Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wyjazdy w Alpy obostrzenia, przepisy dotyczące COVID-19 ?


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, remus74 napisał:

No to 

No to słabo :( Jak to jest w praktyce. Słyszałem że się trzeba rejestrować na jakiejś WWW. Jak wygląda sprawdzanie certyfikatów, testów itp. Czy dzieci muszą ponawiać test po upływie 72h. 

Dzięki za informację.

Testy nie są ponawiane, bo są warunkiem wjazdu do kraju, a nie dalszego pobytu w nim. Mogą być sprawdzone przez pogranicznika, właściciela pensjonatu (który przekazuje Wasze dane do właściwego miejscowego urzędu obsługującego turystów) jak również przez nikogo. Certyfikat natomiast musisz okazać kupując skipass, wchodząc do restauracji, etc… na każdą prośbę obsługi. Tematu rejestracji jeszcze nie ogarniałam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, idealist napisał:

Testy nie są ponawiane, bo są warunkiem wjazdu do kraju, a nie dalszego pobytu w nim. Mogą być sprawdzone przez pogranicznika, właściciela pensjonatu (który przekazuje Wasze dane do właściwego miejscowego urzędu obsługującego turystów) jak również przez nikogo. Certyfikat natomiast musisz okazać kupując skipass, wchodząc do restauracji, etc… na każdą prośbę obsługi. Tematu rejestracji jeszcze nie ogarniałam.

Dzięki za informację.

Jeszcze znalazłem coś takiego dotyczące dzieci i młodzieży ale to chyba dotyczy okresu Świąt

https://www.sichere-gastfreundschaft.at/holiday-ninja-pass/

Wszystkie inne sprawy rejestracji i innych wymogów

https://www.austria.info/de/service-und-fakten/coronavirus-situation-in-oesterreich

https://www.oesterreich.gv.at/themen/coronavirus_in_oesterreich/pre-travel-clearance.html

Jeszcze tego nie przerabiałem. Może jest ktoś kto to już musiał przejść i wie co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz 3 dawkę to nie ale już niepełnoletni którzy nie mogą przecież w Polsce przyjąć 3 dawki muszą mieś test PCR :( nie starszy niż 72h. Otrzymałem informację z Austrii że tylko do przekroczenia granicy. Podobno na stokach w hotelach/pensjonatach nikt tego nie sprawdza.

Edytowane przez remus74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, call_me_michael napisał:

ak obliczyć ważność testu antygenowego 24h przed wyjazdem do Włoch? Zakładam, że od daty wydania zaświadczenia - dzień/godzina/minuta. Sprawdza to ktoś to na granicy?

Każdy test jest liczony od momentu wykonania nie otrzymania wyniku. To taki paradoks tych regulacji . Co więcej robienie z ludzi idiotów .Np wykonanie testu w be PCR-wynik możesz otrzymać do 24h czyli wyjeżdżając gdziekolwiek już jest nie ważny . Kpina . Antygen masz po 1.5h.

Byłem ostatnio w FR,to co tam się dzieje to kpina do kwadratu. Nikt nic nie sprawdza a ludzie przed gondolami podawali sobie telefony z certyfikatami. Beka totalna. Można mieć test czy certyfikat sąsiada,babci,dziadka itd . Wolna amerykanka . W restauracjach to samo. Na granicach brak kontroli. Na stacjach choć żandarmeria wszędzie to nic i nikogo nie kontroluje. 
 

 

  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Victor napisał:

Każdy test jest liczony od momentu wykonania nie otrzymania wyniku. To taki paradoks tych regulacji . Co więcej robienie z ludzi idiotów .Np wykonanie testu w be PCR-wynik możesz otrzymać do 24h czyli wyjeżdżając gdziekolwiek już jest nie ważny . Kpina . Antygen masz po 1.5h.

do Włoch masz 48h na wjazd od wykonania testu PCR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Ziemowit napisał:

Pytanie czy wydanie zaświadczenia do ręki czy sporządzenie zaświadczenia? 

