Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wyjazdy w Alpy obostrzenia, przepisy dotyczące COVID-19 ?


Rekomendowane odpowiedzi

Na Moltalerze mieliśmy karty gopass, wystarczyło raz zeskanować kod kreskowy karty + QR certyfikatu w urządzeniu "green pass" przy kasach.
W innym ośrodku przy zakupie skipassu w kasie poprosili o pokazanie certyfikatu (był to skipass 1-dniowy, ale podejrzewam że tak samo jest przy zakupie kilkudniowych).
W niektórych miejscach bardziej zwracają uwagi na noszenie maseczek FFP2 (np. też na kanapach), w innych mniej. W jednym ośrodku obsługa chciała nas wyprosić z wagonika jak zdjęliśmy maseczki jeszcze na stacji, mimo że tylko w dwójkę jechaliśmy tą gondolką (ordnung muss sein).

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, dizajner napisał:

Pozdrawiam z Madonny.

przylecieliśmy wczoraj do Bergamo ryanerem z Modlina. Przed odlotem zrobilismy zgodnie z wymaganiami na lotnisku testy antygenowe (100zł). Wynik przyszedł na maila po 15 minutach. Co ciekawe nikt tego na lotnisku nie sprawdzał, pani na odprawie spytała tylko czy mamy zrobione i czy wypełniliśmy formularz lokalizacyjny.

Na lotnisku w Bergamo zero jakiejkolwiek kontroli. 
W aparthotelu (la locanda) w Pinzolo gdzie mieszkamy miły Pan właściciel tez o nic nie pytał, ewidentnie okolica ma teraz mało gości. W całym 3pietrowym budynku są zajęte tylko 2 apartamenty.

Skipasy kupilismy online, 232 E za 5 dni, trzeba kazdego dnia rano zarejestrowac skipas w kasie lub przez aplikacje dodając aktualny covidpass.

W restauracjach nikt juz nic nie sprawdzał, natomiast widać ze 90% ludzi nosi maseczki fpp2, w gondolach praktycznie wszyscy, ale nie widziałem zeby obsługa zwracała komuś uwagę, jak ktos z kominem lub w pobliżu nie bylo innych narciarzy to i tak nie wnikali.
kolejek  brak. W gondolach i na krzesłach jezdzi sie samemu.

warun 11/10, miejscami sztruks nawet koło godz 16. do końca tygodnia wg prognozy pełna lampa. 

 

F0BBF02A-957C-45DD-AB55-37E1CCC253ED.thumb.jpeg.c7f4d94b980605868dbb2842c98e3b21.jpeg

Hej, ww czwrtek lecimy do Bergamo, później samochodem do Aprica. Czy poza testem antygenowym, wypełnieniem karty lokalizacyjnej oraz paszportem covidowym, trzeba o czyms pamiętac. Czy Włosi wymagają jakiś aplikacji swoich, czy wystarczy paszport covidowy ściagnięty z karty pacjenta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, idealist napisał:

Jak się czegoś bardzo chce, to można… Wraz z grupą niemalże 70 licealistów pozdrawiamy z Białej Szkoły w Val di Fiemme 🌞❤️
Jest pusto i baaaardzo słonecznie, po prostu idealnie. 

No nie mogę😀, Alpe Lusia. Pusta Direttissima. Piękny widok, pozdrawiam!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jak jest z tranzytem przez Austrię (docelowy kierunek - Włochy)?

Wiem że można zatrzymać się na tankowanie i toaletę bez stosowania sie do lokalnych wymagań, ale czy przy drodze można coś zjeść? Restauracja, grill, fastfood - cokolwiek wchodzi w grę czy bez PCR i 3 dawek zapomnij (czy co to tam austriacy mają)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, WOjtas^ napisał:

Wie ktoś jak jest z tranzytem przez Austrię (docelowy kierunek - Włochy)?

Wiem że można zatrzymać się na tankowanie i toaletę bez stosowania sie do lokalnych wymagań, ale czy przy drodze można coś zjeść? Restauracja, grill, fastfood - cokolwiek wchodzi w grę czy bez PCR i 3 dawek zapomnij (czy co to tam austriacy mają)?

