Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wyjazdy w Alpy obostrzenia, przepisy dotyczące COVID-19 ?


Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Czyli np. na czteroosobową rodzinę 1800 zł ekstra do i tak już niesamowicie drogich nart? I bez gwarancji, że na miejscu nie wyjdzie po kilku dniach test pozytywny... Co wówczas...


Sorry, ale różne Szczyrki, Zieleńce i Soszowy zaczynają mi się niesamowicie podobać!!!

niekoniecznie, do Włoch wystarczy antygenowy, z zaświadczeniem w English to max 200pln/sztuka ; jest ryzyko (i nie chodzi tylko o kasę, ale całe zamieszanie związane z wyjazdem, które mogą skończyć się... przymusowym urlopem w domu), nawet brak objawów nie gwarantuje negatywnego wyniku od uwagę, co pokazuje przykład Mikaeli i Maryny, dlatego nie wyobrażam sobie innej umowy z hotelem, jak wpłata wszystkiego/większości po przyjeździe (wpłaciłem niedużą zaliczkę i ubezpieczyłem ją na wypadek kwarantanny i izolacji, także bliskich);

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, brachol napisał:

rozumiem, że trzecią dawką masz na myśli?

tak, chodzi mi o boosta. Drugą dawkę miał w czerwcu, więc 270 dni mija w marcu, ale Włosi od 1. lutego skracają do pół roku. I dlatego twierdzę niestety, że nie będzie mógł jeździć. Wjedzie na test, będzie mieszkał, jadł, ale nie będzie mógł codziennie rano walidować skipssu QR-em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

24 minuty temu, Keler napisał:

niekoniecznie, do Włoch wystarczy antygenowy, z zaświadczeniem w English to max 200pln/sztuka ; jest ryzyko (i nie chodzi tylko o kasę, ale całe zamieszanie związane z wyjazdem, które mogą skończyć się... przymusowym urlopem w domu), nawet brak objawów nie gwarantuje negatywnego wyniku od uwagę, co pokazuje przykład Mikaeli i Maryny, dlatego nie wyobrażam sobie innej umowy z hotelem, jak wpłata wszystkiego/większości po przyjeździe (wpłaciłem niedużą zaliczkę i ubezpieczyłem ją na wypadek kwarantanny i izolacji, także bliskich);

To prawda, ale ważny 24 godziny. Jest z tym trochę zachodu, bo albo robisz test wieczorem i musisz być na granicy przed wieczorem, albo rano i przyjeżdżasz na miejsce po nocy. Ale w końcu jesteś gdzie chciałeś i korzystasz😀. Na marginesie codziennie robię prasówki pism narciarskich w IT (Sciare, Neveitalia etc) pomimo ekspansji Omikrona, nastrój jest raczej taki, że będą zaostrzać środki ostrożności zamiast zamykania. Już teraz w ogóle w Trentino twierdzą, że będą sabotować zasady, które będą wprowadzone 1. lutego 2022. Podobno po ogłoszeniu tego dekretu miali lawinę odwołań rezerwacji, co niekoniecznie dziwi.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo Ci co się wybierają do Włoch pamiętajcie o obowiązku masek ffp2 będą większe kontrole 

Wat zijn regels voor wintersporters in Italië? “Ze worden strenger en controleren nu ook of je echt een FFP2-masker draagt”

https://www.hln.be/reizen/wat-zijn-regels-voor-wintersporters-in-italie-ze-worden-strenger-en-controleren-nu-ook-of-je-echt-een-ffp2-masker-draagt-br~a15b8936/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Keler napisał:

niekoniecznie, do Włoch wystarczy antygenowy, z zaświadczeniem w English to max 200pln/sztuka ; jest ryzyko (i nie chodzi tylko o kasę, ale całe zamieszanie związane z wyjazdem, które mogą skończyć się... przymusowym urlopem w domu), nawet brak objawów nie gwarantuje negatywnego wyniku od uwagę, co pokazuje przykład Mikaeli i Maryny, dlatego nie wyobrażam sobie innej umowy z hotelem, jak wpłata wszystkiego/większości po przyjeździe (wpłaciłem niedużą zaliczkę i ubezpieczyłem ją na wypadek kwarantanny i izolacji, także bliskich);

Tak, to rozumiem, tylko takie zasady i silne ubezpieczenie. Jakbym jechał sam lub z kumplami - do ogarnięcia.

Ale i tak np. dla mojej Lepszej Połowy to nie do zaakceptowania:

- Maacieek, ja mam wypocząć, także psychicznie, a nie stresować się biurokracją, testami, rygorami!

I over, po temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, tresor napisał:

Przestaną Ci się podobać jak w Szczyrku i Zieleńcu około południa postoisz 30 minut w kolejce do 3 minutowego zjazdu:))))))

Dziś byłem (wieczorem) na Soszowie - bez kolejek, nadal mi się podobało. Jazda od 17 do 22 - ok. 25 zjazdów. Szczyrku należy unikać w tym okresie i w czasie ferii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, brachol napisał:

Tylko, że ferie trwają przez większą część sezonu...

