Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wyjazdy w Alpy obostrzenia, przepisy dotyczące COVID-19 ?


Rekomendowane odpowiedzi

2 hours ago, MichalR said:

To Twoja pociecha się nie łapie na Ninja Pass - wystarczą dwie dawki + PCR (jak poniżej). Co do testowania co dwa dni to jest to mocno wątpliwe, bo co jak wynik będzie pozytywny? Wakacje z głowy generalnie, kwarantanna itp. A nie ma żadnych gwarancji że na oko zdrowe dziecko nie dostanie pozytywnego wyniku testu, co widzieliśmy ostatnio na przykładzie skoczków narciarskich.

  • Teenagers (12 or over and born on or after 1 September 2006) can use the first PCR test of their Holiday Ninja Pass to enter Austria. 
  • For teenagers born before 1 September 2006, the "2-G+" rule (proof of full vaccination/recovery AND PCR test OR booster) applies. 

Źle napisałem, bo młodzież urodzona przed 1 września 2006 jest traktowana jak dorośli czyli albo dwie dawki o ile nie upłynęło 180 dni od ostatniej + PCR albo 3-cia dawka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, MichalR napisał:

Źle napisałem, bo młodzież urodzona przed 1 września 2006 jest traktowana jak dorośli czyli albo dwie dawki o ile nie upłynęło 180 dni od ostatniej + PCR albo 3-cia dawka.

No właśnie miałem Ci odpisać, że chyba się mylisz... 😉.

Jest tak, jak teraz napisałeś. Czyli, jeżeli nasi wszechwiedzący nie dopuszczą 3 dawki dla młodzieży, to ferie spędzę na 2 godzinnych wypadach do Wisły...

Ale jestem w tej lepszej sytuacji, że mam jeszcze czas do połowy lutego...może coś się urodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Przemek said:

No właśnie miałem Ci odpisać, że chyba się mylisz... 😉.

Jest tak, jak teraz napisałeś. Czyli, jeżeli nasi wszechwiedzący nie dopuszczą 3 dawki dla młodzieży, to ferie spędzę na 2 godzinnych wypadach do Wisły...

Ale jestem w tej lepszej sytuacji, że mam jeszcze czas do połowy lutego...może coś się urodzi...

To masz szansę się załapać na 3cią dawkę dla dziecka, ja niestety już nie, więc zostaje mu siedzenie przez tydzień w domu. Będę mógł jedynie co dać upust swojej frustracji w najbliższych wyborach, tylko...przy polskiej wszechobecnej ciemnocie mam wrażenie że niewiele to zmieni.

A Twoje starsze dziecko w lutym będzie miało nieważny paszport covidowy z puntu widzenia wjazdu do Austrii?

 

Edytowane przez MichalR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, mnrdov said:

Tymczasem od 22 stycznia w Szwajcarii nie będzie już konieczności robienia dodatkowych testów dla osób zaszczepionych i ozdrowieńców. Dla niezaszczepionych nic się nie zmienia

https://www.srf.ch/news/schweiz/das-neueste-zur-coronakrise-berset-zeigt-sich-optimistisch

Pytanie jak tam definiują osoby zaszczepione, bo w AT i IT osoby po dwóch dawkach gdzie ostatnia była dawniej niż 180 dni wstecz już nie będą traktowane jako zaszczepione (od 1.02.22).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MichalR napisał:

Ktoś poleci jakieś ośrodki szwajcarskie gdzie nie puszczą nas w torbami? ;)

Z centrum Polski trochę tam daleko, dlatego zwykle wybieram Austrię bo bliżej i można sprawnie dojechać w jeden dzień, zbytnio się nie spiesząc. Szwajcaria to jeszcze dalej niż Włochy do których nam jakoś do tej pory też było nie po drodze ze względu na odległość.

