Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wyjazdy w Alpy obostrzenia, przepisy dotyczące COVID-19 ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono 🙂

Napiszę jak to u mnie wygląda, tak technicznie. Mieszkam w Piasecznie.  Planowany wyjazd do San Candido 30 stycznia (niedziela). Dzień wcześniej, czyli w sobotę w godz 19-20 idziemy z rodzinką na testy antygenowe. Wyjazd w niedzielę o 4 rano i przed godz. 19 powinniśmy się spokojnie wyrobić. Obserwuję granicę między Lienz a Brunico i cały czas jest na zielono, więc prawdopobnie żadnej kontroli nie ma, ale dla pewności testy oczywiście robimy. Właścicielka pensjonatu obiecała „załatwić” darmowe testy w Austrii, oczywiście oficjalne…ale chyba nie będę ryzykował. Nawet nie chcę wiedzieć jaka jest procedura kiedy wyjdą pozytywne, nawet błędnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, drk said:

Witam szanowne grono 🙂

Napiszę jak to u mnie wygląda, tak technicznie. Mieszkam w Piasecznie.  Planowany wyjazd do San Candido 30 stycznia (niedziela). Dzień wcześniej, czyli w sobotę w godz 19-20 idziemy z rodzinką na testy antygenowe. Wyjazd w niedzielę o 4 rano i przed godz. 19 powinniśmy się spokojnie wyrobić. Obserwuję granicę między Lienz a Brunico i cały czas jest na zielono, więc prawdopobnie żadnej kontroli nie ma, ale dla pewności testy oczywiście robimy. Właścicielka pensjonatu obiecała „załatwić” darmowe testy w Austrii, oczywiście oficjalne…ale chyba nie będę ryzykował. Nawet nie chcę wiedzieć jaka jest procedura kiedy wyjdą pozytywne, nawet błędnie. 

A gdzie konkretnie robicie te testy? Jestem zainteresowany, bo też z okolic Piaseczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, DziadekT napisał:

A gdzie konkretnie robicie te testy? Jestem zainteresowany, bo też z okolic Piaseczna

W Piasecznie, przy Starostwie Powiatowym na ul. Chyliczkowskiej. Test kosztuje 120 zł i czynne 7-20. Najpierw trzeba opłacić na stronie cortenmedic.pl i z potwierdzeniem idziesz robić test. Wynik po kilkunastu minutach, oczywiście trzeba wziąć po angielsku. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.01.2022 o 22:39, Gwyn napisał:

Zacytowałeś przecież linka:

https://www.austria.info/pl/informacje-ogolne/pozostancie-zdrowi/zasady-wjazdu-do-austrii

czego tu nie rozumiesz..??🤪

już bardziej ‚łopatologicznie’ się nie da..

Pozdrowienia ze Schladming 😎

 

Nie ma się co wymądrzać o łopatologii tylko przekazac informację radę co i jak.

Przecież forum do tego służy żeby pytać jak się nie wie. 

Jakby przepisy były proste i jasne pewnie wszyscy, wszystko by wiedzieli i by nie było takiego i innych wątków.

Jedni piszą że nie trzeba testów inni że PCR a jeszcze kolejni że wystarczy AG. Czy Holiday-Ninja-Pass dt. Polski.

Jeśli nie masz konkretnych informacji to może lepiej nie odpowiadaj na moje pytania. Pozwól to zrobić innym.

pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie wymądrzam… a Ty się nie unoś…

Czytaj ze zrozumieniem tekst który cytujesz.. a nie słuchaj kogo popadnie 😁

przepisy są proste, masz do wyboru 3 możliwości aby nie wylądować na kwarantannie, no i jeśli ukończyłeś 12 rok życia i nie jesteś kobieta w ciąży lub nie masz zaświadczenia lekarskiego o przeciwwskazaniach do szczepienia:

- 2G + szczepienie nr 2 (Johnson) lub 3 ( pozostałe szczepionki)

- 2G + PCR (ważny 72 godziny)

- Holiday Ninja Pass dla dzieci między 12 a 16 rok życia

skomplikowane ..?? 🤪

To dotyczy wjazdu do Austrii. I oficjalnie NIE ma innej możliwości.

Na miejscu obowiązuje 2G.

komentarz: 

nikt tego nie sprawdzał jak wjeżdżałem w środę do Austrii… kontroli na granicach nie ma.. na kwaterach obowiązuje 2G wiec o to nie pytają..

znajomych spotkałem w sobotę na miejscu,  wjechali tylko z 2G.. i tez bez problemu… 😅

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gwyn napisał:

To dotyczy wjazdu do Austrii. I oficjalnie NIE ma innej możliwości.

