Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wyjazdy w Alpy obostrzenia, przepisy dotyczące COVID-19 ?


Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, marek_s napisał:

Ludzie ogarnijcie się! Jak można tak dać się poniewierać za własne pieniądze? co polskie stoki śmierdzą. Jak nikt nie przyjedzie i nie będzie co do gara włożyć to szybko rozum wróci, będziecie później przyjeżdżać to po rękach was będą całować. U nas nie ma auswaeisów i spotkać kogoś na stoku w kagańcu to cud i jakoś trupy nie leżą pod wyciągiem. Znajomy w weekend był w Białce i mówił że na stoku polska mowa to w mniejszości cytuję "cała europa tam się zjechała, co oni mądrzejsi od nas? Stare polskie przysłowie odżyło. Ja pojechałem do Rytra w weekend i jakoś korona z głowy mi nie spadła.

Masz rację, nawet popieram (też jeżdżę u nas - z pełnym zadowoleniem), tyle że to... nie ten temat. Sam czytam ze zdumieniem te wymogi i o tych dzieciach mdlejących po 3. (na razie) dawce, ale skoro komuś tak bardzo zależy...

To temat obostrzeń w Alpach i myślę, że zostańmy na tym, bo inaczej się rozkmini - kto za, kto nie, itd. Jakaś grupa ludzi chce znać zasady, a niekoniecznie chce poznać nasze poglądy (Twoje, moje, innych).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno mnie martwi: wobec tego morza ludzi chcących jechać do Włoch i Austrii (nie ganię), mamy wysyp testów w Polsce (wymóg) i w konsekwencji wysyp wyników pozytywnych (co któryś tam - trzeba trafu: u w pełni zaszczepionych).

To skończy się tak, że do Włoch i Austrii nas nie wpuszczą i tak (bo Polska im się zaświeci na czerwono) i (co gorsza) nasz kochany rząd wykorzysta tę akcję testowania do rygoryzmu w Polsce - i za jakiś tydzień lub dwa pozamykają nie Alpy, a Beskidy...

Obym się mylił.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Soypolaco napisał:

Witam,

a jak z sytuacją we Włoszech (Dolomiti Superski), gdy dziecko 13 lat było szczepione w lipcu i od 1 lutego przy założeniu 6 miesięcznej ważności green pasu w Italii nie będzie mogło się wykazać ważnym green passem? Jakieś opcje?  🙉🙊🙈

Konrad

Na razie lipa, nie pojeździ. Podobno w czwartek ma być decyzja co do szczepienia boosterem dzieci 12-15 lat. Zobaczymy.

Dzieci 16-18 już szczepią boosterem, więc te nie mają problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Masz rację, nawet popieram (też jeżdżę u nas - z pełnym zadowoleniem), tyle że to... nie ten temat. Sam czytam ze zdumieniem te wymogi i o tych dzieciach mdlejących po 3. (na razie) dawce, ale skoro komuś tak bardzo zależy...

To temat obostrzeń w Alpach i myślę, że zostańmy na tym, bo inaczej się rozkmini - kto za, kto nie, itd. Jakaś grupa ludzi chce znać zasady, a niekoniecznie chce poznać nasze poglądy (Twoje, moje, innych).

Pozdrawiam

Cześć

Co do drugiej części to się z Tobą w pełni zgadzam, nie ma sensu zaśmiecać tematu swoimi poglądami.

Jeśli chodzi o pierwszą część, "tych dzieciach mdlejących po 3. (na razie) dawce, ale skoro komuś tak bardzo zależy..." to nie przeinaczaj mojej wypowiedzi, nie stwierdziłem nigdzie że szczepienie miało wpływ na omdlenie chłopaka, domniemałem tylko że mogło być jednym z wielu czynników które się skumulowały (wysiłek fizyczny, zmiana wysokości etc.). Kumpla córka 2 lata temu wstała od stołu i zemdlała (moja zresztą też - jadąc na rowerze, na szczęście przed omdleniem się zatrzymała i zsiadła z roweru), nie szczepione - obie w fazie wzrostu - jak chłopak któremu się to przydarzyło. 

pozdrawiam

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Narciarz ze Śląska said:

Jedno mnie martwi: wobec tego morza ludzi chcących jechać do Włoch i Austrii (nie ganię), mamy wysyp testów w Polsce (wymóg) i w konsekwencji wysyp wyników pozytywnych (co któryś tam - trzeba trafu: u w pełni zaszczepionych).

powoli kreuje nam się kandydat do idioty roku

  • Downvote 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pozamykają to dlatego że ludzie chorzy, a nie dlatego, że ktoś chciał w Alpy pojechać. Ja np. pojechałem i wcale nie robiłem testu, po prostu się zaszczepiłem 3 dawką. Dodam tylko, że za hotel 4* z basen i wyżywieniem HB Plus zapłaciłem połowę tego co w Polsce. Co więcej skipass też wyszedł taniej, bo tam dzieciaki były po 4 euro, a u nas kosztują 90% tego co dorosły. Nie ma nic w tym dziwnego, że ludzie jadą w Alpy skoro u nas ceny rok do roku podrożały 5 krotnie (rok temu w hotelu 3* w Szczyrku płaciłem z wyżywieniem niecałe 1800 zł za rodzinę, a teraz nie da się znaleźć nic w podobnym standardzie poniżej 9k pln).

Edytowane przez Hextor
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Hextor napisał:

Jak pozamykają to dlatego że ludzie chorzy, a nie dlatego, że ktoś chciał w Alpy pojechać.

Testy często dają wyniki fałszywie dodatnie, wystarczy popatrzeć na sportowców, którzy dużo podróżują i muszą się ciągle testować. Rekordziści "przechodzili" już covida kilkadziesiąt razy SIC! Dlatego większa liczba testów wykazuje więcej zachorowań.

