Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - sezon 2020/21


Gerald

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, Lexi napisał:

..o jakich obostrzeniach mówisz?

Tak jest np. z hotelami - nie możesz mieszkać, ale są wyłączenia:
a) korzystających z tych usług w ramach podróży służbowej
b) będących zawodnikami korzystającymi z tych usług w czasie zgrupowań, treningów i współzawodnictwa sportowego. 

 

Czyli przyjedziesz do stacji, wraz z kupnem karnetu zapiszesz się do lokalnego klubu sportowego oraz wpiszesz się na listę treningową. Może nawet o 18 zorganizują zawody...

Edytowane przez pipasss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Gerald napisał:

W przypadku @Author - poleciłbym Ci po prostu - jeśli będzie śnieg - znaleźć fajną, kilkusetmetrową polanę i na niej jeździć. Wynosić narty i sprzęt można na plecach. Można się zaopatrzyć w rakiety śnieżne (dużo tańsze niż cały sprzęt skiturowy). 

 

@Author umiejętności jazdy "na dziko" warto się uczyć. Odsyłam tutaj do przedwojennych przemyśleń Józefa Oppencheima który już wtedy rozróżniał narciarstwo "boiskowe" (obecnie - stok) od reszty narciarstwa.

Tak spróbuje zrobić bez szaleństwa i cwaniakowania by nie stać się czasem z głupoty pacjentem. Wprawę mam bo trudne rowerowe odcinki jeżdziłem tego sezonu na zasadzie "jak saper". Sądzę też, że na podobne pomysły wpadnie naprawdę sporo ludzi i jakoś przygoda będzie. 

Sądzę też, że nikt się nie będzie dowalał od tak bo widzi obcą rejestrację. Tu naprawdę trzeba by było zrobić jak w marcu bo inaczej się nie da. Sporo ludzi ma domki w górach, ... Poza tym jak będzie się jechać solo czy w dwójkę a choćby na butowanie po szlaku to w czym kłopot? 

W kwestii Babiej to tam podobnie jak na Pilsku jest najwyższy poziom ochrony i jest zakaz. Ubiegłej zimy Słowacy od strony Słonej Wody mocno ścigali głównie skutery ale trzepali też tych na nartach. Wystarczy mi na ten rok unikania ich służb w parach narodowych. Poza tym jako leszcz w tej kwestii nie odważył bym się na aż takie wysokie góry i wysokości. To już wystarczy zbutować Mosorny z widokiem na Babią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i już po pierwszym dniu na nartach. Jak zawsze po 20 listopada Biały Krzyż nie zawodzi 👍. No dobra bardziej chodzi mi o to czy będę mógł w tym roku pośmigać z tym sprzętem co noszę w ciele i pod kurtką. Jest OK trochę dyskomfortu przy zakładaniu butów ale poza tym dobrze nawet przy podchodzeniu jest w porządku. Nie mniej jednak wszystkich proszę o ostrożna jazdę, poznacie mnie na trasie, będę wolno jeździł. Jeśli chodzi o warunki to 5 cm warstwa śniegu spokojnie wystarczy do zabawy na nartach, desce czy sankach. Tylko przez tydzień wytrzyma bo pewnie następny weekend już z orczykiem.

  • Like 13
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Góral spod Skrzycznego napisał:

No i już po pierwszym dniu na nartach. Jak zawsze po 20 listopada Biały Krzyż nie zawodzi 👍. No dobra bardziej chodzi mi o to czy będę mógł w tym roku pośmigać z tym sprzętem co noszę w ciele i pod kurtką. Jest OK trochę dyskomfortu przy zakładaniu butów ale poza tym dobrze nawet przy podchodzeniu jest w porządku. Nie mniej jednak wszystkich proszę o ostrożna jazdę, poznacie mnie na trasie, będę wolno jeździł. Jeśli chodzi o warunki to 5 cm warstwa śniegu spokojnie wystarczy do zabawy na nartach, desce czy sankach. Tylko czy przez tydzień wytrzyma bo pewnie następny weekend już z orczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Góral spod Skrzycznego napisał:

No i już po pierwszym dniu na nartach. Jak zawsze po 20 listopada Biały Krzyż nie zawodzi 👍. No dobra bardziej chodzi mi o to czy będę mógł w tym roku pośmigać z tym sprzętem co noszę w ciele i pod kurtką. Jest OK trochę dyskomfortu przy zakładaniu butów ale poza tym dobrze nawet przy podchodzeniu jest w porządku. Nie mniej jednak wszystkich proszę o ostrożna jazdę, poznacie mnie na trasie, będę wolno jeździł. Jeśli chodzi o warunki to 5 cm warstwa śniegu spokojnie wystarczy do zabawy na nartach, desce czy sankach. Tylko przez tydzień wytrzyma bo pewnie następny weekend już z orczykiem.

