Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Buty Atomic


daffyx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od niedawna tj 3 lat zaczołem przygodę z nartami. Dotąd miałem bardzo miękkie buty więc postanowiłem że czas na zmianę. Rozważam buty Atomic hawx prime flex 90, Atomic hawx plus 90 oraz Atomic hawx magna 100. Czym te buty właściwie się różnią? Magna ma szerszą skorupę a czy pozatym są jakieś istotne różnice ? Szczególnie między Prime i Plus (dostępny w go sport). Proszę o rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hawx Plus to jakiś dziwny "pozakatologowy" but. Być może coś dla wypożyczalni, albo konkretnej sieci sklepów. Nie ma o nim prawie w ogóle informacji, szczególnie oficjalnych, więc przez internet nie idzie ocenić czym się różni.

Prime i Magna różnią się szerokością skorupy, tak jak napisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. prawdopodobnie zdecyduje się na prime ale mam jeszcze jedno pytanko. Atomic Hawx prime z tego co doczytałem ma możliwość dopasowania po wygrzaniu w jakimś specjalnym piecu. Czy jest to opcja tylko jeśli coś bedzie uwierać etc. czy należy obowiązkowo wykonać takie termodopasowanie? czy zakup takich butów przez internet ma więc sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, daffyx napisał:

Rozważam buty Atomic hawx prime flex 90, Atomic hawx plus 90 oraz Atomic hawx magna 100. Czym te buty właściwie się różnią?

Chyba tam były Ultra . Różnią się przede wszystkim szerokością od 98mm do 102mm z tego co pamietam. (Sam ostatnio zainwestowałem w Prime  -świetne buty!)
90 czy 100 flex bym odpuścił szkoda kasy żeby po sezonie kupować większy flex skup się od 120 minimum. I nie słuchaj ekspertów sklepowych ze wystarczający flex dla początkującego i ten cały farmazon szkoda kasy.

 

41 minut temu, AndKur napisał:

Zakup butów narciarskich na podstawie opisów, bez przymierzania to loteria i nie ma sensu. 

Tak jak wyżej ,przymierz a następnie szukaj w sieci odpowiedniej okazji.  
 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwe dobranie buta jest kluczowe, nawet za cenę nie do końca perfekcyjnego wyboru nart. Są dwie sprawy: sztywność buta i rozmiar. O ile fleks można sobie teoretycznie dobrać po umiejętnościach i wadze, i płci, to wielkość trzeba sprawdzić z nogą w bucie. Każdy inny sposób dobrania buta daje mikre szanse na właściwy dobór będący wtedy w sumie przypadkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MamMam 120 Hawx ultra,

https://www.skionline.pl/sprzet/buty-narciarskie,17-18,atomic,hawx-ultra-120,6552.html

Buty kupiłem w Częstochowie (sklep polecany tutaj przez innych użytkowników) , także był dylemat Prime czy Ultra ... Dzięki pracownikowi wybrałem Ultra i po personalizacji but idealnie dopasowany. Pracownik polecał Ultra ze względu na łatwiejsze ich formowanie i to się sprawdziło . But jest bardzo wygodny i jak dla mnie ciepły (przy -10 skarpety Sidas ULTRA THIN SOCKS) . 

Wcześniej miałem Hawx 100 i nowy model po personalizacji zdecydowanie wygodniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, daffyx napisał:

Czy jest to opcja tylko jeśli coś bedzie uwierać etc. czy należy obowiązkowo wykonać takie termodopasowanie? czy zakup takich butów przez internet ma więc sens?

Dopasowanie jest po to żeby pozbyć się problematycznych miejsc. Jeśli but pasuje, to nie trzeba tego robić.

Czy zakup przez internet ma sens? Ma jeśli bierzesz pod uwagę, że będziesz musiał je odesłać jak nie będą pasować. Jeśli to dla Ciebie nie problem, to możesz kupić przez internet. Tak jak mówią koledzy, najlepiej wybrać się do dobrego sklepu stacjonarnego i pomierzyć kilka różnych modeli. Jeśli któryś Ci super podpasuje to sprawdź w necie po ile chodzi i ponegocjuj ze sklepem, a nuż Ci sprzedadzą za tyle samo, a nie będziesz czuł się nie fair wobec nich.

@Victor słusznie zauważa, że flex 90 to dosyć mało, ale nie wiemy nic o Twojej jeździe. Jak dużo jeździsz na nartach? Umiałbyś się ocenić wg. forumowej skali? Ile ważysz? Może lepiej zainwestować w buty 110-130 na długie lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche się boje tych flexów 120 i wyższych, waże 85 kg. Jak dotąd tylko polskie góry. W butach Dalbello  o flex 80 czułem się jak w gumiakach, więc pomyślałem żeby zainwestować w trochę twardsze i może lepiej dopasowane. Faktycznie po przeczytaniu wszystkich sugestii, najprawdopofobniej skorzystam z pomocy w sklepie stacjonarnym. Dziękuje wszystkim za opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@daffyx Przy Twojej wadze 110 to naprawdę minimum, jeśli zamierzasz się rozwijać narciarsko i sporo jeździć. Jesli buty 80 były dla Ciebie za miękkie (choć zgaduję, że po prostu były źle dopasowane) to w 90 nie poczujesz różnicy.

