Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - sezon 2020/21


Gerald

Rekomendowane odpowiedzi

49 minut temu, Gerald napisał:

Pod Berłem Habsburgów"

 

14 minut temu, pawelb91 napisał:

Beskidzkie stacje na jednym skipassie z Tyrolskimi i Południowo Tyrolskimi :x

 

23 minuty temu, Ziemowit napisał:

Z Krakowa nad Lago di Garda bez przekraczania granicy

Norblin_-_wieszanie_zdrajcow.jpg.58581f7f878e5cff8a56af57f4ef8d83.jpg

 

wieszanie zdrajców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, WojtekM napisał:

Ale poczucie humoru!

Z pewnych rzeczy nie sposób żartować. Może ty umiesz, ja nie. Jak patrzę na groby moich przodków spalonych żywcem, zastrzelonych przez Niemców, zamordowanych za harcerstwo w obozie koncentracyjnym, umierających po eksperymentach medycznych w obozie.  Pamiętam opowieści pradziadka o wojnie na bagnety, bo obcy, znienawidzony jaśniepan na front wysłał  żeby za niego walczyć. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Bumer napisał:

Zastanowiłeś się co piszesz? Kim ty jesteś w Krakowie, eskimosem?  Jeśli tak, pamiętaj że z Austrii goniono ich wiele razy. Jestem załamany taką postawą. Mam nadzieję że to głupi żart. Kiedyś byliśmy mocarstwem w Europie, przez zdrajców utraciliśmy niepodległość. Po 123 latach udało się z trudem odzyskać na 20 lat wolność, później znów nas zniewolono. Trzydzieści lat temu znów się udało i jesteśmy wolni, możemy sami stanowić swoje prawo, politykę, stosunki z zagranicą. Tyle istnień zginęło dla tej wolności. Dziś wyjazd na narty jest dla niektórych więcej wart niż tożsamość narodowa! Ale bagno, ale gnój, ale upadek! 

Tym tokiem myślenia szybko można zabrnąć do stwierdzenia, że dzisiejsze Niemcy należy szczerze nienawidzić za ich nazistowką przeszłość i zbrodnie jakich kononały w czasie II Wojny Światowej. Myślę, że zupełnie nie tędy droga.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bumer przestań się pieklić bo jak zmarli widzą jak w tej wolności się prowadzimy to nie jeden w grobie się przewraca. U mnie też w rodzinie Niemcy sporo namieszali rozstrzelaniami. Jeszcze mi napisz, że nie chciał byś tak poukładanej Polski jak to jest w Austrii czy tego typu krajach. Raczej o to chodzi i tyle. Mojej mamie Niemcy rozstrzelali pod Krakowem ojca, który wpadł w masowej łapance. Żyje już 80 lat i jak parę lat temu z powagą powiedziała nie obraziła by się gdyby ktoś nami zarządzał bo się sami chyba do tego nie nadajemy. Smutne ale szczere i prawdziwe. A jak bym Ci napisał jak się wiele osób zachowuje w stosunku do innych to byś nie uwierzył. Ja sam w tym roku przeżyłem szok jak można pod kimś aż do tego stopnia ryć, donosić i sprzedawać za srebrniki. Jeszcze dziś mnie zwija z obrzydzenia a to już z pół roku to się domyśl jaka była skala. 

Edytowane przez Author
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Planujemy rozwiązania prawne, które umożliwią wprowadzenie ograniczeń w przemieszczaniu się. Proszę nie planować żadnych wyjazdów, żadnych nart w Austrii czy we Włoszech - tak odpowiedział premier Mateusz Morawiecki na pytanie o to, czy rząd planuje ograniczenia w przemieszczaniu się na święta. Jakie zmiany rząd wprowadza w obostrzeniach mających przeciwdziałać pandemii koronawirusa?

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/koronawirus-konferencja-prasowa-premiera-morawieckiego/kk1r7ge,79cfc278

W mojej ocenie, jedynym prawnym rozwiązaniem, jest wprowadzenie stanu klęski żywiołowej, a wiąże się z odszkodowaniami co wynika wprost z ustawy z dnia 22 listopada 2002r. o wyrównywaniu strat majątkowych wynikających z ograniczenia w czasie stanu nadzwyczajnego wolności i praw człowieka i obywatela. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..a wracając do tematu - 

Wczytajcie się w projekt tych nowych stref, w zasady w nich obowiązujące ..przecież z tym można zrobić wszystko... a Mateuszek tylko puścił dziś takie "niusy zwiadowcze" ..

..tak ze spokojnie - będzie dobrze .....(no chyba żeby nie😉)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Bumer napisał:

Zastanowiłeś się co piszesz? Kim ty jesteś w Krakowie, eskimosem?  Jeśli tak, pamiętaj że z Austrii goniono ich wiele razy. Jestem załamany taką postawą. Mam nadzieję że to głupi żart. Kiedyś byliśmy mocarstwem w Europie, przez zdrajców utraciliśmy niepodległość. Po 123 latach udało się z trudem odzyskać na 20 lat wolność, później znów nas zniewolono. Trzydzieści lat temu znów się udało i jesteśmy wolni, możemy sami stanowić swoje prawo, politykę, stosunki z zagranicą. Tyle istnień zginęło dla tej wolności. Dziś wyjazd na narty jest dla niektórych więcej wart niż tożsamość narodowa! Ale bagno, ale gnój, ale upadek! 

Ciekaw jestem jakich zdrajców masz na myśli? Konkretnie proszę.

Czy takich popaprańców podobnych do tych którzy dzisiaj nami rządzą ?

 

Edytowane przez MarioJ
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowa Gowina który udzielił w programie Gość wydarzeń 😕

Skoro branże turystyczna i hotelarska jest zamknięta, to jest oczywiste, że będzie to dotyczyć także wyciągów narciarskich - ogłosił w programie "Gość Wydarzeń" wicepremier Jarosław Gowin. Zapewnił, że premier dał mu "zielone światło" do pracy nad kolejną transzą pomocową dla biznesu.

 

  • Sad 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony ten kwik z Podhala czy Szczyrku mnie osobiście mocno drażni. Naprawdę sezon letni był solidny więc to becenie jest nie na miejscu. Kraków ma roczne obroty z turystyki na poziomie 13-14 mld zł a w tym roku to tylko lekko ponad 1 mld wyszło. Sąsiadka z recepcji sporego hotelu teraz siedzi i będzie siedzieć w domu a wcześniej nie było komu robić w tym hotelu. A te narzekają. I mam nadzieję, że jak nic się nie zmieni to ośrodki które w tej chwili śnieżą nie dostaną ani złotówki. Niech te pieniądze skoro tyle ich mają na marnotrawienie wody, energii popłyną właśnie do drobnych i małych przedsiębiorców. Szkółki, małe kwatery i tak dalej. To jest k..wa szczyt wszystkiego by po dzisiejszym dniu naśnieżać stoki. Już pomijam, że mamy listopad i kto wie czy to tak czy siak nie spłynie do choćby świąt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy Austria zamykała wyciągi i wprowadzała pełny lockdown (jakoś tak z początkiem listopada),

to jakoś nikt u nas nie trąbił głośno aby zrobić to samo i uratować sezon zimowy.

To tak dyskusyjnie napiszę.

Edytowane przez MarioJ
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC pinned this temat
  • JC locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...