Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wyjazdy w Alpy obostrzenia, przepisy dotyczące COVID-19 ?


Rekomendowane odpowiedzi

@MichalRTo ja tylko napiszę około 4 raz w tym wątku - test PCR wymagany jest do wjazdu do Austrii. Nie do zakupu karnetu, nie do wejścia do restauracji, nie do zakwaterowania w hotelu. Test wymagany jest do wjazdu (osobną rzeczą jest, że jeszcze nie słyszałem aby go sprawdzono, mi również nie sprawdzano, a miałem nawet okazję spotkać się z Polizei na krótką rozmowę o prędkości w terenie zabudowanym)

Do uprawiania narciarstwa wystarczy aktualny covid pass - ważny przez 270 dni od podania ostatniej dawki (drugiej, lub trzeciej)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, MichalR napisał:

@AliceAustria.info - tam znajdziesz szczegóły.

Strona dała trochę nadziei, ale ostatecznie chyba najlepsze źródło - ambasada zakończyło temat. Może komuś się przyda, u nas po przechorowaniu >180 dni więc zostaje PCR

  • osoby w pełni zaszczepione i jednocześnie posiadające dokument potwierdzający przebycie COVID-19 w ciagu ostatnich 180 dni są również zwolnione z obowiązku testowania

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciliśmy dziś z Włoch - Alta Badia/Sella Ronda. W obie strony przejazd busem przez Brennera - zero kontroli czegokolwiek gdziekolwiek (CZ/AT/DE/AT/IT). Na drogach mały ruch, puste parkingi.

Na miejscu covidpass potrzebny do aktywacji skipassów w aplikacji i do wejścia do niektórych knajp (po drodze. Na stoku nam nie sprawdzali). Widziałem sporo osób które rano nie mogły wejść przez bramki do stacji gondoli - pewnie brak aktywacji skipasu covidpassem.

Na miejscu w piątek i sobotę pusto. W niedziele sporo więcej ludzi ale dalej mało.

Saslong do „prywatnego” użycia od rana przez 2-3h, tak samo Gran Risa - zero/mało ludzi. Można było zaliczyć przejazd nie spotykając nikogo albo pojedynczych ludzi. Bajka.

W 3 dni prawie 300km góra-dol i >165km na nartach w dol mimo postojów w knajpach i jazdy na luzie w grupie = zero czekania.

Przy wyciągach maski FFP2 kontrolują albo mocno albo wcale. W Seiser Alm trafił się gosc z gwizdkiem upominający gwizdaniem żeby maskę założyć i na nos, przy Gran Risie nie wpuścili dziewczyny w zwykłej masce chirurgicznej, ale w większości krzeselek zero zainteresowania czy ktos ma i czy na twarzy. Przy gondolach wszyscy raczej karnie zakładali.

Na zdjęciach okolice Arabby, Col Raiser, Alta Badia, Seiser Alm, Val Gardena, Piz Boe - wszędzie mało ludzi. Saslonga i Gran Risy w cieniu nie wrzucam - nie wyszły ładnie.

 

 

D9C11522-1981-4D88-A531-8D3286E11923.jpeg

87924678-FBE5-4514-A7F7-5582A250943E.jpeg

9B059F0A-CB25-4359-9AD6-B4E233CEADFD.jpeg

D4743C66-C51A-4EB8-A43B-177C932E698E.jpeg

3284B050-A266-4F13-95D2-07892365A305.jpeg

B9F41D37-5706-41AE-878A-6F691A324450.jpeg

589E5196-A011-470C-A189-C5A38B6B5CDE.jpeg

9C0F7174-9490-41BB-A560-93CE20A66AD0.jpeg

59565DA6-C20B-4802-96CB-8B6AA9EA62B2.jpeg

Edytowane przez WOjtas^
  • Like 15
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Hextor napisał:

U nas sprawdzili w końcu QR przy sprzedaży karnetu. Tak to można jeździć bez problemu. 

 

BTW ktoś ma jakieś patent żeby założyć maske idąc do WC bez ściągania kasku? 

20220117_135246.jpg

Maska - urywasz  jeden pasek z jednej strony i wiązesz go z drugim paskiem. To na szyje.

Maska jest pod broda pod kurtka i nie przeszkadza i jest na miejscu niezależnie czy masz kask czy nie.

Edytowane przez WOjtas^
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, 1mirinda napisał:

Wczoraj pierwszy dzień pobytu w Les Sybellas. Francja zaskoczyła kompletnym olaniem covidu. Nikt nas nie sprawdzał pod względem szczepień, maseczki ma tylko czesc obsługi wyciągów . Normalność!!!! 

🤣👌Vive la France 🏔 🤣 ,będąc w grudniu miałem podobne odczucie,o którym napisałem w relacji z Tignes-jesteś korzystaj do bólu 🤟 . Jedyny kraj z klimatów alpejskich ,choć pewnie Helweci tez maja wywaloną podobnie lase..kę na ten covid . @Jeeb mógłby coś napisać więcej co tam aktualnie się dzieje . Z chęcią bym w lutym do Wengen wyruszył na pare dzionków 🎿 . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, 1mirinda napisał:

Wczoraj pierwszy dzień pobytu w Les Sybellas. Francja zaskoczyła kompletnym olaniem covidu. Nikt nas nie sprawdzał pod względem szczepień, maseczki ma tylko czesc obsługi wyciągów . Normalność!!!!

