Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - sezon 2020/21


Gerald

Rekomendowane odpowiedzi

Minister Zdrowia mówił, że zarówno hotele jak i sami podróżni będą monitorowani i ścigani za udawane podróże służbowe: https://turystyka.wp.pl/koniec-z-wyjazdami-sluzbowymi-na-lewo-powstal-system-skladania-oswiadczen-6579762160196512a

Podobno mają już jakiś system do sprawdzania oświadczeń.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, lski@interia.pl napisał:

Właśnie zadzwoniłem do Pani pod Kluszkowcami,u której zawsze się zatrzymuję,powiedziała,że nie ma żadnych problemów z noclegiem ,poza weekendami-te ma już wszystkie zajęte...

Tutaj wszystko zależy od rzadu, jeżeli przepis ma być wirtualny to taki będzie. Jeżeli będą chcieli zrobić ten przepis rzeczywistym to wystarczy, że zaczną kontrolować te fałszywe oświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Przemekc1 napisał:

Tutaj wszystko zależy od rzadu, jeżeli przepis ma być wirtualny to taki będzie. Jeżeli będą chcieli zrobić ten przepis rzeczywistym to wystarczy, że zaczną kontrolować te fałszywe oświadczenia.

Nie jest prosto przybić budyń gwoździem do ściany...Jesli ludzie przecedzą ograniczenia generalne przez filtr zdrowego rozsądku dla bezpieczeństwa własnego,nic złego z tego nie wyniknie.Ja wybieram się do pani, klucz do apartamentu z osobnym wejściem,których ma 2 w willi, zostawia mi pod kwiatkiem,ja jej zostawię kasę na stoliku i nawet się nie zobaczymy.

Jako współwłaściciel prywatnej firmy mogę wybrać się w celach służbowych w dowolne miejsce w kraju i zagranicą i nie wiem,co może oznaczać pojęcie "fałszywe oświadczenie"...

Edytowane przez lski@interia.pl
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym właśnie mówię, albo przepis wirtualny, albo rzeczywisty. Przepis wirtualny polega na tym, że ktoś ma sobie "cedzić" ograniczenie wg własnego uznania.

Fałszywe oświadczenie - bez znaczenia czy jesteś właścicielem firmy czy też pracujesz na etacie to jeżeli zaświadczasz, że jest to podróż służbowa, a w jej trakcie nie pracujesz to jest to fałszywe oświadczenie. Oczywiście ja wiem, że w przypadku osób samozatrudnionych lub właścicieli biznesów to udowodnienie czegoś takiego jest pewnie niemożliwe, bo przecież zawsze można powiedzieć, że wykonywało się w tym czasie jakieś telefony.

Co do etatu to sytuacja jest bardziej oczywista, skoro ktoś jest na urlopie to nie może być jednocześnie w trakcie podróży służbowej.

To również zależy od branży, no natomiast chyba nikt nie powie, że osoba pracująca bo ja wiem jako górnik albo kierowca tramwaju jest w podróży służbowej w bukowinie. 

Edytowane przez Przemekc1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Przemekc1 napisał:

Co do etatu to sytuacja jest bardziej oczywista, skoro ktoś jest na urlopie to nie może być jednocześnie w trakcie podróży służbowej.

Co do etatu, jeśli firmy pozamykały biura i przeszły na pracę zdalną, to taki pracownik z Warszawy siedzący w pensjonacie w Bukowinie z laptopem na biurku, który nie wziął urlopu, jest na wyjeździe służbowym czy nie jest?

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Przemekc1 napisał:

To również zależy od branży, no natomiast chyba nikt nie powie, że osoba pracująca bo ja wiem jako górnik albo kierowca tramwaju jest w podróży służbowej w bukowinie. 

A jakie narzędzia do sprawdzenia czy Kowalski jest górnikiem z Bytomia czy motorniczym z Gdańska będą mieli panowie milicjanci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mitek napisał:

Od 6.00 do 8.00 bo słabo śpią. Ja już przerabiam metrykę...

Pozdro

Zza komuny emeryci stali w kolejkach za meblami czy innymi dobrami dla rodziny, teraz bedą wysyłani z rana do kolejki na wyciąg by „wnuczek” wszedł jako jeden x pierwszych.

