Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wyjazdy w Alpy obostrzenia, przepisy dotyczące COVID-19 ?


Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Tak, a wprowadzano restrykcje też na bazie naukowych badań!?

Interesuje mnie tylko to, że pomału wraca normalność! Możecie sobie powiesić na ścianie TE WASZE PASZPORTY COVIDOWE!

Obyście tylko wszyscy zdrowi byli!

Hehe, dałeś się nabrać na mój post 😬😬😬

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.02.2022 o 14:21, Robek321 napisał:

Hej ! Mam pytanie dotyczące parowania kodu QR z Green Pass ze skipassem. (...)

Dziś wróciłem z Madonny, mieliśmy kody QR wydrukowane i zawieszone na szyi w plastikowych małych koszulkach (identyfikatory ze szkoleń).
Co rano, bez kolejki i kłopotu przy dowolnym wyciągu w czasie kilku sekund karnet był parowany z Green Passem przez pracownika na bramkach.
Można i aplikacją, ale woleliśmy tę opcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.02.2022 o 09:52, tanova napisał:

A tymczasem pozdrawiam z podróży - halsujemy się w sztormowych warunkach pod Berlinem. Z nadzieją na fajne, alpejskie nartowanie w Salzburgerlandzie, z green passem w kieszeni 😁

Dojechaliście?

Jak nartowanie?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, marcinn napisał:

Magda dziś jeździła w pięknej scenerii na Reineralm i Howchurzen 🙂

Pewnie zaraz tu coś poskrobie i piękne fotki wrzuci

Dokładnie tak było na stokach Reiteralm i Hochwurzen :). Na razie fotki w ilości aptekarskiej, ale postaram się później napisać obszerniej na blogu.

IMG-20220220-WA0002.thumb.jpg.b0373219f01879d09530ab58c68dfe22.jpg

IMG_20220220_104633.thumb.jpg.e23c63757fc377eaca9f162e8c17bf40.jpg

IMG_20220220_160634.thumb.jpg.e5284d71064ca017a3b6dd2520f2e3fd.jpg

 

  • Like 13
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.02.2022 o 09:52, tanova napisał:

A tymczasem pozdrawiam z podróży - halsujemy się w sztormowych warunkach pod Berlinem. Z nadzieją na fajne, alpejskie nartowanie w Salzburgerlandzie, z green passem w kieszeni 😁

Pomyślnych wiatrów i stopy śniegu pod nartami, aby Twój green pass w każdy dzień ,,pozwolił" Ci korzystać z opłaconych usług.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, MarioJ napisał:

Naprawdę, facet musi tak psuć rodzinie urlop narciarski ?

A w jaki inny sposób miał okazać swój bunt? Rodzina pewnie już go nie może go słuchać, więc musiał odstawić cyrk przed szerszą publicznością, żeby zostać męczennikiem. 

  • Like 2
  • Confused 1
  • Downvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, yoss napisał:

Kto chce PCRa?

Sorry. Hotel.  Zrobiłem szybki antygen na dziś, a wieczorem za darmo PCR w Ehrwald. Jest takie miejsce gdzie oferują dla turystów. Antygen 25 euro , PCR normalnie 45. 

Czyli 50 euro za dorosłych, bo młody nie potrzebuje. 

Edytowane przez artix
  • Thanks 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć
To niezły cyrk w tej Austrii.Ja wróciłem tydzień temu ze Szwajcarii. Byliśmy w Scuol,a w jeden dzień jeżdzilimy w Samnaun.W Scuolu nikt nic od nas nie chciał,żadnych testów,ani paszportów niewolnika.W ośrodku nie wymagano nigdzie  kagańców na twarzy,nawet w gondoli,a tym bardziej na krzesłach.Natomiast w Samnaun przy kupnie skipasa trzeba było pokazać jakiś kod QR -dorośli,natomiast dzieci do 16 lat nic nie musiały mieć.Tak samo w knajpach.Ogólnie w Szwajcarii luz.
Mało ludzi wszędzie,ale i tak sporo więcej jak w zeszłym roku.

Podaję sprawdzone apartamenty w których mieszkaliśmy...mogę z czystym sumieniem polecić.Byliśmy zadowoleni.A teraz tym bardziej można jechać,bo całe te paszporty kowidowe na szczęście poszły tam w kosz.

