Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wyjazdy w Alpy obostrzenia, przepisy dotyczące COVID-19 ?


Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie o Austrię i Włochy bo się trochę w tym zgubiłem.

Pytam głównie z punktu widzenia osoby zaszczepionej. Rozumiem że obecnie osoba z paszportem covid bez problemu może korzystać z wyciągów i hoteli.

Czy są zapowiadane jakieś większe trudności niż to co jest obecnie? Np. testy pcr dla osób zaszczepionych ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, MarioJ napisał:

Pytanie o Austrię i Włochy bo się trochę w tym zgubiłem.

Pytam głównie z punktu widzenia osoby zaszczepionej. Rozumiem że obecnie osoba z paszportem covid bez problemu może korzystać z wyciągów i hoteli.

Czy są zapowiadane jakieś większe trudności niż to co jest obecnie? Np. testy pcr dla osób zaszczepionych ?

 

Aby wjechać do Austrii musisz albo przedstawić wynik testu PCR sprzed max. 72h albo potwierdzenie 3 dawki szczepienia. We Włoszech również miał być obowiązek testu i to na 24h przed przyjazdem (PCR lub antygen), ale nie wiem czy ten przepis w efekcie działa bo miał być kontestowany przez UE.

Ale jak już wjedziesz to mając green pass możesz korzystać z infrastruktury bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.12.2021 o 14:12, Narciarz ze Śląska napisał:

W końcu narty to rozrywka, przyjemność, czas wolny, luz, wolność...

Dla wielu to jednak pozytywne zakręcenie lub ******nie jeśli ktoś woli dosadniej. Coś dla którego zrobią wszystko, wydadzą masę kasy, poświęcą cały wolny czas i pojadą jeśli tylko będzie gdzie spać i gdzie jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Turnplayer napisał:

po paru dniach spedzonych w domolimitsuperski musze powiedziec ze mozna prawie calkowicie zapomniec o pandemii 😄

o ile przed wyjazdem trzeba bylo miec certyfikat i karte zameldowania, tak droga przez czechy i austrie do wloch bez zadnych kontroli, a na miejscu zostalem tylko raz poproszony o green pass przy wejsciu do restauracji w miescie.

Na stokach w restauracjach i barach raczej spokoj, ludzie grupkami przesiaduja bez maseczek, wyciagowi w wiekszosci maseczki pod broda. W gondolach trzeba miec maske lub komin/kominiarke, zalezy od kaprysu obslugi, jednym zwracaja uwage innym nie.

W pełni potwierdzam słowa kolegi. Jesteśmy w Val Gardena od soboty. Po drodze żadnych kontroli(nikt nie sprawdzał testów antygenowych). Nocowaliśmy w Austrii po drodze w St. Poelten gdzie zrobiliśmy testy w urzędzie miasta(darmowe). Green Pass sprawdzony w hotelu, przy zakupie skipassu oraz w niektórych restauracjach(w jednej z nich nawet były bramki z czytnikami kodu QR). Co do maseczek na wyciągach - gondole obowiązkowo maseczka i przymykają oko na komin, na krzesłach z osłoną raczej wymagają(zależy od obsługi) a im mniej oblegane i starsze krzesło to już wgl nie ma żadnych wymagań. Tymczasem 23 grudnia podobno jakieś specjalne spotkanie polityków we Włoszech  sprawie obostrzeń(info KiKŚ). Ciekawe co wymyślą...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maxi69king napisał:

W pełni potwierdzam słowa kolegi. Jesteśmy w Val Gardena od soboty. Po drodze żadnych kontroli(nikt nie sprawdzał testów antygenowych). Nocowaliśmy w Austrii po drodze w St. Poelten gdzie zrobiliśmy testy w urzędzie miasta(darmowe). Green Pass sprawdzony w hotelu, przy zakupie skipassu oraz w niektórych restauracjach(w jednej z nich nawet były bramki z czytnikami kodu QR). Co do maseczek na wyciągach - gondole obowiązkowo maseczka i przymykają oko na komin, na krzesłach z osłoną raczej wymagają(zależy od obsługi) a im mniej oblegane i starsze krzesło to już wgl nie ma żadnych wymagań. Tymczasem 23 grudnia podobno jakieś specjalne spotkanie polityków we Włoszech  sprawie obostrzeń(info KiKŚ). Ciekawe co wymyślą...

