Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wyjazdy w Alpy obostrzenia, przepisy dotyczące COVID-19 ?


Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, MichalR napisał:

Austria wprowadza obowiązkowe szczepienia dla obywateli, ale pewnie już słyszeliście. Coraz bliższe jest wprowadzenie nowych obostrzeń dla wjeżdżających, tak mi się wydaje na zdrowy rozsądek.

Póki co, podejmowane są odwrotne działania i kolejne państwa z znikają z listy krajów podwyższonego ryzyka. Podejmowane wcześniej działania i ograniczenia dla pewnych państw miały zapobiec rozprzestrzenianiu się wariantu omikron, co się oczywiście nie udało więc zostały zdjęte.

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Ryfek napisał:

To co robią nie ma nic wspólnego ze zdrowym rozsądkiem. Powtarzają w kółko te same obostrzenia, lockdowny i nakazy, które już wcześniej się nie sprawdzały. Szwecja, Tajwan czy Korea pokazały jak radzić sobie z pandemią, a ci w kółko swoje, tylko coraz bardziej przykręcają śrubę. Dom wariatów.

Wiesz co, czasem to naprawdę warto sprawdzić niż się coś napisze. Korea i Tajwan radzę sobie dobrze dzięki dyscyplinie i inwigilacji, która u nas jest nie do pomyślenia. Notka ze strony MSZ:

"W okresie od 9 do 24 stycznia 2022 r. na obszarze całego Tajwanu zostało ogłoszone przedłużenie obowiązującego od 27 lipca 2021 r. 2. poziomu zagrożenia epidemiologicznego. W związku z powyższym w mocy pozostają środki ostrożności polegające m.in. na: obowiązku noszenia maseczki zawsze poza domem (wyjątek stanowią: spożycie posiłku, przebywanie w miejscach takich jak: lasy, góry lub plaże, korzystania z gorących źródeł lub innych atrakcji wodnych (należy jednak mieć przygotowaną maseczkę, którą należy założyć w sytuacji gdy utrzymanie dystansu społecznego nie będzie możliwe), wprowadzeniu ograniczeń w działalności niektórych miejsc rozrywek (do klubów nocnych, pubów, barów karaoke wstęp mają wyłącznie osoby w pełni zaszczepione). W wielu miejscach świadczących usługi publiczne (sklepy, bary, restauracje) wymagane jest podanie swojego imienia i nazwiska oraz numeru telefonu. Brak założenia maseczki jest zagrożony karą grzywny od 3 000 NTD (~ 400 PLN) do 15.000 NTD (~2.100 PLN)."

U nas jest wielki krzyk i larum na wiadomość, że ktokolwiek gdziekolwiek może weryfikować paszporty covid, czy w ogóle prosić o jakiekolwiek dane w związku z pandemią. Na Tajwanie zaszczepionych jest 70% ludzi u nas 55%. Tajwan jest wyspą na którą nie można się swobodnie dostać, w UE mamy mniej albo bardziej otwarte granice itp. itd. Ale grunt że na Tajwanie sobie poradzili.

A przy okazji nie jestem zwolennikiem lockdownu i cieszę się, że jest u nas tak jak jest w tej chwili.

  • Like 6
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, MichalR napisał:

Austria wprowadza obowiązkowe szczepienia dla obywateli, ale pewnie już słyszeliście. Coraz bliższe jest wprowadzenie nowych obostrzeń dla wjeżdżających, tak mi się wydaje na zdrowy rozsądek.

Całe to zamieszanie niewiele ma wspólnego ze zdrowym rozsądkiem ;) 

 

Od poniedziałku, 24 stycznia, wchodzą w życie nowe zasady, dotyczące wjazdu do Austrii.

Najważniejsza zmiana? Zwolnienie z obowiązku testu PRC przed wjazdem do Austrii zaszczepionych przeciw Covid-19 trzema dawkami.

Z Polski do Austrii zgodnie z zasadą 2G+ mogą wjechać zaszczepieni oraz ozdrowieńcy. Muszą oni przedstawić także test PCR. Od poniedziałku osoby, które przyjęły trzecią dawkę szczepionki przeciw Covid-19 (tzw. booster) będą zwolnieni z testów.

18 godzin temu, surfing napisał:

Wiem i znam nawet przyczynę tego komunikatu. Myślę że te zapowiedzi nie wejdą w życie i spokojnie pojedziecie na narty z dzieciakami.

Zmiany w przepisach wjazdowych zostały opublikowane w Federalnym Dzienniku Ustaw

Nowelizacja wjazdowa, pierwotnie ograniczona do 31 stycznia, zostanie przedłużona o kolejny miesiąc.

