Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wyjazdy w Alpy obostrzenia, przepisy dotyczące COVID-19 ?


Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Przemek napisał:

Nie jestem pewien, ale wydaje mi się że w takim przypadku nie otrzymasz wyniku w języku angielskim. A po polsku, nie na wiele się przyda...

Właśnie wróciłem z testu i pani która pobierała wymaz powiedział żebym w uwagach wpisał "wersja w j. angielskim" i będę miał.

Zobaczymy jutro rano czy tak będzie.

Jest jeszcze jedna furtka. Jeśli na IKP pojawi się wynik testu to może będzie możliwość zmany języka tak jak przy certyfikacie szczepienia.

Edytowane przez remus74
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, remus74 napisał:

Jest jeszcze jedna furtka. Jeśli na IKP pojawi się wynik testu to może będzie możliwość zmany języka tak jak przy certyfikacie szczepienia.

Tylko uważaj z tą furtką, u mnie/żony ten wynik pojawił się na portalu IKP po 7 czy 8 dniach ;) 

Pozdrawiam
mirekn

Edytowane przez mirekn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.01.2022 o 19:06, idealist napisał:

Jak się czegoś bardzo chce, to można… Wraz z grupą niemalże 70 licealistów pozdrawiamy z Białej Szkoły w Val di Fiemme 🌞❤️
Jest pusto i baaaardzo słonecznie, po prostu idealnie. 
 

 

981F124F-BFB4-4A0C-B132-E608D9F5C852.jpeg

112602E9-F931-40BA-B768-895600B876C6.jpeg

7CF2B153-BEE7-4AC6-91DC-FE77FA43F996.jpeg

Czyli można ...Szkoda,że tak skromnie o wycieczce, background organizacyjno-finansowo-kulturowy wyprawy dużej grupy młodych ludzi w dzisiejszych czasach byłby pewnie ekscytujący.Zupełnie jak życzenia noworoczne mojej znajomej,która tegorocznego Sylwestra postanowiła spędzić samotnie w Bagdadzie,z powodzeniem...

Edytowane przez lski@interia.pl
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, remus74 napisał:

Właśnie wróciłem z testu i pani która pobierała wymaz powiedział żebym w uwagach wpisał "wersja w j. angielskim" i będę miał.

Zobaczymy jutro rano czy tak będzie.

Jest jeszcze jedna furtka. Jeśli na IKP pojawi się wynik testu to może będzie możliwość zmany języka tak jak przy certyfikacie szczepienia.

Daj znać proszę jak wyszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/10/2022 at 7:41 AM, Gwyn said:

Ja się nie wymądrzam… a Ty się nie unoś…

Czytaj ze zrozumieniem tekst który cytujesz.. a nie słuchaj kogo popadnie 😁

przepisy są proste, masz do wyboru 3 możliwości aby nie wylądować na kwarantannie, no i jeśli ukończyłeś 12 rok życia i nie jesteś kobieta w ciąży lub nie masz zaświadczenia lekarskiego o przeciwwskazaniach do szczepienia:

- 2G + szczepienie nr 2 (Johnson) lub 3 ( pozostałe szczepionki)

- 2G + PCR (ważny 72 godziny)

- Holiday Ninja Pass dla dzieci między 12 a 16 rok życia

skomplikowane ..?? 🤪

To dotyczy wjazdu do Austrii. I oficjalnie NIE ma innej możliwości.

Na miejscu obowiązuje 2G.

komentarz: 

nikt tego nie sprawdzał jak wjeżdżałem w środę do Austrii… kontroli na granicach nie ma.. na kwaterach obowiązuje 2G wiec o to nie pytają..

znajomych spotkałem w sobotę na miejscu,  wjechali tylko z 2G.. i tez bez problemu… 😅

Pozdr

To nie doczytałeś bo dla dzieci 12-16 Ninja Pass obowiązuje w przypadku gdy nie są szczepione albo przyjeżdżają z krajów wysokiego ryzyka (Polska póki co nie jest na liście takich krajów). W pozostałych przypadkach jest wymóg 2G+PCR.

W styczniu ma się pojawić opcja szczepień 3 dawką dla dzieci od dwunastego roku życia więc po takim szczepieniu nie będzie już wymagany PCR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, MichalR napisał:

To zdaje się nie jest wątek o tym jak i gdzie jest pięknie tylko dzielimy się informacjami jak wjechać. Od przechwałek są inne wątki.

 

Ok, najmocniej przepraszam.

Nie wiem jak tu usunąć na telefonie; postaram się na komputerze jak wroce żeby nie zaśmiecać tematu. Może ktos chociaż jak będzie miał jakies pytania odnośnie wyjazdu, obostrzeń to zapyta i będę mógł jakoś pomoc. 

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, kajet24 said:

Może ktos chociaż jak będzie miał jakies pytania odnośnie wyjazdu, obostrzeń to zapyta i będę mógł jakoś pomoc. 

