Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wyjazdy w Alpy obostrzenia, przepisy dotyczące COVID-19 ?


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Keler napisał:

ale czas oczekiwania na wynik testu PCR jest ok 24h, więc na jedno wychodzi, i oczywiście sporo droższe, z zaświadczenie pol-ang widziałem cenę 450 zł, przy czym liczy się godzina przekroczenia granicy, więc wszystko jedno, czy do val Pusterii czy Val di sole, pozostaje liczyć, że kontrolować będą tylko hotelarze i przymkną oko na 2-3 godzinne przekroczenie czasu, ze nie będzie niespodzianek po drodze, że wynik testu będzie negatywny... dużo tych zastrzeżeń, zamiast przyjemności i relaksu nerwy do ostatniej chwili; 

Czyli jeśli ktoś w Sobotę chciałby jechać, to na test zgłasza się w Czwartek, odbiera go w Piątek i musi kilka godzin później w ten Piątek w trasę wyjechać, bo inaczej może nie zdążyć.

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacekk @tanova Z tym testem to nie ufajcie mi na słowo. Tam w artykule niby jest informacja o 24h przed ale już widziałem gdzieś 48 i 72 a na samej stronce min. zdrowia Włoch jeszcze nic nie ma. Mają teraz jazdę z Unią bo nie skonsultowali tych nowych przepisów, więc wygląda na to że na razie obowiązują żadne przepisy wjazdu.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.12.2021 o 19:39, JC napisał:

5.12 Carezza
6.12 Obereggen
7.12 SeiserAlm
8.12 3 Zinnen
9.12 Klausberg i Speikboden

W dniu 14.12.2021 o 22:50, Keler napisał:

w radio usłyszałem, że wjazd do Włoch tylko z testem, szczepienie nie wystarczy; niezaszczepieni - test plus kwarantanna; ponoć Draghi podpisał właśnie rozporządzenie - ktoś coś?

@JC po jego wykryciu na stokach zaraz wszystko zamykają. Jacku, nie jeździj już w tym sezonie na narty:) 

Austria

 

Włochy

 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, procjon napisał:

Czy kojarzy ktoś może jakiś punkt gdzie można wykonać test przed przekroczeniem granicy np z Czechami ? jadąc do Włoch ? dziękuję za odpowiedź.

Na stacji Uniwar w Gorzyczkach w wakacje stał mobilny punkt, czyli karetka. Nie wiem jak jest teraz, może tam coś będą wiedzieć: https://www.bep-sa.pl/aktualnosci/kolejny-graniczny-punkt-testowania-na-obecnosc-covid-19.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 20go zaostrzenie:

https://www.heute.at/s/knaller-mueckstein-kuendigt-jetzt-neue-verschaerfungen-an-100179649

jeśli dobrze rozumiem, to wymagana będzie 3 dawka:

Konkret ist die Einreise nach Österreich für alle Personen nur mehr mit einem gültigen 2-G-Nachweis möglich. Zusätzlich ist ein gültiger PCR-Test (72 Stunden) vorzuweisen, sofern noch keine Auffrischungsimpfung nachgewiesen werden kann.

W szczególności wjazd do Austrii jest możliwy tylko dla wszystkich osób z ważnym certyfikatem 2-G. Ponadto należy przedstawić ważny test PCR (72 godziny), jeśli nie można wykryć szczepienia przypominającego. Jeśli nie można udowodnić dodatkowego testu PCR lub szczepienia przypominającego, wjazd jest możliwy, ale po wjeździe należy rozpocząć natychmiastową kwarantannę domową. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, JurekByd napisał:

Jak by co , to nieszczepieni nie mogą przejechać aktualnie nawet tranzytem przez Niemcy bez testu ...

Trasa Belgia- Holandia- Niemcy-Polska , tranzyt bez problemu zero kontroli czy jakiejkolwiek milicji. I tak kilkanaście razy w roku, wszyscy niezaszczepieni 🤥

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli z tego co rozumiem osoba zaszczepiona dwoma dawkami, która nie może przyjąć trzeciej bo nie upłynęło jeszcze 6 miesięcy od drugiej ma mieć pcr żeby wjechać do Austrii? A co z jazdą na nartach? - do tego wystarczy potwierdzenie pełnego szczepienia dwoma dawkami? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, dido3 napisał:

Czyli z tego co rozumiem osoba zaszczepiona dwoma dawkami, która nie może przyjąć trzeciej bo nie upłynęło jeszcze 6 miesięcy od drugiej ma mieć pcr żeby wjechać do Austrii? A co z jazdą na nartach? - do tego wystarczy potwierdzenie pełnego szczepienia dwoma dawkami? 

