Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wyjazdy w Alpy obostrzenia, przepisy dotyczące COVID-19 ?


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 1.02.2022 o 09:36, idealist napisał:

Wczoraj na orf.at czytałam, że póki co brak jest jednoznacznej wykładni czy wprowadzenie zasady 3G w Austrii po 19.02 obejmie korzystanie z wyciągów narciarskich. Właściciele ośrodków czekają na dalsze instrukcje.

Czy ktoś się orientuje, czy te zmiany z 19/02 zniosą może pcr na wjazd dla zaszczepionych 2 dawkami? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minutes ago, Alice said:

Czy ktoś się orientuje, czy te zmiany z 19/02 zniosą może pcr na wjazd dla zaszczepionych 2 dawkami? 

Przy obniżonych terminach ważności drugiej dawki to imho niewiele zmieni, chyba że się ktoś drugą dawką szczepił dopiero ostatnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MichalR napisał:

Przy obniżonych terminach ważności drugiej dawki to imho niewiele zmieni, chyba że się ktoś drugą dawką szczepił dopiero ostatnio.

Niedawno, chorował wcześniej i świeżak po 2 dawkach, trzeciej jeszcze nie dostanie. Dlatego nas to interesuje;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minutes ago, Alice said:

Niedawno, chorował wcześniej i świeżak po 2 dawkach, trzeciej jeszcze nie dostanie. Dlatego nas to interesuje;) 

 

Tak jest teraz, a co będzie dokładnie od 19-go to chyba na ten moment nie wiadomo.

ozdrowieńcy, którzy później przyjęli 2 dawki szczepionki: nie muszą wykonywać testu PCR

ozdrowieńcy, którzy później przyjęli szczepienie, a następnie znów zostali ozdrowieńcami: nie muszą wykonywać testu

Edytowane przez MichalR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, MichalR napisał:

 

Tak jest teraz, a co będzie dokładnie od 19-go to chyba na ten moment nie wiadomo.

ozdrowieńcy, którzy później przyjęli 2 dawki szczepionki: nie muszą wykonywać testu PCR

ozdrowieńcy, którzy później przyjęli szczepienie, a następnie znów zostali ozdrowieńcami: nie muszą wykonywać testu

Podobno ozdrowieńcem jest się tylko 180 dni, chyba, że na układy łączone ze szczepieniami liczą to inaczej 🤷‍♀️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się jest ozdrowieńcem w ciągu 180 dni to certyfikatu szczepień nie potrzeba pokazywać z tego co się zorientowałem. Chociaż nie do końca jest dla mnie jasne jak np. byłem zaszczepiony dwoma dawkami i potem zachorowałem, a od drugiej dawki minęło 180 dni to funkcjonuję w oparciu o certyfikat ozdrowieńca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, brachol napisał:

Ktoś może korzystał z certyfikatu ozdrowieńca we Włoszech? Jak przebiega procedura aktywacji skipassu? Wystarczy plik pdf pobrany z IKP i zapisany na telefonie? Nie mogę ściągnąć tego certyfikatu do aplikacji mObywatel.

tak, wystarczy, najlepiej zapisz sobie jeden pdf ze wszystkimi danymi, a do skipassu wytnij sam kod QR, mi dzialalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek dość często wspominał w swoich vlogach o aktywacji codziennej skipassu. Byłem w Val di Sole w drugiej dekadzie grudnia i absolutnie niczego takiego nie musieliśmy robić. Jedynie na wejściu do gondoli w Folgaridzie i czasami przy wejściu do gondoli na Groste przy mostku sprawdzali green pass. Nie musiałem niczego aktywować, a przecież sam skan kodu QR greenpass'u raczej nie aktywował by skipassu, skoro w włoszech nawet nie mogą sprawdzić do kiedy jest ważny GP ze względu na ich przepisy rodo. Być może coś się zmieniło później. Natomiast każdemu polecam wydrukować sobie kod QR swojego certyfikatu i wrzucić go sobie na tył telefonu pod etui (jeśli mamy przezroczyste). Wygodne, nie trzeba odpalać żadnej aplikacji, nie trzeba ściągać rękawic, wystarczy pokazać tył telefonu - tak miałem podczas całego wyjazdu i na stoku i w knajpach - bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2022 o 14:28, MichalR napisał:

Ale z czym przesadzamy, bo nie rozumiem? Czytałeś w ogóle te wymogi czy tak strzelasz bo temat Cię nie dotyczy z racji a) braku dzieci 12+, b) zaszczepienia 3 dawkami?

Jakbym miał dziecko U12 to bym już pakował walizki.

No właśnie! Jakby dziecko 12+ musiało mieć test antygenowy to po prostu byśmy nie pojechali gdyby wynik był zły. Natomiast jak test PCR wyjdzie pozytywny to wszyscy lądujemy na feriach w domu i co ważne wcale nie oznacza to, że dziecko jest chore! Test potrafi być pozytywny nawet 3 miesiące po infekcji. Próbowałem przyspieszyć 3 dawkę dla dziecka, ale nic nie wskórałem wszyscy zasłaniali się  że nie minęło 5 miesięcy od drugiej dawki.

Niech to diabli! Nie wiem co robić czy machnąć ręką na zadatek w Austrii i wyjechać na "last minute" do Czech czy ryzykować i pójść na PCR...