Dla mnie istotny jest wjazd z dziećmi 12-16 bo takiego pacjenta będę miał na pokładzie. Zasady znam, ale chciałbym to zderzyć z praktyką, najlepiej na przykładzie kogoś kto to już przetrenował ;) Jak masz jakieś doświadczenia to napisz proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MichalR napisał:

Dla mnie istotny jest wjazd z dziećmi 12-16 bo takiego pacjenta będę miał na pokładzie. Zasady znam, ale chciałbym to zderzyć z praktyką, najlepiej na przykładzie kogoś kto to już przetrenował ;) Jak masz jakieś doświadczenia to napisz proszę.

Z mojej strony mogę powiedzieć tyle że w Naszym przypadku mamy 2 osoby "3-dawkowe" oraz 4 osoby "2-dawkowe" + PCR, ale nikt PCR nigdy Nam od tygodnia nie sprawdził (z tego co się orientuje to jedyna opcja sprawdzenia PCR do wjazdu to wyrywkowa kontrola na granicy). Do zakupu SkiPass, korzystania z gastronomii, hoteli sprawdzają bardzo często CovidPass (2 dawki wystarczą, PCR do tego nie potrzebny). Nie wiem na ile ta informacja jest potrzebna Tobie, ponieważ nie wiem jak dzieciaki w wieku 12-16 w Polsce są szczepione, nie śledzę akurat tego tematu ponieważ jeszcze się dzieci "nie dorobiłem" :)

Rozmawiałem też z innymi Polakami których spotkaliśmy i nikomu testu PCR w przypadku 2-dawek nie sprawdzał na granicy.

Dodatkowo w gondolach oraz na wyciągach z zasuwaną "szybą" wymagane są po stronie austriackiej maseczki FFP2 (po stronie szwajcarskiej w Samnaun już nie, tylko w gondoli). Czy przestrzegają? Jak masz całą twarz zasłoniętą facemaskiem to nie widziałem sytuacji żeby ktoś zwrócił uwagę. Myślę że faktycznie maseczki na twarzach ma około 50% osób, reszta to dobrze osłonięte facemaski właśnie.

W Ski Depot można kupić "klipsy" na kask żeby łatwiej było zakładać maseczkę - około 5-6 Euro. Ja zgubiłem po 4-5 zjazdach :) Zakładam maseczkę jeśli jedziemy z obcą osobą wyciągiem ale zdażyło się to dosłownie 3-4 razy przez cały tydzień ze względu na to że jeździmy 6 osobową grupą więc rzadko na 8-semce ktoś się do Nas dosiadał. 

Może komuś się te informacje przydadzą, mam nadzieję.

Pozdrawiam serdecznie i przepraszam że offtopa wyżej, zagalopowałem się :)

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Mam 3 pytania. Może ktoś będzie znał odpowiedź:

1. Czy ktoś z Was się orientuje jak wygląda kwestia wjazdu do Francji i jazdy na nartach tamże? Podobno dzisiaj zostały przegłosowane jakieś nowe przepisy i od 15. stycznia trzeba będzie mieć booster, żeby jeździć na nartach (2. dawka ważna max 4 miesiące). Czy ktoś mógłby potwierdzić/zaprzeczyć, bo informacje po ang. w Internecie są sprzeczne, a francuskiego nie znam. 
2. Jak wygląda kwestia przekraczania granicy w ośrodku Cervinia/Zermatt? Czy połączenie jest otwarte? Czy wystarczy test antygenowy (i 2 dawki, bez boostera), żeby tam pojeździć wjeżdżając na nartach z Włoch?

3. Czy ktokolwiek sprawdza w Austrii test PCR (np. przy kupowaniu skipassu) w przypadku posiadani 2 dawek, bez boostera?

 

Ja za to mam garść informacji dot. Włoch: testów nikt nie sprawdza, kontroli na Brenner brak. Wszędzie (knajpy, wyciągi) wystarczy qr kod z „polskiego” certyfikatu (aktualnie 9 miesięcy, od lutego 6 miesięcy po ostatniej dawce). Podejście do maseczek FFP2 różne, ale totalna olewka zdarza sie znacznie częściej niż jakiekolwiek zwracanie uwagi - mam wrażenie, że im dalej w las, tym mniej się chce Włochom na to zwracać uwagę. W rejonie SR i ogólnie DSS aktualnie pustki - ludzi jeszcze mniej niż zwykle w tym terminie, który nigdy nie był specjalnie uczęszczany. 

Edytowane przez laryzbyszko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, remus74 napisał:

Właśnie wróciłem z testu i pani która pobierała wymaz powiedział żebym w uwagach wpisał "wersja w j. angielskim" i będę miał.

Zobaczymy jutro rano czy tak będzie.

Jest jeszcze jedna furtka. Jeśli na IKP pojawi się wynik testu to może będzie możliwość zmany języka tak jak przy certyfikacie szczepienia.

A wiec prawa wygląda następująco.

Tak jak wczoraj pisałem byłem około 11 ze swoimi dziećmi na darmowych testach PCR refundowanych przez NFZ.

Pierwszy SMS z informację że jest już wynik na IKP przyszedł koło 21 a drugi koło 22 choć córki miały wymaz jedna po drugiej. 