..🙂.. ważne żeby montaż "sprzętu" był dobrze, solidnie przeprowadzony ...no z butami jest problem (u mnie z prawym)......dasz rade👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pipasss napisał:

Tak jest np. z hotelami - nie możesz mieszkać, ale są wyłączenia:
a) korzystających z tych usług w ramach podróży służbowej
b) będących zawodnikami korzystającymi z tych usług w czasie zgrupowań, treningów i współzawodnictwa sportowego. 

...aaa ok...myślałem ze o jazdę na nartach chodzi  - hotele to tak jak piszesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Góral spod Skrzycznego napisał:

No i już po pierwszym dniu na nartach. Jak zawsze po 20 listopada Biały Krzyż nie zawodzi 👍. No dobra bardziej chodzi mi o to czy będę mógł w tym roku pośmigać z tym sprzętem co noszę w ciele i pod kurtką. Jest OK trochę dyskomfortu przy zakładaniu butów ale poza tym dobrze nawet przy podchodzeniu jest w porządku. Nie mniej jednak wszystkich proszę o ostrożna jazdę, poznacie mnie na trasie, będę wolno jeździł. Jeśli chodzi o warunki to 5 cm warstwa śniegu spokojnie wystarczy do zabawy na nartach, desce czy sankach. Tylko przez tydzień wytrzyma bo pewnie następny weekend już z orczykiem.

Super Darek, że starcza Tobie jeszcze sił (w co nigdy nie wątpiłem) i chęci nie opuszczają. Góralskie serce walczy i z całą pewnością wygra najważniejszą walkę... Fantastycznie że już jeździsz. Mam cichą nadzieję, że razem gdzieś poharcujemy narciarsko w sezonie. Ogromnej masy zdrowia życzę Tobie i Rodzinie w tych  trudnych czasach🙂

50 minut temu, Lexi napisał:

..🙂.. ważne żeby montaż "sprzętu" był dobrze, solidnie przeprowadzony ...no z butami jest problem (u mnie z prawym)......dasz rade👍

@Lexi nie czytasz ze zrozumieniem. Góral nie ma problemu ze sprzętem, butami itp. To świetny i doświadczony narciarz. Jego problem to zdrowie a w zasadzie chore serce. Kłopot ma z założeniem butów, nie butami.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, marionen napisał:

@Lexi nie czytasz ze zrozumieniem. Góral nie ma problemu ze sprzętem, butami itp. To świetny i doświadczony narciarz. Jego problem to zdrowie a w zasadzie chore serce. Kłopot ma z założeniem butów, nie butami.

..doskonale zrozumiałem 🙂..i do tego tez się odniosłem - aczkolwiek nie wiedziałem dokładnie jaka instalacja "zdrowotna" itd.. ale zapewniam Cię ze jak ktoś ma "namieszane we flakach"- bo tak to zrozumiałem - ciężko zapina się buty (z autopsji - ja mam problem z zapięciem prawego)..

..sorry zbyt dużo przenosni...

pozdrawiam 🙂

Edytowane przez Lexi
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Szczyrk mimo niepewnej sytuacji szykuje się do sezonu

Pierwsi narciarze i dzieci na sankach pojawili się w niedzielę na Białym Krzyżu w Szczyrku, korzystając ze słonecznej aury i sztucznego śniegu, który wyprodukowały armatki. W Beskidach wyciągi na razie nie działają, ale właściciele przygotowują się do sezonu.

 

https://podroze.onet...-sezonu/s9468c8

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Ziemowit napisał:

Pytanie za 100 punktów. Na parkingu pod szlakiem mogę zostawić auto na obcych rejestracjach i się polisman nie doczepi skąd ja się tu wziąłem?

A o czym świadczy rejestracja? 

Ja mieszkam na Śląsku, a mój kumpel sąsiad ma rejestrację W(xxx), bo tam ma firmę leasingową.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, tanova napisał:

Powiedzcie mi proszę, dlaczego wyciągi narciarskie mają pozostać nieczynne, skoro otwarte są lodowiska i to nie dla zawodników, ale dla łyżwiarzy rekreacyjnych - nawet te pod dachem. Gdzie sens, gdzie logika?

Więcej:

Otwarte będą centra handlowe, bo Krzywousty boi się silnego finansowo kapitału.

To, do k... n..., do galerii można iść, ale na sportowo na świeżym powietrzu nie. To byłby absurd!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

A o czym świadczy rejestracja? 

Ja mieszkam na Śląsku, a mój kumpel sąsiad ma rejestrację W(xxx), bo tam ma firmę leasingową.

Chyba po nowym roku miał zniknąć obowiązek przerejestrowywania auta (tablic) z innej gminy niż miejsce zamieszkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie pytanie:

CZY KTOŚ WIE, CZY STACJE W OGÓLE BĘDĄ MOGŁY BYĆ OTWARTE?

To ważna informacja i dla stacji (produkcja śniegu, przygotowanie tras, rekrutacja pracowników) i ... dla mnie, narciarza. 

Mam kupować skitury (których nie mam jeszcze), czy nie?

Mniej istotne to to, co z moim karnetem na Szczyrk... To przeżyję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC pinned this temat
  • JC locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...