Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - sezon 2020/21


Gerald

Rekomendowane odpowiedzi

Warszawa "u siebie" może jeździć od biedy na jednodniowe wyjazdy nie tylko na Szczęśliwicach (działają już miesiąc ;) ) ale i w Bałtowie, Kazimierzu, Parchatce, Rąblowie czy Kamieńsku. Wszędzie 2h drogi. Na upartego to w góry teraz się 5h jedzie czy to do Krynicy czy Zieleńca czy Białki. Do Szczyrku nawet 4:30h. Więc na dwóch kierowców też w dzień do zrobienia. Ale tu chyba nie o to chodzi, bo nic nie zastąpi pobytu jak najbliżej stoku. 

Ja widzę też inny problem - warun na początku roku rzadko jest idealny, zazwyczaj dopiero od połowy stycznia się rozkręca. Ferie się skończą zanim zima się zacznie :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem możliwe, że w czasie planowanej długiej przerwy świąteczno-noworoczno-feriowej nastąpi prawdziwe zatrzęsienie wyjazdów służbowych.

Obawiam się, że wtedy państwo próbując uporać się z problemem zmontuje naprędce nowe rozporządzenia i zarządzi masowe kontrole kwater w ośrodkach wypoczynkowych. Sanepid i policja będą mieli pełne ręce roboty, a kasa popłynie łatać rosnącą dziurę budżetową. Jakby nie patrzeć, sprytny plan.

Edytowane przez Ziemowit
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, JC napisał:

Teraz 5 mln Polaków będzie miało nieodpartą potrzebę wyjazdów służbowych 

a czy to nie jest przypadkiem tak ze to jest plan maksimum? czyli otworzyc wyciagi i liczyc na lokalna spolecznosc, tak zeby wlasciciele nie mieli martwego sezonu, ale jednak zeby nie bylo pielgrzymek po kraju (przynajmniej w okresie poswiatecznym). 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w kilku grupach tatrzańskich na FB i codziennie widzę dziesiątki pytań o noclegi teraz i na grudzień i właściciele ośrodków sami się polecają, z tego co widzę to nie na żadnych problemów z zakwaterowaniem.... 

Co do jednodniowych wyjazdów w okolice Warszawy to zwróćcie uwagę na klimat .... Bełchatów kiedy ostatnio był otwarty? Na Podlasiu i w warmińsko-mazurskim w tamtym sezonie ani 1 dnia żaden wyciąg nie chodził bo nie było temperatury minusowej....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Chrumcia napisał:

Jestem w kilku grupach tatrzańskich na FB i codziennie widzę dziesiątki pytań o noclegi teraz i na grudzień i właściciele ośrodków sami się polecają, z tego co widzę to nie na żadnych problemów z zakwaterowaniem.... 

A ja widzę dziesiątki  kontroli tych miejsc noclegowych przez rożnego rodzaju służby - chyba, ze władze PL popieraja szara strefę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,obiektywnie patrząc i czytając co się dzieje,można dojść do wniosku ze poniekąd ośrodki narciarskie strzeliły sobie do własnej bramki z punktu biznesowego,jeżeli  podkreślam -jeżeli !-sektor noclegowo-gastronomiczny będzie zamkniety!

Czytajac to co niektórzy piszą na tym forum ze prawdziwych narciarzy jest 5-10% ,reszta lepiej lub gorzej, wiec weźmy ze tych lepiej jest kolejne 20% czyli zrobi się grupa 30% fanatyków białego szaleństwa to nie wiem czy ona zostawi tyle kapitału żeby ośrodki wyszły chociaż na 0. Bo przecież największa grupa zostawiająca monetę są rodziny z dziećmi które nie zgredza dla swoich pociech na wczasach . Wiec, cała otoczka około ośrodka narciarskiego dostanie po ....Mam tu na myśli szkółki narciarskie , jak również same ośrodki bo te rodziny zostaną w domach.
A dziś o rekompensatach można zapomnieć bo przecież zielone światełko jest do otwarcia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lu5asz napisał:

Ci co mają blisko do stoków pojeżdżą,gorzej z dojeżdżającymi z daleka.Nadal nie rozwiązano problemu z noclegiem.

