Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - sezon 2020/21


Gerald

Rekomendowane odpowiedzi

40 minut temu, koliber napisał:

Ta wersja się kompletnie kupy nie trzyma, bo ten lockdown marcowy wprowadzono na 2-3 tygodnie, a potem zniesiono prawie do zera (mimo, że po miesiącu też jeszcze nie wiedziano nic o szczepionce, mówiło się że to raczej kwestia lat). O leczeniu to chyba i teraz wiemy nie za dużo. Przez ten krótki czas nabytą tak dużą wiedzę o tym wirusie, by znieść ograniczenia? Jakoś ta wiedza nie pozwoliła uniknąć tzw. II fali.

ale Ty pytałeś, dlaczego niektórzy w marcu krytykowali nieostrożnych podróżników, a teraz sami robią sobie plany wyjazdowe. no to ponieważ ja jestem takim osobnikiem, to tłumaczę, skąd takie podejście.

działań rządu tłumaczyć ani popierać nie zamierzam, ani też dyskutować na ten temat.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię się kamerkami podpierać ale można luknąć na Kasinę i zobaczyć ilu nadal nie ma zasłoniętej twarzy. Jakim trzeba być osłem by w dobie kamer sabotować wspólny interes. Nie jest w stanie zasłonić twarzy na ten czas tylko i wyłącznie stania w kolejce bo przecież na kanapie czy stoku to już ściemniać się da. Obsługa też ma wywalone. Nie widać nikogo kto by stał i wyprosił delikwenta z kolejki. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Author napisał:

Ma znaczenie dla mnie symboliczne by tym bandytom nie dawać pretekstu. A tak jak było do przewidzenia będzie łatwo się usprawiedliwić bo przecież "nie stosowaliście się". Teraz już pozamiatane. Ale najgorsze jest to, że przez olewanie stosowania się w cholerę może pójść cały sezon bo nie ma gwarancji, że po feriach otworzą jak zaczną się te szczepienia. 

I nie mieszajmy już tych nieszczęsnych galerii, biedronek . Tu jest spora kasa w tym dla budżetu państwa. Nie ma tu porównania ekonomicznego do ON. Tak samo trudno jest zamknąć produkcję. Narty to hobby a nie środek do przeżycia. 

Natomiast jak się komuś wydaje, że takie Podhale nagle zmieni orientację polityczną to chyba sobie raczy żartować. Nic się zmieni. Pojojczą, postękają, poprzeklinają a jak pan z kotem przyjedzie na wiosnę to jeszcze po rękach będą całować. Będą szczepienia, obietnice powrotu do normalności, świetnego sezonu letniego i jeszcze worek piniędzy się przywiezie..

Nos opaske nie dawaj okupantowi pretekstu. To Ci co nie nosili sa winni zamkniecia wszystkich w gettcie. Nie brzmi podobnie?

Nie popieram obostrzen ani maseczek na stoku. Nie zamierzam sie z tego powodu chowac po katach. A gdybym mieszkal w Szwajcarii byc moze inaczej postrzegalbym przepisy. Tam wladza szanuje obywateli i liczy sie z ich zdaniem.

Co do wyborcow.  Nie wiem jak ktokolwiek moze calowac po rekach Kaczoraczy czy innego Donalda. Przeraza mnie ze te same geby od 30 lat, nadal maja poparcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Ziemowit napisał:

JC właśnie skomentował sprawę:

 

A jutro konferencja prasowa i oficjalne stanowisko rządu.

Panie Jacku to musiało się tak skończyć. Ten uzgodniony "reżim sanitarny" to ściema dla mediów i naiwniaków. Widać to było w pierwszy weekend na Słotwinach. Ja byłem w sobotę w Kasinie, bardzo dużo osób olewało obowiązek zasłaniania ust i nosa, a jeszcze więcej było nosaczy. Tłum w kolejce do kolejki, nikt z ośrodka nie ogarnął dłuższych taśm, nie ustawili ludzi, którzy pilnowaliby by w kolejce był porządek i dystans, te kilka komunikatów o obowiązku zasłaniania twarzy, który wszyscy olewali to kpina...a mówimy o jednej z najlepiej zorganizowanej grupie w PL. 

Jeszcze większa kpina to zachowanie nas, narciarzy. A wystarczyłoby na 10 minut zasłonić usta i nos jak stoi się w kolejce do kolejki + max jeszcze kilka minut na jazdę krzesłem (mówię o Kasinie). 

Byłem mega wku...... na Gowina, za jego "zamknięcie stoków", cały dzień mną telepało. Ale po 1 dniu (słownie jednym dniu na nartach w PL) uważam, że zmiana tej decyzji była jeszcze błędem, a największym błędem będzie zostawienie otwartych stoków na Święta BN, Sylwestra i "nowe ferie". To skończy znów się katastrofą w służbie zdrowia. 