Za jakieś 15-20 minut na IKP pojawił się Test Certificate. Tak jak w przypadku certyfikatu szczepienia można zmienić język na angielski i go sobie podglądnąć lub pobrać w .pdf. Posiada on także kod QR. 

Myślę że takie rozwiązanie jest wystarczające i naprawdę bardzo szybkie. Po zarejestrowaniu dzieci przez formularz o którym wcześniej pisałem dostaje się za kilka minut SMS z numerem zlecenia na test i można z nim iść do każdego punktu wymazowego.

Życzę wszystkim zdrowia i bezpiecznego nartowania.

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.01.2022 o 06:27, remus74 napisał:

Ja jeszcze w sprawie dzieci 12+ i ich testowania.

Nie wiem czy Wiecie że u nas można zrobić darmowy test PCR dla dzieci przed wyjazdem za granicę.

Wczoraj odkryłem taką możliwość. Jak się ma podpięte dzieci do konta IKP to można zgłosić dziecko na PCR wypełniając formularz

https://www.gov.pl/web/gov/zapisz-dziecko-na-test-na-koronawirusa-przed-wyjazdem-zagranicznym

Za kilka minut otrzymuje się zlecenie testu na SMS z miejscem i datą testu.

@adasko13 kolega to już wcześniej opisał za co wiele osób będzie mu wdzięczne 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, adasko13 napisał:

@remus74jak zorganizowałes test pcr na NFZ ? Byłeś fizycznie u lekarza czy można to zrobić za pośrednictwem konta epacjent ? 

Kolego dla przypomnienia wypełniasz formularz https://www.gov.pl/web/gov/zapisz-dziecko-na-test-na-koronawirusa-przed-wyjazdem-zagranicznym

Warunkiem jest że musisz się logować do IKP.

Jeszcze jeden news. Na stronie WWW laboratorium które bada próbki (w moim przypadku laboratorium z Gliwic) dzisiaj rano pojawiło się również "Sprawozdanie z badania laboratoryjnego" w wersji angielskiej gdzie jest napisane NEGATIV :) więc mam potwierdzenie dla dzieci z dwóch źródeł. IKP/NFZ i wynik z laboratorium. Nie przypuszczałem że będzie tak dobrze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Hextor napisał:

Ja jadę 16 i też mam obawy. Kupiłem sobie na wszelki wypadek ubezpieczenie. Na pocieszenie dodam tylko, że ilość zakażeń rośnie, ale zgonow jest mało. Może nie będą zamykać. 

Omikron; duża liczba przypadków, stosunkowo mniejszy przyrost osób hospitalizowanych niz przy delcie. W Austrii w przeszlosci o lockdownach decydował wskaźnik zajętych łóżek, a nie liczba przypadków. Jeżeli dalej tak będzie, to mimo dużej liczby nowych przypadków jest szansa, ze nie bedą nic zamykać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 hours ago, Hextor said:

Ja jadę 16 i też mam obawy. Kupiłem sobie na wszelki wypadek ubezpieczenie. Na pocieszenie dodam tylko, że ilość zakażeń rośnie, ale zgonow jest mało. Może nie będą zamykać. 

https://www.wnp.pl/rynki-zagraniczne/austria-mimo-rekordu-zakazen-rzad-nie-planuje-dodatkowych-restrykcji,526831.html

Oczywiście wiadomo, że nic nie wiadomo i politycy już wiele razy zmieniali zdanie z dnia na dzień, ale może ten artykuł (z przedwczoraj) nieco Cię uspokoi :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te testy PCR to w ogóle jakaś komedia - robili je naszym skoczkom przez zawodami w Zakopanem - Paweł Wąsek miał trzy testy - pierwszy pozytywny i dwa kolejne negatywne. WTF? Zupełnie niewiarygodne są te wyniki jak dla mnie.

Z drugiej strony kolega testował własnie jak działa ten system bezpłatnych testów NFZ PCR dla dzieci i wyszło że dziecko zgłoszone dziś w e-kolejce dostało maksymalny termin na jutro. Więc nie da rady zapisać dziś i wybrać sobie np terminu za miesiąc bo system ma ograniczenia. Trzeba to robić na bieżąco, tuż przed wyjazdem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, laryzbyszko napisał:

Hej! Mam 3 pytania. Może ktoś będzie znał odpowiedź:


2. Jak wygląda kwestia przekraczania granicy w ośrodku Cervinia/Zermatt? Czy połączenie jest otwarte? Czy wystarczy test antygenowy (i 2 dawki, bez boostera), żeby tam pojeździć wjeżdżając na nartach z Włoch?

 

 

Połączenie jest otwarte zależnie od pogody. Nie ma żadnej kontroli na grani  (granicy) ani w jedną ani w drugą stronę. Po szwajcarskiej stronie (w przeciwieństwie do włoskiej) nie sprawdzali covidpass przy wejściu do wyciągu. Ale za to sprawdzali w knajpie przy kasie :) i nie sprzedawali ludziom bez covidpass a bywały takie osoby.

To info z początku grudnia więc wtedy nie było zupełnie tematu testów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...