Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wyjazdy w Alpy obostrzenia, przepisy dotyczące COVID-19 ?


Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, JC napisał:

Ważna jest od dnia przyjęcia

A naprawiony jest już system pobierania paszportu covidowego po 3 dawce? Całkiem niedawno było głośno w mediach o tym, a moi znajomi też tego doświadczyli. Po trzeciej dawce system przez 14 dni pokazywał, że nie są w pełni zaszczepieni i nie wpuścili ich do samolotu a nie mogli już pobrać starego paszportu po drugiej dawce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Slavko napisał:

A naprawiony jest już system pobierania paszportu covidowego po 3 dawce? Całkiem niedawno było głośno w mediach o tym, a moi znajomi też tego doświadczyli. Po trzeciej dawce system przez 14 dni pokazywał, że nie są w pełni zaszczepieni i nie wpuścili ich do samolotu a nie mogli już pobrać starego paszportu po drugiej dawce. 

To dotyczyło tylko doszczepiania po Johnsonie i podobno jest już wyprostowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, grimson napisał:

Czy ktoś ma ma wiedzę, jak długo jeszcze AUT będzie wymagała testu PCR? Taki wynalazek z tłumaczeniem na niemiecki/angielski to 1 100zł dla żony i dla mnie.

Tez sie wybieram w przyszlym tygodniu i nie wiem gdzie ze wzgledu wlasnie na test. Nie wiem jak to rozwiazac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, grimson napisał:

Czy ktoś ma ma wiedzę, jak długo jeszcze AUT będzie wymagała testu PCR? Taki wynalazek z tłumaczeniem na niemiecki/angielski to 1 100zł dla żony i dla mnie.

po ostatnich doniesieniach z FAD i wysokim wzroście zakażeń we Włoszech (wczoraj 78 tys.) obawiam się, że raczej Włosi przejdą szybciej na PCR, niż AT zrezygnuje i dopuści antygenowe; na marginesie, widziałem PCR po 450 pln z zaświadczeniem w English;  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, idealist napisał:

Skąd masz taką cenę? Powiem tak, oby w ogóle można było wjechać… 

Pogrzebałem w necie i wychodzi 550zł / osobę z zaświadczeniem w języku wroga / Shakespeara.

Mam zabukowaną fajną miejscówkę koło Stubai, ale wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że wyląduję na nartach w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, sp8ebc napisał:

Dzień Dobry,

Wszystko fajnie do momentu w którym one wychodzą negatywnie (pomijam pieniądze). Ja miałem 'tylko' 7 albo 8 testów. Kolega przejeździł cały sezon i miał 40 albo 50, sam już nie pamięta ile dokładnie. Jeden w Winterbergu wyszedł mu pozytywny. Tym nie mniej to o czym piszę nie ma związku ze sportem rekreacyjnym i nartami. Może na tym polega ta różnica, bo w sporcie nieco bardziej wyczynowym Austriacy z Niemcami kowid śrubę srogo dokręcali. Ja już kończę, kowid party za dużo mi nerwów zniszczyło a prowadzenie własnej firmy wiadomo w jakich warunkach też tutaj nie pomaga. I tak dla dużej grupy tutaj jestem zwykłym szurem i antyszczepem. Być może jak zwykle jestem pesymistą i wszędzie widzę potencjalny problem - cóż taka rola inżyniera. Cya

No właśnie, a co jak komukolwiek z grupy, rodziny wyjdzie wynik POZYTYWNY???
Co zrobić np. w takich Włoszech? Jakie są konsekwencje?

Ktoś wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Keler napisał:

po ostatnich doniesieniach z FAD i wysokim wzroście zakażeń we Włoszech (wczoraj 78 tys.) obawiam się, że raczej Włosi przejdą szybciej na PCR, niż AT zrezygnuje i dopuści antygenowe; na marginesie, widziałem PCR po 450 pln z zaświadczeniem w English;  

Czyli np. na czteroosobową rodzinę 1800 zł ekstra do i tak już niesamowicie drogich nart? I bez gwarancji, że na miejscu nie wyjdzie po kilku dniach test pozytywny... Co wówczas...


Sorry, ale różne Szczyrki, Zieleńce i Soszowy zaczynają mi się niesamowicie podobać!!!

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Narciarz ze Śląska napisał:

No właśnie, a co jak komukolwiek z grupy, rodziny wyjdzie wynik POZYTYWNY???
Co zrobić np. w takich Włoszech? Jakie są konsekwencje?