Co to jest KiKŚ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, remus74 napisał:

Czyli jak planuje styczeń w Austrii to mi wystarczy 3 dawka a moim dzieciom 14 i 16 lat muszę zrobić PCR choć są po 2-giej dawce? Nie mogą przyjąć 3 dawki bo po pierwsze nie opłynęło 6m i nie są pełnoletnie a 3 dawka 18+. Chyba że niepełnoletnich to nie obowiązuje.

pozdrawiam

Ja znalazłem takie info na stronie ambasady Austrii w USA:

REGULATIONS FOR MINORS (under 18)

  • Accompanied minors under the age of 12 are subject to the same entry requirements and conditions as the adult under whose supervision they are traveling with exception the testing requirement (eg. quarantine if traveling with adult who does not have a certificate of vaccination or recovery).

  • All minors traveling alone and accompanied minors 12 years of age and older are subject to the same entry requirements and conditions as adults. When entering Austria from a country or territory not listed in Annex 1 or 2 (this applies to travelers from the United States), minors between the age of 12 and 18 accompanied by a person who is in possession of a valid certificate of vaccination or recovery are exempt from registration and quarantine requirements. Such minors must however present a negative COVID-19 test (see requirements in chapter A above) upon entry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, poniżej wklejam plik, który wczoraj otrzymałam z hotelu w Corvarze. Może się komuś przyda.

 

141825897.jpg.13cdededa99e16b8a7a64c0c21fc89c7.jpg

 

Jeśli chodzi o Austrię, to na stronie naszego MSZ są na bieżąco aktualizowane informacje:

https://www.gov.pl/web/dyplomacja/austria

Ze strony wynika, że wjazd do Austrii jest możliwy przy: (1) ważnym certyfikacie (270dni po drugiej dawce), (2) potwierdzonym negatywnym wyniku testu PCR (72h), (3) potwierdzonego przypadku ozdrowienia po chorobie (180dni).

Tranzyt bez w/w ograniczeń.

Nie ma słowa o trzeciej dawce.

Ważność certyfikatu szczepienia w Austrii można sprawdzić tutaj: https://www.gruenerpass.gv.at/geimpft/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minutes ago, barattolina said:

Nie ma słowa o trzeciej dawce.

 

 

28 minutes ago, ZeroOne said:

Z tego co słyszałem to w Austri ma być wymagana 3 dawka od 15 stycznia.

tutaj wspominali o dawce przypominającej:

https://www.heute.at/s/knaller-mueckstein-kuendigt-jetzt-neue-verschaerfungen-an-100179649

dziś ma być podjęta decyzja

 

edit:

takie coś mi sie wyświetliło na FB:

NOWE ZASADY WJAZDU DO AUSTRII OD 20 GRUDNIA 2021
Pragniemy poinformować, że od 20 grudnia 2021 zaostrzają się przepisy wjazdowe do Austrii. Wg wprowadzonej zasady 2G+ celem wjazdu do Austrii należy być po dawce przypominającej szczepienia przeciw COVID-19 lub być ozdrowieńcem (ważność 6 miesięcy)/przyjąć dwie dawki szczepionki przeciw COVID-19 i jednocześnie mieć przy sobie test PCR (ważność 72h). Wyjątek od tej zasady stanowią: kobiety w ciąży, osoby, które nie mogą być zaszczepione ze względów zdrowotnych oraz dzieci do 11 roku życia włącznie. Osoby nie spełniające warunków zasady 2G muszą odbyć kwarantannę po przyjeździe, którą można zakończyć po uzyskaniu negatywnego wyniku testu PCR wykonanego w Austrii.
Edytowane przez Plywak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, maxi69king napisał:

W pełni potwierdzam słowa kolegi. Jesteśmy w Val Gardena od soboty. Po drodze żadnych kontroli(nikt nie sprawdzał testów antygenowych). Nocowaliśmy w Austrii po drodze w St. Poelten gdzie zrobiliśmy testy w urzędzie miasta(darmowe). Green Pass sprawdzony w hotelu, przy zakupie skipassu oraz w niektórych restauracjach(w jednej z nich nawet były bramki z czytnikami kodu QR). Co do maseczek na wyciągach - gondole obowiązkowo maseczka i przymykają oko na komin, na krzesłach z osłoną raczej wymagają(zależy od obsługi) a im mniej oblegane i starsze krzesło to już wgl nie ma żadnych wymagań. Tymczasem 23 grudnia podobno jakieś specjalne spotkanie polityków we Włoszech  sprawie obostrzeń(info KiKŚ). Ciekawe co wymyślą...

Brenner nie sparaliżują kontrolami testów, zbyt ważny szlak, ale mogą prowadzić kontrole wyrywkowe osobówek na granicy albo przy wjeździe do miasteczek, a jeśli będą to robić, to z pewnością zwrócą uwagę na polskie blachy - dajcie znać please, czy takie się zdarzają;    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Keler napisał:

... a jeśli będą to robić, to z pewnością zwrócą uwagę na polskie blachy...   

A co to są te polskie blachy? O czym one mają niby świadczyć w kontekście koronawirusa?

PS. kiedy do jasnej anielki to poczucie niższości i dziadostwa z niektórych wyjdzie na dobre. Wydaje mi się że nigdy! 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Bumer napisał:

A co to są te polskie blachy? O czym one mają niby świadczyć w kontekście koronawirusa?

PS. kiedy do jasnej anielki to poczucie niższości i dziadostwa z niektórych wyjdzie na dobre. Wydaje mi się że nigdy! 

Zgadzam się.

A poza tym, co to w ogóle za pytanie. Jest przepis o wymaganych testach DLA WSZYSTKICH. Wybór jest prosty - masz albo zostajesz w domu. Jakie znaczenie ma to czy ktoś je sprawdza.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bumer napisał:

A co to są te polskie blachy? O czym one mają niby świadczyć w kontekście koronawirusa?

PS. kiedy do jasnej anielki to poczucie niższości i dziadostwa z niektórych wyjdzie na dobre. Wydaje mi się że nigdy! 

kraje bliższe i dalsze wprowadzają wymogi testów, szczepień, lockdown'y, i na tym tle zapewne uchodzimy za wyjątek, do tego relatywnie spora liczba zgonów, szaleństwo wokół kolejnych mutacji, więc nie byłbym zdziwiony, gdyby Carabinieri otrzymali wytyczne, by uważniej przyjrzeć się podróżującym z Polski, nie ma to nic wspólnego z poczuciem niższości, ale realną oceną sytuacji; analogicznie, jak rok temu z zapasem Dania i Norwegia, a potem pozostałe kraje zaczęły odgradzać się od Szwecji;     

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, idealist napisał:

Zgadzam się.

A poza tym, co to w ogóle za pytanie. Jest przepis o wymaganych testach DLA WSZYSTKICH. Wybór jest prosty - masz albo zostajesz w domu. Jakie znaczenie ma to czy ktoś je sprawdza.

banalna sprawa - chcę wiedzieć, czy mam cisnąć, by wjechać do Włoch w ciągu 24h od wykonania testu, czy mogę się  spóźnić bez obaw, że skrupulatne kontrole mnie zawrócą, a przeżyłem lawinę na Brenner i 7h stania na A13, i podróż objazdem; bez testu się nie wybieram;     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, maxi69king napisał:

. Tymczasem 23 grudnia podobno jakieś specjalne spotkanie polityków we Włoszech  sprawie obostrzeń(info KiKŚ). Ciekawe co wymyślą...

