Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wyjazdy w Alpy obostrzenia, przepisy dotyczące COVID-19 ?


Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, mnrdov napisał:

Aby wjechać do Włoch, trzeba mieć negatywny test, niezależnie od szczepienia

Aby wjechać do Austrii, nie trzeba mieć negatywnego testu, wystarczy szczepienie trzecią dawką.

A zatem jadąc w Dolomity, mogę zatrzymać się w Wiedniu, zrobić sobie darmowy test np. gdzieś tu https://coronavirus.wien.gv.at/faq-english/#Testangebote i na podstawie tego testu na luzie wjechać do Włoch? Nie musząc płacić za test w Polsce, nie musząc pędzić, żeby się zmieścić w 24-godzinnym deadlinie od wyjazdu z Polski?

 

Dobrze rozumiem, czy jakiś wątek pominąłem? 

Wszystko pięknie. Oczywiście zakładasz też czarny scenariusz pt. wynik pozytywny we Wiedniu? I co wtedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, mnrdov napisał:

Wtedy cieszę się, że nie jestem w Australii i mnie nie zamkną w tym obozie kwarantannowym.

Chodzi mi o sam schemat, czy się klei. Wiadomo że mnóstwo czarnych scenariuszy może się wydarzyć.

Schemat się klei :)

Ja jestem z tych mniej odważnych. Test zrobiłam wczoraj wieczorem w PL, a na wynik czekałam prawie jak na maturę ;) Nie polecam czytania odpowiedzi na pytania czy ból głowy i lekkie drapanie w gardle to objawy covida, bo wyobraźnia zaczyna mocniej działać 😂

Na trasie widać, ze w Polsce pandemii nie ma. Na Orlenie na A1 w śląskim byliśmy jedynymi klientami w maskach, a ludzi sporo. Za to na stacje benzynową w Austrii zapraszają tylko w maskach FFP2. Taki dysonans poznawczy…

  • Like 3
  • Thanks 3
  • Confused 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, idealist napisał:

Na trasie widać, ze w Polsce pandemii nie ma. Na Orlenie na A1 w śląskim byliśmy jedynymi klientami w maskach, a ludzi sporo. Za to na stacje benzynową w Austrii zapraszają tylko w maskach FFP2. Taki dysonans poznawczy…

Ten kraj na P znowu się sam zaorze, jak z rozbiorami, żenujące.

 

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Haha 1
  • Confused 1
  • Downvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

‼️ | PILNE - WŁAŚNIE OGŁOSZONO NOWE OGRANICZENIA WE WŁOSZECH | ‼️
Dziś we Włoszech mamy rekord zakażeń od początku pandemii: 44 595 nowych przypadków covid-19, ale na szczęście nie idzie to w parze z liczbą zmarłych. Z powodu covid-19 zmarło dziś 168 osób. Wykonano 901 450 testów w ciągu doby.

Trwa jeszcze konferencja prasowa w Palazzo Chigi, na której minister zdrowia Roberto Speranza ogłosił nowe zasady:

Od 1 lutego ważność green passu zostaje skrócona do 6 miesięcy. Ten przepis jest odroczony na ponad miesiąc, aby Włosi mogli się przygotować.

Maseczki obowiązkowe także na zewnątrz w całych Włoszech.

Do 31 marca podczas imprez, na stadionach i w transporcie publicznym wymagana maseczka FFP2. Czyli także w samolotach!

"Super green pass" zostaje rozszerzony na restauracje i bary, nawet do konsumpcji przy barze. Do środka restauracji lub baru nie będzie już można wejść z negatywnym wynikiem testu. Wymagane będzie szczepienie lub przejście zakażenia.

Od 30 grudnia do 31 marca, aby spędzić wieczór na dyskotece lub w klubie tanecznym, a nawet wziąć udział w imprezie w dowolnym miejscu otwartym dla publiczności, potrzebny jest "Mega green pass" - jak potocznie określiły go media - czyli wydany po trzeciej dawce. W przeciwnym razie ci, którzy ukończyli jedyny pierwotny cykl szczepień oprócz "Super green pass", będą musieli przedstawić certyfikat potwierdzający negatywny wynik wymazu.

Od 30 grudnia "super green pass" wymagany w siłowniach, basenach, muzeach i SPA.

Trzecia dawka dostępna już po 4 (a nie po 5 jak dotychczas) miesiącach.

Na razie nie zdecydowano się na rozszerzenie obowiązku szczepień o dodatkowe zawody.