A jaki problem , jechać na nocleg tam ,gdzie wynajmują na czarno i po problemie .Chyba ,że będzie policja stała na wylotówkach i bedzie zawracała gości z powrotem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, JC napisał:

Grupa Pingwina przeprowadziła badania dotyczące preferencji związanych z wyjazdami w trakcie ferii zimowych

Badanie przeprowadzone w październiku - sądzę, że po ostatnich cyrkach jeszcze mniej osób się zdecyduje na planowanie ferii.

Natomiast trochę dziwią mnie wnioski z artykułu, wg których rzekomo na ferie chce wyjechać połowa badanych, a tymczasem wg wykresu ledwo 18% ma takie plany, a ponad 80% albo nie chce albo się waha, ale na pewno jeszcze nie planuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, harnaś B-T napisał:

A jaki problem , jechać na nocleg tam ,gdzie wynajmują na czarno i po problemie .Chyba ,że będzie policja stała na wylotówkach i bedzie zawracała gości z powrotem .

To nie rozwiązanie dla wszystich. Jest wiele osób, które nie chcą łamać prawa, ani tego uczyć swoje dzieci. 

Oczywiście większość nie ma z tym problemu jak sądzę, ponieważ jesteśmy narodem kombinatorów. 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Krakus81 napisał:

To nie rozwiązanie dla wszystich. Jest wiele osób, które nie chcą łamać prawa, ani tego uczyć swoje dzieci. 

Oczywiście większość nie ma z tym problemu jak sądzę, ponieważ jesteśmy narodem kombinatorów. 

Skoro US z góry traktuje każdego podatnika jak złodzieja to kombinujemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, AndKur napisał:

Są wytyczne 

https://www.gov.pl/web/rozwoj-praca-technologia/stoki-narciarskie?fbclid=IwAR2U-fVSHbuX63izZzF46rmdvw1RaBUtVNvihek_2jdF1P2h4Zs7T_6VMcI

Jedyne konkretne ograniczenie jakie znalazłem to ilość osób na m2 ośrodka. Ani słowa o dystansie na wyciągach.

Tu jest mowa o max. 75% pojemności kanapy/gondoli/wagonu, z wyjątkiem sytuacji, gdy jest to grupa mieszkająca razem (nie wiem czy w czasie tych kilku sekund przerwy w oczekiwaniu na kanapę, obsługa na pytać każdego narciarza na peronie, czy reszta jest jego rodziną):

https://www.rp.pl/Bezpieczenstwo/311239942-Jak-uniknac-koronawirusa---sa-wytyczne-dla-osrodkow-narciarskich.html

No i oczywiście maseczka itp. wymagana zarówno w kolejce, jak i na kanapie/gondoli.

Tak przy okazji - co to za zdjęcie? To przeciwległy stok Białki? Wygląda na super szeroki i niezatłoczony:

https://www.money.pl/gospodarka/otwarte-stoki-dla-narciarzy-walczymy-o-pokrycie-kosztow-o-zarobku-mowy-juz-nie-ma-6579077391444832a.html

Edytowane przez koliber
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, harnaś B-T napisał:

A jaki problem , jechać na nocleg tam ,gdzie wynajmują na czarno i po problemie .Chyba ,że będzie policja stała na wylotówkach i bedzie zawracała gości z powrotem .

Nie wiem czy początek Twojego nicku ma cokolwiek wspólnego z górami ale tak to nie działa. Na Podhalu i nie tylko zapewne wrośnie skala donosów a po drugie czy to jest uczciwe? To po to teraz a właściwie od marca wiele branż się stosuje by inni za chwilę zaczęli kombinować bo sobie chcą na nartach pojeżdzić? Kombinujcie dalej i zgrywajcie cwaniaków to w każdej chwili nam te stoki zamkną. Nikt z nas przecież nie wierzy chyba w spadki zachorowań. Z kolei czy to nie jest aby tak, że by wstąpić o pomoc trzeba udokumentować poziom strat? I dlatego zastawili otwarte te ośrodki ale w sumie jak by były zamknięte? Przynajmniej tak było w gastro u niektórych na biurowcach. Nagle jakieś dowozy gdzie przedtem tego nie było by był jakikolwiek obrót zamiast "zera". Podhale zawsze jest wspierane służbami z Krakowa i mam nadzieję, że kombinatorzy będą szubko wyłapywani i bardzo surowo karani. A wynajmujący na lewo jeszcze bardziej. 

