie właśnie od poniedziałku 22.03. Trzymajmy za to kciuki, bo jeśli tak będzie to zbijamy pionę w Lenzerheide za 2 tygodnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, michall1992 napisał:

Sam mam wyjazd od 23.03 do Scuol/Samnuan i czarno to widzę..

Ostatnia lista była opublikowana z 12 dniowym wyprzedzeniem. Nie wiem jak wcześniejsze. Ja chciałem jechac od 20.03 więc mam nadzieję, że jak dzisiaj nie opublikują to następna nie obejmie mojego terminu. 
Jak planujesz dojazd/powrót? Z Innsbrucka do Salzburga teoretycznie nie da się przejechać ale różnie piszą na oficjalnychstronach ajk i na forach.... To IMHO jest mniejszy problem, bo można przez Bishofshofen przejechać. Gorzej dalej bo Czechy wymagają testu. Można przez Słowację ale i tak po powrocie wpadamy u nas w kwarantannę. Chyba że ktoś jest zaszczepiony.

Coś mi się wydaje, że chyba lepiej szukać miejcówki w Swiss tak żeby przez Bregenz pojechać i Niemcy. Ze Scuol to nie po drodze. Powoli mi się odechciewa 😠

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, michall1992 napisał:

Na dzisiaj Polska ma 360 nowych przypadków zakażeń na 1.000.000 osób, Szwajcarzy 0.1 - każdy kraj który ma 60x więcej niż Swiss trafia na listę krajów podwyższonego ryzyka i 10 dni kwarantanny..
Sam mam wyjazd od 23.03 do Scuol/Samnuan i czarno to widzę..

No prawie jest tak jak mówisz.

Szwajcarzy biorą pod uwagę 14 dniową statystykę zakażeń na 100k osób. Po zeszłym tygodniu w naszym kraju to 316, a w Szwajcarii 165. Mamy niemalże dwukrotność. Dla Szwajcarów kraj zaczyna się kwalifikować na listę, jeśli różnica wynosi min. 60 - przy czym nie jest to jedyne kryterium. Dla nas w tej chwili różnica jest tak duża, że wpisanie na listę jest praktycznie gwarantowane - pytanie kiedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Tatita napisał:

No prawie jest tak jak mówisz.

Szwajcarzy biorą pod uwagę 14 dniową statystykę zakażeń na 100k osób. Po zeszłym tygodniu w naszym kraju to 316, a w Szwajcarii 165. Mamy niemalże dwukrotność. Dla Szwajcarów kraj zaczyna się kwalifikować na listę, jeśli różnica wynosi min. 60 - przy czym nie jest to jedyne kryterium. Dla nas w tej chwili różnica jest tak duża, że wpisanie na listę jest praktycznie gwarantowane - pytanie kiedy.

Czy jest jakaś strona gdzie te dane są aktualizowane na biężąco? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodaj tydzień temu widziałem gdzieś oficjalny komunikat, że kolejne zmiany w ograniczeniach ogłoszą 12 marca.

 

Jak znajdę źródło to wkleję.

EDIT

Mam. Jednak nie taki oficjalny:

https://www.narty.pl/tresc-artykulu/artykulu/szwajcaria-od-1-marca-zlagodzenie-niektorych-przepisow-dotyczacych-covid-19.html

Cytat

Kolejna analiza sytuacji epidemiologicznej nastąpi 12 marca, a kolejne decyzje podjęte podczas konsultacji 19 marca.

 

Edytowane przez WOjtas^
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

jedziemy jutro do Scuol prywatnym samochodem (trasa przez Niemcy - Drezno/Monachium/GaPa/Pfunds)

W poniższym artykule jest napisane że granica austriacko szwajcarska jest otwarta tylko do 17tej...
czy ktoś kto ostatnio jechał tą trasą może potwierdzić/zdementować tę informację?

https://www.onet.pl/styl-zycia/aniaradzi/narty-w-alpach-w-dobie-koronawirusa-jednak-moze-byc-bezpiecznie
 

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kael napisał:

Jechałem w zeszły poniedziałek grubo po 21. Na granicy austryjackiej sprawdzili dowody i machnęli ręką, po stronie szwajcarskiej nie było nikogo (nasz gospodarz mówił że po 20 już nie stoją)

dzięki, właściciel apartamentu też potwierdził że granica jest otwarta całą dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, channel napisał:

Wynika że w prawie ostatnim terminie uda mi się odwiedzić Scuol. Jadę w sobotę 13.03 - tylko prognozy pogody nie takie...

Którędy jedziesz? (i skąd z Polski). Mamy plan 20.03 do Scuol ale nie wiem jak jechać. Czechy zamknięte, po powrocie przez Słowację kwarantanna, niewiadomo co z tranzytem Salzburg-Tyrol przez Niemcy. Ech... Napisz please jak przebiegła trasa do Szwajcarii

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marekj napisał:

Którędy jedziesz? (i skąd z Polski). Mamy plan 20.03 do Scuol ale nie wiem jak jechać. Czechy zamknięte, po powrocie przez Słowację kwarantanna, niewiadomo co z tranzytem Salzburg-Tyrol przez Niemcy. Ech... Napisz please jak przebiegła trasa do Szwajcarii

 

Mieszkam na Dolnym Śląsku, więc najpewniej A4 na Zgorzelec/Dresden, Norymberga, pewnie Monachium i w zależności od sytuacji : albo przez Tyrol, lub, trochę dookoła przez Niemcy i Linadu (fragment Austrii). Dam znać po przyjeździe na miejsce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu dzisiejszym opublikowana została przez Min. Zdrowia Szwajcarii nowa lista krajów wysokiego ryzyka. Niestety jest na tej liście Polska. Od 22 marca wjeżdżając do Szwajcarii jesteśmy zobowiązani do poddania się kwarantannie. Więcej informacji na stronie BAG. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, JC napisał:

W dniu dzisiejszym opublikowana została przez Min. Zdrowia Szwajcarii nowa lista krajów wysokiego ryzyka. Niestety jest na tej liście Polska. Od 22 marca wjeżdżając do Szwajcarii jesteśmy zobowiązani do poddania się kwarantannie. Więcej informacji na stronie BAG. 

Czyli jak bym wjeżdżał 20.03 to jeszcze nie ma kwarantanny, tak to rozumieć ? Gdzie można znaleźć tą stronę ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mario33 napisał:

Czyli jak bym wjeżdżał 20.03 to jeszcze nie ma kwarantanny, tak to rozumieć ? Gdzie można znaleźć tą stronę ?

https://www.bag.admin.ch/bag/de/home/krankheiten/ausbrueche-epidemien-pandemien/aktuelle-ausbrueche-epidemien/novel-cov/empfehlungen-fuer-reisende/liste.html#1333144106

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...