Przeczytaj jeszcze raz to co jest już napisane !  Zobacz posty chociażby  @idealist  jak pięknie korzysta 👏dla tej pani ,a podopieczni pwenie nie większa radość maja  od niej samej 😉 Ludzie jeżdżą jak jeździli . Korzystaj ,wojny nie ma,Putin pali cygaro ,pharma zarabia, a! wyłącz tv i jedż tam gdzie planowałeś,po drodze zatrzymaj się tam gdzie planowaleś . Życie toczy się normalnie . 
 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.01.2022 o 07:41, Gwyn napisał:

Ja się nie wymądrzam… a Ty się nie unoś…

Czytaj ze zrozumieniem tekst który cytujesz.. a nie słuchaj kogo popadnie 😁

przepisy są proste, masz do wyboru 3 możliwości aby nie wylądować na kwarantannie, no i jeśli ukończyłeś 12 rok życia i nie jesteś kobieta w ciąży lub nie masz zaświadczenia lekarskiego o przeciwwskazaniach do szczepienia:

- 2G + szczepienie nr 2 (Johnson) lub 3 ( pozostałe szczepionki)

- 2G + PCR (ważny 72 godziny)

- Holiday Ninja Pass dla dzieci między 12 a 16 rok życia

skomplikowane ..?? 🤪

To dotyczy wjazdu do Austrii. I oficjalnie NIE ma innej możliwości.

Na miejscu obowiązuje 2G.

komentarz: 

nikt tego nie sprawdzał jak wjeżdżałem w środę do Austrii… kontroli na granicach nie ma.. na kwaterach obowiązuje 2G wiec o to nie pytają..

znajomych spotkałem w sobotę na miejscu,  wjechali tylko z 2G.. i tez bez problemu… 😅

Pozdr

Wrocilem w poniedzialek z Austrii i nigdzie nie proszono mnie o test.Bylem w trzech osrodkach. Pokazywalem jedynie wazny CovidPass czyli dwa szczepienia z data waznosci. To samo w Niemczech w restauracji. 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś wie jak wygląda sprawa wyjazdu do Włoch dzieci 12-18 lat? Bo jakoś nie mogę się doszukać... Moim dzieciom 6 miesięcy od drugiego szczepienia mija 31.01.2022... trzecią dawką ich na razie nie da rady zaszczepić, a wyjazd planujemy w śląskie ferie, w lutym... Jak będą traktowani? "Tylko" test? Czy wjadą i kwarantanna?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Przemek napisał:

Witam. Czy ktoś wie jak wygląda sprawa wyjazdu do Włoch dzieci 12-18 lat? Bo jakoś nie mogę się doszukać... Moim dzieciom 6 miesięcy od drugiego szczepienia mija 31.01.2022... trzecią dawką ich na razie nie da rady zaszczepić, a wyjazd planujemy w śląskie ferie, w lutym... Jak będą traktowani? "Tylko" test? Czy wjadą i kwarantanna?

 

Według nowych przepisów od 1 lutego dzieci +12 lat bez trzeciego szczepienia po upływie 6 miesięcy od drugiej dawki nie mogą w ogóle korzystać z hoteli i z wyciągów. Wjazd na test, ale na miejscu kwarantanna i brak możliwości zakupu karnetu. Czekamy więc na dopuszczenie 3 dawki albo Austria. Pewnie zdążysz bo mają dopuścić jeszcze w styczniu ten przedział wiekowy do szczepienia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, artfart napisał:

Według nowych przepisów od 1 lutego dzieci +12 lat bez trzeciego szczepienia po upływie 6 miesięcy od drugiej dawki nie mogą w ogóle korzystać z hoteli i z wyciągów. Wjazd na test, ale na miejscu kwarantanna i brak możliwości zakupu karnetu. Czekamy więc na dopuszczenie 3 dawki albo Austria. Pewnie zdążysz bo mają dopuścić jeszcze w styczniu ten przedział wiekowy do szczepienia.

Dziękuję, choć nie powiem, żebyś mnie ucieszył 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, brachol napisał:

I jeszcze dorośli od 1 lutego we Włoszech tylko po trzech dawkach na stok oczywiście jeżeli od szczepienia minęło ponad 6 miesięcy.

 

Tak, to wiem. To już było wiadomo. Nie wiem tylko, czy dzieci się zgodzą, żebym jechał bez nich😉.

To jakiś totalny bezsens...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kruger27 napisał:

Koledzy powie mi ktoś czy te 24h od testu na granicy to deadline  czy jak bedzie 26 cz 28 godzin to się nikt nie doczepi punkty pobrań w Bielsku  czynne do 13 więc aby być na Brenerze na 13 musiał bym startować koło 3 rano 

Nikt ci nie odpowie co w głowie pogranicznika w razie kontroli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kruger27 napisał:

Koledzy powie mi ktoś czy te 24h od testu na granicy to deadline  czy jak bedzie 26 cz 28 godzin to się nikt nie doczepi punkty pobrań w Bielsku  czynne do 13 więc aby być na Brenerze na 13 musiał bym startować koło 3 rano 

skoro na Brenner jest zielono to nie ma regularnych kontroli, co najwyżej wyrywkowe, co było tu już potwierdzane; przynajmniej na razie;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze w sprawie dzieci 12+ i ich testowania.

Nie wiem czy Wiecie że u nas można zrobić darmowy test PCR dla dzieci przed wyjazdem za granicę.

