Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wyjazdy w Alpy obostrzenia, przepisy dotyczące COVID-19 ?


Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, MichalR napisał:

I mimo tego zamiast luzować to dokręcili śrubę...

Nie wiem, nie będę innym krajom mówił, co mają robić, ale u nas jazda normalna, zima świetna, tylko w niektórych miejscach okresowe kolejki, ale też bym tego nie demonizował.

W każdym razie wyjątkowo w tym roku centrum Szczyrku czy Wisły wreszcie wygląda (i żyje) jak kurorty, covidowe obostrzenia są tam tylko w telewizji (to fakt, każdy, kto jeździ w Polsce), a ludzie zarabiają. Knajpy żyją, hotele żyją, gestorzy wyciągów mają wreszcie jakiś interes. Moim zdaniem: bardzo dobrze, ale kłócić się z Wami nie zamierzam.

A Austrii szkoda, tamtejszych bauerów szkoda...

Ale ja też nie pojadę (póki będzie jak jest), a mam w karnecie lodowiec - za darmo, wystarczy dojechać i nocować. Takich ludzi (o dziwo) jest więcej niż ja jeden.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, idealist napisał:

Spokojnie, narciarze są, a to jeszcze okres przed głównymi austriackimi feriami. Pusto to było w Val di Fiemme w styczniu.

A zdjęcie to wyczekanie na kadr i na moment. Plus zawsze staramy się być tuż po otwarciu na stokach zanim zjedzie się 'stonka’.

Może... Pozwoliłem sobie Twoje zdjęcia wrzucić na fejsa jako informacja (z podaniem źródła), jak wygląda w Austrii - w końcu opublikowane na publicznym forum i bez twarzy.

Jeśli jednak masz coś przeciw, daj znać, wyrzucę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Może... Pozwoliłem sobie Twoje zdjęcia wrzucić na fejsa jako informacja (z podaniem źródła), jak wygląda w Austrii - w końcu opublikowane na publicznym forum i bez twarzy.

Jeśli jednak masz coś przeciw, daj znać, wyrzucę.

Na pewno nie są to zdjęcia reprezentatywne dla całodziennego obłożenia stoków. Natomiast jak wyżej - znaczenie ma pora, wybór trasy czy w końcu wybór ośrodka, który mamy do dyspozycji w całym pakiecie Ski Amade. Na pewno widać, że jest mniej Polaków na stokach w porównaniu z moimi wcześniejszymi wizytami w Austrii (nasz ostatni raz w Austrii to był luty 2020).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, idealist napisał:

Na pewno nie są to zdjęcia reprezentatywne dla całodziennego obłożenia stoków. Natomiast jak wyżej - znaczenie ma pora, wybór trasy czy w końcu wybór ośrodka, który mamy do dyspozycji w całym pakiecie Ski Amade. Na pewno widać, że jest mniej Polaków na stokach w porównaniu z moimi wcześniejszymi wizytami w Austrii (nasz ostatni raz w Austrii to był luty 2020).

Ok, to przyjmuję, rozumiem.

Dziękuję też za informację, mam podobne (pośrednio od innych znajomych). Jeździłem w Ski Amade i... nie lubię (normalnie dziki tłum), wolę (50 km bliżej od Polski):

1) TAUPLITZ

2) PLANNERALM

3) RIESNERALM

Świetne ośrodki bez tłumów.

Lubię też Hochkar (100 km bliżej), bywa dużo ludzi, ale przepustowość wyciągów i ilość tras do nich są niesamowite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też lubię w Aplach wyłącznie tzw. małe, "alpejskie perełki", ale moim nr 1 jest Kappl w Tyrolu. Warto wg mnie nadłożyć trochę i jeździć w prawdziwie alpejskiej scenerii. Hochkar nie bardzo przypadł mi to gustu - prawie same wolne krzesła, krótkie trasy, krzaczory i skały pod same szczyty (w Kappl, wjeżdżając kanapą, ma się wrażenie że szybuje się nad kilkumetrowym, dziewiczym śniegiem), długi, kręty i stromy dojazd autem (najbliższa baza noclegowa sporo oddalona od wyciągów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, koliber napisał:

Ja też lubię w Aplach wyłącznie tzw. małe, "alpejskie perełki", ale moim nr 1 jest Kappl w Tyrolu. Warto wg mnie nadłożyć trochę i jeździć w prawdziwie alpejskiej scenerii. Hochkar nie bardzo przypadł mi to gustu - prawie same wolne krzesła, krótkie trasy, krzaczory i skały pod same szczyty (w Kappl, wjeżdżając kanapą, ma się wrażenie że szybuje się nad kilkumetrowym, dziewiczym śniegiem), długi, kręty i stromy dojazd autem (najbliższa baza noclegowa sporo oddalona od wyciągów).

Podobny do Kappl jest Turracher Hohe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nad nim kiedyś myślałem. A z tych bliższych to jeszcze Loser-Altausee wydaje mi się atrakcyjny po zdjęciach. Tam z kolei padają rekordy pokrywy śnieżnej (mimo południowego nachylenia i niskiej wysokości - max. do 1760m).

Natomiast w Kappl jest niesamowita trasa, z dala od wszystkich wyciągów - o parametrach zbliżonych do zjazdu do Bad Hofgastein (8km długości, 1450m przewyższenia). Na takiej trasie ma się wrażenie, że jest się z dala od jakiejkolwiek cywilizacji. I tam to dopiero są pustki.

Edytowane przez koliber
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ski Amade to kompleks wielu ośrodków i ciężko mówić o nim jak o jednym. Obłożenie w tym tygodniu przedstawiało się następująco: 

Flachau - średnio/dużo 

Hochkonig - średnio/ mało 

Grossarl/Dorfgastein - średnio/mało 

W kolejnych tygodniach bym tu już nie przyjechała, bo będzie to szczyt tutejszych ferii.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, idealist napisał:

W kolejnych tygodniach bym tu już nie przyjechała, bo będzie to szczyt tutejszych ferii.

Zasadniczo w przyszłym tygodniu może być tłok, bo ferie ma pięć austriackich i cztery niemieckie landy - choć wiele rodzin niemieckich rezygnuje z ferii w Austrii z uwagi na utrudnienia dla dzieci i młodzieży na miejscu i po powrocie.

Patrząc na kalendarz ferii - jeszcze następny tydzień (od 19 lutego) chyba powinien być znów umiarkowanie luźny, podobnie jak teraz.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby, tak było. Mam zamiar skoczyć w okresie 20-23.02 na jakąś 4 dniówkę. Wstępnie i tak planuje raczej małe ośrodki w Osttirolu typu Sillian czy St Jacobs. Może i wypad na włoską stronę do 3 Zinnen. Tak czy siak mam nadzieję na raczej puste stoki, a jak będzie to pewnie napisze kilka słów😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, brachol napisał:

Z tego co czytałem to we Włoszech podczas zakupu karnetu wymagają pokazania ubezpieczenia OC. Czy orientuje się ktoś czy wystarczy pokazać Alpenverein? 

pozdrawia

Nikt, nigdzie we Włoszech, mnie o to nie pytał

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, brachol napisał:

Z tego co czytałem to we Włoszech podczas zakupu karnetu wymagają pokazania ubezpieczenia OC. Czy orientuje się ktoś czy wystarczy pokazać Alpenverein? 

pozdrawia

zapytała mnie panienka w skipass office, ale odniosłem wrażenie, ze bardziej informacyjnie, niż kontrolnie, być może chciała zaproponować zakup, w każdym razie nie prosiła o okazanie polisy, i to był ostatni raz, gdy z kimś o tym rozmawiałem;

przy okazji - odradzam kupowanie w Selva Valgardena, w sobotnie popołudnie (16-18) zebrał się pokaźny tłumek, w życiu nie uwierzyłbym, że tyle ludzi stoi w kolejce po skipassy, lepiej podskoczyć do sąsiedniej Santa Cristiny (albo przez internet); ogólnie zaskoczyła mnie liczba narciarzy (szczególnie w świetle wcześniejszych wpisów o pustkach na trasach), zapewnie to efekt Sella rondy, i choć ośrodki wokół Santa Cristiny są nieco na uboczu, to dostają "rykoszetem"; dużo Niemców, Włochów, trochę Holendrów, Polaków jak na lekarstwo, i rzeczywiście, b. mało rodzin z małymi dziećmi, w naszym hotelu w Cristinie była jedna takowa rodzinka z Czech;