Więc jeżdżę w Szczyrku przed 25 grudnia, po 6 stycznia do ok. 15 stycznia i po mniej więcej 25 lutym. Sprawdza się. W czasie niektórych ferii też się da (patrzysz, czy jest zła pogoda, jak jest zła, jedziesz, jak zapowiadają słońce - nie warto), w czasie sylwestrowo-noworocznym - nie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Orientuję się ktoś jak wygląda po 23.12 wjazd do Włoch? Jedziemy do Livigno przez CH (tunel). Wyjazd 8 stycznia w sobotę, po drodze testy antygenowe w języku angielskim (119zł w Radomiu jakby ktoś był zainteresowany). Wszyscy jesteśmy zaszczepieni dwoma dawkami, część nawet już jest po 3-ciej. Jak wygląda kontrola na przejściu granicznym? Jedziemy busem w 8 osób. Zawsze jeździłem w inne rejony IT przez Brennera, czyli kontroli brak. Druga sprawa jak wygląda sprawa na miejscu? Restauracje, bary, stoki - chodzi mi o praktyczną wiedzę a nie to co wyczytam na stronie gov.PL 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę być złym wieszczem ale z informacji od znajomych mieszkających w okolicach Sella Rondy wynika, że wszyscy szykują się na zamknięcie ośrodków i hoteli z końcem stycznia, tuż przed włoskimi feriami. Jeżeli tak, to Austria też pewnie wpriwadzi lockdown.

U nas też mają ponoć zwiększyć obostrzenia. Dzieci do ferii na nauce zdalnej,  itp. Jeżeli to prawda, to brak mi już słów.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Ryfek napisał:

Nie chcę być złym wieszczem ale z informacji od znajomych mieszkających w okolicach Sella Rondy wynika, że wszyscy szykują się na zamknięcie ośrodków i hoteli z końcem stycznia, tuż przed włoskimi feriami. Jeżeli tak, to Austria też pewnie wpriwadzi lockdown.

U nas też mają ponoć zwiększyć obostrzenia. Dzieci do ferii na nauce zdalnej,  itp. Jeżeli to prawda, to brak mi już słów.

A po co mieliby zamykać ośrodki od lutego, skoro obecna fala zakażeń do tego czasu opadnie. Nie zamknęli jak mają teraz blisko 100 tys dziennie, ale będą zamykać jak obecna fala koło lutego będzie w zaniku :) Powtarzaj dalej plotki

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Ryfek napisał:

Nie chcę być złym wieszczem ale z informacji od znajomych mieszkających w okolicach Sella Rondy wynika, że wszyscy szykują się na zamknięcie ośrodków i hoteli z końcem stycznia, tuż przed włoskimi feriami. Jeżeli tak, to Austria też pewnie wpriwadzi lockdown.

U nas też mają ponoć zwiększyć obostrzenia. Dzieci do ferii na nauce zdalnej,  itp. Jeżeli to prawda, to brak mi już słów.

Włosi nie mają ferii w lutym. Mają krótką przerwę na koniec lutego. Z przedłużeniem nauki zdalnej u nas też pierwsze słyszę, a pracuję w szkole…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Ryfek napisał:

Nie chcę być złym wieszczem ale z informacji od znajomych mieszkających w okolicach Sella Rondy wynika, że wszyscy szykują się na zamknięcie ośrodków i hoteli z końcem stycznia, tuż przed włoskimi feriami. Jeżeli tak, to Austria też pewnie wpriwadzi lockdown.

U nas też mają ponoć zwiększyć obostrzenia. Dzieci do ferii na nauce zdalnej,  itp. Jeżeli to prawda, to brak mi już słów.

Mnie się wydaje, że jak w PL nie pozamykali w szczycie fali tych liczb (już mija), to tym bardziej nie zamkną na ferie.
Mogę się mylić, choć nie sądzę... Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby rządy kierowały się logiką przy podejmowaniu różnych decyzji w trakcie tej pandemii to postępowały by tak jak Szwedzi, którzy sobie aktualnie nieźle radzą i niczego nie zamykają.

Ale obym się mylił. Powtarzam tylko jakie są nastroje wśród właścicieli pensjonatów etc. tam na miejscu. Tak czy inaczej warto dokonywać rezerwacji z możliwością jej anulowania i pełnego zwrotu kosztów.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, waldek71 napisał:

 

 

To prawda, ale ważny 24 godziny. Jest z tym trochę zachodu, bo albo robisz test wieczorem i musisz być na granicy przed wieczorem, albo rano i przyjeżdżasz na miejsce po nocy. Ale w końcu jesteś gdzie chciałeś i korzystasz😀. Na marginesie codziennie robię prasówki pism narciarskich w IT (Sciare, Neveitalia etc) pomimo ekspansji Omikrona, nastrój jest raczej taki, że będą zaostrzać środki ostrożności zamiast zamykania. Już teraz w ogóle w Trentino twierdzą, że będą sabotować zasady, które będą wprowadzone 1. lutego 2022. Podobno po ogłoszeniu tego dekretu miali lawinę odwołań rezerwacji, co niekoniecznie dziwi.