Lepiej więc poczekać na wynik w domu niż liczyć na negatywny w trakcie podróży, bo można się niemile zaskoczyć.

 

Edytowane przez Ryfek
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Keler napisał:

oczywiście miałeś na myśli 1 lutego:)

https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/porozumienie-w-ue-w-kwestii-luzowania-obostrzen-w-podrozach-juz-od-1-lutego/4bykl2s

i zgadzam się z pierwszą częścią, to wątek czysto informacyjny i  nie zaśmiecajmy go, 

Oczywiście miało być 1 lutego. Sorki za zamkeszanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Ryfek napisał:

Testy często dają wyniki fałszywie dodatnie, wystarczy popatrzeć na sportowców, którzy dużo podróżują i muszą się ciągle testować. Rekordziści "przechodzili" już covida kilkadziesiąt razy SIC! Dlatego większa liczba testów wykazuje więcej zachorowań.

Lepiej więc poczekać na wynik w domu niż liczyć na negatywny w trakcie podróży, bo można się niemile zaskoczyć.

 

Jaki jest procent tych false-positive? Jak 1%, to i tak na 100k testów, masz 1 tysiąc fałszywie dodatnich. Przy 53k zakażeń dziennie nie wpłynie to za bardzo na postrzeganie sytuacji w naszym kraju. 

  • Like 3
  • Downvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Hextor napisał:

Jaki jest procent tych false-positive?

No, a jeżeli jest to co 10-ty test, co myślę nie jest niemożliwe? To już  robi się znacząca liczba 13-14tys. zakażeń. Zresztą wykonanie testu powinno być poprzedzone  badaniem lekarskim, które wykaże objawy zachorowania. Inaczej to nigdy nie będzie wiarygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, marcinn napisał:

Wydaje mi się, że dotyczy to osób mieszkających w Austrii, a nie wjazdu w celach turystycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Plywak napisał:

powoli kreuje nam się kandydat do idioty roku

Panie Kolego, obecnie jest tak, że mniej więcej co 4, no może co 5 test wychodzi pozytywny - bez względu na to, ile ich zrobisz. Zrobisz 2000 testów, masz 400 "zakażeń", zrobisz 200 000, masz 50 000! To nie ja wymyśliłem, to tak działa. Koniec. Bez odbioru.

PS. Za nominację dziękuję!

  • Downvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, marekbtl napisał:

Cześć

Co do drugiej części to się z Tobą w pełni zgadzam, nie ma sensu zaśmiecać tematu swoimi poglądami.

Jeśli chodzi o pierwszą część, "tych dzieciach mdlejących po 3. (na razie) dawce, ale skoro komuś tak bardzo zależy..." to nie przeinaczaj mojej wypowiedzi, nie stwierdziłem nigdzie że szczepienie miało wpływ na omdlenie chłopaka, domniemałem tylko że mogło być jednym z wielu czynników które się skumulowały (wysiłek fizyczny, zmiana wysokości etc.). Kumpla córka 2 lata temu wstała od stołu i zemdlała (moja zresztą też - jadąc na rowerze, na szczęście przed omdleniem się zatrzymała i zsiadła z roweru), nie szczepione - obie w fazie wzrostu - jak chłopak któremu się to przydarzyło. 

pozdrawiam

Pozdrawiam również i nie kontynuuję, choć mam wokół siebie (nie z telewizji, z życia) kilka doświadczeń, w tym jedno drastyczne.

Ale zostawmy temat tylko z INFORMACJAMI!

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Panie Kolego, obecnie jest tak, że mniej więcej co 4, no może co 5 test wychodzi pozytywny - bez względu na to, ile ich zrobisz. Zrobisz 2000 testów, masz 400 "zakażeń", zrobisz 200 000, masz 50 000! To nie ja wymyśliłem, to tak działa. Koniec. Bez odbioru.

PS. Za nominację dziękuję!

Masz jakiegoś linka do badań potwierdzających te dane, czy to Teoje własne obliczenia? 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Hextor napisał:

Masz jakiegoś linka do badań potwierdzających te dane, czy to Teoje własne obliczenia? 

Proszę sprawdzić statystyki Ministerstwa Zdrowia: ilość wykrytych zakażeń np. w ostatnich 30-60 dniach i ilość wykonanych dokładnie testów w tych samych dniach. Publikują to (ilość testów trzeba znaleźć w komunikatach). Jeden z posłów partii rządzącej też się wygadał, że obecnie "co 4 test wychodzi pozytywnie". To raczej obserwacja liczb, nie badałem matematycznie (współczynnika) korelacji, ale jakbym miał więcej czasu (lub ktoś inny), mogę to uczynić, może to też zrobić każdy, kto miał w szkole statystykę. Metody matematyczne istnieją i nie są dramatycznie skomplikowane, ale wymagają zestawienia w miarę reprezentacyjnej grupy liczb, nie miałem czasu w tym grzebać. Nie chcę się kłócić, ale polecam sprawdzić i policzyć. Wyjdzie, czy mam rację, czy nie. Nie przesądzam. 

Przy czym wszystkim wokół życzę zdrowia, zdrowia i jeszcze więcej zdrowia - aby nie było wątpliwości.

Życzę szczerze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Koniec. Bez odbioru.

 

10 godzin temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Ale zostawmy temat tylko z INFORMACJAMI!

 

38 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Proszę sprawdzić statystyki Ministerstwa Zdrowia: ilość wykrytych zakażeń np

 

36 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Podaję ilość testów za ost. 6 mies. (Testy w

 

34 minuty temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Okres 1 roku:

Ale koniec 😄 - bez odbioru :)😉

  • Like 1
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...