Wariant Omicron we Włoszech odpowiada za 28,2% zakażeń.

‼️ Jak zwykle zbieramy informacje, wpis będzie aktualizowany. Tu i na naszym instagramie:
https://www.instagram.com/kierunek_wlochy ‼️

  • Thanks 1
  • Haha 4
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, surfing napisał:

W ferie pewnie będzie: super ultra green pass pro ;) 

Kiedy i czym to się skończy (mam na myśli te greenpassy, rozszerzone, z dodatkowymi wymogami), zważywszy, że nie ma żadnych perspektyw (to jak grypa), aby ten covid kiedykolwiek zwalczyć do zera???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to nawet mnie to bawi (chodź nie powinno). Jak widać szczepionka nie spełniła podkładanych w niej nadzieji, czyli świętego spokoju. Ludziom raczej nie zależy na tym, czy powstrzymuje ona objawy i ryzyko śmierci czy nie. Jak już przyjdzie na coś umierać, to i tak trzeba bęzie umierać ale chyba większość ludzi którzy się szczepili chciała powrotu do w miarę normalnego życia. A tutaj lockdowny są w krajach w których wyszczepienie wynosi >> 80% 'uprawnionych'

Anyway. Czy obecnie nie jest tak, że trzecią dawkę szczepionki w PL można przyjąć nie wcześniej niż 9 miesięcy po przyjęciu ostatniej? Pytam, bo zaraz korona pierdololo dojdzie do takiego etapu w którym nie da się będzie spełnić wymogu kraju X ze względu na inne zasady szczepień w naszym własnym kraju.

 

PS. Nie. Nie jestem osobą, którą teraz nazywa się powszechnie szurem.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, sp8ebc napisał:

Czy obecnie nie jest tak, że trzecią dawkę szczepionki w PL można przyjąć nie wcześniej niż 9 miesięcy po przyjęciu ostatniej? Pytam, bo zaraz korona pierdololo dojdzie do takiego etapu w którym nie da się będzie spełnić wymogu kraju X ze względu na inne zasady szczepień w naszym własnym kraju.

6 miesięcy a nawet skracają do 5 w niektórych grupach. 

6 miesięcy ważności szczepienia zapowiedziały wczoraj Włochy, obowiązywać ma od lutego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różne źródła mówią o różnych cenach szczepionek ale przyjmijmy ze kosztuje 10 dolców X 70% populacji Europy która już przyjęła dwie dawki i tak co 5 miesięcy kolejny booster 😵💫WOW-piękny biznes, tylko kto za to będzie płacił później? Póki co,są darmowe a wiec z kasy podatnika plus oczywiście Kowalski dodatkowo pokrywa testy które tez już są obowiązkowe- kolejne 25€ za test,średnia europejska . Paranoja jakaś . No,ale nie ma co dyskutować o interesach wielkich ,przecież są Święta .
 

Najlepszego ! 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minutes ago, pawelb91 said:

6 miesięcy a nawet skracają do 5 w niektórych grupach. 

6 miesięcy ważności szczepienia zapowiedziały wczoraj Włochy, obowiązywać ma od lutego.

Spoko kumam. Mi bardziej chodzi o przepisy, które są w PL. Australia jest obecnie ekstremalnym przykładem zidioenia ale o ile nie trafiłem na szurskie fake newsy foliarzy, to tam skracają okres do 3 miesięcy (!!!). We Włoszech niby pół roku ale pytanie jest, czy da się realnie się szczepić tak często. Tzn. czy producent w ogóle przewiduje taki okres i czy w PL taki okres jest dopuszczony. Bo może się okazać, że zaraz nie będę w stanie sprostać wymaganiom Włochów chociażbym bardzo chciał. No ale nie od dzisiaj włosi są słynni ze swojego partactwa. Zresztą jeżdzę na codzień Fiatem to coś o tym wiem :( Zawieszenie to w zasadzie część eksploatacyjna jak hamulce albo w ekstremalnym przypadku filtr oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sp8ebc napisał:

Mi bardziej chodzi o przepisy, które są w PL.

Jak pisał  wcześniej Paweł, w PL wchodzą przepisy, że można się zaszczepić już po 5 miesiącach od ostatniej dawki. Przedłuży to covid passa o 6 miesięcy.

 

2 godziny temu, sp8ebc napisał:

Australia jest obecnie ekstremalnym przykładem zidioenia ale o ile nie trafiłem na szurskie fake newsy foliarzy, to tam skracają okres do 3 miesięcy (!!!).

