Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wyjazdy w Alpy obostrzenia, przepisy dotyczące COVID-19 ?


Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, wojgoc napisał:

Klamka zapadła - jedziemy!!!
Miało być Nauders, ale znajomi w ostatniej chwili odwołali wyjazd, wiec  jedziemy do Kleinwalsertal - mało popularne miejsce wśród forumowiczów.

Kondycja beznadziejna, wiec nie nastawiamy sie na codzienna/całodzienna jazdę - trzeba trochę odpocząć bo nie wiadomo co mam przyniesie najbliższa przyszłość.

Udanych szusów i dobrego wypoczynku! Region faktycznie nieco mniej popularny u nas - może znajdziesz chwilę na jakąś narciarską relację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o Włochy.

Wg ostatnich zmian do Włoch można wjechać na samym teście (tak?), a jak jest ze skipasami?

Mamy certyfikaty wydane więcej niż 180 dni temu.

Na stronie DolomitiSuperski jest info, że skipas musi być aktywowany ważnym certyfikatem lub m.in testem PCR (ważny 72h). Czy w trakcie pobytu trzeba robić test żeby np na czwarty dzień pobytu aktywować skipas czy to dotyczy tylko odbioru skipasu pierwszego dnia (i wystarczy test zrobiony w Polsce)?

Próbowałem zapytać na ich live chat - ale nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, WOjtas^ napisał:

Czy w trakcie pobytu trzeba robić test żeby np na czwarty dzień pobytu aktywować skipas czy to dotyczy tylko odbioru skipasu pierwszego dnia (i wystarczy test zrobiony w Polsce)?

Próbowałem zapytać na ich live chat - ale nie działa.

Ważny QR kod łączysz ze skipassem codziennie rano (przynajmniej jeśli chodzi o dolomity). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pawelb91 napisał:

Ważny QR kod łączysz ze skipassem codziennie rano (przynajmniej jeśli chodzi o dolomity). 

MI w Tre Cime w połowie lutego kod QR ozdrowieńca połączyli na cały okres ważności skipasu przy zakupie w kasie i nic więcej nie musiałem aktywować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skipass trzeba walidować codziennie!

Można to zrobić po zainstalowaniu odpowiedniej aplikacji lub bezpośrednio przed wejściem do gondoli

W Olang, gdzie jesteśmy stoi terminal, cała operacja przebiega szybko i bezproblemowo:

1. do ekranu czytnika zbliżasz skipas

2. na pomarańczowej półeczce pod ekranem umieszczasz kod QRIMG_20220307_102348.thumb.jpg.ec8cc24019302056a64dccc2ef088747.jpg

Gotowe!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to wiem jak działa, ale chodzi mi o to dopuszczenie "przeterminowanych" covidpassów.

Bo oficjalnie skrócili ważność do 6 miesięcy, ale dopuszczają potwierdzenie testem po przekroczeniu tych 6 miesięcy - więc pytanie dotyczy własnie tego testu. Gdzieś ktoś to sprawdza? Czy Jednak po prostu każdy kod QR z covid pass dopuszczają? Czy w drugą stronę - covid pass starszy niż 6 miesięcy nie pozwala na jazdę w ogóle i ten przepis dotyczy tylko wjazdu do kraju?

@krzysie  @pawelb91 @brachol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem sam sobie bo w końcu zadzwoniłem (odnośnie Włoch i aktywowania skipasów):

- covid pass we Włoszech ważny jest przez 6 miesięcy

- jeśli Twój covid pass ma więcej niż 6 miesięcy ALE JEST WAŻNY w twoim kraju (w PL - 9 miesięcy) to możesz z niego skorzystać pod warunkiem posiadania negatywnego testu PCR lub antygenowego (72 i 48h ważności).

- wówczas skipass aktywuje się w kasie (nie da się przez aplikację).

Jeśli covid pass ma więcej niż 9 miesięcy i w PL uznawany jest za nieważny to pozamiatane - nie da się.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2022 o 10:17, WOjtas^ napisał:

Odpowiem sam sobie bo w końcu zadzwoniłem (odnośnie Włoch i aktywowania skipasów):

- covid pass we Włoszech ważny jest przez 6 miesięcy

- jeśli Twój covid pass ma więcej niż 6 miesięcy ALE JEST WAŻNY w twoim kraju (w PL - 9 miesięcy) to możesz z niego skorzystać pod warunkiem posiadania negatywnego testu PCR lub antygenowego (72 i 48h ważności).

- wówczas skipass aktywuje się w kasie (nie da się przez aplikację).

Jeśli covid pass ma więcej niż 9 miesięcy i w PL uznawany jest za nieważny to pozamiatane - nie da się.

A ten QR kod to się pokazuje wydrukowany na kartce w kasie tylko podczas zakupu karnetu czy codziennie przed wejściem na stok? Mój "paszport" kończy się w połowie wyjazdu i teraz mam zagwozdkę co robić?

Edytowane przez filiposki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/10/2022 at 7:43 PM, Ratrak said:

Nikt niczego nie wymaga, choć w np. sklepach wypada założyć maskę, by uszanować to, jak do tego podchodzą lokalesi.

W gondolach niektórzy zakładają, niektórzy nie. Na krzesłach nikt.

A paszporty Covid? Sprawdzają na wjeździe do Austrii, bo chyba już tylko do wjazdu są potrzebne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, tresor napisał:

A w ogóle były jakieś kontrole? Chyba nawet w czasie największej szajby nie stały na granicy patrole weryfikujące każdego wjeżdżającego. Jakieś wyrywkowe na drogach jak się miało pecha i tyle. No i oczywiście przy zakupie karnetu czy meldowaniu w hotelu.