 

17 minut temu, call_me_michael napisał:

No właśnie tu jest wątpliwość. Moim zdaniem data wykonania testu = data wydania zaświadczenia o wyniku.

 

46 minut temu, Ziemowit napisał:

A wykonaniem testu jest wymaz z nosa czy badanie laboratoryjne?

Sprawdziłem!

Na zaświadczeniu o wyniku testu jest data z godziną wystawienia zaświadczenia! Nie data pobrania wymazu, ani data badania próbki w laboratorium.

  • Like 1
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, JC napisał:

Na zaświadczeniu o wyniku testu jest data z godziną wystawienia zaświadczenia! Nie data pobrania wymazu, ani data badania próbki w laboratorium.

Co kraj to obyczaj . Co by nie napisać JC robią z nas …. tu każdy sobie wstawi co chce 🙃

W BE jest godzina pobrania nie wystawienia !

956106D7-8612-44AD-B4D1-4CA976A6A07F.jpeg.9b15b241cab5c32f6f131093619ac692.jpeg

co więcej taki test jeżeli bym zarejestrował na oficjalnej stronie rządowej to QR mam aktywne przez 14 dni,a bez rejestracji tylko dwa . Co jest następna kpina gdyż test ważny jest przecież 24h a nie 48h i co więcej nie 14 dni od momentu badania.

Caly pobyt w FR na tym QR latałem i mój znajomy z GB również . Wiec,o czym my tu dyskutujemy?! 

Beka i robienie ludzi w wała 🤣

Edytowane przez Victor
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Victor napisał:

Caly pobyt w FR na tym QR latałem i mój znajomy z GB również . Wiec,o czym my tu dyskutujemy?! 

Beka i robienie ludzi w wała 🤣

 

Cały czas się zastanawiałem jak Ty w tej Francji działasz bez szczepienia.

Teraz już wiadomo. 

No kicha na tym zachodzie straszna, to pewnie wina urzędników-antyszczepionkowych, próbują wywalić system od środka 😁

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, MarioJ napisał:

Cały czas się zastanawiałem jak Ty w tej Francji działasz bez szczepienia.

Teraz już wiadomo. 

No kicha na tym zachodzie straszna, to pewnie wina urzędników-antyszczepionkowych, próbują wywalić system od środka 😁

 

Widzisz ja nie wnikam w urzedasow i ich regulacje,pojechałem z myślą ze będę robił test każdego wieczora który będzie mnie upoważniał do dalszego korzystania przez kolejne 24 h koszt 5 dni na stoku +125€ Które wyliczyłem w mój wyjazd (choć druga opcja był Qr żony gdyby były komplikacje). Nie wydałem centa,komplikacji nie było, a świetnie się bawiłem . Tak się robi ludzi w wała(straciłem pół dnia na robieniu tego testui to w wigilię,straciłem bez sensu kasę -pharma zarobila,choć z drugiej strony miałem ten kod QR na moje dane) A rzeczywistość kompletnie inna niż w tv . To już nie pierwszy raz przez ostatnie 2 lata tego cyrku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, MarioJ napisał:

No kicha na tym zachodzie straszna, to pewnie wina urzędników-antyszczepionkowych, próbują wywalić system od środka 😁

 

Z drugiej strony napisze coś jeszcze . Właśnie wtedy kiedy dwie osoby blokowały wejścia sprawdzając kody tworzyły się zatory i powstawała naturalna wylęgarnia covidowa jeżeli taka istnieje! To tak jakby odgórnie ktoś powiedział zatrzymać,w nosie mieć sprawdzanie masek,niech stoją i czekają . Obłęd jakiś . To również rzeczywistość która zobaczyłem. A jeden drugiemu podawał  telefony,kartki z kodami,choć osoba sprawdzająca to widziała nie reagowała . Na moje pytanie jak długo to potrwa -odp jeszcze 10min i po kontroli. Beka totalna beka ! 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Victor napisał:

Widzisz ja nie wnikam w urzedasow i ich regulacje,pojechałem z myślą ze będę robił test każdego wieczora który będzie mnie upoważniał do dalszego korzystania przez kolejne 24 h koszt 5 dni na stoku +125€ Które wyliczyłem w mój wyjazd (choć druga opcja był Qr żony gdyby były komplikacje). Nie wydałem centa,komplikacji nie było, a świetnie się bawiłem . Tak się robi ludzi w wała(straciłem pół dnia na robieniu tego testui to w wigilię,straciłem bez sensu kasę -pharma zarobila,choć z drugiej strony miałem ten kod QR na moje dane) A rzeczywistość kompletnie inna niż w tv . To już nie pierwszy raz przez ostatnie 2 lata tego cyrku. 

Odwiedziłem w tym sezonie kilka ośrodków, kilka restauracji i kilka hoteli i... zależy gdzie się pojedzie. Byłem w miejscach, gdzie wszyscy zachowywali się jakby zarazy nie było, a byłem tez w miejscach, gdzie wszystko było bardzo skrupulatnie sprawdzane i żadne lewe QR kody by nie przeszły. A wszystko sami sobie serwujemy... 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, JC napisał:

. A wszystko sami sobie serwujemy... 

hm myśle sobie, ze dalej nie zrozumiałeś mojego przekazu,wiec napisze dobitnie …

Sprawdzającym wyświetlał się mój kod QR na powiedzmy OK,ziolelono itd ( w chwili kiedy go otrzymałem zrobiłem tylko screenshot i zostawiłem go w zdjęciach ) a przecież był już nie ważny ! Gdyby osoba chciała sprawdzić moje dane to oczywiście bym pokazał np dowód osobisty potwierdzający zgodność , choć nikt o niego nie pytał , sam wiem że w wielu miejscach w EU trzeba pokazać dokument potwierdzający z ważnym kodem QR,ale to jednak nadal kpina . Bo powtórzę kod był już nie ważny choć świecił się na zielono ,pokazywał ze wszystko jest OK ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Victor napisał:

hm myśle sobie, ze dalej nie zrozumiałeś mojego przekazu,wiec napisze dobitnie …

Sprawdzającym wyświetlał się mój kod QR na powiedzmy OK,ziolelono itd ( w chwili kiedy go otrzymałem zrobiłem tylko screenshot i zostawiłem go w zdjęciach ) a przecież był już nie ważny ! Gdyby osoba chciała sprawdzić moje dane to oczywiście bym pokazał np dowód osobisty potwierdzający zgodność , choć nikt o niego nie pytał , sam wiem że w wielu miejscach w EU trzeba pokazać dokument potwierdzający z ważnym kodem QR,ale to jednak nadal kpina . Bo powtórzę kod był już nie ważny choć świecił się na zielono ,pokazywał ze wszystko jest OK ! 

No to dobitnie mi napisałeś :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Victor napisał:

Co kraj to obyczaj . Co by nie napisać JC robią z nas …. tu każdy sobie wstawi co chce 🙃

W BE jest godzina pobrania nie wystawienia !

Ja napisałem o Certyfikacie wystawionym przed Diagnostykę w j.angielskim na potrzeby wyjazdu. Przy okazji sprawdziłem QR kod w oficjalnej aplikacji do sprawdzania i otrzymałem komunikat, że jest nie ważny, czyli dobrze.

Tak, przy okazji, to jak we Włoszech, w Hiszpanii, w Austrii pokazuję im naszą appkę mObywatel to się ciężko dziwią, bo w tych krajach nie mają np. zdjęcia na Certyfikacie, nie wspomnę już o takich wodotryskach jak DO i Prawo Jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...