prawda, ale na wynik PCR czekasz ok. 24h, więc na jedno wychodzi chyba, że jakiś extra express extra płatny:) jestem ciekawy, co zrobią Włosi, wczoraj 98 tys. zakażeń, wzrost liczby zgonów też już nastąpił, na razie do 200 (27.12), i nastąpi wraz ze wzrostem zakażeń, pytanie o ile i jak na to zareagują w Rzymie;    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ryfek napisał:

U nas też mają ponoć zwiększyć obostrzenia. Dzieci do ferii na nauce zdalnej,  itp. Jeżeli to prawda, to brak mi już słów.

na razie dziekan na UW zapowiedział powrót od 10.01, a żona w szkole tez nie słyszała o planach przedłużenia; chyba, że  na dniach nastąpi istotne odwrócenie trendu w liczbie zakażonych; 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ryfek napisał:

Nie chcę być złym wieszczem ale z informacji od znajomych mieszkających w okolicach Sella Rondy wynika, że wszyscy szykują się na zamknięcie ośrodków i hoteli z końcem stycznia, tuż przed włoskimi feriami. Jeżeli tak, to Austria też pewnie wpriwadzi lockdown.

???, Prezydent prowincji Trentino udzielił dziś wywiadu, że nie spodziewają się specjalnych zmian przynajmniej jeżeli chodzi o kolory zagrożenia epidemicznego. Są w żółtym i nic nie wskazuje żeby mieli spaść do pomarańczowego. W internetowych wydaniach lokalnych dzienników zauważone są wzrosty, ale nie ma mowy o zamknięciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.cdc.gov/csels/dls/locs/2021/07-21-2021-lab-alert-Changes_CDC_RT-PCR_SARS-CoV-2_Testing_1.html

Od stycznia CDC wycofuje testy PCR z diagnostyki w kierunku covid19 jako obarczone dużym ryzykiem błędów. Dwa lata im zajęło dojście do takich konkluzji, chociaż od początku się o tym mówiło.

Ciekawe kiedy UE także zrezygnuje z tych testów i czy niebawem jedyną opcją będzie tylko paszporcik? I bez niego ani rusz?

I cytując za WP:

"Będzie twardy lockdown? Niedzielski: nie można niczego wykluczyć

Nie można niczego wykluczyć - w ten sposób minister zdrowia Adam Niedzielski odpowiedział na pytanie o możliwość wprowadzenia twardego lockdownu. Jak zaznaczył, w tej chwili za mało wiemy na temat omikrona oraz jego charakterystyki."
 
A od połowy stycznia przewiduje V falę omikrona heh hehe
Edytowane przez Ryfek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ Wy wszystko chcecie zaplanować z wyprzedzeniem w tych dziwnych czasach...Ja mam w Val Gardena we Włoszech zawody 3 go kwietnia,jedyne co zrobiłem już to wpisowe 55 euro,by nie zamknęli listy startowej.Nie inwestuję więcej,następny krok,rezerwacja noclegu,będzie 1 go kwietnia  i 2 go kwietnia  wyjazd-jeśli nowe omikrony pozwolą...

Edytowane przez lski@interia.pl
  • Like 6
  • Thanks 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lski@interia.pl napisał:

Ależ Wy wszystko chcecie zaplanować z wyprzedzeniem w tych dziwnych czasach...Ja mam w Val Gardena we Włoszech zawody 3 go kwietnia,jedyne co zrobiłem już to wpisowe 55 euro,by nie zamknęli listy startowej.Nie inwestuję więcej,następny krok,rezerwacja noclegu,będzie 1 go kwietnia  i 2 go kwietnia  wyjazd-jeśli nowe omikrony pozwolą...

Jeszcze na przełomie października i listopada wyglądało, że da się zaplanować. Ale jednak się nie da.

Napisałam ostatnio do właścicielki apartamentu, gdzie mamy rezerwację w lutym, z pytaniem - co robić? Odpowiedź - poczekać. No to czekam...

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włosi od 10. stycznia wprowadzają korzystanie z infrastruktury narciarskiej, wstęp do restauracji i inne aktywności tylko z super Green Passem nawet w białej strefie (zaszczepieni max. przed 6 miesiącami). Jeżeli region wpadnie do strefy pomarańczowej niewiele się zmieni, jeżeli do czerwonej, to wyciągi będą zamknięte. Na razie w żółtej jest 6 regionów (Trentino/AltoAdige, Friuli, Veneto, Liguria, Marche, Calabria), reszta w białej.

https://www.sciaremag.it/turismo/dal-10-gennaio-super-green-pass-obbligatorio-su-tutti-gli-impianti/?fbclid=IwAR1ARhcjOFKD41j8pKMDEqAp3KLGiNDMfu8na9xQuO8a_fhintzsEhaGVzc

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...