Tylko tych biznesów żal, ludzie mają w d*pie, że komuś zamkną jego źródło dochodu, ktoś straci pracę..."bo mi nikt nie będzie mówił, że mam zasłonić swojego nosacza"...

 

 

Edytowane przez Krakus81
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spiochuzgodził bym się gdybyśmy byli jakimś ewenementem na skalę przynajmniej Europejską. Wszędzie masz tak samo a nawet gorzej. Zgodzę się co do antypatii politycznych i chyba wiesz co bym im chciał zrobić gdyby się dało. Ale w wielu krajach niby bardziej światłych masz godziny policyjne a policja jest sporo brutalniejsza. Nie trawię ich wszystkich i kamieniołomy do końca życia to nawet mało ale przyznać trzeba, że najgorzej poza służbą zdrowia nie mamy. A niektórzy się zachowują jak by im co najmniej kajdany na nogi założył. W pełni się zgadzam z tym co pisze @Krakus81 Tu nawet nie ma nad czym się rozwodzić. Sam jestem bardzo aktywny sportowo i mam ale też muszę mieć i stosować się do pewnych zasad. Umówmy się, że na soku a byłem dwa razy nie stosują się powiedzmy lamusy. Od tak sobie przyjechał parę razy na sezon. Niech tak będzie ale obsługa ma obowiązek kogoś takiego wywalić. Bo to jest zwyczajnie nie uczciwe w stosunku do tych co prowadzą i pracują z hotelach, gastro i innych które są właściwie zamknięte. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Author napisał:

Nie lubię się kamerkami podpierać ale można luknąć na Kasinę i zobaczyć ilu nadal nie ma zasłoniętej twarzy. Jakim trzeba być osłem by w dobie kamer sabotować wspólny interes. Nie jest w stanie zasłonić twarzy na ten czas tylko i wyłącznie stania w kolejce bo przecież na kanapie czy stoku to już ściemniać się da. Obsługa też ma wywalone. Nie widać nikogo kto by stał i wyprosił delikwenta z kolejki. 

Byłem dzisiaj w Kasinie i obsługa co jakiś czas zwracała uwage .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem piątek, sobota i niedziela na Skolnitach i raczej ludzie pilnowali się z maseczkami, dystansem itp (obsługa też pilnowała zakrywania twarzy). Na kanapie przeważnie po dwie osoby. Więc nie piszcie bzdur, że to przez nas. Przecież to jest wszystko od górnie ustawione, że w europie stoki mają być zamknięte w okresie świątecznym. Żona weszła w sobotę do galerii to wyszła po 5 minutach bo takie dzikie tłumy były.

 

Zdjęcie z piątku:

 

G0071068.JPG

Edytowane przez lefi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Spiochu napisał:

Nie popieram obostrzen ani maseczek na stoku. Nie zamierzam sie z tego powodu chowac po katach. A gdybym mieszkal w Szwajcarii byc moze inaczej postrzegalbym przepisy. Tam wladza szanuje obywateli i liczy sie z ich zdaniem.

Widzisz, nawet nie umiesz się precyzyjnie wypowiedzieć o maseczkach.

Wszyscy "popierający przestrzeganie restrykcji" piszą o maseczkach przed wyciągiem i na wyciągu.

Jak jedziesz na nartach po stoku, to chyba wszyscy narciarze się zgodzą, że wtedy brak maseczki na twarzy nie jest problemem. Dokładnie analogiczne wymagania są w Szwajcarii i wiem o tym z pierwszej ręki od kogoś, kto tam właśnie przebywa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MarioJ napisał:

Widzisz, nawet nie umiesz się precyzyjnie wypowiedzieć o maseczkach.

Wszyscy "popierający przestrzeganie restrykcji" piszą o maseczkach przed wyciągiem i na wyciągu.

Jak jedziesz na nartach po stoku, to chyba wszyscy narciarze się zgodzą, że wtedy brak maseczki na twarzy nie jest problemem. Dokładnie analogiczne wymagania są w Szwajcarii i wiem o tym z pierwszej ręki od kogoś, kto tam właśnie przebywa.

 

Na stoku. Wyciag i kolejka tez sa na stoku. W sklepie czy urzedzie to nie problem. Nie moge uzywac maseczki na stoku bo sie dusze po intensywnej jezdzie. Byloby to mozliwe tylko po dluzszej przerwie po kazdym zjezdzie.

Poparlbym limit karnetow, mniejsza liczbe osob na krzesle itd. Tak zeby nie bylo tloku. W wyniku durnych obostrzen tlok jest jednak wiekszy niz zazwyczaj. Alpy zamkniete, wiele innych atrakcji zamknietych itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat z góry i od początku był ustawiony.

Skumulowane ferie, wyłączenie zasiłków etc - oraz posadzenie ludzi w domach.

Choćby jeździć z workami foliowymi na głowie - i tak by zamknęli, bo nie mają innych "spektakularnych" działań i sukcesów.