Bardzo dobry układ zrobili i nie ma co biadolić. Kto będzie miał chcicę na narty to sobie wyskoczy na dzień i jakoś się ten sezon przetrzyma. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, AndKur napisał:

Są wytyczne 

https://www.gov.pl/web/rozwoj-praca-technologia/stoki-narciarskie?fbclid=IwAR2U-fVSHbuX63izZzF46rmdvw1RaBUtVNvihek_2jdF1P2h4Zs7T_6VMcI

Jedyne konkretne ograniczenie jakie znalazłem to ilość osób na m2 ośrodka. Ani słowa o dystansie na wyciągach.

Jest o dystansie w kolejkach do kolejki, jest o wjeździe 1 krzesłem tylko rodzina, ale - uwaga - tylko jak nie będzie to powodowało zatorów. Czyli przepis w formie raczej zalecenia, jak będzie mało ludzi.

Generalnie, choć nie chwalmy dnia przez zachodem słońca, wygląda to ROZSĄDNIE!

Nie wiem, jak te metry kwadratowe przełożą się na limity, ale dla trasy długiej 2 km i szerokiej na 50 m mamy 10 hektarów i (w największym ograniczeniu) 100 os. na hektar. Czyli max. 1000 osób na trasie jednocześnie (niebieska ze Zbójnickiej Kopy na przykład). To ... bardzo dużo, zakładając, że nawet słaby narciarz jedzie taką trasą najwyżej 10 min, mamy przepustowość dopuszczalną 6000 os. na godzinę!

Nie ma tam takiego wyciągu, ten co jest, ma może 3000 os. na godzinę!

Jeśli dobrze liczę, to NIE MA PROBLEMU!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Jest o dystansie w kolejkach do kolejki, jest o wjeździe 1 krzesłem tylko rodzina, ale - uwaga - tylko jak nie będzie to powodowało zatorów. Czyli przepis w formie raczej zalecenia, jak będzie mało ludzi.

Generalnie, choć nie chwalmy dnia przez zachodem słońca, wygląda to ROZSĄDNIE!

Nie wiem, jak te metry kwadratowe przełożą się na limity, ale dla trasy długiej 2 km i szerokiej na 50 m mamy 10 hektarów i (w największym ograniczeniu) 100 os. na hektar. Czyli max. 1000 osób na trasie jednocześnie (niebieska ze Zbójnickiej Kopy na przykład). To ... bardzo dużo, zakładając, że nawet słaby narciarz jedzie taką trasą najwyżej 10 min, mamy przepustowość dopuszczalną 6000 os. na godzinę!

Nie ma tam takiego wyciągu, ten co jest, ma może 3000 os. na godzinę!

Jeśli dobrze liczę, to NIE MA PROBLEMU!

Liczyłem to wcześniej i też wstępnie doszedłem do wniosku, że limit nawet w czerwonej strefie jest tak duży, że właściwie można się nim nie przejmować. Ośrodki podadzą powierzchnię razem z lasem, parkingami i będzie po problemie. :) 

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Ziemowit napisał:

Liczyłem to wcześniej i też wstępnie doszedłem do wniosku, że limit nawet w czerwonej strefie jest tak duży, że właściwie można się nim nie przejmować. Ośrodki podadzą powierzchnię razem z lasem, parkingami i będzie po problemie. :)

Zrobili w c... ten najmądrzejszy rząd na świecie. Tych dupków zadufanych w sobie i swoich decyzjach. BRAWO!

Ale z drugiej strony: przecież od początku było jasne, że na nartach KAŻDY trzyma dystans, bo by się ludzie pozabijali.

Do tego kaski, rękawice, kominiarki, grube ubrania. 

GDZIE TU ZAGROŻENIE WIRUSOWE?

Być może największe: w gondoli, ale na krześle przy gwizdającym wietrze! Ludzie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...