Pozdrawiam
https://www.brentschpark.ch/
https://chasa-vulperola-apartment.top-hotels-switzerland.com/en/

 

viber_image_2022-02-06_14-35-15-494.jpg

viber_image_2022-02-06_14-35-48-351.jpg

viber_image_2022-02-06_14-34-37-917.jpg

viber_image_2022-02-06_14-29-39-397.jpg

viber_image_2022-02-06_14-33-50-463.jpg

viber_image_2022-02-06_14-31-58-813.jpg

viber_image_2022-02-06_14-33-01-937.jpg

  • Like 3
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, artix napisał:

Sorry. Hotel.  Zrobiłem szybki antygen na dziś, a wieczorem za darmo PCR w Ehrwald. Jest takie miejsce gdzie oferują dla turystów. Antygen 25 euro , PCR normalnie 45. 

Czyli 50 euro za dorosłych, bo młody nie potrzebuje. 

Rozumiem, że jesteś +180 dni po szczepieniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, yoss napisał:

Rozumiem, że jesteś +180 dni po szczepieniu?

Kurcze, chyba tak, ale COVID Pass ze Szwecji dalej działa. Jest zielony przy skanowaniu. W kasach przy wyciągach nikt nie pyta. W hotelu się uparli, ale do jutra, bo podobno Austria coś zmienia w zasadach. 

PCR właśnie zrobiony. Może już niepotrzebnie. 

Edytowane przez artix
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Austria plan zniesienia obostrzeń

Od soboty 19 lutego 2022 nastąpiło przejście na zasadę 3G, gdzie obecnie obowiązuje zasada 2G. Osoby nieszczepione muszą przedstawić test, jeśli chcą odwiedzić restaurację, hotel. Wymóg maski  pozostaje bez zmian.

Od 5 marca 2022 r. większość obostrzeń ma zostać zniesione,  skończą się zasady G,  zielony paszport idzie do kosza.  Każdy będzie mógł odwiedzić restaurację, hotel itp. bez grunen Pass.
Od 5 marca zniesiona godzina policyjna - gastronomia nocna może być ponownie otwarta.
Imprezy mogą odbywać się ponownie bez ograniczeń od 5 marca.
Od 5 marca maski  tylko w transporcie publicznym, supermarketach, bankach, aptekach, urzędach i szpitalach.

merkur.de

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Austyjacy chyba już odpuścili, byliśmy w listopadzie w Kaprun i jak ktoś w kolejce nie miał maseczki to wyłączali wyciąg, teraz robimy objazd po karyntii i nikt nie nosi maseczek. W listopadzie na każdym kroku sprawdzali czy jesteśmy szczepieni, teraz kolega kupił karnety dla nas wszystkich i pani nie chciało się czekać aby wrócił po nasze zaświadczenia. Jedynie pani na kwaterze zrobiła to sumiennie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. a ja po raz pierwszy napiszę poza tematem…

Zawsze miałem duży dystans do osób prowadzących nachalną agitację światopoglądową / polityczną / religijną itp… a tym bardziej, jak ktoś nie pytany wtrąca się zupełnie bez powodu w dyskusję..

Lektura kilku forów tematycznych na przestrzeni ostatnich miesięcy utwierdziła mnie tylko w tym, że mam rację. 😁

..jak mawiał mój Dziadek - partnerów do wódki wybieraj mądrze ..😎🥃

Pozdr

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.02.2022 o 16:11, piter100 napisał:

.Natomiast w Samnaun przy kupnie skipasa trzeba było pokazać jakiś kod QR -dorośli,natomiast dzieci do 16 lat nic nie musiały mieć.Tak samo w knajpach.Ogólnie w Szwajcarii luz

Tylko dlatego że karnet jest też na Austriacka część ISCHGL, jak kupujesz na samo Samnaun nie trzeba żadnych kodów jak w Scuol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, 1mirinda napisał:

Austyjacy chyba już odpuścili, byliśmy w listopadzie w Kaprun i jak ktoś w kolejce nie miał maseczki to wyłączali wyciąg, teraz robimy objazd po karyntii i nikt nie nosi maseczek. W listopadzie na każdym kroku sprawdzali czy jesteśmy szczepieni, teraz kolega kupił karnety dla nas wszystkich i pani nie chciało się czekać aby wrócił po nasze zaświadczenia. Jedynie pani na kwaterze zrobiła to sumiennie. 

To zależy gdzie - niektórzy nadal sprawdzają sumiennie na wyciągach i w kasach, inni sobie odpuszczają. Ale np. w sklepach i w autobusie wszyscy bardzo przestrzegają noszenia maski FFP2.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.02.2022 o 09:27, grimson napisał:

Hehe, dałeś się nabrać na mój post 😬😬😬

Niekoniecznie, normalność jednak wraca. Wyrzucasz ją drzwiami, a wraca oknem - jak niejaki Bouszek z Libni
(ten ze "Szwejka"):

Od 5 marca w Austrii będzie (w miarę) normalnie. Każdy będzie mógł tam jechać na narty, nocować i wejść do knajpy | Blog o nartach

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...