Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - sezon 2020/21


Gerald

Rekomendowane odpowiedzi

Jak on niby bedzie chciał zabronić mi wyjazdu na narty do Austrii czy Włoch? na granicy nie beda wypuszczac samochodów z nartami w bagażniku? w Polsce to b. proste - nie pozwolą na otwarcie hotelów pensjonatów i apartamentów to turysta nie pojedzie. Nawet jak bedzie metr sniegu. Nie zazdroszczę operatorom ON bo nue bardzo wiadomo teraz - naśnieżać na drugą połowe stycznia czy odpuszczać sezon i isc po dotację do Mateuszka.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, unky napisał:

Jak on niby bedzie chciał zabronić mi wyjazdu na narty do Austrii czy Włoch? na granicy nie beda wypuszczac samochodów z nartami w bagażniku? w Polsce to b. proste - nie pozwolą na otwarcie hotelów pensjonatów i apartamentów to turysta nie pojedzie. Nawet jak bedzie metr sniegu. Nie zazdroszczę operatorom ON bo nue bardzo wiadomo teraz - naśnieżać na drugą połowe stycznia czy odpuszczać sezon i isc po dotację do Mateuszka.com

Moze zamknąć granice i zasadniczo po wyjezdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, wojgoc napisał:

A podstawa prawna jaka?

Pandemia narodowa czy kolejne rozporządzenie?

Przecież granice były już zamykane - jeżeli nie wystarczy rozporządzenie, to mogą póki co PiS dysponuje większością sejmową, aby przegłosować ustawę. Niezależnie od słów Morawieckiego, to póki co może się też okazać, że niekoniecznie muszą nas specjalnie "chcieć" sami Austriacy. Polska na tle Europy nie prezentuje się różowo ze swoimi statystykami, a niekoniecznie - wbrew temu co większość z nas sądzi - nasza obecność jest aż tak wielkim wkładem dla ekonomii kurortów austriackich. Dzisiaj to sobie możemy spekulować, ale "coś" dzisiaj między wierszami zapowiedziano. Pytanie co?

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, unky napisał:

Zamknąć granicę na wyjazd? Niby jak?

Bez jaj - poważnie pytasz? - przecież w marcu/kwietniu zamknęli wiele przejść granicznych i nie dało się przez nie fizycznie przejechać. Wystarczy sprawę rozciągnąć na wszystkie przejścia i co będziesz próbował przejechać "na przebój"?

Żeby nie było - bo się coś nerwowo robi - ja nie jestem żadnym zwolennikiem zamykania granic. Pytałeś - jak Cię mogą powstrzymać przed wyjazdem, to Ci odpowiedziałem, że ot choćby tak. Nie mówiąc o tym, że jak się sytuacja zaostrzy, to wyobrażam sobie po prostu ograniczenia państw sąsiednich w stosunku do osób z Polski. Znów - jakoś strasznie się nie trzeba cofać pamięcią, bo na wiosnę jeżeli dobrze pamiętam, to Czesi i Słowacy się od nas odcięli. My nie chcieliśmy wpuszczać nikogo z zewnątrz - nawet była afera, że obywatele tzw. Republik Nadbałtyckich - zostali odcięci na polskiej granicy od możliwości powrotu do kraju...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Cosworth240 napisał:

Przecież granice były już zamykane - jeżeli nie wystarczy rozporządzenie, to mogą póki co PiS dysponuje większością sejmową, aby przegłosować ustawę. Niezależnie od słów Morawieckiego, to póki co może się też okazać, że niekoniecznie muszą nas specjalnie "chcieć" sami Austriacy. Polska na tle Europy nie prezentuje się różowo ze swoimi statystykami, a niekoniecznie - wbrew temu co większość z nas sądzi - nasza obecność jest aż tak wielkim wkładem dla ekonomii kurortów austriackich. Dzisiaj to sobie możemy spekulować, ale "coś" dzisiaj między wierszami zapowiedziano. Pytanie co?

Wystarczy, że wprowadzą obowiązek kwarantanny dla osób powracających z "obszaru ryzyka", tak jak to zrobili teraz Niemcy i zostawią tylko kilka dobrze pilnowanych przejść granicznych. Nie muszą fizycznie zamykać granic.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne. Pozamykają granice. Ludzie naprawdę zluzujcie. Mateuszek kłamie jak najęty - ktoś mu napisał o tej Austrii i Włoszech i Szwajcarii bo tam pewnie był a ten to chlapnął na konferencji. Ilu Polaków jeżdzi do Szwajcarii? Już samo to śmierdzi bąkiem puszczonym przez kłamczucha na konferencji. Dużo wiecej osób jeździ do Czech i na Słowację niż do Szwajcarii na narty gdzie jest pieruńsko drogo.

Co do zamykania granic na wiosnę to cała Europa w panice się zamykała więc proszę nie porównywać tego okresu do teraz. Zamkniecie granic żeby nikt przypadkiem na narty nie pojechał jest debilizmem jakich mało. Jakby to był pępek świata - wyjazdy za granicę na narty. Lodu, lodu na głowę proszę....

Ps. A tak podsumowując to kłamczuchowi Matołuszkowi nie ma co wierzyć w żadne ale żadne słowo a tym bardziej w słowo definiujące stan za dobry miesiąc.