Pozostałe przepisy pozostają bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@surfingCos mi się nie spina, bo przecież dla osób po trzech dawkach do wjazdu nie był wymagany PCR, więc jak może się zmienić przepis który nie obowiązywał? PCRa wymagano od osób (w tym dzieci 12+) po dwóch dawkach.

Wciąż jednak nie wiadomo jak ze skróceniem ważności paszportu Covid po dwóch dawkach z 270 dni do 180 - wg Twoich informacji nie będzie takiej zmiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, MichalR napisał:

@surfingCos mi się nie spina, bo przecież dla osób po trzech dawkach do wjazdu nie był wymagany PCR, więc jak może się zmienić przepis który nie obowiązywał? PCRa wymagano od osób (w tym dzieci 12+) po dwóch dawkach.

Faktycznie Polska nie była na czerwonej liście,.

Dania, Holandia, Norwegia i Wielka Brytania. Także osoby z tych krajów, zaszczepione trzema dawkami przeciw koronawirusowi, będą mogły wjeżdżać do Austrii bez żadnych dodatkowych warunków i utrudnień.

18 minut temu, MichalR napisał:

Wciąż jednak nie wiadomo jak ze skróceniem ważności paszportu Covid po dwóch dawkach z 270 dni do 180 - wg Twoich informacji nie będzie takiej zmiany?

Skoro nowelizacja wjazdowa, pierwotnie ograniczona do 31 stycznia, zostanie przedłużona o kolejny miesiąc, to pozostałe przepisy w lutym pozostają bez zmian.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minutes ago, surfing said:

Skoro nowelizacja wjazdowa, pierwotnie ograniczona do 31 stycznia, zostanie przedłużona o kolejny miesiąc, to pozostałe przepisy w lutym pozostają bez zmian.

 

Pytanie czy tak będzie w istocie bo na austria.info po ostatniej aktualizacji z 20.01 faktycznie widać już nowe zasady dla osób z krajów 'czerwonych', to wciąż nie zniknęła informacja że terminy ważności drugiej dawki zmieniają się w lutym z 270-ciu do 180-ciu dni. A to jest w końcu strona National Tourist Agency czy coś w tym stylu więc chyba wiedzą co piszą bo czytają te rozporządzenia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, tresor napisał:

Wiesz co, czasem to naprawdę warto sprawdzić niż się coś napisze. Korea i Tajwan radzę sobie dobrze dzięki dyscyplinie i inwigilacji, która u nas jest nie do pomyślenia.

Nigdzie nie napisałem, że w krajach Azji nie stosują dyscypliny i nadzoru ale po co forsować u nas takie same metody, skoro się one U NAS nie sprawdzają? Wygląda to tak jakby wszyscy ślepo powtarzali jeden ustalony scenariusz i nie wyciągali później żadnych wniosków, nie brali pod uwagę specyfiki danego kraju, nastawienia społecznego itp. A później jest zdziwienie, że spada zaufanie do tych działań  i rośnie grupa "szurów". Szwedzi jakoś nie nosili w okresie świątecznym maseczek w miejscach publicznych, nie mieli lockdownów, a zachorowania i zgony mieli jedne z niższych i w porównaniu do np. Austrii radzą sobie znacznie lepiej.

31 minut temu, surfing napisał:

Skoro nowelizacja wjazdowa, pierwotnie ograniczona do 31 stycznia, zostanie przedłużona o kolejny miesiąc, to pozostałe przepisy w lutym pozostają bez zmian.

Czy to jest pewne? Czy jednak trzeba czekać do 1 lutego?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, MichalR napisał:

Pytanie czy tak będzie w istocie

Wczorajsza nowelizacja wjazdowa pokazuje że jest duża presja, bo mają puste stoki i hotele i są to próby ratowania sytuacji, ale dużo ludzi nie ma ochoty jechać tam gdzie co chwilę będą słyszeć Ausweiskontrolle, dodatkowo są niepewni czy przepisy się nie zmienią i wybierają przyjaźniejsze destynacje.

Co do skrócenia okresu ważności UCC dalej funkcjonuje to jako komunikat, wydaje się że powinni to zalegalizować z wczorajszą nowelizacją. Niestety trzeba czekać na doprecyzowanie.

 

 

Edytowane przez surfing
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, surfing said:

Wczorajsza nowelizacja wjazdowa pokazuje że jest duża presja, bo mają puste stoki i hotele i są to próby ratowania sytuacji, ale dużo ludzi nie ma ochoty jechać tam gdzie co chwilę będą słyszeć Ausweiskontrolle, dodatkowo są niepewni czy przepisy się nie zmienią i wybierają przyjaźniejsze destynacje.

Co do skrócenia okresu ważności UCC dalej funkcjonuje to jako komunikat, wydaje się że powinni to zalegalizować z wczorajszą nowelizacją. Niestety trzeba czekać na doprecyzowanie.