39 minut temu, lski@interia.pl napisał:

Jako współwłaściciel prywatnej firmy mogę wybrać się w celach służbowych w dowolne miejsce w kraju i zagranicą i nie wiem,co może oznaczać pojęcie "fałszywe oświadczenie"...

I tak i nie. Jeśli Twoja firma wyśle pracowników na urlop w okresie swuateczno - noworocznym to nie możesz być w tym okresie na wyjezdzie służbowym. Policja tego jie zweryfikuje ale US tak. Zakładam, ze bedą wzmożone kontrole tego okresu przez US.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Ziemowit napisał:

Co do etatu, jeśli firmy pozamykały biura i przeszły na pracę zdalną, to taki pracownik z Warszawy siedzący w pensjonacie w Bukowinie z laptopem na biurku, który nie wziął urlopu, jest na wyjeździe służbowym czy nie jest?

Nie jest na wyjeździe służbowym. Co to w ogóle za pytanie, wyjazd służbowy to wyjazd służbowy. Tak samo pracując od siebie z domu nie jest na wyjeździe służbowym.

27 minut temu, kael napisał:

A jakie narzędzia do sprawdzenia czy Kowalski jest górnikiem z Bytomia czy motorniczym z Gdańska będą mieli panowie milicjanci?

Jeżeli nie jesteś zatrudniony na czarno to służby państwowe wiedzą gdzie pracujesz. Nie będę tutaj ukrywał znawcy ale nie wydaje mi się żeby ustalenie pracodawcy było jakimś wyzwaniem dla policjanta o ile uzyska takie polecenie/uprawnienia. Poza tym kto mówi, że to musi być policjant. Jak rozumiem oświadczenia ma posiadać pensjonat lub hotel i okazać je na żądanie odpowiedniego organu. Wystarczy wtedy, że wystąpi on do pracodawcy z pytaniem czy w tym i tym terminie pracownik został wysłany na wyjazd służbowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Przemekc1 napisał:

Nie jest na wyjeździe służbowym. Co to w ogóle za pytanie, wyjazd służbowy to wyjazd służbowy. Tak samo pracując od siebie z domu nie jest na wyjeździe służbowym.

No ale przecież na tym wyjeździe pracuje i może to z łatwością udowodnić.

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Ziemowit napisał:

No ale przecież na tym wyjeździe pracuje i może to z łatwością udowodnić.

To nie ma żadnego znaczenia:

"Zgodnie z definicją legalną zawartą w art. art. 775 § 1 Kodeksu pracy podróż służbowa rozumiana jest jako wykonywanie na polecenie pracodawcy zadania służbowego poza miejscowością, w której znajduje się stałe miejsce pracy pracownika lub w której znajduje się siedziba pracodawcy."

Najważniejsze tutaj jest stwierdzenie, że jest to na polecenie pracodawcy. Czyli pracodawca musi Cię wysłać w podróż służbową. Dodatkowo pracodawca musi zapłacić Ci za taką podróż służbową dietę. Bez tego to nie jest to podróż służbowa, po prostu pracujesz sobie zdalnie z innego miejsca, ale nie jesteś w podróży służbowej. 

Ja wiem, zaraz mi odpiszesz, że masz dobre kontakty z szefem i on Cię wyśle na taką podróż służbową tylko tutaj musisz spełnić sporo warunków:

1) Masz pracę, która umożliwia pracę zdalną, nikt nie uwierzy, że zdalnie pracuje motorniczy

2) Masz pracodwacę, który pokryje Ci koszty diet (ja wiem, da się potem oddać pod stołem...)

3) Skoro jesteś na wyjeździe slużbowym to tak naprawdę nie możesz być jednocześnie na urlopie, więc z punktu widzenia pracodawcy, który wie, że jedziesz sobie na urlop daje Ci po prostu dodatkowe dni urlopu i to ekstra płatne - diety (też wiem, potem Ty będziesz pracował zamiast być na normalnym urlopie, ciekawe tylko co wtedy z wypadkiem w pracy)

4) Co najważniejsze masz pracodawcę, który w środku pandemii i potencjalnie kar/braku możliwości skorzystnia z tarcz finansowych itd świadomie wiedząc, że to tak naprawdę oszustwo skieruje się na taki wyjazd.

