Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wyjazdy w Alpy obostrzenia, przepisy dotyczące COVID-19 ?


Rekomendowane odpowiedzi

53 minuty temu, ski89 napisał:

Niech nikt nie czuje się urażony. Ja pisze całkiem poważnie bo właśnie z tą całą bieganiną za green passami czuje się jak dawny więzień. Tu mnie nie wpuszczą, tam mnie zamkną bo wyjdzie pozytyw i tak się życie toczy.

Można bawić się znakomicie jak wolny narciarz na stokach w wolnym kraju, zarządzanym przez wielbiących inne poglądy demokratów tak:

271605390_4634797843236336_108290994895632308_n.thumb.jpg.65393d1b8da53e9e9adf849debb09638.jpg

A można bawić się jak więzień w faszystowskich i zamordystycznych reżimach tak:

alpy.jpeg.2b44c806c5553ad7ade95f128f1b1e8f.jpeg

Ważne, że jest wybór i wolnościowcy mogą mieć coś dla siebie, jak i mogą mieć coś dla siebie tacy co machają na te wszystkie wymysły ręką i się dostosowują.

Zdjęcia wybrane tendencyjnie ale tak właśnie wygląda różnica między nartami w Polsce i niemal gdziekolwiek za granicą w sezonie 21/22.

Przepraszam @idealist za kradzież zdjęcia:)

  • Like 10
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tresorTo z ostatniego długiego weekendu ta Białka?

Tak czy siak, zmienianie obostrzeń za pięć dziesiąta też nie jest do końca fair. Mając dwie dawki powinno się móc skorzystać, zwłaszcza w przypadku dzieci które już swoje odcierpiały cały rok siedząc w domach. I w sytuacji kiedy EMA nie może się wyjajić z ta trzecią dawką dla 12+. Dzięki temu moje i nie tylko moje dziecko będzie kolejny rok sfrustrowane i skazane na inne opcje bardziej covidowe w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MichalR napisał:

Dość egoistyczne, mając na uwadze brak poszanowania jakichkolwiek obowiązków jakie nasi rodacy mają w ramach pewnej wspólnoty ludzi wśród których żyją. O odpowiedzialności społecznej już nie wspominam. Dlatego w tym ścisku ze zdjęcia 99,9% naszych "odpowiedzialnych" rodaków nie ma żadnego zabezpieczenia na twarzy i nie trzyma żadnego dystansu od innych, obcych sobie ludzi. No i 100k zmarłych też wielu osobom nie przemawia do wyobraźni. Porażające.

A jednak gdyby zamknęli te stoki to dopiero była by popelina jak rok temu. Otwarte źle , samodyscyplina się kłania. Byłem kilkanaście dni temu w FR wszyscy mieli w dupie te maski,kontrole, paszporty itd ale w hektarach to wszystko jakoś zanikało . Gdyby była to taka górka jak na zdjęciu  pewnie była by tragedia na skale światowa 🤣. W święta kiedy byłem skala w tv FR infomomwala o 120k dziennie a dziś już otwiera dyskoteki,muzea …. 
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Victor kończąc offtop, porównanie ze zdjęć jednak na miejscu, bo jeżeli stwierdzisz, że masz gdzieś obostrzenia w Europie i chcesz jeździć w PL, to właśnie czeka cię coś takiego. Tak wygląda narciarstwo w Polsce w każdym ośrodku który oferuje coś więcej niż ślizganie się po jednej górce wzdłuż jednego wyciągu. Tak więc jeśli chcesz za ciężkie pieniądze pojeździć jak człowiek, a nie jak bydło, to trzeba pogodzić się z wymysłami covidowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minutes ago, Victor said:

A jednak gdyby zamknęli te stoki to dopiero była by popelina jak rok temu. Otwarte źle , samodyscyplina się kłania. Byłem kilkanaście dni temu w FR wszyscy mieli w dupie te maski,kontrole, paszporty itd ale w hektarach to wszystko jakoś zanikało . Gdyby była to taka górka jak na zdjęciu  pewnie była by tragedia na skale światowa 🤣. W święta kiedy byłem skala w tv FR infomomwala o 120k dziennie a dziś już otwiera dyskoteki,muzea …. 
 

 

Ale jaka samodyscyplina, skoro jej w tym narodzie nie ma? Takie pojęcie nie występuje w mentalności statystycznego Polaka. I ja mogę sobie być zdyscyplinowany ale nie mam co jechać gdziekolwiek w PL bo nigdzie nie ma warunków do samodyscypliny.

