Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wyjazdy w Alpy obostrzenia, przepisy dotyczące COVID-19 ?


Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, mario33 napisał:

Czyli jak bym wjeżdżał 20.03 to jeszcze nie ma kwarantanny, tak to rozumieć ? Gdzie można znaleźć tą stronę ?

Dostałem właśnie email z jednego z biur podróży o takiej treści:

Drodzy Narciarze i Snowboardziści,

 

Z dniem dzisiejszym jesteśmy zmuszeni ogłosić koniec sezonu zimowego. 

Szwajcaria podała, że dla osób przyjeżdżających z Polski po 22.03.2021 nakładana będzie kwarantanna. W związku z tym ostatnia możliwość pojeżdżenia na nartach tej zimy to wyjazd do Davos w terminie 20-27.03.2021 

 

W przypadku tego terminu i wjeździe do Szwajcarii przed 21.03 nie będzie konieczne odbywanie kwarantanny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jechał w ostatnim czasie do/z Scuol przez Garmish-Partenkirchen  (przejście graniczne Griesen-Erwald) ? 

Jak wyglada tam sytuacja w obydwu kierukach? Rozważam wyjazd 20.03 i analizuję możliwe trasy.
 

Sorki że wrzucam to samo pytanie w dwóch miejscach ale obydwa pasują, a ruch nieduży na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam sie pod temat - pytanie podobne do poprzednika. Planuje wyjazd do Davos 20.03 i pytanie czy dam rade przejechac tranzytem przez Tyrol: przejscie Lindau-Bregenz (autostradowe) i pozniej jest kilka przejsc granicznych ze Szwajcaria do wyboru, przy czym kazde jest na "zwyklej drodze".

Z tego co zrozumialem czytajac online powinno byc OK w strone "do Szwajcarii", ale nie dam rady w ten sposob wrocic, bo Niemcy nie wpuszczaja z Tyrolu. Moglby ktos to potwierdzic lub zaprzeczyc? Jechal ktos z Was to trasa? Gdzies znalazlem ze podczas przejazdu przez Tyrol "nie powinno sie zjezdzac z autostrady", ale rozumiem ze jesli jade najkrotsza droga do granicy, a nie ma autostradowej granicy DE-AT to moge?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.03.2021 o 15:39, Hasza2 napisał:

Czy jadąc do Szwajcarii przez Niemcy potrzebny jest negatywny test covid?

 

21 godzin temu, marekj napisał:

 

Już się pozmieniało, od niedzieli mogą być problemy 

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-03-17/nieoficjalnie-niemcy-od-niedzieli-zakwalifikuja-polske-jako-kraj-wysokiego-ryzyka/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pawelb91 napisał:

Na ten moment Niemcy robią problemy tylko na granicach z Czechami i Tyrolem. Są to kraje z wysoką liczbą mutacji wirusa i zasadniczo w ogóle nie da się przekroczyć tych granic z wyjątkiem kierowców zawodowych z ważnym testem i (chyba) Niemców. Jeśli Polskę zakwalifikują tak jak Czechy czy Tyrol to koniec - nie da się przekroczyć granicy.
Pozostałe dwie kategorie zagrożenia nie mają wpływu na TRANZYT. Można przejechać, nie zaleca się nocować itp.
Zakładka TRANZYT tutaj:
https://www.gov.pl/web/niemcy/informacje-dot-rozprzestrzeniania-sie-koronawirusa-sars-cov-2-w-niemczech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.03.2021 o 18:40, marekj napisał:

Czy ktoś jechał w ostatnim czasie do/z Scuol przez Garmish-Partenkirchen  (przejście graniczne Griesen-Erwald) ? 

Jak wyglada tam sytuacja w obydwu kierukach? Rozważam wyjazd 20.03 i analizuję możliwe trasy.
 

Sorki że wrzucam to samo pytanie w dwóch miejscach ale obydwa pasują, a ruch nieduży na forum.

Wracałam ze Scuol we wtorek16.03 przez Lindau - Bregnez - autostradą - bez kontroli. Znajomych próbujących przejazd przez GaPa zawrócili. Do Scuol jechaliśmy przez Monachium - Insbruk - tylko przy wjeździe zapytano nas gdzie jedziemy, w Szwajcarii kontroli nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, lski@interia.pl napisał:

Wybieram się do CH w  połowie kwietnia.Nie byłem,nie znam,czy ktoś mógłby polecić jakiś ośrodek optymalny wysokościowo na tamten czas,z szerokimi ,czarnymi trasami-imitacja Livigno ,które zawsze objeżdżałem w kwietniu?

Raczej nierealne- chyba, że nie mieszkasz w Polsce ;) Szwajcaria nie zdejmie nas z czerwonej listy do końca sezonu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, lski@interia.pl napisał:

Wybieram się do CH w  połowie kwietnia.Nie byłem,nie znam,czy ktoś mógłby polecić jakiś ośrodek optymalny wysokościowo na tamten czas,z szerokimi ,czarnymi trasami-imitacja Livigno ,które zawsze objeżdżałem w kwietniu?