Na buty w zakresie 110-130 wydasz więcej i w tej chwili Cię to pewnie zaboli, ale poczujesz dużą różnicę i ułatwią Ci one dalszą naukę. Tylko koniecznie dobierz je z pomocą eksperta (nikt nie mówi, że musisz od niego potem kupić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, daffyx napisał:

Troche się boje tych flexów 120

 🤔 czego się boisz? 
 

...wszystko co jest poniżej 120 to czysty marketing,wyciąganie kasy,tyle mam do powiedzenia Choć jestem początkującym . Sam kupiłem pierwsze buty Tecnica Mach1 MV 100 i po sezonie zamieniłem na Atomic Prime 120S . Różnica olbrzymia .Atomic ma dobry patent pochylenia cholewki  13,15,17 stopni. A do tego mega wygodny but. Przymierzałem masę obuwia zanim kupiłem druga pare .


 Tecnica mogę z chęcią  sprzedać gdyby ktoś chciał rozmiar 27.5 😉 do odebrania w Wawie. 
 

Twardy but to prawidłowa postawa ! Ktoś mądry na tym forum napisał i ja podpisuje się pod tym zdaniem.

 

pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Faktycznie te flexy to nie oddają prawdy między markami. .... już tylko podczas "spaceru" po sklepie zauważyłem że Dalbello flex 90 to coś jak Atomic 110. ....wybieranie przez internet kompletnie nie ma sensu. Okazuje się że wszystkie nieprzyjemne dotychczasowe doświadczeni z twardymi butami to prawdopodobnie tylko wina źle dobranego rozmiaru. ...jeszcze nie kupione ale chyba wybór padnie na Atomic Hawax Prime 110 S. U mnie doskonale trzymają niejako kształtem, nie trzeba nawet zaciskać mocno klamer a stopa jest stabilna. Wcześniej klamry na max.  teraz rozmiar mniejsze a komfort zupełnie inny.....sposób zapinania- kolejność....Naprawdę warto się przejść do sklepu stacjonarnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Jako że w związku z nieczynnymi hotelami moja pierwsza wyprawa na stok trochę się opóźni przymierzyłem  jeszcze kilka par co utwierdziło mnie w przekonaniu że jeśli chodzi o wygodę but Atomic Hawx prime 110 s okazał się najwygodniejszy(mam je już w domu ale jeszcze nie używane nie formowane i mogę wymienić) i jednocześnie najlepiej dopasowany , ale po dokładnym mierzeniu i odpowiednim zapięciu okazało się że poparzenie buty były o 2 rozmiary większe od tych, poprzednie były jakoś bez większego zastanowienia kupione bez rad kogokolwiek. Gdy było luźno zaciskałem klamry coraz ciaśniej i myślałem że tak ma być. Ostatnio jednak podczas troszkę dynamiczniejszej jazdy w tych butach o flexie 80 poczułem się jak w kapciach  stąd pomysł zmiany butów na sztywniejsze. Teraz już wiem że odczucia były zafałszowane poprzez źle dobrany rozmiar. Trudno dokładnie określić poziom umiejętności, ale myślę że gdzieś po środku poziomu średniozaawansowany waga aktualnie 83 kg. Jak byście określili dla kogo są buty które wymieniłem czy nie będzie to męka jednak na tym poziomie umiejętności, jednocześnie nie chciał bym zmieniać butów co roku a chcę się rozwijać . Te są bardzo wygodne , dopasowanie jest jak taki solidny uścisk dłoni :)Może ktoś używał podobnego modelu , jest tam możliwość +- 10 flex i zmiana pochylenia ale nie wiem jak to w praktyce wygląda czy obniżenie twardości w praktyce daje jakieś realne odczucia. Za każdą radę będę wdzięczny i z góry dziękuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

... jestem po pierwszych testach nowych butów Atomic Hawx Prime 110 S. Może komuś się przyda więc podzielę się opinią. Mimo iż w sklepach raczej sugerowali żeby( przy moich parametrach i opisanych umiejętnościach) brać  flex 90  słuchając rady m.i. @Tatita i @Victor (dzięki) zdecydowałem się na 110. Pierwsze 2 godziny w nowych butach to była jakaś masakra nie mogłem nawet w nich wystać. Po tym czasie stopa zaczęła się układać w bucie i z każdym zjazdem było już coraz lepiej a po około 5 godzinach było już naprawdę super. Buty bardzo dobrze się dopasowały , nie miałem wrażenia żeby były za twarde. Także potwierdzam i ja podstawa to dobrze dobrany rozmiar , a wysokich flexów nie należy się bać. Pozdrawiam - dzięki jeszcze raz za wszystkie rady.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, daffyx napisał:

Po tym czasie stopa zaczęła się układać w bucie i z każdym zjazdem było już coraz lepiej a po około 5 godzinach było już naprawdę super.

Jak Ci się stopa ułożyła do buta, to teraz czas zakupić nowe buty do chodzenia 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...