Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - sezon 2020/21


Gerald

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, wojgoc napisał:

Poziom trzymamy.

Fundamentalna różnica pomiędzy obecnym a poprzednimi prezydentami jest taka, ze tamci nie podpisywali ustaw i nie nominowali sędziów do SN czy TK o 2 w nocy. 

Wracamy do nart

Nie, nie podpisywali ustaw ? Wiec co robili ? Za co brali wypłatę ? Ile ustaw zawetowali własnym partiom ? Ustrój RP jest idiotyczny. Prezydent z silnym mandatem społecznym wynikającym z wyborów bezposrednich jest w sumie albo notariuszem swojej partii (idzie do wyborów z programem zbliżonym do swojej formacji) albo realizatorem liberum veto w przypadku koabitacji z wrogim rządem. Bez sensu wchodzisz w politykę. Wróć do nart. 

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Krakus81 napisał:

Może to być jednak dla szczęśliwców wyjątkowy sezon, w dobrym tego słowa znaczeniu. Dla szczęśliwców. Dla branży katastrofa. Sam jestem ofiarą tego roku jako przedsiębiorca spod numerka 79.12.

Tak, my klienci sobie jakoś poradzimy, ale sytuacja uczciwych przedsiębiorców jest bardzo trudna. W innych krajach jest realna pomoc dla branż dotkniętych katastrofą, u nas będzie się co najwyżej przymykać oko na szarą strefę.

Edytowane przez tanova
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tanova napisał:

Tak, my klienci sobie jakoś poradzimy, ale sytuacja uczciwych przedsiębiorców jest bardzo trudna. W innych krajach jest realna pomoc dla branż dotkniętych katastrofą, u nas będzie się co najwyżej przymykać oko na szarą strefę.

Austria obecnie oferuję 80% pokrycie strat. U nas będą jakieś grosze nie mające wpływu na nic.

  • Sad 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Biały napisał:

U nas, jak za Szwejka. Ktoś, kiedyś zapytał go: – Czy wolno strzelać do wagonów Czerwonego Krzyża? – Nie wolno, ale można – odparł Szwejk.

Taki mamy klimat.

Dlatego wziąłem się ponownie za lekturę księgi ksiąg (Szwejka!) Haszka! 

Efekty (cytaty) pojawią się na moim blogu: http://ekonomiaplussport.blogspot.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, tanova napisał:

Tak, my klienci sobie jakoś poradzimy, ale sytuacja uczciwych przedsiębiorców jest bardzo trudna. W innych krajach jest realna pomoc dla branż dotkniętych katastrofą, u nas będzie się co najwyżej przymykać oko na szarą strefę.

To Polska.

Poradzą sobie tylko kombinatorzy. I państwo nas wszystkich do tych kombinacji przecież zmusza!

Strachy na Lachy:

"Żyję w kraju, w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ..."

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Krakus81 napisał:

Dla mnie to byłby mimo wszystko jakiś kierunek, który można w obecnej sytuacji zaakceptować.

Piękny przykład syndromu gotującej się żaby. Jak wylali wrzątek i komunikowali wariant kononowiczowski ("nie będzie niczego") to lament. Ale perspektywy ograniczeń, które wam teoretycznie życia nie utrudniają, to już nie oburzają i "noo, ostatecznie można to zaakceptować, z mojej perspektywy to nie takie złe, niech się warszawiaki martwią". 

Tylko że oprócz tego, że to myślenie bardzo egoistyczne, to jest również krótkowzroczne, bo ośrodki narciarskie nie samymi lokalsami stoją. Jak ludzie spoza gór nie będą mogli swobodnie dojechać i czasu spędzić, to jakikolwiek zarobek ośrodków i gmin będzie mniejszy -> nie będzie im się opłacało śnieżyć, otwierać tras, więc koniec końców nawet lokalsi będą się tłoczyć na jakiejś jednej trasie w Szczyrku czy Krynicy, tłumy będą jak w warszawskie ferie, a komfort jazdy na nartach żaden.

Więc apeluję o spojrzenie dalej niż na czubek własnego nosa i nie mięknięcie jak tylko się pojawia pomysł który nie uderza w Was bezpośrednio - ale tylko pozornie, bo na wszystkich ograniczeniach straci i tak każdy.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Krakus81 napisał:

Wydaje się, że masz rację. Dla mnie to byłby mimo wszystko jakiś kierunek, który można w obecnej sytuacji zaakceptować. Po dzisiejszych wypowiedziach MZ widać, że chciałby by mobilność wróciła po zachorowaniu/zaszczepieniu większości Polaków. Ale środowisko walczy o swoje.