I pewnie jest faktycznie tak jak piszesz w większości krajów alpejskich, że te restrykcje nie są egzekwowane i część występuj tylko na papierze, ale jest jedno ale...musisz najpierw kupić karnet, a do kupna musisz okazać paszport covidowy, który w przypadku dzieci 12+ po dwóch dawkach właśnie staje się nieważny. I nawet gdy uda się kupić karnet mając ważny PCR w dniu zakupu, to np w Austrii nie będzie można po dwóch dniach z niego korzystać bez kolejnego testu zrobionego na miejscu. A we Włoszech od lutego osoby, w tym dzieci, bez trzeciej dawki są traktowane jako niezaszczepione i nawet jak wjadą na PCR czy antygen, to zapomnij o kupnie karnetów.

Nawet jak masowo nie sprawdzają to istnieje ryzyko że gdzieś tam ktoś Cię namierzy i ryzykujesz kwarantanną na koszt własny i zmarnowanym urlopem/feriami dziecka.

"

 UWAGA!  Ważność certyfikatów unijnych we Włoszech (tzw. green pass) potwierdzających zaszczepienie wynosi 9 miesięcy od szczepienia (w Polsce jest to 12 miesięcy). Od 1 lutego 2022 r. będzie to 6 miesięcy. Dotyczy to wszystkich certyfikatów, również tych wydanych poza Włochami. Przyjęcie dawki przypominającej automatycznie, już od kolejnego dnia, wydłuża ważność certyfikatu.

Oznacza to, że osoby niepełnoletnie, których ważność certyfikatu według prawa włoskiego wygasła, a nie mogą zaszczepić się jeszcze dawką przypominajacą - będą traktowane jak osoby niezaszczepione i nie będą mogły korzystać z m.in. hoteli, wyciągów narciarskich, transportu zbiorowego, restauracji itp. Włoskie przepisy nie przewidują w tym zakresie wyjatków, mimo że w Polsce nie jest jeszcze podawana dawka przypominająca osobom niepełnoletnim."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, artfart napisał:

Austria skraca również ważność szczepionki do 180 dni

https://www.austria.info/en/service-and-facts/coronavirus-information

Dzieci powyżej 12 lat maja ten sam problem co we Włoszech.

Z tych informacji wynika, że problem jest dla dzieci powyżej 12 lat, u których upłynęło 180 dni od daty drugiego szczepienia....

24 stycznia mają zapadać decyzje  w sprawie podawania dawki przypominającej dzieciom i młodzieży w wieku 12-17 lat. W początkach lutego może być możliwy start tej akcji.  Zakładając taki scenariusz, to w "dziurę" może wpaść grupa najwcześniej zaszczepionych w lipcu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tresor napisał:

Można bawić się znakomicie jak wolny narciarz na stokach w wolnym kraju, zarządzanym przez wielbiących inne poglądy demokratów tak:

271605390_4634797843236336_108290994895632308_n.thumb.jpg.65393d1b8da53e9e9adf849debb09638.jpg

A można bawić się jak więzień w faszystowskich i zamordystycznych reżimach tak:

alpy.jpeg.2b44c806c5553ad7ade95f128f1b1e8f.jpeg

Ważne, że jest wybór i wolnościowcy mogą mieć coś dla siebie, jak i mogą mieć coś dla siebie tacy co machają na te wszystkie wymysły ręką i się dostosowują.

Zdjęcia wybrane tendencyjnie ale tak właśnie wygląda różnica między nartami w Polsce i niemal gdziekolwiek za granicą w sezonie 21/22.

Przepraszam @idealist za kradzież zdjęcia:)

widze ze pandemia juz zdominowala wszystko lacznie z mysleniem. Chcialbym tylko przypomniec ze bylo tak samo, dlugo przed koronawirusem. Jezdze od kilkunastu lat na nartach, w Polsce zawsze byly kolejki, a w alpach mozna sie bylo wyjezdzic do woli.

Edytowane przez Turnplayer
n/a
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To taka kara, dla tych co zaszczepili się od razu w czerwcu/lipcu :)

Zobaczymy co wymyślą w przyszły poniedziałek, pewnie śpieszyć się nie będą, bo niby trzeba szczepić ale nie będzie nam tu gorszy sort jeździł za granicę. Niech zostaw dutki u swoich.