Wczoraj odkryłem taką możliwość. Jak się ma podpięte dzieci do konta IKP to można zgłosić dziecko na PCR wypełniając formularz

https://www.gov.pl/web/gov/zapisz-dziecko-na-test-na-koronawirusa-przed-wyjazdem-zagranicznym

Za kilka minut otrzymuje się zlecenie testu na SMS z miejscem i datą testu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, remus74 napisał:

Ja jeszcze w sprawie dzieci 12+ i ich testowania.

Nie wiem czy Wiecie że u nas można zrobić darmowy test PCR dla dzieci przed wyjazdem za granicę.

Wczoraj odkryłem taką możliwość. Jak się ma podpięte dzieci do konta IKP to można zgłosić dziecko na PCR wypełniając formularz

https://www.gov.pl/web/gov/zapisz-dziecko-na-test-na-koronawirusa-przed-wyjazdem-zagranicznym

Za kilka minut otrzymuje się zlecenie testu na SMS z miejscem i datą testu.

A jak podpiąć dziecko pod IKP  ? Jak już będzie podpięte to wypełnia się tam jakiś formularz tak  ? Sory, że tak pytam ale na dzień dzisiejszy nie mam i nie wiem nawet co to IKP  😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jusik2002 napisał:

A jak podpiąć dziecko pod IKP  ? Jak już będzie podpięte to wypełnia się tam jakiś formularz tak  ? Sory, że tak pytam ale na dzień dzisiejszy nie mam i nie wiem nawet co to IKP  😉

Jak zgłosisz dziecko do ZUS pod swoje ubezpieczenie np. u twojego pracodawcy to z automatu będziesz je widział na swoim Internetowym Koncie Pacjenta IKP https://pacjent.gov.pl/internetowe-konto-pacjenta

Logujesz się tam przez profil zaufany. Albo jak go wcześniej stworzyłeś lub przez stronę WWW swojego banku jeśli jest na liście. Niestety musisz w banku też mieć zweryfikowany ich wewnętrzny profil zaufany ale to podobno teraz wykonuje się zdalnie a weryfikacja danej osoby odbywa się przez telefon. Bank do Ciebie dzwoni i potwierdzasz że to Ty.

Następnie wypełniasz ten formularz o którym pisałem wcześniej. Podajesz tam tylko podstawowe dane dziecka jak imię, nazwisko, pesel, miejsce zamieszkania i po kilku chwilach dostajesz SMS ze wskazanym miejscem, datą i godziną oraz numer skierowania na test. Z tego co usłyszałem wczoraj na infolinii to z tym skierowaniem SMS można jechać do każdego punktu wyrazowego. Przetestuje to dzisiaj bo jadę z dwójką dzieci na PCR-a.

  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, remus74 napisał:

Jak zgłosisz dziecko do ZUS pod swoje ubezpieczenie np. u twojego pracodawcy to z automatu będziesz je widział na swoim Internetowym Koncie Pacjenta IKP https://pacjent.gov.pl/internetowe-konto-pacjenta

Logujesz się tam przez profil zaufany. Albo jak go wcześniej stworzyłeś lub przez stronę WWW swojego banku jeśli jest na liście. Niestety musisz w banku też mieć zweryfikowany ich wewnętrzny profil zaufany ale to podobno teraz wykonuje się zdalnie a weryfikacja danej osoby odbywa się przez telefon. Bank do Ciebie dzwoni i potwierdzasz że to Ty.

Następnie wypełniasz ten formularz o którym pisałem wcześniej. Podajesz tam tylko podstawowe dane dziecka jak imię, nazwisko, pesel, miejsce zamieszkania i po kilku chwilach dostajesz SMS ze wskazanym miejscem, datą i godziną oraz numer skierowania na test. Z tego co usłyszałem wczoraj na infolinii to z tym skierowaniem SMS można jechać do każdego punktu wyrazowego. Przetestuje to dzisiaj bo jadę z dwójką dzieci na PCR-a.

Od Siebie dodam że tylko poprzez bezpośredni serwis internetowy IKP bo aplikacja to jakiś bezużyteczny program służący jedynie e-receptom i certyfikatom COViD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, remus74 napisał:

Ja jeszcze w sprawie dzieci 12+ i ich testowania.

Nie wiem czy Wiecie że u nas można zrobić darmowy test PCR dla dzieci przed wyjazdem za granicę.

Wczoraj odkryłem taką możliwość. Jak się ma podpięte dzieci do konta IKP to można zgłosić dziecko na PCR wypełniając formularz

https://www.gov.pl/web/gov/zapisz-dziecko-na-test-na-koronawirusa-przed-wyjazdem-zagranicznym

Za kilka minut otrzymuje się zlecenie testu na SMS z miejscem i datą testu.

Nie jestem pewien, ale wydaje mi się że w takim przypadku nie otrzymasz wyniku w języku angielskim. A po polsku, nie na wiele się przyda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...