Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wyjazdy w Alpy obostrzenia, przepisy dotyczące COVID-19 ?


Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, dido3 napisał:

A jak długo jest ważny w Austrii certyfikat covidowy po 2 dawkach? - normalnie 9 miesięcy czy skracają tak jak włosi?

Ważny jest 9msc. @Hextornie mieszaj niepotrzebnie. Certyfikat po 2 dawkach jest ważny w hotelach, restauracjach, kasach skipassowych etc. Test (lub booster) jest wymagany wyłącznie do wjazdu. Później nikt nie sprawdza testu, ponieważ nie jest wymagany. Covid Pass po 2 dawkach jest ważny przez 270 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.01.2022 o 13:29, Przemek napisał:

Witam. Czy ktoś wie jak wygląda sprawa wyjazdu do Włoch dzieci 12-18 lat? Bo jakoś nie mogę się doszukać... Moim dzieciom 6 miesięcy od drugiego szczepienia mija 31.01.2022... trzecią dawką ich na razie nie da rady zaszczepić, a wyjazd planujemy w śląskie ferie, w lutym... Jak będą traktowani? "Tylko" test? Czy wjadą i kwarantanna?

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Hextor napisał:

Ważny, ale do kraju nie wiedziesz. Pomimo tego że dalej ważny. Co tu poszło nie tak... 

No jest to niespójne, niemniej jak już wjedziesz to certyfikat jest ważny. Nie wiem czy dokładnie o to pytał @dido3ale też nie można powiedzieć, że 2 szczepienia są nieważne, bo są. ✌️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasne, po prostu jestem rozczarowany. Miały być dwie dawki i spokoj na rok, a tu musiałem boostera brać, a żona po lekarzach chodzić. 

BTW wyjaśniło się, żeby nie robić testu trzeba być mniej niż 90 dni od wyzdrowienia, a nie zachorowania więc moja żona się łapie. Lekarz wypisal karteczkę bez problemu. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze teraz się zacząłem zastanawiać. Austriacy bez problemu wpuszczają dzieci, ale pokazuje że jedzie się tam przez Niemcy. Niemcy wpuszczają tylko dzieci do lat 6, a mój syn skonczyl w tym tygodniu 7 lat. Te zasady tranzytu odnoszą się też do tego odcinka łączącego austrie z Austrią? Czy jak? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Hextor napisał:

Kurcze teraz się zacząłem zastanawiać. Austriacy bez problemu wpuszczają dzieci, ale pokazuje że jedzie się tam przez Niemcy. Niemcy wpuszczają tylko dzieci do lat 6, a mój syn skonczyl w tym tygodniu 7 lat. Te zasady tranzytu odnoszą się też do tego odcinka łączącego austrie z Austrią? Czy jak? 

Zakładam, że dziecko 7 lat jest nieszczepione, więc faktycznie powinno miec test na tranzyt w Niemczech

Negatywnego wyniku testu przy podróży tranzytowej przez Niemcy nie muszą mieć:

  • dzieci do 6 r. życia;
  • osoby zaszczepione (14 dni od podania ostatniej dawki szczepionki dopuszczonej w UE);
  • ozdrowieńcy (28 dni-6 miesięcy po chorobie); 
  • osoby przewożące zawodowo osoby lub towary;
  • osoby przesiadające się na niemieckim lotnisku na kolejny lot (transfer w strefie NON-Schengen lotniska, np. Londyn - Frankfurt - Kijów). 

Tranzyt powinien odbywać się bezpośrednio, bez zbędnych postojów i noclegów. Dopuszczalne jest zatrzymanie się na stacji benzynowej przy autostradzie.

W takim razie możesz minąć Niemcy , zależy dokąd jedziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

spotkałam się w paru miejscach, ale nie na oficjalnej stronie .gov z informacją, że z testu przy wjeździe do Austrii zwolnieni są także ozdrowieńcy zaszczepieni dwoma dawkami. Czy ktoś z Was o tym słyszał? To jakieś nieaktualne dane czy może kompletna bzdura? Zwróciłam uwagę, bo planujemy wyjazd, a partner nie może jeszcze przyjąć przypominającej.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MichalR napisał:

Że niby u nas? Skąd ta informacja? Unia już zatwierdziła dopuszczenie trzeciej dawki dla 12+?

Oficjalnie dopiero pod koniec stycznia, wg informacji z czwartku.

Niestety Fake news, Włosi szczepią , o ile mi wiadomo to tez UE wiec nie wiem co z tymi rekomendacją z Europejską Agencja Leków. Na pasku TVN piszą że przed końcem stycznia zaczną szczepić. Przepraszam za niesprawdzone info, dlatego też pisałem nieoficjalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minutes ago, artfart said:

Niestety Fake news, Włosi szczepią , o ile mi wiadomo to tez UE wiec nie wiem co z tymi rekomendacją z Europejską Agencja Leków. Na pasku TVN piszą że przed końcem stycznia zaczną szczepić. Przepraszam za niesprawdzone info, dlatego też pisałem nieoficjalnie.

To by było ciekawe że Włosi szczepią mimo braku rekomendacji z UE. Byłby precedens. Z drugiej strony w US decyzja już zapadła, szkoda że unijni urzędnicy są tak powolni w swoich decyzjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MichalR napisał:

To by było ciekawe że Włosi szczepią mimo braku rekomendacji z UE. Byłby precedens. Z drugiej strony w US decyzja już zapadła, szkoda że unijni urzędnicy są tak powolni w swoich decyzjach.

Włosi szczepią od 13 stycznia, kilka postów powyżej wkleiłem linka na potwierdzenie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...