Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wyjazdy w Alpy obostrzenia, przepisy dotyczące COVID-19 ?


Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, MarioJ napisał:

 

Przypominam Ci że jest tam wymagany green pass. A to że nikt nie sprawdza, nie znaczy że Polak ma oszukiwać. Na tym polega obywatelskość że zasady się przestrzega, niektórym wystarczy groźba kary, innych musi pilnować policjant.

To naprawdę jest strasznie beznadziejne że publicznie mówicie o pokazywaniu czyjegoś zaświadczenia. Myślałem że to nam minęło po roku 2000. Ale PIS rządzi i standardy znów upadły, staliśmy się oszustami jak nasi politycy.

Nic konkretnie Tobie nie zarzucam, jest to ogólna refleksja. 

to czy rządzi PiS, PO, SLD, PSL czy ktoś spoza tej bandy czy nawet gdyby rządzili kosmici, to Polacy zawsze będą kombinować... taką mamy niestety albo stety mentalność. Niestety w czasach pokoju i tzw. normalności i stety w czasach okupacji i podbicia. To też taka ogólna refleksja nie mająca nic wspólnego z polityką. 

A w wielu krajach południa Europy, a Francję do tego grona zaliczamy, to postawa obywatelska i jej dogmatyczne przestrzeganie nie stoi na zbyt wysokim poziomie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Victor napisał:

Przesiąkłeś już doszczętnie tą  propagandą. Sorry mogę dostać bana ale wymiękam jak czytam takie bzdury!  

Mogę, zacząć pisać o tych co przyjęli a ich nie ma …. Bo tych co nie przyjęli mam i znam do dziś ! 

Twoje myślenie jest bardzo dalekie od mojego światopoglądu.

Ale zapoznaj się czasami z przypadkami typu: zmarli oboje rodzice na covid - dziecko zostało sierotą, zmarła matka na covid - ojciec został z dwie córkami w wieku poniżej 10 lat, zmarł aktywny antyszczepionkowiec na covid, itd.

 

  • Thanks 1
  • Haha 3
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za umieszczenie mojego poprzedniego wpisu w tym temacie. Faktycznie tu powinny być umieszczane aktualne przepisy danego kraju, a nie ich przestrzeganie i mój wpis mógłby kogoś wprowadzić w błąd planując wyjazd. Mając wpojony nawyk zakładania maski zajęło mi kilka godzin aby tego nie robić jako jedyna osoba w kolejce i stąd mój wpis o powrocie do normalności. 

Co do oszukiwania to powiem tylko ze z 8 osobowej grupy tylko 3 miały jechać od samego początku, resztę wykluczyły zmieniające się przepisy. 

Pozdrawiam Marek 

received_656647995772587.jpeg.c0403e364e0251fbf95ab15f3938cbab.jpegIMG_20220117_095005.thumb.jpg.a2b5c56f5022f9de3aab69cb7449b0fb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Robek321 napisał:

WOjtas możesz napisać w jaki sposób codziennie skipas aktywuje się z covidpasem ? Czy przy pierwszym sczytaniu skipassu trzeba równocześnie przyłożyć do jakiegoś czytnika covidpas kod QR ? Czy też trzeba ściągać jakąś aplikację czy tez jeszcze inaczej to się odbywa ? Chcę być za tydzień, do ostatniejchwili nie kupuję skipasów i chcę je kupic na miejscu w Val di Fiemme.  

Potwierdzam to co napisał @Turnplayer i wstawił @idealist.

Chwile zajmuje założenie konta w aplikacji i trzeba podać dużo danych (RODO srodo…), potwierdzić założenie konta w mailu, później dodajesz do aplikcji swój skipas (albo przez przyłożenie skipasu do telefonu jak masz NFC albo wpisanie jego numeru), później skan kodu QR z covid pass i tyle.
Od bodaj godz 7 rano kolejnego dnia musisz odpalić aplikacje i kliknąć swój skipas i tyle.już nic się nie wczytuje itp.

Nie ma to żadnego sensu ale jak nie zrobisz to bramki nie przepuszcza. 
Moze sobie nabijają popularność aplikacji i jej użyć. Będzie się można pochwalić milionami kliknięć ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, WOjtas^ napisał:

Potwierdzam to co napisał @Turnplayer i wstawił @idealist.

Chwile zajmuje założenie konta w aplikacji i trzeba podać dużo danych (RODO srodo…), potwierdzić założenie konta w mailu, później dodajesz do aplikcji swój skipas (albo przez przyłożenie skipasu do telefonu jak masz NFC albo wpisanie jego numeru), później skan kodu QR z covid pass i tyle.
Od bodaj godz 7 rano kolejnego dnia musisz odpalić aplikacje i kliknąć swój skipas i tyle.już nic się nie wczytuje itp.

