Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wyjazdy w Alpy obostrzenia, przepisy dotyczące COVID-19 ?


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 21.03.2022 o 21:37, brachol napisał:

Jestem teraz w Predazzo. Codzienna aktywacja skipassów. Sprawdzanie GP przy rejestracji w apartamencie, w knajpach. W gondoli pilnują maseczek FFP2, w sklepach i knajpach to samo. 

Bylem tydzien w dolomitisuperski, w porownaniu do poczatku sezonu bardzo zluzowali z obostrzeniami. Na poczatku sezonu wymagali maseczki, teraz przechodza spokojnie kominy lub inne nakrycia twarzy. Pilnuja tego tylko przy gondolach, na lawkach pelna dowolnosc. W knajpach na stoku ani razu nikt nic nie sprawdzal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.03.2022 o 11:17, tanova napisał:

Austria przywraca obowiązek noszenia maseczek w pomieszczeniach, w związku z rosnącą liczba zakażeń:

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/koronawirus-austria-przywraca-obowiazek-noszenia-maseczek/bey746y

Minister zdrowia przyznał, że luzowanie nastąpiło zbyt wcześnie. Dyskutowane są uregulowania dotyczące zasad izolacji.

Ciekawe jakie będą ostateczne wytyczne. Zmiany wchodzą od jutra a narazie jeszcze nic nie opublikowano, żadnych szczegółów. Do tego momentu od 5 marca nie było obowiązku maseczek, również w gondolach, wypożyczalniach i w knajpach. I faktycznie pełen luz, tylko starsi przeważnie Niemcy zakładali. Takie wieści z Serfaus-Fiss-Ladis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We Włoszech miejscowi sami się pilnują, niektórzy nie zdejmują masek nawet na zjazd, inne nacje (głównie Czesi i Polacy) mają większy luz. W kościele miejsca wyznaczone z dystansem, pilnują tego ludzie wyznaczeni, tylko rodziny mogą siedzieć razem w specjalnie opisanych ławkach. Generalnie nie odnosi się wrażenia, że dali już sobie spokój z covidem. Na stoku w Alpe Cermis nie sprawdzają GP natomiast w miasteczkach bez nie wpuszczają do knajp (przynajmniej do tych do których trafiliśmy). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wczoraj w Austrii (Zillertal) nie wymagali niczego, masek również w gondolach czy sklepach (chociaż na oficjalnych stronach niby był wymóg w sklepach spożywczych czy środkach komunikacji). Mają faktycznie wrócić we wszystkich pomieszczeniach, choć szczegółów mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po perypetiach Covidowych jesteśmy akurat w dolinie Paznaum. Dużym plusem był brak konieczności robienia testu dla dziecka 12+ aby wjechać.Tutaj jakby wszystko zmienione o 180 stopni brak maseczek, Covid jakby odwołany. Po stronie CH jak i A ludzie w knajpach kompletny brak obostrzeń. Ale tak wogóle to klawo jest!!! Parę zdjęć z Ischgl.

P1420409.JPG

P1420416.JPG

P1420402.JPG

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam wszystkich forumowiczów.

Jestem po bardzo nieudanym wyjeździe do Val di Sole na przełomie marca i kwietnia. Nieudanym, bo w zasadzie zakończonym już w drugim dniu bardzo poważnym wypadkiem mojego ojca. Na niebieskiej trasie z Groste w Madonna di Campiglio, przy idealnych warunkach został staranowany przez rozpędzonego snowbordzistę. Niestety konieczny był transport helikopterem do szpitala, gdzie zapadł "wyrok": złamany kręgosłup na odcinku szyjnym, konieczna operacja w zasadzie ratująca życie, bo bez niej nie był w stanie oddychać samodzielnie i nie wiadomo czy stanie na nogi. Koszmar. 1,5 tygodnia minęło (cały czas tu jestem z ojcem), najgorszy scenariusz na szczęście się nie potwierdził, ale do sprawności to jeszcze bardzo daleko. I teraz z mojej strony pytanie: czy ktoś może polecić jakichś dobrych, sprawdzonych prawników, którzy podjęliby się poprowadzenia sprawy odszkodowania od sprawcy? Z raportu carabinieri, który otrzymałem wynika, że świadek zdarzenia wezwał pomoc i zeznał, iż sprawcą ewidentnie był włoski snowbordzista, który z impetem wjechał w mojego ojca. Nie mam kompletnie doświadczenia w tego typu sprawach (i nikomu nie życzę tego, co przechodzi rodzina w takich momentach!) ale pojawia się nadzieja na rozpoczęcie żmudnej rehabilitacji, która z całą pewnością będzie kosztowna. Chciałbym, żeby to sprawca wypadku pokrył te koszty. Będę bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie.

Edytowane przez filiposki
  • Sad 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, filiposki napisał:

Witam wszystkich forumowiczów.