Przepraszam, że odpowiedź nie na temat, ale o ile jesteś Polakiem mieszkającym w Polsce nie sądzę żebyś miał taką możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, idealist napisał:

Przepraszam, że odpowiedź nie na temat, ale o ile jesteś Polakiem mieszkającym w Polsce nie sądzę żebyś miał taką możliwość.

Obstawiam duże prawdopodobieństwo takiego wyjazdu,po przejściu zawirowań właśnie wtedy,albo otwarciem okienek bocznych.Z bólem zrezygnowałem z wyjazdu na prognozę w tym tygodniu do 4 dolin,bo nałożyły mi się zawody i szczepienie,ale 15-20 kwietnia-czemu nie?Dotąd wszystkie ograniczenia obracały się na moją korzyść,vide wątek o pozytywach...

Edytowane przez lski@interia.pl
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, lski@interia.pl napisał:

Wybieram się do CH w  połowie kwietnia.Nie byłem,nie znam,czy ktoś mógłby polecić jakiś ośrodek optymalny wysokościowo na tamten czas,z szerokimi ,czarnymi trasami-imitacja Livigno ,które zawsze objeżdżałem w kwietniu?

a gdzie w Livigno masz dużo czarnych tras ?

W 2 poł. kwietnia to najlepsze warunki będzie miała Diavolezza/Lagalb i Corvatsch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem szybka decyzja - ostatnia szansa i ... piszę już ze Szwajcarii.

Dziś rano wyjazd z Wrocławia, pogoda fatalna - deszcz, śnieg, ślisko i wypadki od Legnicy aż do Stuttgardu, korki, objazdy. Na granicy Pl/De w Jędrzychowicach spokój, nikt się nie interesował, za to na granicy De/Ch w Thayngen pełna kontrola, wywiad, sprawdzanie dokumentőw, bagaży, nawet kaski oglądali czy nie są nowe. Głównie jednak szukali mięsa i alkoholu. Po zważeniu kiełbas, parówek, itp. (było nieco ponad 1 kg więcej niż można), naliczyli cło - 50CHF. O dziwo dali się jednak przekonać, że skoro restauracje nie działają, to mi odpuszczą.  Pograniczników było więcej niż samochodów - do każdego samochodu podchodziło po dwóch.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, krzysie napisał:

Wczoraj wieczorem szybka decyzja - ostatnia szansa i ... piszę już ze Szwajcarii.

Dziś rano wyjazd z Wrocławia, pogoda fatalna - deszcz, śnieg, ślisko i wypadki od Legnicy aż do Stuttgardu, korki, objazdy. Na granicy Pl/De w Jędrzychowicach spokój, nikt się nie interesował, za to na granicy De/Ch w Thayngen pełna kontrola, wywiad, sprawdzanie dokumentőw, bagaży, nawet kaski oglądali czy nie są nowe. Głównie jednak szukali mięsa i alkoholu. Po zważeniu kiełbas, parówek, itp. (było nieco ponad 1 kg więcej niż można), naliczyli cło - 50CHF. O dziwo dali się jednak przekonać, że skoro restauracje nie działają, to mi odpuszczą.  Pograniczników było więcej niż samochodów - do każdego samochodu podchodziło po dwóch.

Przed wjazdem do CH nacinasz tapicerkę oraz siedzenia i wpychasz tam kiełbasę. Prawie na pewno nie będą tam szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, pawelb91 napisał:

Chyba że będą mieć psa :D

Na to też jest sposób, spryskujesz siedzenia amoniakiem, a najlepiej octem i amoniakiem. Nie dość, że psy nie znoszą tych zapachów to skutecznie przykryją one inne zapachy, np. kiełbasy.

Edytowane przez Ziemowit
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.03.2021 o 22:41, krzysie napisał:

Wczoraj wieczorem szybka decyzja - ostatnia szansa i ... piszę już ze Szwajcarii.

Dziś rano wyjazd z Wrocławia, pogoda fatalna - deszcz, śnieg, ślisko i wypadki od Legnicy aż do Stuttgardu, korki, objazdy. Na granicy Pl/De w Jędrzychowicach spokój, nikt się nie interesował, za to na granicy De/Ch w Thayngen pełna kontrola, wywiad, sprawdzanie dokumentőw, bagaży, nawet kaski oglądali czy nie są nowe. Głównie jednak szukali mięsa i alkoholu. Po zważeniu kiełbas, parówek, itp. (było nieco ponad 1 kg więcej niż można), naliczyli cło - 50CHF. O dziwo dali się jednak przekonać, że skoro restauracje nie działają, to mi odpuszczą.  Pograniczników było więcej niż samochodów - do każdego samochodu podchodziło po dwóch.

bardzo inteligentnie załatwiłeś kwestie kiełbasy, brawo !

jednak Szwajcarzy też potrafią się pochylić nad argumentem, nie są tak sztywni 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...