Witam,

Oficjalnie JEST inna możliwość, dla niedawnych ozdrowieńców, i z niej właśnie zamierzam skorzystać:

https://www.gov.pl/web/austria/przyjazd-i-tranzyt-przez-Austrie

Sekcja dla ozdrowieńców:

Cytat

Ozdrowieńcy są zwolnieni z obowiązku przedstawienia dokumentu potwierdzającego badanie PCR, jeśli przedstawią zaświadczenie lekarskie, które będzie odpowiadać poniższym przesłankom:

  • wystąpienie infekcji w ciągu ostatnich 90 dni oraz jej ustanie w czasie wydania dokumentu,
  • zostało wydane nie wcześniej niż 14 dni po pierwszych symptomach infekcji;
  • pomimo pozytywnego wyniku testu PCR na obecność wirusa SARS-CoV-2 nie istnieje ryzyko zakażenia innych osób.

A formularz do tego jest do ściągnięcia i jest to zwykłe oświadczenie lekarza:

 

image.png.d014e566bbcd18f3b8c0067d78173542.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Hextor napisał:

Wiesz jak to się liczy? Jedziemy dokładnie 93 dni, po tym jak żona zrobiła dodatni test, ale 79 po tym jak wyzdrowiała i zdjęli jej izolacje. Musi robić test czy wystarczy ten świstek? 

Nie mam zielonego pojęcia szczerze mówiąc, moja rodzina jest mniej więcej 1.5 miesiąca od pozytywnego.

Nie wiem też z jaką datą musi być wystawiony ten papier od lekarza. Jutro żona będzie rozmawiać z rodzinnym i postaram się z nim umówić w piątek na badanie i ten papier (w niedziele nad ranem chcę jechać).

Tak w ogóle to przepis powstał dlatego, że podobno do 3 miesięcy po przebyciu covid, PCR lubi wychodzić pozytywny. Miałem rezygnować ze swojego wyjazdu, a tutaj nagle pojawiła się taka opcja 🤷‍♂️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, matti84 napisał:

Tak w ogóle to przepis powstał dlatego, że podobno do 3 miesięcy po przebyciu covid, PCR lubi wychodzić pozytywny. Miałem rezygnować ze swojego wyjazdu, a tutaj nagle pojawiła się taka opcja 🤷‍♂️

PCR może wykazać także martwego wirusa dlatego może wychodzić długo pozytywny. Podobnie może być po szczepieniu PCR też może wyjść pozytywny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, brachol napisał:

PCR może wykazać także martwego wirusa dlatego może wychodzić długo pozytywny. Podobnie może być po szczepieniu PCR też może wyjść pozytywny. 

O ile z pierwszym zdaniem się zgadzam, to z drugim nie. Swoistość testu jest taka, że mały fragment genu nie jest w stanie dać dodatniego wyniku testu. Jeżeli wychodzi dodatni to wskutek zakażenia w międzyczasie albo zanieczyszczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Chertan napisał:

O ile z pierwszym zdaniem się zgadzam, to z drugim nie. Swoistość testu jest taka, że mały fragment genu nie jest w stanie dać dodatniego wyniku testu. Jeżeli wychodzi dodatni to wskutek zakażenia w międzyczasie albo zanieczyszczenia. 

To może coś źle usłyszałem wczoraj w radio. Był akurat w radio357 taki temat, ale może coś pomyliłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, artfart napisał:

Witam, czy ktoś wie co z dziećmi powyżej 12 roku życia , które przyjęły 2 dawki latem i 1 lutego będą miały green pass według włoskiego prawa nieważny (ponad 6 miesięcy)? Przecież w UE takich jeszcze nie szczepią 3 dawką.

 

Na razie to wygląda tak:

Dzieci w wieku co najmniej 6 lat muszą przeprowadzić test przed wyjazdem. Są oni zwolnieni z samoizolacji, jeżeli rodzic podróżujący z nimi posiada EUDCC z dowodem pełnego szczepienia lub powrotu do zdrowia.

Przepisy te obowiązują do dnia 31 stycznia 2022 r. (źródło: https://reopen.europa.eu/pl/map/ITA/7001)

A co będzie potem, to chyba jeszcze nie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Chertan napisał:

O ile z pierwszym zdaniem się zgadzam, to z drugim nie. Swoistość testu jest taka, że mały fragment genu nie jest w stanie dać dodatniego wyniku testu. Jeżeli wychodzi dodatni to wskutek zakażenia w międzyczasie albo zanieczyszczenia. 

W teście PCR określa się parametr CT, cycle threshold. Jest to liczba cykli PCR, po której wykryty zostaje wirus. Arbitralna liczba 35 jest obecnie uznana more or less jako punkt odcięcia. Prościej: dodatni test PCR z niskim poniżej 35 CT oznacza wysoką zakaźność. CT powyżej 35 przy dodatnim PCR oznacza brak zakaźności.  Taki człowiek nie jest izolowany. Wartość CT nie koreluje z ciężkością infekcji.

