Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wyjazdy w Alpy obostrzenia, przepisy dotyczące COVID-19 ?


Rekomendowane odpowiedzi

Słowacja

Rząd Słowacji zdecydował w środę, że od soboty zniesiony zostaje obowiązek okazywania zaświadczeń o szczepieniach lub testach na obecność koronawirusa przy wejściu do hoteli, restauracji lub klubów fitness. Kolejny etap odchodzenia od restrykcji ma nastąpić 26 marca.

Czytaj więcej na https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-covid-15-od-soboty-wstep-do-slowackich-restauracji-i-hoteli-,nId,5850882#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, piter100 napisał:

Słowacja

Rząd Słowacji zdecydował w środę, że od soboty zniesiony zostaje obowiązek okazywania zaświadczeń o szczepieniach lub testach na obecność koronawirusa przy wejściu do hoteli, restauracji lub klubów fitness. Kolejny etap odchodzenia od restrykcji ma nastąpić 26 marca.

Czytaj więcej na https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-covid-15-od-soboty-wstep-do-slowackich-restauracji-i-hoteli-,nId,5850882#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

No to idzie lawina!

I w ogóle nie odnoszę się do statystyk medycznych, które dziś są gorsze niż np. w marcu 2020 r. - kiedy formalnie obostrzenia wchodziły.

Pokazuje to, że pandemia to decyzje polityczne i tyle. Szkoda, że tak to idzie dopiero na początku marca. Poza zapalonymi narciarzami, wszyscy inni już wykorzystali urlopy lub zrobili plany.

Ja np. pojadę wkrótce do Zieleńca!

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sławek Nikt napisał:

Kiedy zamierzasz tam śmigać ?

Przepraszam Cię z góry, ale ze względów ostrożnościowych (tak generalnie) nigdy publicznie nie podaję dokładnie moich osobistych (nie dotyczy zawodowych - te mogę podać) planów podróżniczych.
 

Relacje wrzucam, ale... po fakcie. Odpowiem enigmatycznie: wkrótce!

I jeszcze raz przepraszam!

  • Haha 3
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Gacek1964 napisał:

Powiedzcie mi, bo już się pogubiłem, od 5 marca do Austrii ozdrowieńcy wjadą tylko na podstawie zaświadczenia o przechorowaniu czy dalej będzie wymagane zrobienie testu?

Czy może żadne zaświadczenia już nie będą potrzebne? 

Pozdrawiam

Już teraz ozdrowieńcy zwolnieni są z obowiązku robienia testu:

https://www.austria.info/pl/informacje-ogolne/pozostancie-zdrowi/zasady-wjazdu-do-austrii

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, izydar said:

Analogiczne pytanie do Snowcard gold Nauders + Samnau-Ischgl?

 

To sie jedynie oplaca jak będziesz jeździł w większość w Ischgl, bo cena jest jak za karnet do Ischgl.

Jak byłem kilka lat temu w Nauders, to było tam o wiele taniej niż w Ischgl i konfiguaracja 2xIschgl, 3xNauders, 1xKaunertal wyszła mi taniej kupując karnety jednodniowe niż snowcard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Plywak napisał:

To sie jedynie oplaca jak będziesz jeździł w większość w Ischgl, bo cena jest jak za karnet do Ischgl.

Jak byłem kilka lat temu w Nauders, to było tam o wiele taniej niż w Ischgl i konfiguaracja 2xIschgl, 3xNauders, 1xKaunertal wyszła mi taniej kupując karnety jednodniowe niż snowcard.

Dzięki - po przeliczeniu w takiej konfiguracji wychodzi taniej osobno kupować, ale dla wysokiego sezonu.

Nauders 45€, Ischgl 59€ dzienny. Z SFL podobnie.

Od 5 marca jest niski sezon i Snow Card Gold kosztuje 278€ za 6 dni a samo Nauders (5 ośrodków) to koszt 221,5€

Pytanie czy warto rozszerzać? Wiele osób bardzo pozytywnie ocenia Nauders.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 hours ago, izydar said:

Pytanie czy warto rozszerzać? Wiele osób bardzo pozytywnie ocenia Nauders.

Wszystko zależy od twoich preferencji. Nauders, to mniejszy ośrodek o fajnym klimacie. Jak byłem w Nauders, to na karnecie były też jeszcze 2 nieduże włoskie ośrodki. Ischgl i SFL to narciarskie kombinaty. Gdzie nie pojedziesz, to się najeździsz :) 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, wszystko sprowadza się do preferencji. Już wiele razy pisałam, że mam duży sentyment do Ischgl, ale jest to BARDZO popularny ośrodek i ciężko chyba powiedzieć kiedy można pojeździć tam bez tłumów. Na zmęczone popołudniu trasy mamy nawet w rodzinie powiedzonko ’muldy jak popołudniu w Ischgl’. Tam rzeczywiście odsypy tworzą się szybko i trasy po południu są zwyczajnie trudne do jazdy, proporcjonalnie do liczby narciarzy na stoku. Ostatni raz byłam w Ischgl w lutym 2020 i jeden zjazd do doliny zapamiętam chyba na zawsze i określę jednym słowem - rzeźnia. Setki, setki ludzi, dzieci, różne umiejętności, żałuję że nie nagrywałam, ale byłam zbyt skupiona na bezpiecznym zjechaniu na dół.

Obecnie dla mnie zupełnie wystarczające są mniejsze ośrodki, takie jak Nauders właśnie. Tam trasy przeważnie są niezłym stanie do zamknięcia , szybko można rozpoznać teren i wybrać swoją ulubioną trasę i powtarzać te najlepsze do woli. Przy czym cały czas mówimy o ośrodkach z kiludziesiecioma kilometrami tras.

We Włoszech takim objawieniem była dla mnie Alpe Lusia. Na mapie ‚ledwie’ 27km tras, ale jakich! Bardzo mało przejazdówek, same konkretne i długie zjazdy. Już planuję powrót w kolejnym sezonie.

Edytowane przez idealist
  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię mniejsze ośrodki, chociaż mając na wyciągnięcie ręki Ischgl czy SFL kusi aby tam zawitać - nie byłem dotąd więc warto spróbować, tym bardziej że w marcu w środku tygodnia teoretycznie powinno być luźniej.

Byłem w kilku mniejszych ośrodkach po 30-40km tras i były to zawsze miłe wizyty. Dzięki za opinie. Coraz brdziej Nauders wydaje mi się dobrym wyborem. Czas noclegi ogarnąć.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wojgoc napisał:

Znalazłeś coś sensownego?

Dopiero będę szukał - małe komplikacje zdrowotne. Ostatecznie jadę - co do ośrodka jestem elastyczny więc pogoda i sensowne noclegi zdecydują (czwartek, piątek w przyszłym tygodniu z opadami się zapowiada)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klamka zapadła - jedziemy!!!
Miało być Nauders, ale znajomi w ostatniej chwili odwołali wyjazd, wiec  jedziemy do Kleinwalsertal - mało popularne miejsce wśród forumowiczów.

Kondycja beznadziejna, wiec nie nastawiamy sie na codzienna/całodzienna jazdę - trzeba trochę odpocząć bo nie wiadomo co mam przyniesie najbliższa przyszłość.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...