Jestem po bardzo nieudanym wyjeździe do Val di Sole na przełomie marca i kwietnia. Nieudanym, bo w zasadzie zakończonym już w drugim dniu bardzo poważnym wypadkiem mojego ojca. Na niebieskiej trasie z Groste w Madonna di Campiglio, przy idealnych warunkach został staranowany przez rozpędzonego snowbordzistę. Niestety konieczny był transport helikopterem do szpitala, gdzie zapadł "wyrok": złamany kręgosłup na odcinku szyjnym, konieczna operacja w zasadzie ratująca życie, bo bez niej nie był w stanie oddychać samodzielnie i nie wiadomo czy stanie na nogi. Koszmar. 1,5 tygodnia minęło (cały czas tu jestem z ojcem), najgorszy scenariusz na szczęście się nie potwierdził, ale do sprawności to jeszcze bardzo daleko. I teraz z mojej strony pytanie: czy ktoś może polecić jakichś dobrych, sprawdzonych prawników, którzy podjęliby się poprowadzenia sprawy odszkodowania od sprawcy? Z raportu carabinieri, który otrzymałem wynika, że świadek zdarzenia wezwał pomoc i zeznał, iż sprawcą ewidentnie był włoski snowbordzista, który z impetem wjechał w mojego ojca. Nie mam kompletnie doświadczenia w tego typu sprawach (i nikomu nie życzę tego, co przechodzi rodzina w takich momentach!) ale pojawia się nadzieja na rozpoczęcie żmudnej rehabilitacji, która z całą pewnością będzie kosztowna. Chciałbym, żeby to sprawca wypadku pokrył te koszty. Będę bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie.

Ten snowboardzista musiał mieć (zgodnie z obowiązującymi od stycznia we Włoszech przepisami) polisę OC. Jeżeli masz dane sprawcy, to proponuję skontaktować się z jego ubezpieczycielem. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.04.2022 o 12:38, filiposki napisał:

Witam wszystkich forumowiczów.

Jestem po bardzo nieudanym wyjeździe do Val di Sole na przełomie marca i kwietnia. Nieudanym, bo w zasadzie zakończonym już w drugim dniu bardzo poważnym wypadkiem mojego ojca. Na niebieskiej trasie z Groste w Madonna di Campiglio, przy idealnych warunkach został staranowany przez rozpędzonego snowbordzistę. Niestety konieczny był transport helikopterem do szpitala, gdzie zapadł "wyrok": złamany kręgosłup na odcinku szyjnym, konieczna operacja w zasadzie ratująca życie, bo bez niej nie był w stanie oddychać samodzielnie i nie wiadomo czy stanie na nogi. Koszmar. 1,5 tygodnia minęło (cały czas tu jestem z ojcem), najgorszy scenariusz na szczęście się nie potwierdził, ale do sprawności to jeszcze bardzo daleko. I teraz z mojej strony pytanie: czy ktoś może polecić jakichś dobrych, sprawdzonych prawników, którzy podjęliby się poprowadzenia sprawy odszkodowania od sprawcy? Z raportu carabinieri, który otrzymałem wynika, że świadek zdarzenia wezwał pomoc i zeznał, iż sprawcą ewidentnie był włoski snowbordzista, który z impetem wjechał w mojego ojca. Nie mam kompletnie doświadczenia w tego typu sprawach (i nikomu nie życzę tego, co przechodzi rodzina w takich momentach!) ale pojawia się nadzieja na rozpoczęcie żmudnej rehabilitacji, która z całą pewnością będzie kosztowna. Chciałbym, żeby to sprawca wypadku pokrył te koszty. Będę bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie.

Napisałeś "włoski snowboardzista", więc rozumiem, że personalia sprawcy ustalone? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 10.04.2022 o 11:51, lski@interia.pl napisał:

Napisałeś "włoski snowboardzista", więc rozumiem, że personalia sprawcy ustalone? 

Tak, personalia są ustalone i dysponuję nimi w raporcie policyjnym. Jeśli chodzi o ubezpieczyciela to jest informacja, że jest to ubezpieczenie razem ze skipassem. Martwi mnie jednak to, że w tymże raporcie w zakresie odpowiedzialności jest  wpisane "concorso di colpa" co należy chyba rozumieć jako współodpowiedzialność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, filiposki napisał:

Tak, personalia są ustalone i dysponuję nimi w raporcie policyjnym. Jeśli chodzi o ubezpieczyciela to jest informacja, że jest to ubezpieczenie razem ze skipassem. Martwi mnie jednak to, że w tymże raporcie w zakresie odpowiedzialności jest  wpisane "concorso di colpa" co należy chyba rozumieć jako współodpowiedzialność.