Jednak zimowsika/grupowe szkolenia są na 100% już nieaktualne. Walka trwa o indywidualne narciarstwo z dużą dozą restrykcji. 

Może to być jednak dla szczęśliwców wyjątkowy sezon, w dobrym tego słowa znaczeniu. Dla szczęśliwców. Dla branży katastrofa. A wiem co mówię, ponieważ sam jestem ofiarą tego roku jako przedsiębiorca spod numerka 79.12.

No właśnie. Numerek decyduje. Znów kłania się Szwejk!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mnrdov napisał:

Piękny przykład syndromu gotującej się żaby. Jak wylali wrzątek i komunikowali wariant kononowiczowski ("nie będzie niczego") to lament. Ale perspektywy ograniczeń, które wam teoretycznie życia nie utrudniają, to już nie oburzają i "noo, ostatecznie można to zaakceptować, z mojej perspektywy to nie takie złe, niech się warszawiaki martwią". 

Tylko że oprócz tego, że to myślenie bardzo egoistyczne, to jest również krótkowzroczne, bo ośrodki narciarskie nie samymi lokalsami stoją. Jak ludzie spoza gór nie będą mogli swobodnie dojechać i czasu spędzić, to jakikolwiek zarobek ośrodków i gmin będzie mniejszy -> nie będzie im się opłacało śnieżyć, otwierać tras, więc koniec końców nawet lokalsi będą się tłoczyć na jakiejś jednej trasie w Szczyrku czy Krynicy, tłumy będą jak w warszawskie ferie, a komfort jazdy na nartach żaden.

Więc apeluję o spojrzenie dalej niż na czubek własnego nosa i nie mięknięcie jak tylko się pojawia pomysł który nie uderza w Was bezpośrednio - ale tylko pozornie, bo na wszystkich ograniczeniach straci i tak każdy.

Piszesz: niech się warszawiaki martwią! Odpowiem bardzo egoistycznie, ale i trochę złośliwie: tak! Wymyślacie w tej Warszawie te restrykcje, to może zrozumiecie ich treść, jak was osobiście to dotknie. A nie: decydować o być albo nie być miejscowości narciarskich zza biurka z wieżowca w Śródmieściu Warszawy!

Jest to metoda tłumaczenia dla Ciebie Kolego brutalna i niesprawiedliwa, ale TAK TO DZIAŁA. Póki ci, co to wymyślają, sami nie narobią sobie problemu, to NIE ZROZUMIEJĄ!

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Wymyślacie w tej Warszawie te restrykcje, to może zrozumiecie ich treść, jak was osobiście to dotknie.

z całym szacunkiem, ale partia która wymyśla te restrykcje została wybrana głosami osób, które teraz najmocniej po dupie dostają - gminy, których dotyczą ograniczenia to bastiony partii rządzącej, więc chyba kolego trochę nie do tego celu strzelasz. Tych ludzi do Warszawy wysłaliście Wy.

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, wojgoc napisał:

Czytaj ze zrozumieniem co inni piszą - NIE PODPISYWALI USTAW I NIE POWOŁYWALI SĘDZIÓW SN TK O 2 w NOCY.

wracamy do nart

 

Czy gdzieś istnieje zapis zabraniający Prezydentowi RP powołać sędziów czy podpisać ustawy po godz. 15 ? Zresztą jak widać Polakom się to spodobało, skoro wybrali PADa raz jeszcze. Wrócmy do nart. 

  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

A nie: decydować o być albo nie być miejscowości narciarskich zza biurka z wieżowca w Śródmieściu Warszawy!

Ale brednie. Gowin, Duda = Kraków, Morawiecki = Wrocław. Tak, wszystko znowu przez Warszawę, Warszawiacy Kaczyński z Niedzielskim chcą znowu Śląsk pognębić. 

Żałosne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Narciarz ze Śląska napisał:

 

"Niestety Polska jest częścią świata zachodniego, gdzie rozdęte, indywidualistyczne ego wielu ludzi powoduje, że nie potrafią zachowywać się odpowiedzialnie i ich nawyki życiowe wydają się dla nich bardziej podstawowe, niż dobro wspólne - ocenił doradca prezydenta"

Jest nieprawdopodobnie arogancki!

Popatrz na to bardziej tolerancyjnie. Powiedział to socjolog, człowiek zawodowo badający ludzi i ich zachowanie. W tych słowach jest dużo prawdy. Warto nieraz przyjąć szorstkie słowa. Wystarczy popatrzeć wokół, na swoich sąsiadów, na lokalnych polityków, na tych na świeczniku, czy choćby na  użytkowników tego forum.  Czy te cechy są przynależne tylko nam, wątpię. Wszędzie znajdziesz ludzi patrzących na czubek swojego noska, na swój portfel, gotowych w dyskusji odwrócić kota ogonem aby wyszło na jego.  Pisałem juz, może to pozostałość po specyfice radzenia sobie w czasach zaborów i braku niepodległości? 