Edytowane przez unky
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, unky napisał:

Ilu Polaków jeżdzi do Szwajcarii? Już samo to śmierdzi bąkiem puszczonym przez kłamczucha na konferencji. Dużo wiecej osób jeździ do Czech i na Słowację niż do Szwajcarii na narty gdzie jest pieruńsko drogo.

Jak się dobrze poszuka i znajdzie oferty na skipassy i dobre cenowo noclegi to można jeździć w Szwajcarii w podobnych cenach lub taniej niż w Czechach czy na Słowacji, nie mówiąc już o Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, tanova napisał:

Wystarczy, że wprowadzą obowiązek kwarantanny dla osób powracających z "obszaru ryzyka", tak jak to zrobili teraz Niemcy i zostawią tylko kilka dobrze pilnowanych przejść granicznych. Nie muszą fizycznie zamykać granic.

Zimą Austria to nie będzie obszar ryzyka. Co najwyżej to my bedziemy obszarem ryzyka.

Po to teraz Austria wprowadza totalny lockdown żeby w sezonie zimowym pokazać że mają mało zakażeń zeby zachęcić turystów do przyjazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, pawelb91 napisał:

Jak się dobrze poszuka i znajdzie oferty na skipassy i dobre cenowo noclegi to można jeździć w Szwajcarii w podobnych cenach lub taniej niż w Czechach czy na Słowacji, nie mówiąc już o Polsce.

No mi się to nigdy nie udawało porównując tą samą klasę noclegów bo nie sposób porównywać hotel 5*z basenem i spa w Polsce ze zwykłym 3* bez Spa w Szwajcarii. Robiąc takie porównania to i w Szwajcarii może być taniej niż w PL ale takie porównanie jest bez sensu. Co do cen skipassów to pełna zgoda. Niestety dużo gorzej czyli drożej wyjdzie w Szwajcarii oferta gastro na stokach i tutaj różnica jest kolosalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, unky napisał:

Zimą Austria to nie będzie obszar ryzyka. Co najwyżej to my bedziemy obszarem ryzyka.

Po to teraz Austria wprowadza totalny lockdown żeby w sezonie zimowym pokazać że mają mało zakażeń zeby zachęcić turystów do przyjazdu.

My tak na prawdę cały czas jesteśmy obszarem ryzyka, bo nikt nad niczym nie panuje. 

  • Like 7
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, unky napisał:

No mi się to nigdy nie udawało porównując tą samą klasę noclegów bo nie sposób porównywać hotel 5*z basenem i spa w Polsce ze zwykłym 3* bez Spa w Szwajcarii. Robiąc takie porównania to i w Szwajcarii może być taniej niż w PL ale takie porównanie jest bez sensu. Co do cen skipassów to pełna zgoda. Niestety dużo gorzej czyli drożej wyjdzie w Szwajcarii oferta gastro na stokach i tutaj różnica jest kolosalna.

Chodziło mi o porównanie kwater prywatnych ze skipassami z przedsprzedaży. Wszelaka oferta gastro droższa kilka razy, ale można to obejść i nie korzystać. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Gerald napisał:

 

Dokładnie. Od lat.

A mogłem być w moim Krakowie mieszkańcem Austro-Węgier.....eh.

No tak, ja się zastanawiam, może by Szczecin zwrócić do macierzy :/ ... Generalnie też ich aktualnie Angela trzyma za twarz, ale przynajmniej opieka zdrowotna dobrze działa, zasady są jasne i czytelne, i mają Niemiaszki jakieś perspektywy na sezon narciarski.

Edytowane przez tanova
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, tanova napisał:

No tak, ja się zastanawiam, może by Szczecin zwrócić do macierzy :/ ... Generalnie też ich aktualnie Angela trzyma za twarz, ale przynajmniej opieka zdrowotna dobrze działa, zasady są jasne i czytelne, i mają Niemiaszki jakieś perspektywy na sezon narciarski.

Ja sobie właśnie czytam historyczną książkę prof. Wereszyckiego "Pod Berłem Habsburgów". Ów profesor przeżył trzy systemy - Austro-Węgry, II RP oraz PRL. Ponoć powiedział kiedyś że najlepiej żyło mu się w tym pierwszym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Gerald napisał:

 

Dokładnie. Od lat.

A mogłem być w moim Krakowie mieszkańcem Austro-Węgier.....eh.

Zastanowiłeś się co piszesz? Kim ty jesteś w Krakowie, eskimosem?  Jeśli tak, pamiętaj że z Austrii goniono ich wiele razy. Jestem załamany taką postawą. Mam nadzieję że to głupi żart. Kiedyś byliśmy mocarstwem w Europie, przez zdrajców utraciliśmy niepodległość. Po 123 latach udało się z trudem odzyskać na 20 lat wolność, później znów nas zniewolono. Trzydzieści lat temu znów się udało i jesteśmy wolni, możemy sami stanowić swoje prawo, politykę, stosunki z zagranicą. Tyle istnień zginęło dla tej wolności. Dziś wyjazd na narty jest dla niektórych więcej wart niż tożsamość narodowa! Ale bagno, ale gnój, ale upadek! 

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC pinned this temat
  • JC locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...