Jak spelnisz te wszystkei wymagania to tak - potencjalnie oszukałeś państwo i nikt do tego pewnie nie dojdzie - brawo.

No na prawdę możemy tutaj się chwalić jacy to jesteśmy sprytni i jak by tu nie obejść przepisów, ale gdyby państwo chciało to wyegzekwować to ma do tego instrumenty.

Edytowane przez Przemekc1
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Ziemowit napisał:

Co do etatu, jeśli firmy pozamykały biura i przeszły na pracę zdalną, to taki pracownik z Warszawy siedzący w pensjonacie w Bukowinie z laptopem na biurku, który nie wziął urlopu, jest na wyjeździe służbowym czy nie jest?

Nie jest. Praca zdalna a polecenie wyjazdu służbowego to 2 różne kwestie 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wojgoc napisał:

@Przemekc1 - poza dieta pracodawca musi zwrócić koszty noclegów lub ryczałt za każda noc ) wiem, do zwrotu pod stołem)

 

Ale teoretycznie pracownik może powiedzieć, że spał u rodziny ;) 

EDIT:

A nie, przecież cały cel tego to nocleg służbowy :D sam się zaplątałem już w to kombinatorstwo. 

Edytowane przez Przemekc1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Przemekc1 napisał:

Ale teoretycznie pracownik może powiedzieć, że spał u rodziny ;) 

EDIT:

A nie, przecież cały cel tego to nocleg służbowy :D sam się zaplątałem już w to kombinatorstwo. 

Spać może nawet w aucie - ryczałt die należy jak psu miska😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, fredek321 napisał:

Na razie: "Panie Dworczyk, nikt nie przyjedzie z Krakowa na jeden dzień na wasze stoki, które otwieracie tylko po to, żeby prezydent Duda mógł sobie pojeździć, ponieważ hotelarze zakopiańscy zablokują zakopiankę."

Przyleci helikopterem 😁

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, wojgoc napisał:

Spać może nawet w aucie - ryczałt die należy jak psu miska😁

Miałem na myśli wyłącznie podróże służbowe przedsiębiorców,bo my możemy odbywać je w dowolnym czasie i kierunkach,i to jest nasz handicap,że nikt ich nie zakwestionuje.Cała reszta,dokumentacja podróży pracowników najemnych dla kosztów uzyskania przychodu to inna bajka w teorii,w praktyce również nie do zakwestionowania pandemicznego...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, lski@interia.pl napisał:

Miałem na myśli wyłącznie podróże służbowe przedsiębiorców,bo my możemy odbywać je w dowolnym czasie i kierunkach,i to jest nasz handicap,że nikt ich nie zakwestionuje.Cała reszta,dokumentacja podróży pracowników najemnych dla kosztów uzyskania przychodu to inna bajka w teorii,w praktyce również nie do zakwestionowania pandemicznego...

Dokładnie. Już planuję służbowe wyjazdy, w CEIDG od dawna wpisana działalność fotograficzna. 😎

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lski@interia.pl napisał:

Właśnie zadzwoniłem do Pani pod Kluszkowcami,u której zawsze się zatrzymuję,powiedziała,że nie ma żadnych problemów z noclegiem ,poza weekendami-te ma już wszystkie zajęte...

nie pisz tak głośno, bo Pan Bumer zaraz się oburzy i znowu będziemy musieli go czytać 😁

 

  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, lski@interia.pl napisał:

Miałem na myśli wyłącznie podróże służbowe przedsiębiorców,bo my możemy odbywać je w dowolnym czasie i kierunkach,i to jest nasz handicap,że nikt ich nie zakwestionuje.

Nie wiem jaka masz duża firmę, czym sie zajmujesz i co masz wpisane w CEIDG i w którym US sie rozliczasz😁.

Generalnie jest to do sprawdzenia i wyrzucenia z kosztów 

Edytowane przez wojgoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...