 

Przypominam Ci że jest tam wymagany green pass. A to że nikt nie sprawdza, nie znaczy że Polak ma oszukiwać. Na tym polega obywatelskość że zasady się przestrzega, niektórym wystarczy groźba kary, innych musi pilnować policjant.

To naprawdę jest strasznie beznadziejne że publicznie mówicie o pokazywaniu czyjegoś zaświadczenia. Myślałem że to nam minęło po roku 2000. Ale PIS rządzi i standardy znów upadły, staliśmy się oszustami jak nasi politycy.

Nic konkretnie Tobie nie zarzucam, jest to ogólna refleksja. 

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, MarioJ napisał:

Przypominam Ci że jest tam wymagany green pass. A to że nikt nie sprawdza, nie znaczy że Polak ma oszukiwać. Na tym polega obywatelskość że zasady się przestrzega, niektórym wystarczy groźba kary, innych musi pilnować policjant.

To naprawdę jest strasznie beznadziejne że publicznie mówicie o pokazywaniu czyjegoś zaświadczenia. Myślałem że to nam minęło po roku 2000. Ale PIS rządzi i standardy znów upadły, staliśmy się oszustami jak nasi politycy.

Nic konkretnie Tobie nie zarzucam, jest to ogólna refleksja

Zapomniałeś dodać -To Wina Tuska! 🤣

Ty tak na serio?

41 minut temu, MarioJ napisał:

Myślałem że to nam minęło po roku 2000.

A czy Ty gdziekolwiek wyjechałeś przed 2000 rokiem za jakakolwiek granicę? 
 

Bo jeżeli nie,to Ja z miła chęcią mogę Ci opowiedzieć co się działo przed wejściem PL do tzw UE 😱 To był kabaret 🥳 wspominam wspaniale,choc wiele razy to tragiczne chwile ze szczęśliwym zakończeniem  … na granicach szczególnie DE ,ze przy covidowych klimatach to pikuś a tu obecni pytają o kwestie zdoła przedszkolaka,że jak człowiek czyta to aż ręce opadają .   A życie tyczy sie zdoła normalnie. I nie ma tu nic do klimatów z kombinatorstwa,uwierz 😉

Przesiąkłeś już doszczętnie tą  propagandą. Sorry mogę dostać bana ale wymiękam jak czytam takie bzdury!  

Mogę, zacząć pisać o tych co przyjęli a ich nie ma …. Bo tych co nie przyjęli mam i znam do dziś ! 
 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, WOjtas^ napisał:

Wróciliśmy dziś z Włoch - Alta Badia/Sella Ronda. W obie strony przejazd busem przez Brennera - zero kontroli czegokolwiek gdziekolwiek (CZ/AT/DE/AT/IT). Na drogach mały ruch, puste parkingi.

Na miejscu covidpass potrzebny do aktywacji skipassów w aplikacji i do wejścia do niektórych knajp (po drodze. Na stoku nam nie sprawdzali). Widziałem sporo osób które rano nie mogły wejść przez bramki do stacji gondoli - pewnie brak aktywacji skipasu covidpassem.

 

WOjtas możesz napisać w jaki sposób codziennie skipas aktywuje się z covidpasem ? Czy przy pierwszym sczytaniu skipassu trzeba równocześnie przyłożyć do jakiegoś czytnika covidpas kod QR ? Czy też trzeba ściągać jakąś aplikację czy tez jeszcze inaczej to się odbywa ? Chcę być za tydzień, do ostatniejchwili nie kupuję skipasów i chcę je kupic na miejscu w Val di Fiemme.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Robek321 napisał:

WOjtas możesz napisać w jaki sposób codziennie skipas aktywuje się z covidpasem ? Czy przy pierwszym sczytaniu skipassu trzeba równocześnie przyłożyć do jakiegoś czytnika covidpas kod QR ? Czy też trzeba ściągać jakąś aplikację czy tez jeszcze inaczej to się odbywa ? Chcę być za tydzień, do ostatniejchwili nie kupuję skipasów i chcę je kupic na miejscu w Val di Fiemme.  

Kod QR wbijasz tylko raz do skipassu ( przynajmniej mi raz wymagal) a potem codzienne aktywowanie to klikniecie w aplikacji ze sie ma KOD QR. Ogolnie bez sensu, jak wiele rzeczy w tej pandemii, ale wyklikac trzeba 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Robek321 napisał:

WOjtas możesz napisać w jaki sposób codziennie skipas aktywuje się z covidpasem ? Czy przy pierwszym sczytaniu skipassu trzeba równocześnie przyłożyć do jakiegoś czytnika covidpas kod QR ? Czy też trzeba ściągać jakąś aplikację czy tez jeszcze inaczej to się odbywa ? Chcę być za tydzień, do ostatniejchwili nie kupuję skipasów i chcę je kupic na miejscu w Val di Fiemme.  

 

55D3E86A-9152-4855-9C60-731EE7AFCB9E.png

E043E76F-EC2A-41C7-948D-3E7077416900.png

EB020434-39C2-49E3-80A8-213485C12AB7.png

FDF62C67-ACB8-4CDC-A875-FD5D55759F65.png

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...