Si, też czytałem taką informację. Australia zamówiła ponad 280mln dawek szczepionek, co daje po przeliczeniu po 11 boosterów na każdego mieszkańca.

 

2 godziny temu, sp8ebc napisał:

Tzn. czy producent w ogóle przewiduje taki okres i czy w PL taki okres jest dopuszczony.

Producent przewiduje możliwość ponawiania szczepionek, nawet zaleca to ale umywa ręce od wszelkiej odpowiedzialności jeżeli którekolwiek szczepienie odbywa się preparatem innego producenta.

Edytowane przez Ryfek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.12.2021 o 12:40, Kolorowy napisał:

Witam, orientuje się ktoś jak wygląda sytuacja na stokach i w hotelach we Francjii  dla osób niezaszczepionych ?

Ogólnie to jedna wielka kpina . Wczoraj straciłem pół dna na robienie tego testu,bo Belgowie napierali na apteki po lekarstwa jakby miał nastąpić koniec świata. Choć z tego wszystkiego otrzymałem kod QR ważny na 14 dni 😉.Dziś rano wyjechałem z BE,po drodze najmniejszego zainteresowania kontrolowaniem kogokolwiek,czy to granica,czy parkingi itd. Mijałem policję kilkukrotnie,ba na parkingu obok stanęła żandarmeria i miło powiedzieli bonjour-to wszystko. Zreszta na autostradzie od samego rana było więcej Holendrów niż francuzów tak wiec ciężko byłoby to wszystko kontrolować ( to akurat następna kpina covidowa,gdzie kraj ma pełne zamknięcie a swobodnie może podróżować ,abstrahując wyspy zamknęli,może za brexit ).

tak wyglądały parkingi po drodze 🤣

B1F463CE-C33A-4719-8D7D-C468CA83C7B4.thumb.jpeg.a52fefccaa2aee802dfba8e0422edd3c.jpeg
 

Na szczęście już na miejscu,wiec czas odpocząć 🥳🎿

pozdrowienia z Tignes ,Wesołości

93C9A373-D800-4E74-B5B1-5D61FFFB113C.thumb.jpeg.2ee56868683ce70fcc00a8d2b58336e3.jpeg

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, idealist napisał:

Tak się rozpoczął nasz dzisiejszy dzień na nartach. Eksploracja terenów od Arabby w stronę Alta Badii. 
Fantastyczna jazda od samego rana do późnego popołudnia. Na stokach luźno, warunki śniegowe zadowalające. Covid pass sprawdzany w każdej restauracji.
 

19A81E10-3DB5-46A2-84A8-E38FFFD85958.jpeg

27F6DD76-1BFF-4148-B5A7-0F09411E49C0.jpeg

Wincyj zdjęć :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może coś dalej o FR,przed chwila byłem na spacerze i wstąpiłem do biura turystycznego po kilka informacji 🤦‍♂️Jedna z nich: Pani poinformowała mnie że paszport sanitarny jest wymagany przy zakupie skipass ale obok stoi automat który już jego nie wymaga 🤣 a kontrole są wyrywkowe czy to w gondolach czy na krzesłach,najważniejsze aby osoba miała maskę na buzi.( co ogólnie zauważyłem ze wszyscy nawet na ulicy noszą-pozytywnie).Wychodzi na to ze Francuzi maja wywalone na ten cały covid a restrykcje są w teorii. 
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, idealist napisał:

Tak się rozpoczął nasz dzisiejszy dzień na nartach. Eksploracja terenów od Arabby w stronę Alta Badii. 
Fantastyczna jazda od samego rana do późnego popołudnia. Na stokach luźno, warunki śniegowe zadowalające. Covid pass sprawdzany w każdej restauracji.
 

 

A jak jest z maskami na zewnątrz? Bo niby przepisy są, ale chyba nie każą jeździć w maskach na nartach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ch4rvel napisał:

Jak wyobrażasz sobie kontrolowanie narciarzy na stoku ? ;) Włosi zaostrzają przepisy odnośnie spożycia alkoholu na stokach, tylko, że karabinierzy nie mają alkomatów - kolejny martwy przepis.

Do maski nie potrzeba alkomatu. Oczkami widać. Bierzesz za twarz i wystawiasz mandat. Nie muszę sobie wyobrażać. Maski i kody QR bez problemu egzekwowali w gondolach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...