Ale żeby nie odbiegać od wątku. 

Kupiłem karnety. W przedsprzedaży! A co! Powiem więcej, kiedy to robiłem nic o słowach polityka od zamykania stoków nie wiedziałem. Po prostu mam nadzieję....... ( I niech mi który napisze, że nadzieja to....! )  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, nikdob napisał:

Ale brednie. Gowin, Duda = Kraków, Morawiecki = Wrocław. Tak, wszystko znowu przez Warszawę, Warszawiacy Kaczyński z Niedzielskim chcą znowu Śląsk pognębić. 

Żałosne. 

Nie będzie aż tak tragicznie.

To znana taktyka - podać katastrofalne informacje i potrzymać w niepewności, aby potem naród był zadowolony z decyzji złych. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Bumer napisał:

Kupiłem karnety. W przedsprzedaży! A co! Powiem więcej, kiedy to robiłem nic o słowach polityka od zamykania stoków nie wiedziałem. Po prostu mam nadzieję....... ( I niech mi który napisze, że nadzieja to....! )  

Każda trzeba kochać😁

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osób mających doświadczenie klubowe. Czy narciarze zrzeszeni w klubie sportowym mogą jeździć legalnie na stoku, np. trenując przed zawodami? Bo u mnie kryte boiska tętnią życiem od rana do wieczora. I drugie pytanie czy taki klub sportowy musi zgłosić trening właścicielowi stoku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, wojgoc napisał:

Każda trzeba kochać😁

Kupiłem sezonówkę premium za 200 (miałem taką indywidualną promocję)😎 ot taka forma loterii i odstresowania po urazie :) w tych porypanych czasach

Pozdrawiam
mirekn

Edytowane przez mirekn
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Splotu konotacji geograficzno-polityczno-narciarskich nie da się uniknąć,to nic nowego.Może to czas na realizację tego bojkotu Podkarpacia /szeroko rozumianego,geograficznie/ przez elektorat wielkomiejski,któremu sprawiliśmy taki zawód naszymi wyborami?Poprzedni bojkot letni był nieco iluzoryczny,ale termu sprzyjać będzie regionalizacja narciarstwa przy ograniczeniach mobilności,możliwość rozładowania negatywnych emocji pandemicznych na wrogu ideowym,polityka austerity w pandemii,slad węglowy i wszystko inne...Warszawa jeździ u siebie,Krynica u siebie,Szczecin u siebie...

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wojgoc napisał:

Splotu konotacji geograficzno-polityczno-narciarskich nie da się uniknąć,to nic nowego.Może to czas na realizację tego bojkotu Podkarpacia /szeroko rozumianego,geograficznie/ przez elektorat wielkomiejski,któremu sprawiliśmy taki zawód naszymi wyborami?Poprzedni bojkot letni był nieco iluzoryczny,ale termu sprzyjać będzie regionalizacja narciarstwa przy ograniczeniach mobilności,możliwość rozładowania negatywnych emocji pandemicznych na wrogu ideowym,polityka austerity w pandemii,slad węglowy i wszystko inne...Warszawa jeździ u siebie,Krynica u siebie,Szczecin u siebie...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mnrdov napisał:

z całym szacunkiem, ale partia która wymyśla te restrykcje została wybrana głosami osób, które teraz najmocniej po dupie dostają - gminy, których dotyczą ograniczenia to bastiony partii rządzącej, więc chyba kolego trochę nie do tego celu strzelasz. Tych ludzi do Warszawy wysłaliście Wy.

Prawdę mówiąc też to zauważyłem. Zakopane to wręcz bastion patriotyzmu i chrześcijaństwa w Polsce. Tam nawet na kiosku jak byłem latem pani miała plakietkę: "BROŃMY KRZYŻA!"

Oni dowalają najmocniej tam (testy: woj. śląskie, podkarpackie, małopolskie), gdzie są wyborcy tej władzy. 

Nie oceniam, stwierdzam fakt.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Warszawa jeździ u siebie,Krynica u siebie,Szczecin u siebie...

Niektórzy będą korzystać, być może za cichym przyzwoleniem władzy, z szarej strefy i liczyć na to, że policja się nie pofatyguje sprawdzić kto wynajął apartament. Co za czasy, kiedy władza zachęca Polaków do kombinowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC pinned this temat
  • JC locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...