Ktoś wie?

Ale test robisz przed wyjazdem więc nie jedziesz i tyle. Wielu gospodarzy daje możliwość odwołania kwatery do ostatniego dnia, przynajmniej ja tylko z takich korzystam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, idealist napisał:

Ale test robisz przed wyjazdem więc nie jedziesz i tyle. Wielu gospodarzy daje możliwość odwołania kwatery do ostatniego dnia, przynajmniej ja tylko z takich korzystam.

Wydaje mi się, że jak jedziesz np. na 6 dni, to "po drodze" też musisz na miejscu robić testy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, artix napisał:

Tez sie wybieram w przyszlym tygodniu i nie wiem gdzie ze wzgledu wlasnie na test. Nie wiem jak to rozwiazac.

 

Ja widziałem na fejsie taką poradę którą tutaj TYLKO cytuję.

 

Jeśli jadę autem, to opieram się tylko na paszporcie covidowym.

Na granicy weryfikacja jest baaaaaaaaaardzo rzadka. A jeśli wystąpi to przekazuję że jadę tranzytem do następnego kraju. W hotelach i restauracjach jeśli coś sprawdzają, to tylko paszport.

Tranzyt jest zwykle dozwolony bez przedstawiana testów.

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Slavko napisał:

A naprawiony jest już system pobierania paszportu covidowego po 3 dawce? Całkiem niedawno było głośno w mediach o tym, a moi znajomi też tego doświadczyli. Po trzeciej dawce system przez 14 dni pokazywał, że nie są w pełni zaszczepieni i nie wpuścili ich do samolotu a nie mogli już pobrać starego paszportu po drugiej dawce. 

Ja dzisiaj przyjąłem "bustera" i po godzinie miałem aktualny Certyfikat do pobrania z profilu pacjenta oraz w aplikacji mObywatel!

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, grimson napisał:

Pogrzebałem w necie i wychodzi 550zł / osobę z zaświadczeniem w języku wroga / Shakespeara.

Mam zabukowaną fajną miejscówkę koło Stubai, ale wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że wyląduję na nartach w PL.

W Poznaniu w szpitalu na Polnej robią PCR za 250 zł Badania w kierunku COVID-19 - Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny UM w Poznaniu - Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny UM w Poznaniu (am.poznan.pl)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MarioJ napisał:

 

Ja widziałem na fejsie taką poradę którą tutaj TYLKO cytuję.

 

Jeśli jadę autem, to opieram się tylko na paszporcie covidowym.

Na granicy weryfikacja jest baaaaaaaaaardzo rzadka. A jeśli wystąpi to przekazuję że jadę tranzytem do następnego kraju. W hotelach i restauracjach jeśli coś sprawdzają, to tylko paszport.

Tranzyt jest zwykle dozwolony bez przedstawiana testów.

 

Też o tym myślałem, ale na Brenerze mogą nie uwierzyć, że jadę tranzytem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Keler napisał:

po ostatnich doniesieniach z FAD i wysokim wzroście zakażeń we Włoszech (wczoraj 78 tys.) obawiam się, że raczej Włosi przejdą szybciej na PCR, niż AT zrezygnuje i dopuści antygenowe; na marginesie, widziałem PCR po 450 pln z zaświadczeniem w English;  

Ale przecież już we Włoszech wymagają testu na wjazd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JC napisał:

Ja dzisiaj przyjąłem "bustera" i po godzinie miałem aktualny Certyfikat do pobrania z profilu pacjenta oraz w aplikacji mObywatel!

Ja też dzisiaj rano  przyjąłem "bustera" i w aplikacji mojeIKP zaktualizowany certyfikat był natychmiast po wprowadzeniu w punkcie szczepień, natomiast w mObywatel jeszcze nie jest zaktualizowany. Wygląda na to, że lepiej używać obu tych aplikacji i nie czekać z ewentualnym szczepieniem do ostatniej chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, JaB napisał:

Ja też dzisiaj rano  przyjąłem "bustera" i w aplikacji mojeIKP zaktualizowany certyfikat był natychmiast po wprowadzeniu w punkcie szczepień, natomiast w mObywatel jeszcze nie jest zaktualizowany. 

Musisz kliknąć na dole na ikonę „odśwież” i też pojawia się od razu.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...