jeśli chodzi o maski - pilnowane w zamkniętych "środkach transportu", czyli przede wszystkim gondolach, bez reakcji na brak w przypadku krzeseł i kanap; na ulicach pojedyncze osoby, głównie starsze, katują się maseczkami; w knajpach na górze nie sprawdzali wychodząc ze słusznego założenia, że bez szczepienia nie wjedziesz na górę; na dole różnie - w jednej nie pytali, a w drugiej nadgorliwcy chcieli nas sprawdzać dwa razy; oczywiście w sklepach bez wyjątków wszyscy mieli maski na twarzy;

a'propos codziennej aktywacji skipassów - robiłem to zawsze ok. 8.15/8.30 i zawsze czekałem 2-4 minuty na załadowanie strony (nie instalowałem apki) mimo niezłego netu hotelowego; potem już szło szybko i sprawnie;    

co ciekawe, przez cały pobyt (30-6.02) nie widziałem Carabinieri, nawet na Brenner, gdzie od paru lat zawsze stał pojedynczy radiowóz, stąd może mimo formalnego obowiązku (strefa żółta) na ulicy chodzi się bez maski;   

i mam nadzieję, że to ostatni taki sezon, bo noszenie FFP2 po zjeździe, w gondoli, jest mało komfortowe, miałem wrażenie braku powietrza;

Edytowane przez Keler
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, tanova napisał:

Patrząc na kalendarz ferii - jeszcze następny tydzień (od 19 lutego) chyba powinien być znów umiarkowanie luźny, podobnie jak teraz.

Może bedzie luźno, może nie - od 19.02 ruszają ferie w Niderlandach, potem Belgia i Lux.

Luz to będzie od 5.03

Edytowane przez wojgoc
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minutes ago, idealist said:

Na deser jazda do 13.00 na Reiteralm. Dla nas wymarzone zakończenie sezonu, w którym mimo corony udało się uzbierać 16 dni w Alpach. Stopy śniegu pod nartami dla wszystkich, którzy mają przed sobą jeszcze wyjazdy w alpejskie kierunki ⛷❤️

Coś nie robi ten film.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orientuje się ktoś jak jest z obłożeniem Drei Zinnen w terminie w II połowie lutego ? wybieram się od 19.02 

I czy dla 6 latki mającej być w przedszkolu narciarskim to dobry kierunek ? Mają głównie jeździć na terenie narciarskim Monte Elmo.

Edytowane przez Krakus81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Krakus81 napisał:

orientuje się ktoś jak jest z obłożeniem Drei Zinnen w terminie w II połowie lutego ? wybieram się od 19.02 

I czy dla 6 latki mającej być w przedszkolu narciarskim to dobry kierunek ? Mają głównie jeździć na terenie narciarskim Monte Elmo.

To tydzień poprzedzający ferie w Trentino-Alto Adige więc obłożenie stoków nie powinno być bardzo duże. Na Monte Elmo jest kilka tras odpowiednich dla szkółek dziecięcych.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2022 o 11:38, Narciarz ze Śląska napisał:

.......

A Austrii szkoda, tamtejszych bauerów szkoda...

Ale ja też nie pojadę (póki będzie jak jest), a mam w karnecie lodowiec - za darmo, wystarczy dojechać i nocować. Takich ludzi (o dziwo) jest więcej niż ja jeden.

bez przesady, bauery maja wywalone na 2G (paszport covidowe), zakwaterowanie w pensjonacie bezproblemowe nikt nie pyta o szczepienia, kasjerki też zapominają zapytać o green pass i w ten sposób można zakupić karnet na 5 dni np. w Nasfeld czy też wyskoczyć na Mölltaler, gdzie mając aktywną sezonówkę bez problemów przechodzimy przez bramkę, wszystko oczywiście na własne ryzko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...