Nie ma to żadnego sensu ale jak nie zrobisz to bramki nie przepuszcza. 
Moze sobie nabijają popularność aplikacji i jej użyć. Będzie się można pochwalić milionami kliknięć ;).

Wszystko ma jakiś sens, mniejszy większy ale ma. Codzienne "klikniecie' służy sprawdzeniu czy masz ważny green pass w danym dniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie ws odbicia Green Pass do skipass…Jeśli będę jeździł tylko w ośrodku 3zinnen i nie będę kupował karnetu dolomiti superski, tylko ichni to jest pewnie podobna procedura, tylko nie wiem czy mają swoją aplikację, czy trzeba mieć karnet DS a wykupić tylko 3zinnen?

A tak przy okazji, wczora z wieczora zauważyłem że na Kronplatz można kupić słowacki gopass, więc teraz tam będą 3 systemy? Tzn gopass, lokalny (sam takiego używałem) i DS? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jeszcze do osób obecnie śmigających w Italii, w jaki sposób odbijacie green pass dla dzieci?

Chodzi mi o to, że w aplikacji mobilnej kodu QR dla dzieci chyba nie ma, przynajmniej ja nie mam w m-obywatelu.Mam tylko na IKP na moim koncie. W takim razie jak rano potwierdzać green Pass?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, artfart napisał:

Pytanie jeszcze do osób obecnie śmigających w Italii, w jaki sposób odbijacie green pass dla dzieci?

Chodzi mi o to, że w aplikacji mobilnej kodu QR dla dzieci chyba nie ma, przynajmniej ja nie mam w m-obywatelu.Mam tylko na IKP na moim koncie. W takim razie jak rano potwierdzać green Pass?

 

Jak kupujesz skipass, to podajesz wiek dziecka i jeżeli dziecko nie ma skończonych 12 lat, jego skipass jest aktywowany w momencie zakupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, waldemort napisał:

Wszystko ma jakiś sens, mniejszy większy ale ma. Codzienne "klikniecie' służy sprawdzeniu czy masz ważny green pass w danym dniu. 

Przecież green pass ma swój termin ważności i kod QR go zawiera. W momencie pierwszego wczytania mają wszystkie dane. Ponowne kliknięcie nie dodaje nowych informacji, nic się nie aktualizuje bo nie chce od Ciebie ponownego skanowania kodu QR. Ot - odpal aplikację i kliknij, a my się pochwailimy jaka to popularna apka się w jeden sezon zrobiła.

Swoja drogą apka zła nie jest - mapy 3d dają radę. Cześci informacji jeszcze brakuje, ale nie jest źle.

 

W innej części aplikacji można dodać skipass i wtedy mamy jeszcze śledzenie tras wg przejazdów wyciągami (samo się niestety nie podczytuje jeśli podamy numer skipasu w sekcji covidowej)

Edytowane przez WOjtas^
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, artfart said:

Austria skraca również ważność szczepionki do 180 dni

https://www.austria.info/en/service-and-facts/coronavirus-information

Dzieci powyżej 12 lat maja ten sam problem co we Włoszech.

No to właśnie stracili klienta, bo bujanie się z Ninja pass i testowanie co dwa dni będzie bez sensu. Szkoda czasu, nerwów i pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, WOjtas^ napisał:

Przecież green pass ma swój termin ważności i kod QR go zawiera. W momencie pierwszego wczytania mają wszystkie dane

We Włoszech nie wolno im czytać tych danych... tak stanowi włoskie RODO! Dlatego trzeba aktywować skipass codziennie.

Podpowiem, że w Tonale, Pejo, Ponte di Legno nie trzeba nic aktywować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, MarioJ napisał:

Ale zapoznaj się czasami z przypadkami typu: zmarli oboje rodzice na covid - dziecko zostało sierotą, zmarła matka na covid - ojciec został z dwie córkami w wieku poniżej 10 lat, zmarł aktywny antyszczepionkowiec na covid, itd.

A na łożu śmierci żałują że się nie zaszczepili :).

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, MarioJ napisał:

Twoje myślenie jest bardzo dalekie od mojego światopoglądu.

Ale zapoznaj się czasami z przypadkami typu: zmarli oboje rodzice na covid - dziecko zostało sierotą, zmarła matka na covid - ojciec został z dwie córkami w wieku poniżej 10 lat, zmarł aktywny antyszczepionkowiec na covid, itd.