 

 

No i mamy - wynik dziecka wyszedł pozytywny pomimo braku jakichkolwiek symptomów. Nałożono na nas kwarantannę. Ferie zamiast w Austrii są w domu. Jednak nie poddajemy się. Po kwarantannie jak wyjdzie negatywny test to pojedziemy. Ale Austrii już dziękujemy za ten bałagan. Ponadto gospodarz nie chce zwrócić zapłaconej zaliczki czyniąc dziwne uwagi. Mam już powyżej dziurek w nosie tego "przyjaznego" podejścia do gości i szukam czegoś w Szwajcarii gdzie wystarczą zaświadczenia 2G. A tak wydaliśmy 500zł na testy, siedzimy w domu plus strata zaliczki. Dobrze sie to wszystko układa... Zna ktoś jakieś fajne miejsce w CH z normalnymi cenami noclegów? Chłopak jest w rozpaczy, że siedzi w domu.

Edytowane przez Nipern
  • Sad 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minutes ago, Nipern said:

No właśnie! Jakby dziecko 12+ musiało mieć test antygenowy to po prostu byśmy nie pojechali gdyby wynik był zły. Natomiast jak test PCR wyjdzie pozytywny to wszyscy lądujemy na feriach w domu i co ważne wcale nie oznacza to, że dziecko jest chore! Test potrafi być pozytywny nawet 3 miesiące po infekcji. Próbowałem przyspieszyć 3 dawkę dla dziecka, ale nic nie wskórałem wszyscy zasłaniali się  że nie minęło 5 miesięcy od drugiej dawki.

Niech to diabli! Nie wiem co robić czy machnąć ręką na zadatek w Austrii i wyjechać na "last minute" do Czech czy ryzykować i pójść na PCR...

 

 

No i mamy - wynik dziecka wyszedł pozytywny pomimo braku jakichkolwiek symptomów. Nałożono na nas kwarantannę. Ferie zamiast w Austrii są w domu. Jednak nie poddajemy się. Po kwarantannie jak wyjdzie negatywny test to pojedziemy. Ale Austrii już dziękujemy za ten bałagan. Ponadto gospodarz nie chce zwrócić zapłaconej zaliczki czyniąc dziwne uwagi. Mam już powyżej dziurek w nosie tego "przyjaznego" podejścia do gości i szukam czegoś w Szwajcarii gdzie wystarczą zaświadczenia 2G. A tak wydaliśmy 500zł na testy, siedzimy w domu plus strata zaliczki. Dobrze sie to wszystko układa... Zna ktoś jakieś fajne miejsce w CH z normalnymi cenami noclegów? Chłopak jest w rozpaczy, że siedzi w domu.

Nasz gospodarz obiecał że jak nie będzie opcji bezpiecznego przyjazdu to odda kasę - opcji przyjazdu nie ma ale kasy oddać nie chce, komunikacja się nagle urwała jak zacząłem się domagać wywiązania się z obietnic.

Tak się zastanawiam, czy można takiego delikwenta gdzieś zgłosić, do jakiejś austriackiej instytucji turystycznej czy coś w tym stylu.

Edytowane przez MichalR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Nipern napisał:

No i mamy - wynik dziecka wyszedł pozytywny pomimo braku jakichkolwiek symptomów. Nałożono na nas kwarantannę. Ferie zamiast w Austrii są w domu. Jednak nie poddajemy się. Po kwarantannie jak wyjdzie negatywny test to pojedziemy. Ale Austrii już dziękujemy za ten bałagan.

Współczuję. Ja miałem podobny dylemat i testowanie i Alpy odrzuciłem.

Wybrałem Czechy bez testów.

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezerwując pobyt w Ski Amade otrzymaliśmy od razu propozycję ubezpieczenia od rezygnacji czy zachorowania właśnie. Koszt na uczestnika to było około 14 euro/tydzień. Co prawda nie skorzystaliśmy, bo robiłam rezerwację krótko przed wyjazdem i nie potrzebowaliśmy testów, ale warto mieć takie zabezpieczenie jeśli jest jakieś ryzyko niepojechania.

Porównując rygor sanitarny w Austrii i Włoszech, w IT było to o wiele bardziej widoczne. Obsługa przy wyciągach mocno pilnowała masek, praktycznie w każdej knajpie mieliśmy sprawdzany Green pass. Tutaj byliśmy weryfikowani raz przez obsługę restauracji, przy wyciągach nikt nie pilnuje masek, co nie zmienia faktu że wszyscy je mają. Przy zakupie skipassa trzeba tez oczywiście okazać Green pass, ale nie jest on blokowany po jednym dniu jak to było w IT. Ogólnie jest miło i z dystansem, ale bez nachalnego pilnowania narciarzy.

Pozdrawiam widoczkami z wczoraj (Hochkonig) i dzisiaj (Zauchensee)

 

97F5EB8B-2FEB-4F1F-8BB7-05D2BA6C3C3D.jpeg

EEE50EA5-52ED-4560-9F12-940B1A150D21.jpeg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.01.2022 o 19:23, drk napisał:

Otóż nie działa to na zasadzie zaufania jak ktoś napisał, trzeba dodać dziecko do swojego konta  i w miejsce zdjęcia dziecka trzeba dodać zdjęcie paszportu lub dowodu. A teraz garść informacji z Włoch.

1. Testu Covid nikt nie sprawdzał na granicy (zresztą od jutra nie trzeba)

2. Super Green Pass był sprawdzany tylko przy zakupie karnetu, w hotelu, restauracji, sklepie  czy w schronisku nikt nie sprawdzał 

3. Ubezpieczenia nikt nie sprawdzał 

4. Maski w gondolach czy w ski busie mają wszyscy, na krzesełkach różnie

Właśnie wróciłem z Madonny di Campiglio i żadnego zdjęcia paszportu nie musiałem nigdzie dodawać. Nikomu nie musiałem pokazywać także zdjęcia dowodu. W tym ośrodku weryfikacji brak. Byliśmi w kilka rodzin i u innych było tak samo.

Weryfikują pewnie oczywisce przegięcia przy pomocy kamer na bramkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...