Rok temu byłem w Scuol i było całkiem fajnie w tym roku planuję Samnaun. Można mieć łączony karnet z ISCHGL, ale na zasadach obowiązujących w Szwajcarii, czyli 2G gdzie akceptują "każdą" szczepionkę. Odległość niewiele większa jak do Solden do którego wcześniej zawsze jeździliśmy. Jedyny problem może być z cenami i miejscami w lutym w czasie Szwajcarskich ferii.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, 4moments said:

Rok temu byłem w Scuol i było całkiem fajnie w tym roku planuję Samnaun. Można mieć łączony karnet z ISCHGL, ale na zasadach obowiązujących w Szwajcarii, czyli 2G gdzie akceptują "każdą" szczepionkę. Odległość niewiele większa jak do Solden do którego wcześniej zawsze jeździliśmy. Jedyny problem może być z cenami i miejscami w lutym w czasie Szwajcarskich ferii.

Trochę daleko i długo godzinowo, chyba poczekamy aż będzie można spokojnie wjechać do Austrii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MichalR napisał:

Trochę daleko i długo godzinowo, chyba poczekamy aż będzie można spokojnie wjechać do Austrii.

To niestety najbliższa opcja na Szwajcarię, dalej też już mi się nie chce jeździć, dlatego na przykład nie wybieram się do Włoch. A jeżdżę bardziej nawet z północy niż centrum Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Turnplayer said:

Po tym co ogłosił dziś Boris w UK (brak masek, brak paszportów covidowych) bardzo prawdopodobne że jeszcze ten sezon może będzie normalny, aczkolwiek trzeba pamiętać że UK to nie UE, tu powrót do normalności może potrwać trochę dłużej.

A ile tam jest dziennie, 100k?😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Przemek said:

Mam obydwoje młodych w takiej samej sytuacji. 6 miesięcy od 2 dawki mija im 31 stycznia. Tak więc ratuje nas tylko 3 dawka...

Nas też i już widać że przynajmniej nam nic z tego nie wyjdzie bo młody nie zdąży się zaszczepić przed pierwszym wyjazdem na ferie, nawet jakby wprowadzili w następny piątek. Najbliższy poniedziałek, wtorek byłoby jeszcze do ugryzienia, ale marne szanse. Już jestem w zasadzie zdecydowany na odwołanie imprezy, czekam na jakiś cud który nie nadejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.sozialministerium.at/Informationen-zum-Coronavirus/Coronavirus---Aktuelle-Maßnahmen.html

....już nic nie rozumiem :)

...oder Genesung + 2 Impfungen) ist weiterhin 270 Tage gültig czyli  2 dawki + ozdrowieniec to ważne 270 dni....

Impfzertifikate (Grüner Pass)

Geplante Maßnahmen der Bundesregierung: Änderung Gültigkeit Impfzertifikate (Grüner Pass) mit 1. Februar 2022

Mit 1. Februar 2022 ändert sich die Gültigkeitsdauer der Impfzertifikate in Österreich (Grüner Pass): 

Die erste Impfserie (2 Impfungen oder Genesung + 1 Impfung) ist künftig 180 Tage gültig. Das Impfzertifikat der Booster-Impfung (3 Impfungen oder Genesung + 2 Impfungen) ist weiterhin 270 Tage gültig. Für die Einreise nach Österreich sind Impfzertifikate oder andere Impfnachweise weiterhin 270 Tage gültig.

i jak interpretować ostatnie zdanie ???

Edytowane przez miraz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MichalR napisał:

@darekasWałkujemy już ten temat od jakiegoś czasu, wszystko jest w wątku - do końca stycznia 270 dni, od 1-go lutego 180. Dla dzieci 12+ też, młodsze wjeżdżają bez restrykcji, na bazie szczepień rodziców.

To moich 2 synów powyżej 12 lat nie może wjechać do Austri

To co mam zrobić jak mam w 100% opłacany wyjazd w biurze podróży w tym jest już wykupiony skipass. 

Ale żaden z synów nie będzie mógł korzystać z wyciągów narciarskich wg nowych przepisów 

Czy może ja to źle interpretuje???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, miraz napisał:

https://www.sozialministerium.at/Informationen-zum-Coronavirus/Coronavirus---Aktuelle-Maßnahmen.html

....już nic nie rozumiem :)

...oder Genesung + 2 Impfungen) ist weiterhin 270 Tage gültig czyli  2 dawki + ozdrowieniec to ważne 270 dni....