Daj znać,jak rozwija się sprawa.Dobrze,że sprawca znany,wygląda,że też musiał mieć OC.Pewnie czeka Was przepychanka między ubezpieczeniami o ustalenie odpowiedzialności.Jeżeli w zakresie ubezpieczenia masz "pomoc prawną",zwłaszcza w obliczu tego sformułowania z raportu o współodpowiedzialności trzeba walczyć o jej precyzjne sformułowanie.To z raportu wygląda na wstepną ocenę karabinierów,przy tak poważnych obrażeniach ,jeśli nie zaakceptujecie werdyktu,sprawa pójdzie do sądu.Szukanie dobrego prawnika wskazane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, marcinn napisał:

Jeśli chodzi o obostrzenia to w Austrii tylko maski FFP2 ale ogólnie obsługa nie sprawdza natomiast we Włoszech bez tej maski nie wpuszczali do gondoli. Żadnych weryfikacji do karnetów czy restauracji.

@piter100,,W Solden zero jakichkolwiek obostrzeń, praktycznie nikt nigdzie nie ma maseczki, jest tak jak za starych dobrych czasów. Nawet żarcie w mojej ulubionej knajpie jest takie samo 😜"

 

Obostrzenia w Austrii aktualizacja 19.04.2022

Przy wjeździe do Austrii dalej obowiązuje zasada 3G (należy przedłożyć zaświadczenie o szczepieniu, wyleczeniu lub negatywny wynik testu). Podczas pobytu w Austrii (w hotelu, restauracji, muzeum itp.) nie jest już potrzebne zaświadczenie.

Od soboty, 16 kwietnia stosowanie maski FFP2 jest obowiązkowe tylko w szczególnych sytuacjach. Zasada 3G obowiązuje już tylko przy wjeździe, ale nie podczas pobytu.

Obowiązek zasłaniania ust i nosa za pomocą maski FFP2 tylko w środkach transportu publicznego, w sklepach z artykułami pierwszej potrzeby (np. apteka, supermarket). 
Brak wymogu stosowania maski FFP2 w autokarach i kolejkach linowych;
koniec z zasadą 3G w gastronomii nocnej i na imprezach.

https://www.austria.info/pl/informacje-ogolne/pozostancie-zdrowi/zasady-wjazdu-do-austrii

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, lski@interia.pl napisał:

Daj znać,jak rozwija się sprawa.Dobrze,że sprawca znany,wygląda,że też musiał mieć OC.Pewnie czeka Was przepychanka między ubezpieczeniami o ustalenie odpowiedzialności.Jeżeli w zakresie ubezpieczenia masz "pomoc prawną",zwłaszcza w obliczu tego sformułowania z raportu o współodpowiedzialności trzeba walczyć o jej precyzjne sformułowanie.To z raportu wygląda na wstepną ocenę karabinierów,przy tak poważnych obrażeniach ,jeśli nie zaakceptujecie werdyktu,sprawa pójdzie do sądu.Szukanie dobrego prawnika wskazane...

Poczekamy na zakończenie procesu leczenia i rehabilitacji (choć częściowej) i wtedy rzeczywiście będziemy szukali pomocy prawnej, bo bez tego chyba się nie obejdzie. Może ktoś na forum kogoś poleci, zobaczymy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
W dniu 20.04.2022 o 09:41, surfing napisał:

Obostrzenia w Austrii aktualizacja 19.04.2022

Przy wjeździe do Austrii dalej obowiązuje zasada 3G (należy przedłożyć zaświadczenie o szczepieniu, wyleczeniu lub negatywny wynik testu). Podczas pobytu w Austrii (w hotelu, restauracji, muzeum itp.) nie jest już potrzebne zaświadczenie.

Od soboty, 16 kwietnia stosowanie maski FFP2 jest obowiązkowe tylko w szczególnych sytuacjach. Zasada 3G obowiązuje już tylko przy wjeździe, ale nie podczas pobytu.

Obowiązek zasłaniania ust i nosa za pomocą maski FFP2 tylko w środkach transportu publicznego, w sklepach z artykułami pierwszej potrzeby (np. apteka, supermarket). 
Brak wymogu stosowania maski FFP2 w autokarach i kolejkach linowych;
koniec z zasadą 3G w gastronomii nocnej i na imprezach.

Obostrzenia w Austrii aktualizacja 16.05.2022

Od 16 maja 2022 roku nie jest już wymagany dowód 3G przy wjeździe do Austrii.

Dalej obowiązkowa maska dla dorosłych i dzieci od 6 lat na dworcach, lotniskach i  w sklepach.

austria.info

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Austria. Przestaje obowiązywać nakaz noszenia masek w sklepach, bankach, aptekach i komunkacji - ale tylko przejściowo, do końca sierpnia. Potem "się zobaczy".... 
Wyjątkiem pozostaje Wiedeń tu bez zmian. 

Pozdrawiam znad Adriatyku, na lotniskach i na miejscu bez jakichkolwiek obostrzeń. 

IMG_20220601_110226_copy_1152x864.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...