Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Trwałość nart się różni ?


mario33

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak opinia innych, ale ja mam wrażenie, że jakość i trwałość nart potrafi znacznie różnić się pomiędzy producentami. Wiem, banał i „oczywista oczywistość” ale wytłumaczę o co mi chodzi.

Ogladam wiele używanych nart, chcąc kupić ciekawą parę. I na moje oko stan nart nie zawsze zależy od sposobu użytkowania, często stan jest pochodną jakości sprzętu. I ta różnica nie zależy bynajmniej od renomy producenta. Oglądam np wiele produktów Atomic i to jest zgroza jak często jest mocno ukruszony laminat na brzegach, przy czym np wiązania są wyraźnie mało używane. A jak patrzę na narty Stockli, Elan czy nawet Volkl to jest w miarę równe zużycie całości, ślizgi, laminat i wiązania są w podobnym stanie zużycia.

Mam zwidy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Mitek napisał:

A kto normalny patrzy na laminat???

Może opiszę proces zakupu nart używanych, rozpoczynany zdalnie :)

1. widzimy narty w necie, prosimy o dokładniejsze fotki.

2. Oglądając fotki zwracamy szczególną uwagę na uszkodzenia krawędzi. Większe uszkodzenia laminatu mogą zwiastować większe (głębsze) problemy z krawędzią i często tak jest.

3. Wątpliwe miejsca staramy się wyjaśnić ze sprzedającym, albo osobiście albo, jeżeli na odległość to jedyny sposób, przez dodatkowe fotki i rozmowę.

4. Jak ufamy sprzedawcy to kupujemy. Jeżeli troszkę podkoloryzował - zwracamy.

Coś opuściłem ? ;) 

I teraz, jak oglądam sporo takich egzemplarzy gdzie odłupany jest laminat to w wielu miejscach jest uszkodzona głębiej narta - albo za jednym zamachem, albo wtórnie (odsłonięta krawędź łatwiej ulega uszkodzeniu). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ile nart używanych kupiłeś w życiu i czy kiedyś się naciąłeś?

Ja jak kupuje nartę to jak już sprawdzę (wystarczy 30-45 sek), że wszystko z nią OK, to modlę się aby była pokiereszowana z wierzchu - znakomicie się wtedy negocjuje.

Pozdr

PS

A prawda jest taka:

Nie kupuje się nart, których nie mogę dotknąć chyba, że może ich dotknąć ktoś komu jeżeli chodzi o znajomość tematów narciarskich ufam.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, mario33 napisał:

2. Oglądając fotki zwracamy szczególną uwagę na uszkodzenia krawędzi. Większe uszkodzenia laminatu mogą zwiastować większe (głębsze) problemy z krawędzią i często tak jest.

totalna bzdura...

9 minut temu, mario33 napisał:

3. Wątpliwe miejsca staramy się wyjaśnić ze sprzedającym, albo osobiście albo, jeżeli na odległość to jedyny sposób, przez dodatkowe fotki i rozmowę.

4. Jak ufamy sprzedawcy to kupujemy. Jeżeli troszkę podkoloryzował - zwracamy.

Coś opuściłem ? ;) 

Jak masz ochotę to mogę Ci sprzedać przez internet narty w idealnym stanie z ,,kaczymi dziobami,, :P Podziwiam ludzi co kupują używki przez internet....

10 minut temu, mario33 napisał:

I teraz, jak oglądam sporo takich egzemplarzy gdzie odłupany jest laminat to w wielu miejscach jest uszkodzona głębiej narta - albo za jednym zamachem, albo wtórnie (odsłonięta krawędź łatwiej ulega uszkodzeniu).

Dobra narta ma budowę ,,sandwich,, a w niej od laminatu do krawędzi jest przynajmniej 2-3mm z przodu i z tyłu.

Kupując narty musisz wiedzieć, że już fabrycznie nowe narty w zależności od producenta mogą i to znacznie różnić się grubością krawędzi i ślizgu. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...