Stały i sprawdzały każdy samochód!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wróciliśmy z Val Gardeny i Kronplatz.

Obostrzenia dalej aktywne.

Codziennie trzeba aktywować skipass w aplikacji lub w kasie.

Jeden ze znajomych miał green pass (paszport covidowy) starszy niż 6 miesięcy, ale w Polsce jeszcze ważny (<9 miesięcy) - jego skipasu nie dało sie aktywować w aplikacji tylko trzeba było u pracownika w okienku kasowym pokazując green pass + negatywny wynik testu (PCR ważny 72h, antygen 48h).

Maski FFP2 trzeba mieć przy sobie - na niektórych wyciągach często się czepiali, ale na większości wcale. Raz jacyś starsi ludzie poprosili nas o założenie masek w gondolce.

Pogodowo - w kratkę. Nieporównywalnie gorzej niż w styczniu (wrzucałem w tym temacie zdjęcia i krótką relację ze styczna tego roku) - zdecydowanie za ciepło. Przed wczoraj (środa 16.03) było apogeum i w cieniu na 2000m było ponad +10 stopni, a w słońcu ponad 20 - po prostu nie dało się jeździć. Nawet na czerwonych trasach trzebabyło się na kijach odpychać. Wcześniej niedziela-wtorek okej, ale też dodatnie temp. i tylko północne stoki nas ratowały (Saslong, Gran Risa, cała Arabba się przyzwoicie trzymały).

Ludzi też wielokrotnie więcej niż w połowie stycznia - nie było już prywatnego Saslonga i Gran Risy na kilka godzin. Kolejek do wyciągów dalej nie było (jakieś pojedyncze wyjątki się trafiły w porach "po śniadaniach hotelowych"), ale na samych trasach zdecydowanie tłoczniej albo nawet gęsto. 

Przy okazji poszukiwania dobrych warunków udało się niezły wynik zrobić - 72km na nartach w jeden dzień, w tym kółko Sella Ronda w jakieś 2 godziny.

No i zaliczyliśmy ciekawą atrakcję pogodową - pył z nad Sahary który w pół godziny zmienił kolory świata ;).

Kronplatz i Sella Ronda - warunki i zasady covidowe identyczne. Kronplatz na taką pogodę się wg mnie nie nadaje. Przy tych temperaturach konieczność ciągłej jazdy gondolkami w których jest piekarnik to katastrofa, a do tego 3/4 tras bardzo wystawione do słońca więc po godz. 10-11 zostały 3-4 północne trasy na których też było gęsto. Więc Kronplatz był pierwszy i ostatni raz :)

 

8A42C2A2-8D6D-4506-A2F8-2B212EFB5EED.jpeg

13CBA647-5F50-4F07-9B78-85DE613DC862.jpeg

Edytowane przez WOjtas^
  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2022 o 19:20, maxi69king napisał:

Cześć, czy jest ktoś w Austrii aktualnie ? Od 5 marca zmieniły się przepisy i zluzowano obostrzenia. Wymagają jeszcze maseczek FFP2 na wyciągach ? Jak to w praktyce wygląda w gondolach czy na krzesłach, w knajpach ?

 

 

W dniu 14.03.2022 o 14:45, MichalR napisał:

A paszporty Covid? Sprawdzają na wjeździe do Austrii, bo chyba już tylko do wjazdu są potrzebne?

Wróciłem w niedzielę z Nassfeld. Przez cały pobyt nikt ode mnie nie wymagał paszportów, zaświadczeń czy testów.  Przy wejściu do gondoli w pierwszy dzień maseczki miała nasza ekipa + 2-3 osoby ( w czasie ferii, w połowie lutego byłem w Bramberg am Wildkogel i bez maseczki do gondoli nie wpuszczali). Później na palcach 1 ręki mógłbym  policzyć osoby w maseczkach (zarówno w gondoli jak i na krzesłach).

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Austria przywraca obowiązek noszenia maseczek w pomieszczeniach, w związku z rosnącą liczba zakażeń:

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/koronawirus-austria-przywraca-obowiazek-noszenia-maseczek/bey746y

Minister zdrowia przyznał, że luzowanie nastąpiło zbyt wcześnie. Dyskutowane są uregulowania dotyczące zasad izolacji.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, brachol said:

Jestem teraz w Predazzo. Codzienna aktywacja skipassów. Sprawdzanie GP przy rejestracji w apartamencie, w knajpach. W gondoli pilnują maseczek FFP2, w sklepach i knajpach to samo. 

Dla odmiany w ub. tygodniu 3V we Francji. Covid nie istnieje, pozostały smętne plakaty i porzucone dyspensery.  W knajpach, sklepach, na wyciągach, w gondolach nikt niczego nie sprawdza, w maseczce co 20-30 osoba. W apartamencie to samo, żadnych paszportów, testów, itd. Groteskowe to by nie rzec głupie, jeszcze niedawno Macron wyzywał niezaszczepionych Francuzów, że nie są obywatelami, a dziś hulaj dusza, chociaż w wiadomościach podają info że ileś tam tysięcy zakażonych codziennie jest. W sumie i tak lepsze to, niż ten włoski zamordyzm :–), udawanie że nie popełniło się głupot wprowadzając bzdurne w większości restrykcje.

20220318_124141.jpg

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...