 

 

RIS - COVID-19 Entry Ordinance 2021 - Ustawa federalna skonsolidowana, wersja z 21.01.2022 (bka.gv.at)

Tutaj są przepisy, obowiązują do 28.02.2022 po nowelizacji która była wczoraj. I według tych przepisów wciąż obowiązuje 270 dni od drugiej dawki, więc w takim wariancie dzieci w wieku szkolnym potrzebują 3 dawki bądź PCR'a do wjazdu. Jak się nic nie zmieni to będzie można wjechać z dziećmi 12+.

Edytowane przez MichalR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, surfing said:

Czyli tak jak pisałem w lutym bez zmian.

Udanego pobytu z dzieciakami i czekamy na relację.

Ja jeszcze nie grzeję kopyt, poczekamy co się zadzieje 1 lutego. Ale dzis mi gospodarz napisał że wystarcza dwie dawki+PCR na dzień dzisiejszy. Napisałem mu że to się może zmienić w lutym, zobaczymy co mi odpisze i jak oni to widzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, MichalR napisał:

RIS - COVID-19 Entry Ordinance 2021 - Ustawa federalna skonsolidowana, wersja z 21.01.2022 (bka.gv.at)

Tutaj są przepisy, obowiązują do 28.02.2022 po nowelizacji która była wczoraj. I według tych przepisów wciąż obowiązuje 270 dni od drugiej dawki, więc w takim wariancie dzieci w wieku szkolnym potrzebują 3 dawki bądź PCR'a do wjazdu. Jak się nic nie zmieni to będzie można wjechać z dziećmi 12+.

Nie mogę tego zapisu wyłuskać, mógłbyś wskazać gdzie to czytać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, artfart said:

Nie mogę tego zapisu wyłuskać, mógłbyś wskazać gdzie to czytać?

 

Uwaga dotycząca następującego przepisu

Z zastrzeżeniem przedłużenia obowiązywania niniejszego rozporządzenia w związku ze zmianą przepisy przestają obowiązywać z końcem dnia 28.2.2022 r.

3.Dowody szczepienia przeciwko COVID-19 szczepionką wymienioną w dodatku C, jeśli spełnione są następujące warunki:

a)szczepienie wtórne, które nie mogło być starsze niż 270 dni temu i musi upłynąć co najmniej 14 dni między tym a pierwszym szczepieniem,

d)dalsze szczepienia, przy czym nie może to być więcej niż 270 dni temu i co najmniej 120 dni musi upłynąć między tym a szczepieniem zgodnie z lit. a lub c lub co najmniej 14 dni musi upłynąć między tym a szczepieniem zgodnie z lit. a lub c lub co najmniej 14 dni zgodnie z lit.b.

§ 5.

 

(1) Osoby, które w ciągu ostatnich dziesięciu dni wjechały na terytorium federalne i wiarygodnie wykażą, że zamieszkiwały wyłącznie w stanach lub terytoriach niewymienionych w załączniku 1, muszą posiadać dowód szczepienia lub wyzdrowienia oraz, dodatkowo, negatywny wynik testu lub zaświadczenie lekarskie stwierdzające wyżej wymienione dowody.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, barattolina said:

Za naszym MSZ:

https://www.integrationsfonds.at/coronainfo/pl/

Tutaj są wszystkie aktualne obostrzenia obowiązujące podczas pobytu w Austrii. Jak na razie wisi info o ważności certyfikatu przez 9 miesięcy. Warto obserwować aktualizacje na tej stronie. 

No chyba nie są aktualne, to jest stan na 11.01.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwila w radio słyszałem ze EU wprowadza nowe regulacje dla wszystkich państw UE,mianowice dwie dawki będą skrócone do 5 miesięcy i kody QR wygasną tylko boostery będą przedłużały ważność certyfikatów . Czyli zaczynamy żyć w systemie z kagańcem. No cóż,trzeba sadzić ziemniaki i robić warzywnik w ogródku . Korzystać póki można z jakichkolwiek wyjazdów . 

pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, Victor said:

Przed chwila w radio słyszałem ze EU wprowadza nowe regulacje dla wszystkich państw UE,mianowice dwie dawki będą skrócone do 5 miesięcy i kody QR wygasną tylko boostery będą przedłużały ważność certyfikatów . Czyli zaczynamy żyć w systemie z kagańcem. No cóż,trzeba sadzić ziemniaki i robić warzywnik w ogródku . Korzystać póki można z jakichkolwiek wyjazdów . 

pozdrawiam. 

Jakie radio, kiedy te regulacje, nigdzie nie ma takich informacji więc zakładam że to fejk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...