Też coś słyszałem od znajomego z którym mam jechać na narty do Włoch na początku stycznia, że ma być jakieś spotkanie rządu włoskiego 23 grudnia. Nie wiem skąd ma to info. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, brachol napisał:

Też coś słyszałem od znajomego z którym mam jechać na narty do Włoch na początku stycznia, że ma być jakieś spotkanie rządu włoskiego 23 grudnia. Nie wiem skąd ma to info. 

o czwartkowych (23.12) obradach włoskiego rządu usłyszałem dzisiaj:

https://wnet.fm/2021/12/21/piotr-kowalczuk-we-wloszech-jest-ogromny-balagan-zyjemy-w-warunkach-stanu-wyjatkowego/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś kto wjeżdżał po 16 grudnia do Włoch może potwierdzić/zaprzeczyć, że sprawdzają/wymagają wyniki testu PCR/Antygenowego?

W niedzielę wróciłem z Val di Sole - podróż w obie strony (wyjazd 10, powrót 19) - zero jakichkolwiek kontroli. Na miejscu - w każdej knajpie złożenie zamówienia poprzedzało najpierw sprawdzenie green passu. W kolejce do gondoli na Groste pilnowali czy ma się maskę FPP2 - kumpel w kominie musiał założyć maskę. Wyrywkowo sprawdzali green-passy. 

W marcu ponownie jadę do Włoch i zastanawiam się, czy wywalenie kilku stów na test którego w ogóle nikt nie sprawdzi ma sens ( tak jak np całe te  The European Digital Passenger Locator Form) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Ch4rvel napisał:

Czy ktoś kto wjeżdżał po 16 grudnia do Włoch może potwierdzić/zaprzeczyć, że sprawdzają/wymagają wyniki testu PCR/Antygenowego?

W niedzielę wróciłem z Val di Sole - podróż w obie strony (wyjazd 10, powrót 19) - zero jakichkolwiek kontroli. Na miejscu - w każdej knajpie złożenie zamówienia poprzedzało najpierw sprawdzenie green passu. W kolejce do gondoli na Groste pilnowali czy ma się maskę FPP2 - kumpel w kominie musiał założyć maskę. Wyrywkowo sprawdzali green-passy. 

W marcu ponownie jadę do Włoch i zastanawiam się, czy wywalenie kilku stów na test którego w ogóle nikt nie sprawdzi ma sens ( tak jak np całe te  The European Digital Passenger Locator Form) 

Do marca to sie jeszcze moze bardzo wiele zmienic takze nie przejmowal bym sie testem na obecna chwile. Do tego czasu to juz 4ta dawka bedzie obowiazkowa, big pharma nie odpusci. 

ja tez bylem w tym terminie co ty, w dolomitisuperski byl chyba wiekszy luz, green passu prawie wcale nie sprawdzali, jednak ja przed kazdym wjazdem mam przy sobie wszystko co jest wymagane! Nie zaryzykowalbym sytuacji ze cos mi sie uda przypadkiem, za duzo do stracenia, czy to kasy czy czasu i nerwow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że ta całą pisanina na poprzedniej stronie odnośnie zaostrzenia warunków pobytu w Austrii nie miała podstaw.

Taką otrzymałem odpowiedź od właścicielki Apartamentu w Nassfeld:

Sehr geehrter Herr Jacek!
 
Es freut uns sehr das es in diesen Jahr Ihren Winterurlaub bei uns verbringen können
Es es ist überall ein 2 G Nachweis vorzuweisen
 
Wir freuen uns auf Ihr Kommen
 
Mit freundlichen Grüßen
Uschi Arbeiter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby wjechać do Włoch, trzeba mieć negatywny test, niezależnie od szczepienia

Aby wjechać do Austrii, nie trzeba mieć negatywnego testu, wystarczy szczepienie trzecią dawką.

A zatem jadąc w Dolomity, mogę zatrzymać się w Wiedniu, zrobić sobie darmowy test np. gdzieś tu https://coronavirus.wien.gv.at/faq-english/#Testangebote i na podstawie tego testu na luzie wjechać do Włoch? Nie musząc płacić za test w Polsce, nie musząc pędzić, żeby się zmieścić w 24-godzinnym deadlinie od wyjazdu z Polski?

 

Dobrze rozumiem, czy jakiś wątek pominąłem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...