Swoją drogą Włochy  i Austria nie ułatwiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Ja jestem od soboty w Mayrhofen na granicy zero kontroli z tym że nie jachałem przez D. przy zakupie skipasu kasjerka nawet nie pytała o kowid pas i w apartamencie to samo. W niedzielę ludzi sporo  na Penken na Tux-sie mało, dzisiaj ostatni dzień lampy jutro ma sypać. A miałem być w IT ale przez testy jestem tutaj.

Pozdro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Jusik2002 napisał:

No to Austriacy pięknie załatwili kupe ludzi..... Czyli jak dziecko powyżej 12 lat jest zaszczepione obecnie tylko jedną dawką to nic już nie pomoże aby pojechać do Austrii ? 

Mało tego... w niektórych przypadkach (moje dzieci) nawet jak są zaszczepione 2 dawkami, to nie pojadą🤨

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Jusik2002 napisał:

No to Austriacy pięknie załatwili kupe ludzi..... Czyli jak dziecko powyżej 12 lat jest zaszczepione obecnie tylko jedną dawką to nic już nie pomoże aby pojechać do Austrii ? 

180 dni jest ważny green pass, czyli wszystko zależy od tego kiedy dziecko przyjęło 2 dawkę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minutes ago, Przemek said:

Mało tego... w niektórych przypadkach (moje dzieci) nawet jak są zaszczepione 2 dawkami, to nie pojadą🤨

Mogą jechać z ważnym PCRem i na miejscu testować się co dwa dni w ramach Ninja Pass.

Generalnie najbardziej po tyłkach dostają tymi przepisami dzieci/młodzież, o których tak wszyscy ponoć dbają - gówno prawda - nikt o nie nie dba. Restrykcjami politycy skazują te dzieci na zmarnowany czas. Ciekawe czym się różni dziecko 12+ od dziecka poniżej 12 którego tego typu restrykcje nie obejmują jeśli jedzie z rodzicami zaszczepionymi.

Edytowane przez MichalR
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, MichalR napisał:

Mogą jechać z ważnym PCRem i na miejscu testować się co dwa dni w ramach Ninja Pass.

Generalnie najbardziej po tyłkach dostają tymi przepisami dzieci/młodzież, o których tak wszyscy ponoć dbają - gówno prawda - nikt o nie nie dba. Restrykcjami politycy skazują te dzieci na zmarnowany czas. Ciekawe czym się różni dziecko 12+ od dziecka poniżej 12 którego tego typu restrykcje nie obejmują jeśli jedzie z rodzicami zaszczepionymi.

Jest to bardzo przykre i szczerze współczuję rodzicom nastoletnich dzieci i tej młodzieży.

Gdybym była na Twoim miejscu bardzo poważnie rozważyłabym wyjazd na ferie do Szwajcarii, gdzie paszport covidowy wciąż jest ważny przez 9 miesięcy: 

Corona-Regeln Schweiz

Skigebiete:

  • Kein 3G-Nachweis für Seilbahnen nötig bis auf wenige Ausnahmen (Samnaun, Fideriser Heuberge)
  • Maskenpflicht in geschlossenen Seilbahnen und Innenräumen
  • Freiwillige Reduzierung der Liftkapazitäten in Großraumgondeln

Hotels und Restaurants:

  • 2G-Nachweis ab 16 Jahren für Innenräume von Restaurants; Terrassen auch für Ungeimpfte nutzbar
  • Reine Übernachtung in Unterkünften auch mit 3G möglich, allerdings darf man dann weder das Restaurant (2G) noch andere Gemeinschaftseinrichtungen wie Hallenbad und Sauna (2G+) nutzen
  • Maskenpflicht in Innenräumen (kein FFP2)

Einreise:

  • Einreise muss über Online-Formular angemeldet werden
  • Negativer Coronatest unabhängig vom Impfstatus (ab 16 Jahren)
  • Ungeimpfte müssen 4-7 Tage nach der Einreise einen weiteren (kostenlosen) Corona-Test machen
Edytowane przez tanova
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś poleci jakieś ośrodki szwajcarskie gdzie nie puszczą nas w torbami? ;)

Z centrum Polski trochę tam daleko, dlatego zwykle wybieram Austrię bo bliżej i można sprawnie dojechać w jeden dzień, zbytnio się nie spiesząc. Szwajcaria to jeszcze dalej niż Włochy do których nam jakoś do tej pory też było nie po drodze ze względu na odległość.