Jest to oczywista paranoja w kontrze tłumu nosowo-oddechowych w Biedrze, ale widać, że działamy. A trupów i tak jest dwa razy więcej, i nie jest to część populacji, która akurat wróciła z nart.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, lefi napisał:

Byłem piątek, sobota i niedziela na Skolnitach i raczej ludzie pilnowali się z maseczkami, dystansem itp (obsługa też pilnowała zakrywania twarzy). Na kanapie przeważnie po dwie osoby. Więc nie piszcie bzdur, że to przez nas. Przecież to jest wszystko od górnie ustawione, że w europie stoki mają być zamknięte w okresie świątecznym. Żona weszła w sobotę do galerii to wyszła po 5 minutach bo takie dzikie tłumy były.

 

Zdjęcie z piątku:

 

G0071068.JPG

Ja byłem w sobotę w Kasinie - ten sam właściciel, ale działanie całkowicie inne. Zero reakcji ma brak masek/kominów, dramat organizacyjny na dole i 30% ludzie bez masek.  Jednym słowem dramat. Po 4 osoby w 6 osobowej kanapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Spiochu napisał:

@Author

Tendencje do ograniczania wolnosci sa globalne. Ten trend caly czas sie rozwija, Covid go tylko nasilil.

Nieuczciwe jest natmiast wprowadzanie watpliwych prawnie i wybiorczych obostrzen. Dzieki nim wielu traci prace i zdrowie, gdy innych te ograniczenia nie dotycza.

 

Pracę i firmy tracą też przez osoby, którzy nie potrafią na kilka minut założyć komina/maski na twarz i przez to zwiększają transmisję wirusa zabijając w ten sposób gospodarkę i 

Edytowane przez Krakus81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Spiochu napisał:

Na stoku. Wyciag i kolejka tez sa na stoku. W sklepie czy urzedzie to nie problem. Nie moge uzywac maseczki na stoku bo sie dusze po intensywnej jezdzie. Byloby to mozliwe tylko po dluzszej przerwie po kazdym zjezdzie.

Poparlbym limit karnetow, mniejsza liczbe osob na krzesle itd. Tak zeby nie bylo tloku. W wyniku durnych obostrzen tlok jest jednak wiekszy niz zazwyczaj. Alpy zamkniete, wiele innych atrakcji zamknietych itd.

To jest to, co zaobserwowałem. Po intensywnym wysiłku masy wydzielanego "oddechu" są bardziej intensywne. Stąd większe ryzyko wszelkich "transmisji". 

Z drugiej strony to o czym wspomina Spiochu.

Znajdź tu złoty środek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Krakus81 napisał:

Ja byłem w sobotę w Kasinie - ten sam właściciel, ale działanie całkowicie inne. Zero reakcji ma brak masek/kominów, dramat organizacyjny na dole i 30% ludzie bez masek.  Jednym słowem dramat. Po 4 osoby w 6 osobowej kanapie.

Dramat to dopiero jest na Podhalu. Kasina i Słotwiny to mega reżim. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Krakus81 napisał:

Ja byłem w sobotę w Kasinie - ten sam właściciel, ale działanie całkowicie inne. Zero reakcji ma brak masek/kominów, dramat organizacyjny na dole i 30% ludzie bez masek.  Jednym słowem dramat. Po 4 osoby w 6 osobowej kanapie.

W Bialce na krzeslach komplet a i tak brakuje przepustowosci. W tygodniu, od rana, "poza sezonem". Przy jednym wyciagu postawili za to goryla. Trzeba mu pomachac ze sie maske zaklada. To jest narciarstwo na miare naszych mozliwosci 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Krakus81 napisał:

Pracę i firmy tracą też przez debili, którzy nie potrafią na kilka minut założyć kominu/maski na twarz i przez to zwiększają transmisję wirusa zabijając gospodarkę. 

Najgrozniejszy wirus rozprzestrzenia sie przez transmisje TVP. Jak widac dotarl juz na forum.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Spiochu napisał:

Najgrozniejszy wirus rozprzestrzenia sie przez transmisje TVP. Jak widac dotarl juz na forum.

dlaczego mieszasz w to coś takiego ? Wirus szerzy się przez nieodpowiedzialność wielu ludzi, w tym wielu nas narciarzy co jest mega przykre, bo spowoduje że przez miesiąc narty będziemy oglądać jedynie w garażu, a wielu przedsiębiorców znów dostanie po kieszeni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Spiochu napisał:

W Bialce na krzeslach komplet a i tak brakuje przepustowosci. W tygodniu, od rana, "poza sezonem". Przy jednym wyciagu postawili za to goryla. Trzeba mu pomachac ze sie maske zaklada. To jest narciarstwo na miare naszych mozliwosci 

jeśli tak jest, a nie byłem jeszcze w tym sezonie, to nie ma o czym nawet gadać... :(  Ja się wyłączam, w mega paskudnym nastroju, bo pewnie zostało nam jedynie kilka dni jazdy na nartach...:(

Edytowane przez Krakus81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...