 

Takich historii jest bardzo dużo. Znam takie małżeństwo co zmarło, wiek ok. 70 lat, zachorowali na 14 dni przed datą swojego szczepienia, a pewnie by to im uratowało życie. Ale znam też stosunkowo młodego faceta, ok. 50 lat, wojskowy, wysportowany, przechorował ciężko Covid, a po jakimś czasie zaszczepił się ze względu na podróże, itp. Po szczepieni został sparaliżowany od pasa w dół, od kilku miesięcy starają się wyprostować Jego zdrowie. Bywa różnie, ogólnie osoby starsze, z grup ryzyka bez dwóch zdań powinny się szczepić. Dodam, że sam jestem zaszczepiony x 3. 2 pierwszych dawek nawet nie odczułem, po 3 ciej to tydzień, a może i dwa dochodziłem do siebie. Bardzo sceptycznie podchodzę do kolejnych, bo nie wiem co się może po nich wydarzyć. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, wczoraj w nocy wróciliśmy z miejscowości Aprica. Lecieliśmy w czwartek do Bergamo z Modlina. W Bergamo pożyczyliśmy samochód. Jeździliśmy 4 dni. Jeden dzień był w Tonale ( Skipass 4 dniowy 140E uprawnia do jednego dania w Tonale i na lodowcu Presena). W Modlinie na lotnisku było pusto. Był to ostatni samolot tego dnia. Odprawę przeszliśmy w 5 min i 1,5h czekaliśmy na samolot. Z racji małej ilości osób wszystko poszło bardzo sprawnie. W Modlinie sprawdzali certyfikat covid i szczepienia oraz kartę lokalizacyjną. W Bergamo już tego nie sprawdzali. We Włoszech w każdej restauracji sprawdzali nam green pass ( najłatwiej ściągnąć aplikację green pass i zeskanowac cod QR certyfikatu covid i mieć ten green pass na telefoniena). Na stokach w Aprice kręciła się policja i raz sprawdzała nam ten green pass. W hotelu do zameldowania też musielismy go pokazywać. W maseczce trzeba było wjeżdzać w gondolkach, na krzesłach nikt się nie czepiał. W Tonale policji nie widziałem ale w gondolkach też maseczka obowiązkowa. Wracając na lotniksu w Bergamo nikt przy odprawie nic już od nas nie chciał. Za to po przejsciu odprawy jacyś policjanci do nas podeszli i sprawdzali nam dowody oraz green pass ( ale tylko nam, raczej był to przypadek). W Aprice jeździliśmy w piątek, sobotę i poniedziałek. W tygodniu na stokach jest pusto. W zasadzie, poza kilkoma wyjątkami na wszystkich wyciągach wjeżdzaliśmy sami. Jest to o tyle istotne, że tę maseczke zakładało się dosłownie na 30 sekund do wejścia do gondolki. W sobotę było więcej ludzi, ale żadnych kolejek czy tłoku. W Tonale byliśmy w niedzielę i jak na czas pandemii uważam że ludzi było sporo, choć z tego co słyszałem dużo mniej niż w poprzenich latach. W Tonale zdażały się kilkominutowe kolejki do wyciągów, ale bez tragedii. Na lodowcu kolejki do gondolek na 2 minuty. Generalnie bardzo polecam Apricę - są tam długie i szerokie trasy, a z racji pustego stoku można na prawdę się wyjździć. Tonale z lodowcem spoko, ale drugi raz na razie się tam nie wybieram. W Aprice minusem jest to, że cześć wyciągów jest dosyć stara i wolna, ale bez tragedii. Przy zakupie skipassa nikt nie chciał green passa i nie musieliśmy go nigdzie codziennie aktywować.

271528209_1079969282799377_112411372190927588_n.jpg

271585613_315444710344695_7701765793510949875_n.jpg

271656223_4888543407866390_2781109994617439901_n.jpg

271816254_911700516203139_6518809498269572811_n.jpg

Edytowane przez Kristow
  • Like 8
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, tankowiec napisał:

Mam takie pytanie. A jeśli ktoś nie posiada smartfonu lub o zgroza telefonu komórkowego?

Są analogowe wersje green passów itp. przepustek?

Tak. Opaski z numerem ludzika. Pomysł sprawdzony 80 lat temu.

Niech nikt nie czuje się urażony. Ja pisze całkiem poważnie bo właśnie z tą całą bieganiną za green passami czuje się jak dawny więzień. Tu mnie nie wpuszczą, tam mnie zamkną bo wyjdzie pozytyw i tak się życie toczy.

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, ski89 napisał:

Tak. Opaski z numerem ludzika. Pomysł sprawdzony 80 lat temu.

Niech nikt nie czuje się urażony. Ja pisze całkiem poważnie bo właśnie z tą całą bieganiną za green passami czuje się jak dawny więzień. Tu mnie nie wpuszczą, tam mnie zamkną bo wyjdzie pozytyw i tak się życie toczy.

Jest to na pewno w jakimś stopniu uwłaczające. To już chyba każdy musi sobie podjąc decyzję samodzielnie czy chce się w to bawić i pojeździć w fajnym miejscu, czy rezygnuje z wyjazdu. Ja miałem dylemat, ale spróbowałem. Obawiam się, że pewna machina została wprawiona w ruch i jej nie zatrzymasz. W Polsce na ten moment masz na pewno normalniej, aczkolwiek nienormalnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...