Impfzertifikate (Grüner Pass)

Geplante Maßnahmen der Bundesregierung: Änderung Gültigkeit Impfzertifikate (Grüner Pass) mit 1. Februar 2022

Mit 1. Februar 2022 ändert sich die Gültigkeitsdauer der Impfzertifikate in Österreich (Grüner Pass): 

Die erste Impfserie (2 Impfungen oder Genesung + 1 Impfung) ist künftig 180 Tage gültig. Das Impfzertifikat der Booster-Impfung (3 Impfungen oder Genesung + 2 Impfungen) ist weiterhin 270 Tage gültig. Für die Einreise nach Österreich sind Impfzertifikate oder andere Impfnachweise weiterhin 270 Tage gültig.

i jak interpretować ostatnie zdanie ???

No właśnie. Może Austriacy nie są głupi i nie zmienia przepisów dla wjeżdżających turystów tak po prosty z dnia na  dzien. 

Bo byłyby to zbyt duże straty materialne jak nagle wszyscy zaczną odwoływać przyjazdy.

Tak jak pisałem wyżej mój znajomy gdzie po niemiecku wyczytał że dla wjeżdżających do Austrii certyfikat jest ważny 270dni. Ja niestety nie czytam po niemiecku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, darekas said:

To moich 2 synów powyżej 12 lat nie może wjechać do Austri

To co mam zrobić jak mam w 100% opłacany wyjazd w biurze podróży w tym jest już wykupiony skipass. 

Ale żaden z synów nie będzie mógł korzystać z wyciągów narciarskich wg nowych przepisów 

Czy może ja to źle interpretuje???

Ja bym pytał w biurze podróży co w przypadku kiedy zmieniają się restrykcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, darekas napisał:

To moich 2 synów powyżej 12 lat nie może wjechać do Austri

To co mam zrobić jak mam w 100% opłacany wyjazd w biurze podróży w tym jest już wykupiony skipass. 

Ale żaden z synów nie będzie mógł korzystać z wyciągów narciarskich wg nowych przepisów 

Czy może ja to źle interpretuje???

Strzelisz ich 3 dawka. Skoro pozwoliłeś na 2 to co na 3 nie pozwolisz  ? Swoją drogą na ile dawek jeszcze im pozwolicie  ?

  • Like 3
  • Downvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, darekas said:

No właśnie. Może Austriacy nie są głupi i nie zmienia przepisów dla wjeżdżających turystów tak po prosty z dnia na  dzien. 

Bo byłyby to zbyt duże straty materialne jak nagle wszyscy zaczną odwoływać przyjazdy.

Tak jak pisałem wyżej mój znajomy gdzie po niemiecku wyczytał że dla wjeżdżających do Austrii certyfikat jest ważny 270dni. Ja niestety nie czytam po niemiecku

Tylko jest jeden myk - faktycznie do wjazdu jest zachowany 270-dniowy okres od drugiej dawki:

From 1 February 2022, two-dose vaccinations are only valid for 180 days when in Austria. However, for entering the 270 days remain in place. The booster vaccination is valid for 270 days in both scenarios.

Natomiast po wjeździe certyfikat covidowy zmienia termin ważności na 180 dni:

From 1 February 2022, two-dose vaccinations are only valid for 180 days when in Austria. (kluczowe jest "when in Austria").

Czyli tak: wjeżdżasz z ważnym certyfikatem który jak już jesteś w Austrii staje się nieważny, co oznacza ze jesteś osoba niezaszczepiona wiec nie obejmuje cie zasada 2G. Nie sprzedadzą Ci karnetu, nie wpuszcza do restauracji, może sklepu, może na kwaterę. To wszystko jest tak bez sensu ze aż zęby bolą.

No i jeszcze pytanie czym różni się 11-sto latek od 13-sto latka że pierwszy wjeżdża na sucho bez niczego a drugi musi jakieś mecyje wyczyniać.

  • Thanks 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MichalR napisał:

Ja bym pytał w biurze podróży co w przypadku kiedy zmieniają się restrykcje.

Regulamin biura podróży Snowtrex nie przewiduje takich sytuacji. 

Mamy tylko wykupione w Snowtrex ubezpieczanie ale ono dział tylko w przypadku zachorowania lub dodatniego testu na Covied

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...