Po szczepieniu nie będzie dodatnich wyników PCR, bo inaczej niż w konwencjonalnych szczepionkach, nie podaje się materiału drobnoustroju, tylko jest ona oparta na kawałku RNA, który koduje określone białko, które ma zostać zneutralizowane.

Edytowane przez waldek71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, brachol napisał:

A Włosi coś pozmieniali czy jeszcze nie wiadomo? Dzisiaj miała się zbierać rada medyczna z tego co słyszałem.

Konferencja trwa, premier Draghi przedstawia. Wg La Stampa: otwierane są szkoły, obowiązek szczepienia pow. 50 r.ż. Maski, dystans etc. Na razie nic ważnego (nic nowego) w sensie narciarstwa.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tanova napisał:

Na razie to wygląda tak:

Dzieci w wieku co najmniej 6 lat muszą przeprowadzić test przed wyjazdem. Są oni zwolnieni z samoizolacji, jeżeli rodzic podróżujący z nimi posiada EUDCC z dowodem pełnego szczepienia lub powrotu do zdrowia.

Przepisy te obowiązują do dnia 31 stycznia 2022 r. (źródło: https://reopen.europa.eu/pl/map/ITA/7001)

A co będzie potem, to chyba jeszcze nie wiadomo.

Z dziećmi  powyżej 6 roku życia się zgadza, problem dotyczy dzieci 12-18 lat. Ten przedział wpada w próżnię, mija 6 miesięcy od szczepienia, wtedy green pass traci ważność na terytorium Włoch, a szczepić się na razie nie mogą. Dodam, ze green pass we Włoszech będzie ważny 6 miesięcy od przyjęcia 2 dawki od 1 lutego.

Chyba, że dzisiaj cos uchwalą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie rady medycznej we Włoszech.

Siedzę jak na szpilkach 🙂

Kwatera częściowo zapłacona, czasem nawet myślę, trudno, zaliczkę przeżyję, pojadę na spokojnie do Polski,nie będę się denerwował, ale... podobny apartament  kosztuje w Polsce 2 x więcej, a po tym co zobaczyłem/przeczytałem w ostatnich dniach czyli ogromne  kolejki (30-60 minut)  na Podhalu, w Szczyrku czy Krynicy to już mnie całkowicie przeszło.

Edytowane przez drk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam z Madonny.

przylecieliśmy wczoraj do Bergamo ryanerem z Modlina. Przed odlotem zrobilismy zgodnie z wymaganiami na lotnisku testy antygenowe (100zł). Wynik przyszedł na maila po 15 minutach. Co ciekawe nikt tego na lotnisku nie sprawdzał, pani na odprawie spytała tylko czy mamy zrobione i czy wypełniliśmy formularz lokalizacyjny.

Na lotnisku w Bergamo zero jakiejkolwiek kontroli. 
W aparthotelu (la locanda) w Pinzolo gdzie mieszkamy miły Pan właściciel tez o nic nie pytał, ewidentnie okolica ma teraz mało gości. W całym 3pietrowym budynku są zajęte tylko 2 apartamenty.

Skipasy kupilismy online, 232 E za 5 dni, trzeba kazdego dnia rano zarejestrowac skipas w kasie lub przez aplikacje dodając aktualny covidpass.

W restauracjach nikt juz nic nie sprawdzał, natomiast widać ze 90% ludzi nosi maseczki fpp2, w gondolach praktycznie wszyscy, ale nie widziałem zeby obsługa zwracała komuś uwagę, jak ktos z kominem lub w pobliżu nie bylo innych narciarzy to i tak nie wnikali.
kolejek  brak. W gondolach i na krzesłach jezdzi sie samemu.

warun 11/10, miejscami sztruks nawet koło godz 16. do końca tygodnia wg prognozy pełna lampa. 

 

F0BBF02A-957C-45DD-AB55-37E1CCC253ED.thumb.jpeg.c7f4d94b980605868dbb2842c98e3b21.jpeg

  • Like 19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, adasko13 napisał:

@dizajner

Dzięki za relacje 🙂 

Jeśli chodzi o sprawy covidowe to jak z drogą z Bergamo do Madonny ? W środkach komunikacji zbiorowej maseczka ffp2 wystarczy ? 

Poza tematem covidowym, jak ogarneliscie przewóz nart w Ryanair, jest jakaś możliwość przewozu, czy zostaje wypożyczenie ? 

Z Bergamo do Madonny autem z wypożyczalni około 2 h. 
Z tego co widze praktycznie wszyscy chodzą w maseczkach fpp2 (np w sklepach) 

Nart nie braliśmy do samolotu. 
taniej jest wypożyczyć. Za 5 dni zapłaciłem 55 E za RTM81 volkl.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...