Tak, zmieniono ’tylko’ przepisy dotyczące wjazdu do Austrii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MAIKEL 1977 napisał:

Trasa Belgia- Holandia- Niemcy-Polska , tranzyt bez problemu zero kontroli czy jakiejkolwiek milicji. I tak kilkanaście razy w roku, wszyscy niezaszczepieni 🤥

Nas ostatnio kontrolowali w Kufstein i w aucie przed nami nie mieli testów i wielkie zdziwienie, że trzeba robić na miejscu ...

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JurekByd napisał:
3 godziny temu, MAIKEL 1977 napisał:

 

Nas ostatnio kontrolowali w Kufstein i w aucie przed nami nie mieli testów i wielkie zdziwienie, że trzeba robić na miejscu ...

Patrząc na miejscowość to po stronie AT a nie DE,z drugiej strony może jest to zależne od landu w DE? Często jestem lub przejeżdżam co więcej codzinnie znajomi tranzyt robią ale nic nie informują o zmianach,a i sam nic nie słyszałem -mogło się zmienić,nie neguje  . Zreszta bylem pare dni temu w Monachium -trasa BE,NL,DE sporo niebieskich mnie mijało czy w jedna czy na powrocie-bez kontroli,chociaż znajomi wspominali ze cyrki covidowe ostatnio w Bawarii, np żeby poruszać się komunikacja miejska są wymagane certyfikaty na wejście a jeżeli osoba nie ma,to musi wykonać test … na swój koszt,oczywiście dodatkowa kasa w budżecie miesięcznym musi zostać przeznaczona na to przedsięwzięcie  🙃🤦‍♂️. Dzieje sie w tej Europie,dzieje … 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Victor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Ryfek napisał:

Wydaje się, że dotyczy.

Nie siej paniki, TRANZYT jest zwolniony z testów, paszportów itp. w całej EUROPIE, ale mogą zostać wyznaczone trasy tranzytowe oraz czas przejazdu (nie masz prawa nocować).

PS. Swoją drogą z jednej strony bawi mnie ta dyskusja o tych podróżach międzynarodowych, z drugiej strony podziwiam (naprawdę podziwiam) osoby, które STARAJĄ się przez to przebrnąć. Sorry, dla mnie narty (zwłaszcza z rodziną) to luz, wakacje, swoboba, więc ja to przeczekam, nie jestem jeszcze taki stary, myślę że za ok. 4-5 lat już będzie normalnie lub rzeczywistość będzie całkiem inna - w tej nowej rzeczywistości nikogo z nas nie będzie stać na narty, więc nie ma tematu.

  • Like 3
  • Haha 2
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Nie siej paniki, TRANZYT jest zwolniony z testów, paszportów itp. w całej EUROPIE, ale mogą zostać wyznaczone trasy tranzytowe oraz czas przejazdu (nie masz prawa nocować).

PS. Swoją drogą z jednej strony bawi mnie ta dyskusja o tych podróżach międzynarodowych, z drugiej strony podziwiam (naprawdę podziwiam) osoby, które STARAJĄ się przez to przebrnąć. Sorry, dla mnie narty (zwłaszcza z rodziną) to luz, wakacje, swoboba, więc ja to przeczekam, nie jestem jeszcze taki stary, myślę że za ok. 4-5 lat już będzie normalnie lub rzeczywistość będzie całkiem inna - w tej nowej rzeczywistości nikogo z nas nie będzie stać na narty, więc nie ma tematu.

Każdy ma wolny wybór...

Ja osobiście nie rozumiem jak mógłbym czekać następne parę lat żeby wyjechać w Alpy,jeśli teraz mogę ,specjalnie się nie napinając

  • Like 10
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Kolorowy napisał:

Witam, orientuje się ktoś jak wygląda sytuacja na stokach i w hotelach we Francjii  dla osób niezaszczepionych ?

Wygląda tak, że zapomnij.

Formalnie potrzebujesz testu na przejazd przez Niemcy i na wjazd do Francji.

A potem, żeby korzystać z wyciągów musisz robić testy co 24h. Ale coś przebąkują, że od stycznia się to zmieni i testy już nie wystarczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po paru dniach spedzonych w domolimitsuperski musze powiedziec ze mozna prawie calkowicie zapomniec o pandemii 😄

o ile przed wyjazdem trzeba bylo miec certyfikat i karte zameldowania, tak droga przez czechy i austrie do wloch bez zadnych kontroli, a na miejscu zostalem tylko raz poproszony o green pass przy wejsciu do restauracji w miescie.

Na stokach w restauracjach i barach raczej spokoj, ludzie grupkami przesiaduja bez maseczek, wyciagowi w wiekszosci maseczki pod broda. W gondolach trzeba miec maske lub komin/kominiarke, zalezy od kaprysu obslugi, jednym zwracaja uwage innym nie.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...