Edytowane przez MichalR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, MichalR napisał:

Mogą jechać z ważnym PCRem i na miejscu testować się co dwa dni w ramach Ninja Pass.

Generalnie najbardziej po tyłkach dostają tymi przepisami dzieci/młodzież, o których tak wszyscy ponoć dbają - gówno prawda - nikt o nie nie dba. Restrykcjami politycy skazują te dzieci na zmarnowany czas. Ciekawe czym się różni dziecko 12+ od dziecka poniżej 12 którego tego typu restrykcje nie obejmują jeśli jedzie z rodzicami zaszczepionymi.

Chyba też nie do końca... Z tego, co zrozumiałem Ninja Pass dotyczy dzieci urodzonych po 31 sierpnia 2006. A u mnie 1 pociecha urodzona przed...

Nie mówię już nawet o tym, że na wywczasie mam co 2 dni testować dzieci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, Przemek said:

Chyba też nie do końca... Z tego, co zrozumiałem Ninja Pass dotyczy dzieci urodzonych po 31 sierpnia 2006. A u mnie 1 pociecha urodzona przed...

Nie mówię już nawet o tym, że na wywczasie mam co 2 dni testować dzieci...

To Twoja pociecha się nie łapie na Ninja Pass - wystarczą dwie dawki + PCR (jak poniżej). Co do testowania co dwa dni to jest to mocno wątpliwe, bo co jak wynik będzie pozytywny? Wakacje z głowy generalnie, kwarantanna itp. A nie ma żadnych gwarancji że na oko zdrowe dziecko nie dostanie pozytywnego wyniku testu, co widzieliśmy ostatnio na przykładzie skoczków narciarskich.

  • Teenagers (12 or over and born on or after 1 September 2006) can use the first PCR test of their Holiday Ninja Pass to enter Austria. 
  • For teenagers born before 1 September 2006, the "2-G+" rule (proof of full vaccination/recovery AND PCR test OR booster) applies. 
Edytowane przez MichalR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Szczepienie dzieci w wieku 12-17 lat trzecią dawką szczepionki przeciwko COVID-19 możliwe będzie pod koniec przyszłego tygodnia - przekazał minister zdrowia Adam Niedzielski, zastrzegając, że decyzję w tej sprawie najpierw ma podjąć Europejska Agencja Leków."

Tako rzecze minister......

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, Greg said:

"Szczepienie dzieci w wieku 12-17 lat trzecią dawką szczepionki przeciwko COVID-19 możliwe będzie pod koniec przyszłego tygodnia - przekazał minister zdrowia Adam Niedzielski, zastrzegając, że decyzję w tej sprawie najpierw ma podjąć Europejska Agencja Leków."

Tako rzecze minister......

Minister bez realnej władzy i wpływu na cokolwiek w tym kraju, należałoby dodać. 

Za późno, przynajmniej dla województw zaczynających ferie 29-go stycznia. Moje dziecko wtedy jedzie na obóz, więc nie zaszczepię go przed samym wyjazdem bo będę go musiał za chwilę odbierać jak go położy po szczepieniu. Z drugiej strony wciąż czekamy na EMA, instytucję do szpiku kości stetryczałą, jak zresztą wszystkie inne w EU - na jakąkolwiek decyzję czeka się miesiącami.

Ciekawe że kraje technologicznie rozwinięte już zaaprobowały trzecią dawkę dla młodzieży - USA, Izrael itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogubiłam się. Czytam już trzeci raz o austriackich przepisach mających wejść w życie 1.02.22 i nie umiem zrozumieć słowa pisanego. Proszę więc o pomoc. 

Czy nastolatek, który przyjął drugą dawkę szczepionki 30dni temu, po 1.02.22r będzie miał ważny certyfikat czy nie?

W kwietniu kończy 16lat. 

 

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, barattolina said:

Pogubiłam się. Czytam już trzeci raz o austriackich przepisach mających wejść w życie 1.02.22 i nie umiem zrozumieć słowa pisanego. Proszę więc o pomoc. 

Czy nastolatek, który przyjął drugą dawkę szczepionki 30dni temu, po 1.02.22r będzie miał ważny certyfikat czy nie?

W kwietniu kończy 16lat. 

 

Z góry dziękuję.

Certyfikat będzie ważny, ale do wjazdu będzie potrzebny dodatkowo PCR.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...